Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Suņa dusmu lēkmes

 
Reitings 10
Reģ: 14.12.2012
Sveiki!

Nesaprotu,kas notiek ar manu suni.
Man ir 1,5 gadus vecs rotveilera un stafordšīras terjera krustojums (lai gan izskats/apspalvojums ne no viena,ne otra).Suns dzīvo laukos,izskrieties vietas pietiek,parasti visus ciemiņus mājās sagaidīja ar lielu prieku (pazīstams vai nepazīstams - vienalga), bija tikai 3 izņēmumi,uz kuriem dusmojās un likās,ka ir gatavs apēst,divi no tiem - kaimiņi (teikšu uzreiz,viņus neviens suns neieredz).Tad nu nopirkām ķēdi un brīžos,kad kāds ierodas,suni piesienam. Visu laiku nebija nekādu problēmu,bet tagad pēdējā laikā suns ir kļuvis neprognozējams - iekšā ielaiž cilvēkus,ārā vairs nē,vai arī sēž pie loga un ar dusmām skatās iekšā uz atnākušo un rej,rūc,ārkārtīgi dusmīgs, un tā dara pat cilvēkiem,kurus labi pazīst un ar kuriem ir liels draugs.Domāju,varbūt pa logu īsti neredz un nesaprot notiekošo un mani aizstāvēdams tad nu ir gatavs ienākt istabā caur stiklu. Esmu tiešām nesaprašanā par to,kas ar viņu tik pēkšņi noticis un ko man iesākt. Reizēs,kad viņš tik dusmīgi uz kādu rej,pat pašai bail iet klāt,jo nav zināms-vai neiekodīs (lai gan pašai it kā kodis nav)... Lasīju internetā rakstus,ka sunim ir jāparāda,kurš ir saimnieks,bet īsti nesaprotu,kā to vairs izdarīt,jo arī kucēna vecumā viņš netika neko daudz lutināts...
Tagad domāju,varbūt suni šādās ciemiņu reizēs nesiet,bet nopirkt un likt uzpurni...
Esmu nesaprašanā,jo nespēju sev izskaidrot suņa vēlmes un domas...Varbūt kādam/kādai ir bijusi līdzīga situācija - padalieties...
20.01.2013 17:48 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Suns ir divu nopietnu sugu krustojums un nebūs nekāds brīnums, ja šim sunim ir psihes novirzes..

Par uzpurni runājot, arī brīnos, ka tāda joprojām nav.

Nožēlojami ir tas, ka pats saimnieks it kā uzņemas atbildību audzināt suni, bet nezināt - iekodīs - neiekodīs, nav jau mazais čihs!

No konstruktīvām lietām, iesaku tomēr aprunāties ar kinologu, teju katrā pilsētā ir suņu skolas, var arī privātā kārtā uzmeklēt suņu psihologu (zinu, ka PVD ir tādi cilvēki) un par atsevišķu samaksu vienoties, lai tas pēta suni, jo, ja suns ir tik neaprēķināms, nākamajā dienā viņš var izkost visu ģimeni, jo viņam liksies, ka kāds greizi uz viņa bļodu paskatījies.
20.01.2013 17:56 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Suni, ja tas nav pavisam maziņas šķirnes pārstāvis, ir jāapmāca un šādu šķirņu krustojumu vēl jo vairāk, jo viņiem ir tendence (nepareizi audzinot) uz agresiju, lai gan nu nezinu, vajadzēja par to domāt jau pirmajā suņa dzīves pusgadā.
Protams, pēc pusotra gada rādīt, kurš te ir saimnieks, ir visai smieklīgi, jo suns jau savu pozīciju ir ieņēmis. Fiksi pie kinologa.
20.01.2013 18:03 |
 
Reitings 10
Reģ: 14.12.2012
Visi suņi,kas ģimenē jeb kad ir bijuši,ir audzināti pašu spēkiem - bija kaukāzietis/vilks, tīrais vilks, sanbernāra krustojums,visi tika audzināti tieši tāpat kā šis,bez jeb kāda kinologa palīdzības un bija paklausīgi,gudri. Šo suni ņēmām no pazīstamiem cilvēkiem un domājām,ka ar audzināšanu nebūs lielāku problēmu kā iepriekšējiem suņiem,bet izrādās,ka tomēr ir...

Un par to,ka nezinu vai suns kodīs vai nē - neviens nekad par savu suni nevar galvot.lai arī kā teiktu. Arī iepriekš minētais vilks nekad nevienu nekoda,bija draudzīgs bez gala,taču pienāca brīdis,kad tas tomēr vienam paziņam iekoda/paņēma aiz rokas,jo tas kaut ko ārkārtīgi skaļi un ar žestiem stāstīja,suns domāja,ka cilvēks grasās sist.
20.01.2013 18:11 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Silvija, bet sunim, tāpat kā cilvēkam ir gan dažāds temperaments, gan psihiskās īpatnības. Un jā, es arī nevaru galvot par savu tojterjeru un japāņu hīnu, bet es tos varu savaldīt ar vienu roku, ar lielu satrakojošos suni tas nav iespējams!
20.01.2013 18:16 |
 
Reitings 10
Reģ: 14.12.2012
Nu,protams,piekrītu,becky,tevis teiktajam...bet tā kā agrāk nekad nav bijušas problēmas ar suņu audzināšanu,tad neiedomājos,ka arī šim būs vajadzīga kinologa palīdzība... Sākumā arī nebija,viss bija kārtībā,suns nekoda,nerūca,pat nerēja,bet tagad pēdējo 2-3 mēnešu laikā viņš ir kļuvis par kārtīgāku mājas sargu,bet pēdējās nedēļas vai pat dienu laikā ir kļuvis dusmīgāks un neizprotams,to pat grūti aprakstīt,kā viņš uzvedās-caur logu gatavs apēst,iziet ārā,labākais draugs...
Bet nu labi,būs jau vien jāgriežas pie kinologa pēc palīdzības,kamēr vēl varbūt kaut ko var lietas labā darīt un suni izprast...
20.01.2013 18:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits