Strādāju iestādē, kas nodarbojas ar šādām izsolēm, tāpēc varu šo to pakonsultēt.
Dzīvokļus neizsola kopā ar iedzīvotājiem. Ja ir īres līgumi, par to ir jāinformē potenciālie pircēji. Jaunas īpašnieks var vienoties ar īrniekiem vai tiek lauzts līgums, noteikta cita īres maksa utt. Jādomā kreatīvi, dažreiz nevajag pat tiesu.
Ja dzīvoklī dzīvo bijušais īpašnieks un atsakās doties prom, tiesu izpildītāji piedāvā tādu pakalpojumu kā ievešana valdījumā, kad vecajam īpašniekam tiek dots laiks izvākties no telpām, ja viņš to nedara, ierodas tiesu izpildītājs ar policiju, ar atslēdznieku,nofiksē visus skaitītājus un piespiedu kārtā izliek ārā dzīvokļa iemītniekus un sastāda par to oficiālu aktu.
Arī par bankām nav taisnība. Jā, banku pārstāvji nāk uz izsolēm, bet ne vienmēr viņu mēŗkis ir iegādāties šos īpašumus, bieži vien viņi tos nopērk, jo nav citu gribētāju, un lai bankai pilnībā nezaudētu aizdotos kredīta līdzekļus.
Ar bildēm ir tā: ja ir bildes no dzīvokļa iekšpuses, tad rēķinies, ka kāds tur dzīvo, jo vērtētājs ir ieradies konkrētā laikā un kāds ir bijis mājās un atvēris durvis. retāks variants ir, ka parādnieks sadarbojas ar vērtētāju, ielaiž telpās, lai paceltu dzīvokļa novērtējuma vērtību un pēc izsoles samazinātu savu parādu.