Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīgs ēdiens - recepte

 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Katru reizi jūs, dāmas, uzsverat, ka ēdat veselīgi, daudz dārzeņu, nekādu miltu izstrādājumu, saldumu utt. Bet konkrēti - kādas tieši ir populārākās jūsu receptes?

Man topā ir:
1. Biešu salāti (bietes, ķiploks, mazliet majonēze) un vārīta vistas fileja vai stilbiņš;
2. Risoto + vistas gaļa;
3. Lapu salāti + gurķis, tomāts, paprika un citrona sula + vistas gaļa.

Gribas lielāku dažādību receptēs.. :)
01.01.2013 19:48 |
 
Reitings 431
Reģ: 29.01.2009
Hmm... fantāziju! :) Mana ēdienkarte sastāv pārsvarā no šādiem ēdieniem:

1) zivis (jebkādas:tvaicētas, vārītas, siļķes) + dārzeņi (vārīti brokoļi, svaigie salāti, autināti/apcepti dārzeņi vokā) + rīsi

2) dažādi salāti (dārzeņi + mocarella vai feta vai tuncis) + galetes, rupjmaize + valrieksti + olīoveļļa

3) dažādas dārzeņu zupas, klāt lieku arī pupiņas

4) suši

5) dažādas putras + žāvētie augļi vai svaigie augļi

Tā es varētu turpināt :) Galvenais mans izejas punkts ir dārzeņi, tad kombinēju ko citu klāt. Ak jā, gaļu neēdu.

Vēl jau biezpiens visādās variācijās un jūras veltes, jūras kāposti, ko varu vienkārši ēst bez nekā vai kombinācijā ar rīsiem.
01.01.2013 19:56 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Mannuprāt, visvieglāk ir pagatavot veselīgi cepeškrāsnī vai tvaika katlā, tad gandrīz nevienam ēdienam nevajag pievienot eļļu un ir veselīgi.

Veselīgas receptes - aukstā zupa, dārzeņu zupas(principā visas zupas, kurās nav saldais krējums, treknas gaļas un sieri).
Sautējumi ar dārzeņiem un liesu gaļu(vistas fileju, jaunlopa fileju, tītaru).
Šeit ir daudz garšīgu recepšu un ļoti veselīgas(pluss mazkaloriju) - http://www.edunsporto.lv/
03.01.2013 09:45 |
 
Reitings 39
Reģ: 15.11.2009
Sāksim jau ar to, ka gaļa un augstās temperatūrās apstrādāti ēdieni vispār nav diezko veselīgi, un to tev apliecinās katrs, kurš ir kādu laiku padzīvojis bez tā.

Pirms gribēt dažādību, ir jāsaprot, kurā virzienā skatīties, lai tas vispār būtu jēgpilns pasākums.
14.01.2013 09:15 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mani mīļākie (un veselīgākie) ēdieni:
1. Quinoa putra ar ogām un karoti medus;
2. Lapu mikšļa salāti ar ķiršu tomātiem, avokado, papriku, sarkanajiem sīpoliem un olīveļļas/citronu mērci;
3. Cepeškrāsnī cepts lasis folijā;
4. Tomātu/dārzeņu zupa (kartupelis, burkāni, paprika, kukurūza, tomāti..)

Vēl dievinu burkānus jebkādā veidā - svaigus, salātos, cepeškrāsnī, zupās.. Vēl ļoti, ļoti iegaršojies biezpiens (nav gan īstais biezpiens, bet, tā kā maz ēdu piena produktus, man tāpat veselīgi) ar sasmalcinātiem lociņiem, dillēm, ķiploka daivu un melnajiem pipariem.. pie vārītiem kartupeļiem lieliski!
14.01.2013 09:35 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Salomē - kas nav īstais biezpiens? :)

Šādas čepmionu pankūkas man bija 6dien, ļoti veselīgas!!
Nepieciešams: pilngraudu auzu pārslas 30g, vājpiena biezpiens 60g, viens banāns, viena ola - tas bija man vienai, sanāca 5as nelielas pankūciņas. Ja izmanto proteīna pulveri, biezpienu neliek, ja grib vairāk ogļhidrātus, var pievienot vēl musli pārslas bez garšas, banāna vietā var lietot stēviju, būs saldāk un bez liekām kcal.
Darbības:
Samaļ auzu pārlas, tad sablenderē ar biezpienu, olām, banānu - ja vajag šķidrākas, pievieno ūdeni. Cep uz pannas ar nepiedegošu virsmu vai ar minimālu daudzumu eļļas. Tiešām garšīgas :) Un nav jālieto baltie milti, auzu pārslas dos šķiedrvielas un saliktos ogļhidrātus, kas ir daudz veselīgāk par kviešu miltiem. ;)
14.01.2013 09:43 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Salomē - kas nav īstais biezpiens?


14.01.2013 09:49 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man šis ļoti garšo :)
14.01.2013 10:04 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
grilleeti cukini, baklazaani,paprika ar origano,nedaudz saals un pa virsu piliite labas oliivelljas, kad jau ir gatavi.
dzelteno zirnju putra ar siipoliem.
14.01.2013 10:10 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Vakardien vakariņās pagatavoju pildītus cukini ar vistas gaļu, ķiplokiem un rīsiem.

No sākuma novāra rīsus (parasti apcepu olīveļļā rīsus un tad leju klāt ūdeni un pievienoju garšvielas , kad ūdens iztvaikojis rīsi gatavi)

Ņemu lielus vai vidēji lielus cukini, sagriežu uz pusēm, izgrebju vidiņus, vidiņu sasmalcinu mazākās daļās, nolieku maliņā.

Ņemu vistas fileju (uz vienu lielu cukini, bet tiešām lielu, vairāk par pusotru fileju nav vajadzīgs uz divām personām), lieku katliņā sautēties kopā ar ķiplokiem, beigās pievienoju cukini izgrebto vidiņu un pievienoju garšvielas, lai būtu vairāk šķidrums, pievienoju mazliet ūdens, ideāli būtu, ja mājās pieejams vistas buljons (ne kubiciņos) Kad gatavs, noliek maliņā.

Kamēr pilda cukini ar katliņa saturu, uzgriež sildīties krāsni uz 200 grādiem. Sapildītos cukini liek iekšā stikla vai citā karstumizturīgā traukā, un ja nu ir par daudz (vēlams lai būtu) izlej atlikušo saturu pa visu trauku. Liek krāsnī uz minūtēm 20 - 30. Beigās pievieno mazliet parmigiano sieru. Pasniedz ar rīsiem. Voilā.
15.01.2013 10:00 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
Man ļoti garšo cepts lasis ar dārzeņiem. Pavisam vienkārša recepte:
Folliju ieeļļo ar mazliet olīveļļas, liek virsū ripiņās sagrieztus burkānus, kartupeļus un citus dārzeņus pēc patikas, mazliet sāls un ķiploku šķēlītes. Pa virsu uzliek laša fileju uzber sāli, piparus un mazu sviesta gabaliņu. Aiztaisa folliju ciet un liek krāsnī iekšā 200 grādos uz ~25 minūtēm. Pasniedz ar citrona šķēlīti.
15.01.2013 10:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits