Pirmais šoks pēc atgriešanās Latvijā

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Dažādu iemeslu dēļ. ko nevēlos te pieminēt, sanāca atgriezties Latvijā. Pirmais šoks bija algas. Pašlaik esmu darba meklējumos. Pirms tam dzīvoju Īrijā. Lai gan milzu algu nesaņēmu, bija pietiekoši. Pietam - tur no mazām algām lielus nodokļus neņem nost, atšķirībā no Latvijas. Valdībai laikam nav ne jausmas, ko vārds - minimums - nozīmē. Nu kā var no pašas mazākās algas ņemt tos pašus nodokļus, ko no lielās? Ja nu vēl pēc tam varētu būt pārliecināts, ka, ja vajadzēs, tad to naudu arī dabūs, bet nekā.
Neesmu atpakaļ ilgi, varbūt varat pastāstīt nedaudz par situāciju valstī?
21.01.2013 11:18 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Excite


Īstenībā man tev nekas nav jāskaidro..
Bet ģimenē esmu pirmais uzņēmējs, ja tas interesēja.
Jā diplomātijai ir nozīme, kā arī izglītībai un pieklājībai un tās normām ;)
Pretējā gadījumā no tevis ne tikai sūdīgs uzņēmējs sanāks, bet pat sūdīgs darbinieks ;) :D

Ko es varu tev ieteikt - skatīties pozitīvāk uz dzīvi un nejusties aizvainotai vai apdalītai... Bet labāk enerģiju veltīt sevis pilnveidošanai un mērķu sasniegšanai.
21.01.2013 13:57 |
 
Reitings 1951
Reģ: 17.03.2009
Šoreiz pilnīgi piekrītu Spotorno!

Cik tad valstij vajag tādus "biznesmeņus" jebkurā normālā valstī ir vajadzīgi ierēdņi, policisti, ārsti, šoferi, pārdevēji u.c. algoti darbinieki, kas arī ir lielā masa un parāda patieso valsts stāvokli. Kas diez patērēs "biznesmeņu" saražoto, ja ne patērētājs un kur gan patērētājs ņems līdzekļus lai patērētu, ja o savas algas tik vien kā var atļuties par dzīvokli samaksāt un knapi paēst.

Runājot par to, ka mēs valtij nedodam!!!! Es un lielāka daļa man apkārt esošo katru mēnesi no saviem ienākumiem vismaz vienu trešo daļu iemaksā valsts bužetā, tā saucamajos nodokļos, nerunājot par ceļa nodokli u.c.

Un kādas garantijas es par to saņemu!? Vienīga mana garantija ir tā, ka ritošā mašīnai jāmaina reizi pus gadā 100%, jo ceļu kvalitāte ir vārdiem neaprakstāma.
21.01.2013 14:00 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Jā, starp citu- man Latvijā arī pieder neliels ražojošais uzņēmums. Tā arī ir. It kā jau būtu ideāli- ja būtu tirgus. Ja nav tirgus- tad ir jāeksportē. Ja ir jāeksportē, tad automātiski ir JAKONKURĒ. Un Latvijas prece nav konkurētspējīga. Es nerunāju par Ķīnas produkciju- kur cilvēki strādā verga darbā par kapeikām. Es runāju arī par Vācijas produkciju, kur algas cilvēkiem ir 10 x lielākas par algām Latvijā.

Vai nu valstij ir jāievieš neatkarīga importa- eksporta nodokļu politika- labvēlīga vietējiem cilvēkiem, kas, acīmredzot, nenotiks, vai arī atliek tirdzniecība un spekulācijas, kur viens vai divi cilveki spēj sev kaut kā nodrošināt iztiku uz nenoteiktu laiku. Bet valsts.. nu tā turpina grimt.. :P
21.01.2013 14:01 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Excite,
1) ja tu nemitīgi borē visiem, ka LV nav nākotnes, drīz viegli ietekmējamie cilvēki sāks sekot šim uzskatam. Kāda jēga tev vairot negatīvismu? Protams, LV nav viss labi, bet kādēļ tu palīdzi norakt šo valsti? Labāk esi vienaldzīgs - izsakies vienreiz un miers, nevis nodarbojies ar suģestiju.
2) tevi kā cilvēku šis negatīvisms nedaiļo. Gan jau arī citās lietās esi ar tādu slatījumu. Iedomājos sev blakus cilvēku, kas visu laiku saka, cik viss slikti.. Patīkamas emocijas nerodas.

Tas nav uzbrauciens, man patīk tavi raksti. Tikai novērojums un ieteikums.
21.01.2013 14:02 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
*skatījumu
21.01.2013 14:03 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
chanely, ļoti jauki, ja tev ir blakus cilvēki tajā biznesā, kuri tevi paceļ. Ir ļoti minimāla varbūtība, ka cilvēku bez pazīšanām "uzceļ" un popularizē tā, ka viņam sāk celties apgrozījums. Labs piemērs ir Keilija Sproģe, meitene bez pazīšanām, bez kapitāla, bet ar talantu gleznošanā. Vai viņu kāds ir paņēmis azotē un uzcēlis? Nē. Kāpēc? Jo nav sakaru un nav ieguldījuma kapitāla. Kāpēc tad viņas talants netiek ievērots tādā apjomā? Atbilde ir reāla - nav vajadzīgi Latvijai talantīgi cilvēki arī.
Viņa dara pati un to, ko viņa dara ir viņas nopelns, bet viņu nevar salīdzināt ar tiem māksliniekiem, kuru darbi karājas izstādēs, kuri ir pieprasīti diendienā, kuru vārds ir slavens un kuri pelna jau ar savu vārdu, pateicoties vai nu jau esošam savam kapitālam vai nu PR (tām pašām paziņām).
Bet ir gaužām aplami uzskatīt, ka tagad paņemot kredītus, lai sāktu savu biznesu (tik daudz jomu, katrā ir savi klupšanas akmeņi), ir varen labs variants.
Nav Latvijā tā valsts, kur tā kredītu ņemšana biznesa uzsākšanai atmaksātos. Tikai retajam izdodas uzpeldēt, pārējie kļūst par maksātnespējīgiem un zaudē arī savu mantu.
21.01.2013 14:04 |
 
Reitings 146
Reģ: 12.11.2012
Es visu mūžu dzīvoju Latvijā, un jo tālāk, jo vairāk esmu šokā. Skaidrs, ka ne visi var būt biznesmeņi, bet uzskatu, ka tiesības ir pat sētniekam pelnīt algu, lai varētu pienācīgi dzīvot, nevis skatīties uz rēķiniem un grabināt naudiņu ēdienam. Bet te paskaties - minimālā smieklīga (kura ir pat mazāka par iztikas minimumu - kapēc?), nerunājot jau par iztikas minimumu par kuru varam izrēkties un nopirkt sev 1 kreklu un 3,5 apakšbikses gadā.
Darba devēji lielākoties, nerēķinās ar darbiniekiem (drīzāk jau ņirgājas) - un nav tas izdomāts no zila gaisa, bet no dzīviem piemēriem. Dažās darba pārrunās, kad nosaucu vēlamo algu sākot no (vismaz) 250 uz rokas, tad, goda vārds, skatās kā uz krāpnieci un zagli.
21.01.2013 14:07 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Excite, tad meklē iespēju palielināt konkurētspēju.
Vienkāršā teorija - izmaksas (izejvielas, darbaspēks, transporta, uzglabāšanas, moderno tehnoloģiju ieviešana ražošanā)
Nākamais solis - mārketings noieta tirgus izpēte - aptaujā iedzīvotājus, kuri cik ir gatavi maksāt par tavu produkciju.
Pielāgo produkciju abiem augstāk minētajiem - diversificē - zelta poda likums.
Investors - banka, privātais, vai ārvalstu uzņēmums.
Nebaidies raksti prasi interesējies neviens tevi par to nesitīs ;)
Jeb citiem vārdiem saražot kaut ko nav māksla māksla ir pārdot ;)
21.01.2013 14:08 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
+++Neprātīgs

tā nu ir, nevis strādāt citam, bet, lai citi strādā Tev :)
21.01.2013 14:13 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Runāt par šo var daudz un dikti. Un, protams, ir sāpīga situācija mūsu valstī, no kura gala gribi skatoties. Ja es būtu pie varas, es ierīkotu n-tās brīvās ekonomiskās zonas visos mazāk apdzīvotajos reģionos, atceltu tur nodokļus, lai tikai tur veidotos biznesi, darbavietas, lauki nenomirtu un Latvijas nepārvērstos par vienu Rīgu. Bet ko runāšana līdz... Vai nu ej un cīnies politikā. Vai iztiec un iemācies izdzīvot tajā situācijā, kāda tā ir.
21.01.2013 14:14 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Pievakare- he.. savulaik, kaut kur dzirdēju atziņu, ka pirmajos randiņos nekad nedrīkst runāt par trīs lietām- bijušajām attiecībām, ticību(reliģiju) un politiku. īpasi par trešo es zinu, ka man jātur mute ciet! :D

Bet es jau te ne uz randiņu... :D

Bet tāda dzīve- tā ir mana vājība.. Citās lietās es cenšos uzturēt pozitīvaku dzirksti! :D Bet, ja par kaut ko pozitīvu, tad es ieteiktu pamācīties no politiķiem Zviedrijā, kas paši ļoti pozitīvi sludina mieru visā pasaulē un savu armiju nesūta nekādos karstajos punktos, bet tai pat laikā apgādā ar ieročiem visu pasauli. Politiķi Vācijā, kas labāk samaksā pāris naudiņas citām valstīm, lai aizklapē savas rūpnīcas ciet un vairāk pērk Vācijā ražotās preces un politiķiem Krievijā, kas, neskatoties uz pagātnes noziegumiem, turpina cilvekus apvienot zem "uzvaretāju" saukļiem. Tāpēc man tā sāpe.. ka nemācās.. Es jau gribētu to pozitīvo domu.. Bet nu, mans favorīts ir Inguna Sudraba, kas, līdzīgi kā es, sauc lietas īstajos vārdos- tāpēc es nedomāju, ka viņa kādreiz tiks pielaista pie lieliem darbiem.. Vienkārsi sistēma tāda un pārāk daudz cilvēku ir atkarīgi no šīs "sistēmas". :P
21.01.2013 14:14 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Latvijā- māksla ir saražot. Jo nodokļi ir tādi, ka to vienkārši nav iespējams normāli izdarīt. Piemērs: Savulaik Latvijā bija 3 lielas ādas fabrikas. Tagad- viena, pussabrukusi Liepājā. Tā ir MILZĪGA nozare. Ja Latvijā būtu kārtīga ādu fabrika, tad papildus ienākumi, darbaspēks būtu visiem, kas audzē lopus, visiem, kas pārstrādā lopus, visiem, kas pārstrādā ādas. Ne tikai apģērbs, bet mēbeles, auto sēdekļu, ādas izstrādājumi. Tagad- tikai imports(2 cilvēki, kas pērk un pārdod) un milzīgs bezdarbs. Tas viss ir saistīts.

Komentējot vienkārso teoriju: izejvielas- nekonkurētspējīgas, importētas/ darbaspeks- lēts, pieejams/ modernās tehnoloģijas- dārgas, prasa LIELAS kredītlīnijas- 92% nesasniedzamas- atmaksājas vairaku gadu laikā pie pietiekama apgrozījuma.
Apgrozījums- tikai uz eksportu. Latvijā tirgus nav(sadrumstalotība). Klientu aptaujas ārzemēs- lielas izmaksas, liels nenoteiktības procents, birokrātija. Eksports- lētaka un labāka konkurence ārvalstīs. Labāka nodokļu politika.

Kopējie plusi- tikai lēts darbaspēks. Un vieta. Transportam arī ne vainas. Pārējais- vieni vienīgi mīnusi.

Investors- TIKAI ar garantiju un TIKAI uz TAVU atbildību. ja runa ir par ražošanas modernizāciju- nereāli.

Māksla ir iegūt pareizos kontaktus un atrasties pareizā laikā, pareizā vietā. Nenoliedzams pluss- diplomātija(ne jā, ne nē, ne balts, ne melns).. :P
21.01.2013 14:25 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Sorry- ne Liepājā- Jelgavā..
21.01.2013 14:26 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Nu ne jau visiem tagad ir jāmetas par uzņēmējiem.
Importa - eksporta attiecību Latvijā samazinās tikai ar konkurētspējīgu vietējo uņēmēju palīdzību.
21.01.2013 14:27 |
 
Reitings 60
Reģ: 03.01.2013
Man atbaruc atpakaļ pirmais šoks bija - nīgrums. Vispārējs nīgrums. Tas būtībā ir tas, kas mani neapmierina. Attieksme,ko katrs pats sevī kultivē. Attieksme pret citiem cilvēkiem.
Cilvēks taču dzīvo šajā brīnišķīgajā pasaulē ar visām tās ekonomiskajām problēmām un vienīgais, kas katra cilvēka un visas kopejās masas ikdienu var padarīt labāku ir smaidi, izpalīdzība,utt.
Es nesaprotu, kapēc Latvijā visi ir tik skarbi,sarkastiski un neprot svešiniekam uzsmaidīt. Un bēg no nabadzīgajiem.
Šoks ir tāds, ka vienīgie, kas uz ielas uzrunā smuku sievieti ir bomži un nabadzīgie, kam sakrājies uz sirds un gribās parunāt.
Un es neiebilstu.Jo, tas, kas man Latvijā pietrūkst visvairāk pēc dzīvošanas dienvidos ir KOMUNIKĀCIJA.
Tāpēc es braukšu atpakaļ.Jo es vienkārši nevaru izturēt to masveida klusēšanu.
Es gan novērtēju to, ka ar mums vēl nav tik traki, kā ar somiem,bet man tiešām ir grūti šeit dzīvot ilgtermiņā.
21.01.2013 14:33 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Vairāk iekšzemes uzņēmumu ->
-zemāks bezdarba līmenis-> mazāk cilvēku brauc uz visām Īrijām utt., kas attiecīgi rada arī daudz lielāku iespējamību, ka nākamās paaudzes attīstīsies Latvijā
-naudas piesaiste Latvijai, ne kādai importētājvalstij
-Lielāka konkurence importētājuzņēmumiem
-Iedzīvotāju prasmju līmenis celtos
Tas ta uz ātro, bet būtu gan ekonomiskā izaugsme, gan attīstība.
21.01.2013 14:36 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Un cik reizes esi mēģinājis kaut ko darīt un meklēt - ļauj minēt nevienu :D

Piemēram šobrīd strādāju pie pasūtījuma no Holandes :O
21.01.2013 14:37 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Anne_ Kādā ziņā domā, ka mums nav tik traki kā ar somiem?
21.01.2013 14:38 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Vēl viens piemērs par to radīšanu un biznesu :) Cik daudz meitenes veido tās rotas, visādus apsveikumus u.tml. To taču arī teorētiski var nosaukt par savu biznesu, un tagad vai mēs varam nosaukt tās, kuras ar šo "biznesu" pelna tik daudz, lai varētu ar lepnumu pateikt, ka peļņa no uzražotā pārsniedz vidējo mēnešalgu Latvijā un, ka ar šo biznesu viņas pelna daudz un pietiekami?

Un praktiski visām darbiņi ir skaisti un konkurētspējīgi, kāpēc tad šīs meitenes vēl nepeldās naudas banknotēs? Un, vai uzliekot rotai, kuras pašizmaksa ir LVL 3-5, neadekvātu cenu - LVL 50, maldinot patērētāju ar rotas ekskluzivitāti, īpašumu un sazin kādiem "special" eko kritērijiem, vai tas dos to apgrozījumu? Jā, varbūt kāda uzķersies un nopierks to rotu par Ls50, bet tas būs 1 cilvēks vienā mēnesī vai pat retāk. Un, ko dos tev tie LVL 50 no it kā smalkas, ekskluzīvas rotas pārdošanas?

Nav viss tik viegli. Teorija ir skaista, bet praksē Latvija nav tā valsts, kur biznesu var uzsākt ikviens, kur talants tiktu novērtēts un, ka tas garantētu apgrozījumu.

Un, kas attiecas uz vīriešiem, vīriešiem, protams, uzsākt biznesu ir daudz vienkāršāk, jo ir iespēja piedāvāt/ražot daudz ko metalurģijā, elektronikā, utt.
21.01.2013 14:38 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Spotorno_Kāpēc sieviete nevarētu dibināt, piemēram, mežapstrādes uzņēmumu? VAR!
21.01.2013 14:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits