Fziska iespaidošana bērnībā

 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Hei! :)
Izlasīju Delfos rakstu par bērnu pēršanu, cik tas ir normāli un pieņemami utt.

Līdz ar to - jūs bērnībā mamma/tētis kādreiz nopēra/iesita? Un kā jūs jutāties pēc tam? Klusībā nienīdāt savu vecākus? Nebaidījāties?
05.02.2013 16:38 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.08.2012
šad tad ar plaukstu pa dupsi dabūju..

Bet atceros, arī 12-16 gadu vecumā trakākas reizes, ja ne fiziskas-tad vārdiskas.. piedot varu, aizmirstu nespēju..

pašlaik attiecības ar māti labas, aizvainojums tomēr par bērnību maziņš ir tāpat.
06.02.2013 01:08 |
 
Reitings 1603
Reģ: 07.02.2011
Bērnībā dabūju tikai vienreiz ar žagaru,no sava ''patēva''. Toreiz ilgi dusmojos uz mammu,jo viņa tikai noskatījās,neaizstāvēja mani,kaut arī abas zinājām,ka nebiju vainīga. Bet tagad dusmu nav,tikai uz to vīrieti,jo viņš man riebās tāpat,arī bez visas pēršanas. Esmu dabūjusi pa muti no māsas,tā riktīgi.
06.02.2013 01:11 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja būs nepieciešamība, savus bērnus nedaudz iepēršu, jo tomēr ir jāpanāk cieņa. Ja bērns saprātīgs vai paklusīgs, tad fiziskai sodīšanai nav iemesla.


parasti gribas, lai tádiem vecákiem bérnu nebútu... skumji... cik zemu nolaizhas cilvéki - domá, ka cienju var iegút ar sishanu... tevi draugs sit? né? tad tu vinju necieni? tevi darba devéjs sit, lai tu vinju cienítu? ehh....

mani nesita bérníbá, ja sistu, es laikam nekad to nepiedotu, jo esmu pret jebkádu vardarbítu, gan fizisku, gan várdisku... un savus bérnus un májdzívniekus arí nesitíshu
06.02.2013 01:56 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Mani arī šad tad iepēra mamma. Bet nu par blēņām. Biju pelnījusi. Saplēsu pa gabaliniem dzintara krelles un izmetu pa logu. Un tad vēl kaimiņiem vilku ārā no pastkastēm pastu un saplēsu. Lieki piebilst, ka kamiņiemei bija svarīga vēstule. :D
Es uzskatu, ka ir normāli iepērt bērnu par riktīgām blēņām, bet nejau par čīkstēšanu veikalā vai kkā tā.
06.02.2013 08:09 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Atceros, ka ir bijušas pāris reizes, kad iepēra. Vismuļķīgākā - jo fiziski nevarēju izrunāt mammas vārdu, un viņa nodomāja, ka es speciāli to kropļoju. Itkā sīkums, bet joprojām ar nepatiku atceros. Kaktā mani arī lika, tomēr man likās pilnīgi pašsaprotami uzreiz pagriezties un aizet, jo reāli piekalta es tur neesmu.

Ir bērni, kuri savādāk nesaprot. Es arī agrāk biju kategoriski pret jebkādu fizisku iespaidošanu, tomēr pēc brāļa piedzimšanas domas mainījās. Parasti, kad kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, viņš metas virsū ar visu savu mazo spēciņu, vicinot dūres un histēriski sperot. Un tur jau es neredzu citu iespēju, kā vien uzšaut, jo viņām neeksistē nekādas normas.
06.02.2013 09:02 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Man šķita, ka vakar te atbildēju, bet laikam kaut kā tomēr neaizgāja mans komentārs līdz galam :)

Bērnībā mani kā vairumu pēra gan... nekad tas nebija, kaut kāda vecāku dzēruma vai kā tāda dēļ.... Es vienkāŗsi slikti uzvedos un izvedu līdz baltajām pelītēm vecāku nervus :D :D :D Tad arī dabūju pa pakaļu.... ienīst par to neienīdu, pat neapvainojos, jo zināju, ka esmu pelnījusi.... Vispār man biežāk lika stāvēt kaktā un nomierināties, apdomāties, nekā šāva pa dupsi.
06.02.2013 09:11 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Jap, savu reizi dabūju pa apakšgalu, pēc tam biju ļoooti dusmīga, naidīga, bet tagad tas mani neuztrauc. Esmu aizmirsusi un neatceros, kā jutos.
06.02.2013 09:32 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Mani pārsteidz tie 'pelnīti', jo - ko gan bērns var tādu izdarīt, ka ir pelnījis, ka viņu sit? Tad drīzāk vecākam pašam sev jāuzšauj, jo tā ir audzināšanas problēma, nepieskatīšana, vienvārdsakot, 50/50 arī viņa paša vaina.
06.02.2013 10:17 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Piemēram, es biju drausmīgs bērns. Ja man tāds būtu, noteikti kādreiz uzšautu pa pakaļu. :D Mans mīļākais stāsts ir par to, kā es uzvedos poliklīnikā. Kamēr ar mammu gaidījām rindā pie ārsta, es pa kluso muku prom un slēpos. Mani nebija iespējams novaldīt, varbūt tikai, turot piesietu. Es gan nezinu, vai tādos gadījumos dabūju pa pakaļu, bet iedomājos mammas nervus, kad pa visu poliklīniku jāmeklē kaut kur noslēpies bērns.
06.02.2013 10:25 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Queen

Tev ir bērni?
06.02.2013 10:26 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Esmu bērnībā dabūjusi pērienus un tajā nesaskatu neko sliktu. Es, protams, nerunāju par šausmu stāstu variantiem, kad nabaga bērnu nodauza zilu, bet uzšāviens pa dupsi šad tad, manuprāt, ir iedarbīga metode.
06.02.2013 10:40 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Roxy,

nē.
06.02.2013 10:42 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Un tikai tagad nesaki - Kad Tev būs bērni, Tu arī viņus sitīsi šad tad profilaksei. :D
06.02.2013 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka pēra, ne tik bieži, bet nu gadījās.... :D Ļoti labi atceros kā mamma nopēra ar gumijas auklu, tas bija sāpīgi un palika sarkanas švīkas. Veselu dienu ar mammu nerunāju, bet nu nākošajā dienā viss aizmirsās! :D Bet reāli arī biju pelnījusi, sastrādāju sūdus.
Mammas brāļameitu atkal audzināja savādāk - kā jau mūsdienu bērnu - nekad nepēra, ja viņa kko sliktu pateica vai izdarīja, pievēra acis un pat neaizrādīja, nedod Dievs vēl nopērt! Vienreiz viņa pie pusdienu galda kko pateica par manu mammu, laikam to, ka viņa ir bomze un atnāca ciemos pie brāļa, jo viņai mājās nav ko ēst (tajā laikā mamma uz īsu brīdi nekur nestrādāja), un neviens no vecākiem viņai pat neaizrādīja...!! Nu tajā brīdī es gribēju viņu vnk sadauzīt ar galvu pret sienu! :D Ja mans bērns šitā pateiktu par manu māsu vai brāli, tad siksna būtu garantēta! Un vispār viņa ir izaugusi šausmīgi izlutināta, tā kā uzskatu, ja bērns nefiltrē ko runā vai dara, tad vajadzētu "dakteru Bērziņu" pasaukt ciemos ;)
06.02.2013 10:56 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man šķiet, ka tā "sišana", par kuru te daudzas runā un atbalsta, nav bērna nozilināšana ar siksnu, bet viegls uzšāviens pa dupsi. Es to uztveru kā zīmi, ka bērnam jāsaprot - viņš nav visu varens un absolūti neaizskarams. Noteikti neiestājos par to, ka vajag nodarīt sāpes. Parasti jau ir vairāk kauns un nesaprašana. Vismaz atceros to no savas bērnības.
06.02.2013 10:58 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Queen, nu, mans viens vienīgais un"pelnītais" bija kaut kas tiešām stulbs. Vispār nesaprotu, kur man radās tik stulba doma, jo es galīgi neesmu tāds cilvēks, bet tā rīcība bija pretīga. :D Ja es varētu, pati sevi nopērtu par to tajā vecumā :D :D Un vecāku vaina tur toč bija 0. Pati gan domāju, ka savējo nepērtu par to, es māku aizmantot pareizo vārdu kombināciju, kas ir vēl sliktāka par pērienu :D Bet domāt jau varu daudz, kamēr pašai nav...
06.02.2013 11:07 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Queen

Nē es neskau, ka tu sitīsi, bet sapratīsi, ka bērna izdarībām ar audzināšanu nav nekāda sakara atsevišķos vecuma posmos...
06.02.2013 11:09 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Piekrītu Libras viedoklim

Man šķiet, ka tā "sišana", par kuru te daudzas runā un atbalsta, nav bērna nozilināšana ar siksnu, bet viegls uzšāviens pa dupsi. Es to uztveru kā zīmi, ka bērnam jāsaprot - viņš nav visu varens un absolūti neaizskarams. Noteikti neiestājos par to, ka vajag nodarīt sāpes. Parasti jau ir vairāk kauns un nesaprašana. Vismaz atceros to no savas bērnības.
06.02.2013 11:11 |
 
10 gadi
Reitings 1965
Reģ: 31.01.2012
Šodien kaut kāda komentēšanas diena.
Bērnībā biju sista par nedarbiem, bet uzskatu, ka ne tikai tā fiziskā iespaidošana bija tā sliktā. Morāli esmu no sava tēva arī dabūjusi. Vēl pat nesen nenormāli sāka uz manis bļaut par to, ka paliku pa nakti sava puiša vecāku mājā. 18 gadīgu meiteni noveda līdz asarām. Jau bērnībā viņam bija tāda tieksme bļaut pilnā kaklā un saukt mūs (esam trīs meitenes ģimenē - mamma, māsa, es, bet viņš viens) par kucēm un vēl nez ko. No fiziskās iespaidošanas visspilgtāk atceros (un nekad neaizmirsīšu) to reizi, kad par to, ka paņēmu digitālo uz skolu un vēlāk meloju, ka neesmu ņēmusi, no visa spēka vairākas reizes dabūju ar uz pusēm pārlocītu vadu jeb sanāk diviem vadiem. Sāpēja ļoti, neuzskatu, ka tas vispār kaut kas normāls, kur nu vel par kaut ko tādu. Sameloju, protams, ka neesmu ņēmusi, jo vienmēr ir bijis bail no tēta. Jau ilgus gadus man ir naids pret viņu, tiešām ienīstu un diez vai tas kaut kad pāries. Ar viņu arī normāli nevar parunāt. Ietekmējis ir arī tas, ka viņi ar mammu bērnībā strīdējās tā, ka mamma pa visu māju bļaustījās, it kā viņu tur nogalināt taisītos, kā arī lamājas man ģimenē vecāki visu laiku. Neatbalstu, un ceru, ka nekad nebūšu līdzīga saviem vecākiem.

Tētis vēl mēģina padarīt sevi par kaut kādu varoni, jo it kā man kaut kad esot bijis sūdīgi ar mācībām, bet mēs esam izrunājuši to, un viss atrisinājās. Varu teikt, ka vienīgās problēmas man bija ar rokrakstu, kad gandrīz visas klades lika pārrakstīt. Kā arī es daudz esmu vienmēr pie datora sēdējusi, bet slikti ar mācībām? Nekad. Vienmēr esmu bijusi pie labiniekiem. Tas, ka man tur gada laikā kāda slikta atzīme gadās, pilnīgi normāli.
06.02.2013 11:17 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Esmu dabūjusi gan vnk ar roku pa pakaļu, gan Dr. Bērziņu. :D Un vienas no spilgtākajām bērnības atmiņām ir, ka tētim bija ļoti skaista siksna - ar Latvijas karogu un ģerboni uz sprādzes! To arī mans dibens dabūja izbaudīt. :D
Bērnības traumas gan no tā nav un laikam jau vairāk atbalstu audzināšanas modeli, kur par nedarbiem var gan kaktā iebāzt, gan pa pēcpusi uzšaut nevis mūsdienu visatļautību, kad bērni tiek izlaisti līdz pēdējam.
Un jā - pelnītu pērienu neuzskatu par pārāko vardarbību pret bērniem.
06.02.2013 11:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits