kašķis sabiedriskā transporta pieturā

 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Man ir pamatīfa dusma. Nezinu vai pašai uz sevi vai vecajiem tantukiem. Situācija sekojoša, sēžu uz soliņa pieturā pie centrālā tirgus. Cilvēku daudz. Pienāk krievu tautības tante un saka, lai laižu sēdēt. Es atbildu, ka esmu grūtniece un sēdēt nelaidīšu. Ak Dies, viņa un citas apkārt esošās tantes metās man virsū. Tagad domāju vai man vienmēr jānēsā līdzi mātes pase?! Kādi ir jūsu viedokļi?
06.01.2013 15:37 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Vispār tam vecenēm ''aiz neko darīt'' patīk pakašķēties!
06.01.2013 18:06 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Noslēpumainā

Lielāko ties tā arī ir. Gadījums iz dzīves 12' gada rudenī. Braucu vakarā no darba mājās. 21 autobuss pārpildīts, stāvu kājās un pirms Alfas iekāpj tante iekšā un pēkšņi satiek savu draudzeni. Nu klača iet vaļā. Tā, kas iekāpj un stāv kājās prasa draudzenei, kas sēž: "Nu, sveika, mīļā, kur tad Tu?" Sēdētāja atbild: "a es tik tāpat vizinos, a ko man smukā laikā mājās darīt?" Nu, jopcik, viņa vnk nahaļavu braukājās, kamēr pārguruši cilvēki brauc māju un vēl vietu paģērē. Nu, tak brauc un vizinies, kad transports ir tukšāks, bet nē, redz, jāmeklē kašķis tieši karstākajās stundās.
06.01.2013 18:42 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Konnca, a ko tie kašķīgie tantuki tukšā autobusā darīs? :D Nebūs ar ko kašķēties. :D Varbūt, ka atbilde nemaz nebija tā domāta, es arī citreiz esmu visu dienu vienā skriešanā, satieku kādu pazīstamu, arī saku, ka tā pat vien pastaigājos, it īpaši, ja man tas cilvēks ne pārāk un/vai nav vēlmes, ka vēl 20 cilvēki klausās, kur šodien esmu bijusi un ko darījusi.
06.01.2013 18:57 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
Man vienreiz tantuks pustukshaa trolejbusaa pienaaca klaat un prasiija, lai palaizhu apseesties, kaut gan soli uz saanu bija zemaa seedvieta, kur nevajag kaapt augshaa, lai apseestos. Vinjai tashas arii veel bija, pateicu, lai iet seedeet, tur, neatkaapaas, es apseedos burtiski sev aiz muguras, kur seedeeju ieprieksh. Negribeeju jau kashkjeeties un traci celt, bet ir nu gan naglaa, pat nevar aiziet uz briivo vietu, obligaati jaakacina cilveeki un vajag tieshi to vietu, kur tu seedi. Apkaarteejie cilveeki arii diivaini uz to tantuku paskatiijaas. Katram savi tarakaani galvaa :D
Es reti kad seezhu taa, ka neko apkaart "neredzu" vai nedzirdu, vai gulju. Tas ir, kad tieshaam esmu nenormaali nogurusi. Paarsvaraa uzreiz, kaa ieraugu vecaaku cilveeku naakam uz manu pusi, celjos kaajaas un palaizhu, ja ir iespeejams(ja neesmu pie loga un trolejbuss nav galiigi paarbaazts, ka nav kur staaveet). BET reti kad kaads pasaka paldies. Pa 5 gadiem vareetu max uz abaam rokaam saskaitiit, cik paldies esmu sanjeemusi par palaishanu apseesties. Un to es daru ljoti biezhi. Un arii esmu pamaniijusi, ka taas babinjas uzreiz pie meiteneem klaat, lai palaizh apseesties, bet puishus un viirieshus nemaz negrasaas dziit aaraa no vietas, laikam bail dabuut pa mizu, jo sievietes ir mieriigaakas :)
06.01.2013 20:02 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Laksmi-interesanti ,ka iemineejies par puisiem!Manai mammai ir daudz lielaakas simpaatijas pret puisiem ,ka meiteneem-tas Latvijaa!Seit esmu ieveerojusi,ka tantukiniem noteikti patiik jaunie puisi labaak-soreiz domaaju kopeeji!Vini ir taadi daudz mieriigaaki ,ieturetaaki,pacietiigaaki!
Sievietes ir daudz kaskiigaakas!
06.01.2013 20:14 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Piekrītu par to, ka reti var dzirdēt "paldies", ja palaiž apsēsties. Man atmiņā palicis gadījums, rudenī, pati biju ar 2 lieliem maisiem, autobuss pilns, bet palaidu vienu tantiņu. Gan paldies pateica, gan piedāvāja paturēt manus maisus. :) It kā jau sīkums, bet tomēr patīkami.
06.01.2013 20:15 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Es pateiktu, ko domāju. Pieklājīgi gan, tā arī parasti atbildu, ja kaut kas līdzīgs notiek vai kādu nevainīgu cilvēku kāds terorizē.
06.01.2013 20:17 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Problēma ir tajā,ka nemāk palūgt.
Gan vienus,gan otrus ir žēl.

Pensionārus ar sāpēm uz sejas vajaga,lai palaistu apsēsties? Muļķigi,ja pašas slēpjam savas problēmas ar prieka maskām.Kapēc gan omēm jāizrāda,ka ir slikti?Mana ome nekad neizrāda,ka sāp.

Un kapēc tikai par pensionāriem ir runa? Manai mammai ir 55 un viņai tagad jau ir daudzas kaites un sāpošas kājas.Un ko tad viņai vajadzētu tirgū darīt ar tām somām.pamest? Lai kāda mamzele nepadomā, ka pa tirgu jau ir spēks vazāties.

Mamašas ar ratiem,kas stumj mugurā/dibenā ir tikpat kaitinošas kā večuki ar spieķiem.


Atbilde tām,kuras nesaprot,kapēc vajag tieši to vietu,kur viņas sēž,ja trolejbuss pustukšs.
Redz,ir vietas,kuras ir zemas un tuvāk durvīm.Tur ir vieglāk piecelties,ir kur atstumties. Tās augstās vietas nah nav vajadzīgas slimiem cilvēkiem,kamēr līdz tām aiziesi,paspēsi nokrist.

Un vīrieši nelaiž,jo nav jau to vīriešu! Vismaz cik es braucu,viņu reāli nav.Tiešām tikai večuki,normālie vīrieši ar sabiedrisko nebrauc.Un cik es redzu,tad tie arī laiž.Vineīgi viens izcēlās un paprasīja, vai tad līdz Maskavai jābrauc,ka nevar pastāvēt (tas viss krieviski,lai kāda nepadomā,ka kāds krievu forši aizķēra).launi,bet smieklīgi.
06.01.2013 21:48 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.11.2012
Mani kaitina tās vecenes kuras ietraušas vietā, kad palaižu un tad kā baigo labdarību piedāvā paturēt manu somu vai maisiņu. Neesmu jau idiote, lai dotu svešai vecenei savu somu.
Parasti, ja vien nav tukšs transports, es nemaz necenšos sēdēt, jo tās bābas nav izturamas. Grūtnieces gan nekad neesmu redzējusi ar tik atbaidošu attieksmi.
06.01.2013 22:11 |
 
Reitings 760
Reģ: 19.03.2010
Diskusija autorei- Mātes pase jānēsā vienmēr un visur līdz jau no pirmās dienas,kad Tev tā ir izsniegta. Ne tādēļ lai tiktu sēdēt bet pfu pfu pfu,ja nu kaut kas notiek. Pati gaidu otro mazuli un vienmēr esmu nēsājusi mātes pasi līdz. Arī kad gaidīju pirmo mazuli,mani neviens un nekad nelaida sēdēt sabiedriskajā.
06.01.2013 22:18 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
The_one, es runāju tieši par augsto sēdvietu, ka viņai būtu vieglāk paspert vienu solīti un apsēsties zemajā sēdvietā un nolikt tašas pie kājām, bet viņai vajadzēja augsto un tā nebija vienīgā augstā. Tiesa, ja ir pāris sēdvietas atlikušas, arī nesēžos, jo kā likums, nākošajā pieturā iekāps kāds, kuru vajadzēs palaist apsēsties. Arī palaižu apsēsties sievietes manas mammas vecumā, ap 50, jo, kad braucu ar mammu, man arī gribās, lai viņa dabū apsēsties :)
Emanuelle, laikam manā rajonā tāds kontingents ar vīriešiem, kas apsēdušies un ne par gramu nekustēs no savas vietas, lai palaistu sievietes apsēsties :(
06.01.2013 22:41 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Tiešām ir tik grūti saprast kā jūtas grūtnieces? Laikam jau jā... Pašas vien vainīgas ne? Pretīga attieksme.

Ar attieksmi viss kārtībā, jo tā ir tikai grūtniecība un patiešām, pašas vainīgas, un, kā tu pret mani tā es pret tevi. Lielākā daļa veco, kašķīgo kundzīšu sabiedriskajā transportā stāvoklī ir bijušas un zin kā tas ir, bet neviena no grūtniecēm laikam nesaprot, ka vecam cilvēkam patiešām var būt sliktāka pašsajūta kā jums.

Kaut gan pati sabiedriskajā transportā laižu apsēsties gan vecus cilvēkus, gan grūtnieces, gan mazus bērnus, Rīgā laikam, kad/ja man sanāks tur sabiedrisko izmantot, grūtnieces varēs kājās pastāvēt, jo esmu jau n-tās šāda veida diskusijas lasījusi un visstulbākais teksts man liekas par to mātes pases parādīšanu. Nu un? Man arī visādi papīri somā un makā ir, ko varētu visām šitām grūtniecēm ar mates pasēm parādīt, cip kura būs krutāka.
07.01.2013 01:30 |
 
Reitings 313
Reģ: 05.01.2013
Es uzskatu, ka grūtniecēm nekādā gadījumā nevajadzētu sabiedriskajā transportā stāvēt kājās, jo jebkurš ir braucis un zin, ka var gadīties straujas bremzēšanas utt., grūtniecēm tas var būt pat ļoti bīstami.
Pirms pāris gadiem mana draudzene (kura gan nebija gaidībās, bet tāpat) braca autobusā un autobuss ļoti strauji nobremzēja, pasažieri krita viens otram virsū, cits par citu smagāks, beigu beigās mana draudzene nokļuva slimnīcā ar lauztu kāju. Tā ka nevajag lieki izaicināt likteni.
07.01.2013 01:36 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Man šķiet ar šādu attieksmi te daudzas nodzīvos dzīvi vienas un bez bērniem. :D
07.01.2013 01:46 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Bērnu pabalsti ir tikpat smieklīgi, cik pensijas, diemžēl. Bet abos gadījumos viss ir atkarīgs no pašiem cilvēkiem, vai viņiem ar šo naudu pietiek.

Valstij nav par jūsu bērniem jārūpējas. Ja reiz bērns ir, tad vecāku pienākumos ir to apgādāt un rūpēties, nevis gaidīt, kad tagad jums nodokļu maksātāju naudu dos uz urrā! Tad labāk lai piemet veciem cilvēkiem pie pensijas, kas ir tik nožēlojamas, jo viņi visu savu dzīvi ir strādājuši un nodokļus maksājuši, bet tagad knapinās, ne jūsu bērnu pamperiem. Dzīvoju valstī, kur tādas bērnu naudas vispār nav, ja uzņēmumam, kurā strādā, gribas, tad viņi tev kādu naudu par bērnu/bērnam piešķir, bet nav tāda likuma, ka viņiem tas būtu jādara un nevienam gan neienāk prātā kaut ko pieprasīt. Tikai no latviešiem nācies dzirdēt - strādājusi šeit neesmu, esmu stāvoklī, kādu naudu un cik daudz dabūšu. Vot, mentalitāte, bļin.
07.01.2013 01:50 |
 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
Oj, jā. Ir gadījies. 1x sēdējām ar draudzeni autobusā un bija daudz cilvēku. Viena tantiņa pienāca pie draudzenes un teica - palaid apsēsties, neredzi, ka esmu veca, man cepuri noņemt, lai redzi manus sirmos matus?!
Mēs šokā. Ne pajautā pieklājīgi, bet uzreiz uzmočī.
07.01.2013 02:43 |
 
Reitings 494
Reģ: 13.12.2011
Īstenībā skumji, jo te pat ne katra 2., bet pilnīgi visas panesās lamāt pensionārus un nievājošā tonī runāt. Jā, pensionāri bieži vien uzvedas agresīvi un nesmuki, tas mani arī tracina, bet neuzskatu sevi par to cilvēku, kas ies un mācīs to babuli vai opi, BET jūs, gudrās, skaistas un veiksmīgas, kāpēc nevarat piekāpties un iedot vietu? Nē, tajā vietā panesās: Nu, ja viņa būtu līka, šķība, ar 3 pirkstiem un 2 galvām, tad protams, es iedotu... Come on, pašām nav kauns?



nē man nav kauna kā tu saki
07.01.2013 09:46 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Mani "biedē" divas kategorijas- pensionāri un jaunās māmiņas, uzreiz piebildīšu, ka nerunāju par VISIEM, bet kādu daļu gan.
Ir visādi gadījumi, bet man draugos FB ir viena bijusī kursabiedrene, kurai, cik sparatu, ir divus gadus vecs sīkais, nepārspīlēju, ka ntās reizes dienā tiek publicēti šādi posti- mani ar mazu bērnu nepalaida rindā priekšā, esmu vīlusies SEB bankā; pie bērnu ārsta nostāvējām garā rindā, esmu vīlusies; mūs nepalaida pa priekšu veikalā, tad nav iztīrīts sniegs, un viņai grūti ar mazu bērnu..uttt

Šitā nepārtrauktā čīkstēšana par visu un regulāri..Nu toč gribās pateikt, kas Tu tāda esi, ka tagad visiem Tev jāizdabā? Tā kā vienīgajai uz zemeslodes būtu bērns!Un tādu māmiņu diemžēl nav maz.
Atceros, kad gāju uz pēdējām Saimes vēlešanām, man viena krievu māmiņa ar bērnu rokās, ne vārda neteikdama, pagrūda mani nost un ielīda man rindā priekšā, gandrīz no kājām nonesa un nobrēcās- man ir bērns! Nu labi, ka man bija labs garīgais.
07.01.2013 09:46 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Saeimas :D:D:D:D
07.01.2013 09:50 |
 
Reitings 328
Reģ: 14.10.2012
Mani "biedē" divas kategorijas- pensionāri un jaunās māmiņas, uzreiz piebildīšu, ka nerunāju par VISIEM, bet kādu daļu gan.



Tiiiiieši tā! :)

Un starpcitu, man trāpījās akūtā kārtā iet pie ķirurga poliklīnikā, kad tur bija zīdaiņu diena... Vāks... Divas mani pastūma nost no durvīm, un pārējās man jakā 58 caurumus ar skatieniem izdedzināja...

Vnk sviests... Un kaucošs zīdainis sabiedriskajā ir tik pat pretīgi, kā smirdīgs bomzis... Besī vnk. Kad man būs zīdaiņi, parūpēšos, lai tie nevienam netraucē...
07.01.2013 09:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits