Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pieprasītākās profesijas pēc pāris gadiem

 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Sveikas!
Šogad domāju stāties augstskolā, bet īsti neesmu pārliecināta par to vai manis izvēlētajai profesijai būs pieprasījums. Pagaidām doma ir mācīties par juristi, bet negribu, lai pēc 4 gadus ko būšu pavadījusi mācoties, varēšu savu diplomu ielikt atvilknē un strādāt mazatalgotā darbā. Varbūt kāda zin kādu adresi, kur iespējams apsaktīties kādas profesijas būs pieprasītas vai arī, kas jūsuprāt nākotnē būtu nepieciešams?
15.01.2013 17:12 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Ātras palidzības ārsti.
Tur pieprasījums būs vienmēr, jo ļoti daudzi brauc prom vai vnk neiztur šo darba ritmu.
15.01.2013 17:15 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
es domāju,ka juristi vienmēr būs vajadzīgi, tāpat kā grāmatveži, ārsti, dentisti....
15.01.2013 17:18 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ar pieprasīto tu domā labu algu vai vnk piedāvājumu klāstu?
Par ārstiem piekrītu, bet atalgojums tiem nav adekvāts ieguldītajām darbam
15.01.2013 17:18 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
es tev pateiksu godigi no savas dzives. tu nevari zinat kas pec 4 gadiem notiks, tapec ej un macies to,kas tev patik un nesakties uz to vai bus pieprasits vai ne!!

es aizgaju macities to, kas it ka bus pieprasits(eksakta joma). nu galigi neesmu sava vieta. pietam pa siem gadiem ir daudz kas mainijies un ta profesija, kas tad likas-bus darbs, viss bus! nu nekas nebus(180ls alga nav nekas pec ta pardzivota sadisma, kura esmu pavadijusi sos gadus macoties!)
15.01.2013 17:18 |
 
Reitings 370
Reģ: 29.01.2009
Visskas ir saistīts ar IT un tehnoloģiju attīstību, tai skaitā arī ķīmija, fizika un taml. Bet nu domā labāk ko tu patiešām gribi darīt ;) Juristi ir ļoti daudz un katru gadu jurisprudencē mācās ļoti daudz cilvēku, bet tajā pašā laikā, tā noteikti ir izglītība, kura vēlāk noderēs, piemēram, slēdzot īres līgumu dzīvoklim vai vadot biznesu.
15.01.2013 17:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ak, jā. Zobārsti - gan pelnīt varēsi, gan darbs vienmēr būs. Bet no svara ir, kas tev patīk/nepatīk. Es, piemēram, nevarētu svešā mutē bākstīties
15.01.2013 17:19 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Jurists ir tā profesija, kas ir jau priekš sevis, jo es uzskatu, ka katram būtu kaut kādi pamati jāmācās, taču ja vēlies strādāt tieši kā jurists, tad tev jābūt vai nu ar izcilām spējām un gudrai, kas jau studijas laikā izcelsies, līdz ar to kāds pamanīs un vieglāk būs darbu dabūt vai jābūt kontaktiem šajā jomā, lai dabūtu darbu.

Kā arī tagad jau ir pilns ar tiem visādiem juristeļu kaktu kantoriem, kas sevi uzskata par krutiem, līdz ar to arī tā domā klients, bet nu praksē ir vienkārši briesmas, tāpēc padomā vai gribi būt jurists un vai tevi tas tiešām interesēs un patiks, jo juristam vajag obligāti maģistru (LU-5 gadi, Turībā - gandrīz jau 6 gadi jāmācās, nevis tavi minētie 4). ;)

Pieprasīta ir IT joma, medicīna, fizika, ķīmija...
15.01.2013 17:23 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
jurists, manurpāt, ir visai universāla profesija. vari stradāt gan ka advokāts, kur gan jābūt zināmam talantam, bet tāpat jebkurai normāli firmai ir savs jurists, kas bieži vien ir ļooti labi atalgots darbs.

manuprāt, pieprasīti joprojām būs jebkuru inženierzinātņu absolventi.
15.01.2013 17:32 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
ITišņiki vienmēr ir vajadzīgi.
15.01.2013 17:33 |
 
Reitings 33
Reģ: 11.04.2012
Izmācoties par juristu uzreiz labi atalgotu darbu ir grūti atrast, jo ir vajadzīga liela pieredze šajā jomā. Neviens uzreiz pēc augstskolas par advokātu, notāru, prokuroru, tiesnesi u.c. nekļūst (varbūt ir kādi izņēmumi), līdz tam grūts ceļs ejams. Lai kļūtu par šīs profesijas pārstāvjiem, jāsāk ar palīgiem, jāsmeļ pieredze un tikai tad pa karjeras kāpnēm ejot viss ir iespējams...
15.01.2013 19:16 |
 
10 gadi
Reitings 841
Reģ: 17.06.2011
Mani nervi ir par vājiem, lai būtu jebkāda veida ārsts :D Nespēju paciest asinis utt. Drebuļi no tā visa metas...

meksikanka - Protams, ka vēlos mācīties par tādā profesijā, kas ir labi atalgota.

Kā plusu šai profesijai uzskatu to, ka tā ir ļoti daudzpusīga un pabeidzot augstskolu es varu pretendēt uz dažāda veida darbiem.


It kā es skatījos Turībā, ja pabeidz tikai bakalaurus ir jāmācās 4 gadi, un jau tad ir diezgan lielas darba iespējas. Bet tajā pašā laikā baidos vai tas tiešām ir priekš manis, jo es laikam neesmu no tiem cilvēkiem, kuriem ir kāds ļoti izteikts talants kādā jomā. Tādēļ esmu mazliet apjukusi un nezinu, ko lai tālāk mācas...
15.01.2013 19:25 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Noteikti IT joma...
15.01.2013 19:27 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Bekilu, es tagad esmu 1. kursā juristos un man viss pagaidām patīk. Bet man ir tādi kursabiedri, kas gan vēl nav aizgājuši (bet arī tādi daudzi jau ir), taču saprot, ka tā nav viņu lieta. Citi par to nerunā, bet pelna nesekmīgās atzīmes un visu laiku iet pārrakstīt vai mācās uz četriniekiem, neapmeklē lekcijas, bet citi paši to apstiprina.
Ar to es gribu pateikt, ka nav jēgas iet mācīties par juristu vai par IT speciālistu, vai jebkuru citu profesiju tikai tāpēc, ka tev liekas, ka varētu labi pelnīt (kas pat nav garantēts). Diez vai spēsi tik ilgu laiku (bakalaurs+daudzās jomās vajadzīgais maģistrs, kas, kā jau minēts, ir vairāk par 4 gadiem) izvilkt lietu, kas tevi neinteresē vai interesē minimāli. Un ja spēsi - vai pēc tam visu mūžu mocīsies strādājot tajā? Tāpat kaut kādā brīdī salūzusi un sapratīsi, ka negribi katru dienu celties uz darbu, kas tevi neinteresē. Tāpēc es ieteiktu padomāt nevis par pieprasītām profesijām, bet par jomām, kas tevi interesē.
15.01.2013 19:28 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Mana pārliecība- ja iesi mācīties par, kas ļoti patīk un par ko"dez", ja centīsies līdz ar to kļūt par labāko tajā jomā( attiecīgi, jo tas patīk), tad vienmēr daudz sasniegsi un labi pelnīsi. Jo kāda jēga apgūt to, kas neiet pie sirds, bet kas it kā skaitās pieprasīts, jo tas ir skaidrs, ka darot to, kas ir vienaldzīgs, vai pat beigu beigās kļūs nepatīkams, virsotnes nesasniegsi.
15.01.2013 19:33 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
tb* par to,kas
* "dedz":D
15.01.2013 19:35 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
julenok

Kas man šeit patīk, ka ātrās palīdzības ārsti šeit lielākoties ir ģimenes ārsti. Viņiem ir dežūras, pakārtotas prakses darba laikiem. Man tas liekas nu tik forši, salīdzinot ar mūsu vecajiem ģimenes ārstiem.
Ķirurģisks, internistisks gadījums, prehospitālā etapā viņi ar to tiek galā. Jā, mazliet par atgādina "Medikopteru" :D
Ir jābūt noteiktai specializācijai, tad vari apmeklēt kursus tieši "ātrajiem" un lieta darīta. Bet šeit tas ir labi atalgots darbs, nevis kā LV.


Ak, ja ir galva uz pleciem, skaidrs mērķis un vajadzīgie kontakti :D dzīvē ir daudz iespēju.....
15.01.2013 19:37 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Pirms gada es i iedomāties nevarētu,ka mācīšos to ko mācos pašlaik. Zinu,ka esmu īstajā vietā,alga apmierina un redzu reālas izaugsmes iespējas, bet tās jau laikam vairāk atkarīgas no uzņēmuma kurā strādāju. Un augstskolas DIPLOMS Tev nekad negarantēs darbu!:) Četru gadu laikā tik daudz var mainīties...
15.01.2013 19:39 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
jo es laikam neesmu no tiem cilvēkiem, kuriem ir kāds ļoti izteikts talants kādā jomā. Tādēļ esmu mazliet apjukusi un nezinu, ko lai tālāk mācas...

Es arī neesmu no tādiem, kam ir megatalanti, es, meklējot, kur studēt, drīzāk zināju, kur 100% nevaru iet, jo nepavilkšu un neieinteresēs. Iesaku tev arī saprast, ko tu noteikti negribi darīt, tad saprast, kas tevi varētu interesēt un palasīt par to jomu informāciju, painteresēties dziļāk.
Padomā, piemēram, ar ko tu ikdienā aizraujies. Diez vai, piemēram, ja nekad nebūsi lasījusi neko par vēsturi, iesi uz vēsturniekiem, vai, ja nekad, nekad vispār nav bijusi saskarsme ar programmēšanu, datoriem u.tml. - uz programmētājiem utt. Ir taču jābūt kaut kādām interesēm, uz to tad arī, manuprāt, jābalsta studiju izvēle.
15.01.2013 19:41 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Gribētos teikt, ka tieši šādas attieksmes dēļ ("pasakiet, kur labi maksā, to arī mācīšos") tik ļoti daudzi pamet studijas.
Ar grādu vien nepietiek, lai kļūtu par labu juristu vai IT speciālistu!
Personīgi pazīstu jurispudences studentes, kuras ir klusas kā peles un rodas sajūta, ka vienīgais iemesls, kādēļ viņas studē jurispudenci, ir - lai varētu valkāt seksīgus kostīmiņus un augstpapēžu kurpes.
Ieteiktu tomēr studēt to, kas pašai patīk un padodas un nedomāt par atalgojuma līmeni šajā profesijā.
15.01.2013 19:53 |
 
Reitings 370
Reģ: 29.01.2009
Un zini, nav tev tūdaļ pat jāiet studēt. Ja tu nezini, ko tu gribi, tad pastrādā, ceļo dari kaut ko tādu, ko vēlāk vairs īsti nevarēsi atļauties. Jo es zinu gana daudz cilvēkus, kuri ātri vien izstājas vai pabeidz izglītību, bet skaidri zina, ka negriib darboties šajā jomā. Un pēc pabeigšanas saprot ko patiesībā grib mācīties.
15.01.2013 19:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits