Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazpilsēta

 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Labvakar, dāmas! :)

Nesen atbraucu mājās no dzimtās mazpilsētas, biju satikties ar draudzeni, patarkšķēt, paklačoties. Sen nebiju bijusi, tāpēc uzzināju visādus jaunumus par vecajiem draugiem un paziņām. Mājupceļā pārdomāju visu dzirdēto un sapratu, ka tā man ir pavisam cita pasaule. Klausījos un brīnījos - vai man tiešām agrāk ar šiem cilvēkiem bija tik daudz kopīga? Protams, ne par visiem runāju, bet nu...

Pastāstiet, kādas ir sajūtas, kad jūs apciemojat savu dzimto pilsētu (šoreiz nerunāju par mīļajām vecāku mājām, bet gan tieši vecajiem draugiem)?
30.12.2012 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vecie draugi.. Eh. Laiks gājis, es pieaugu, vēlviens cilvēks pieauga, pārējie palika tādi paši muļķi un tālāk par brīvdienu tusiņiem nejēdz. Un tagad draugu nav. :D Visi mainījušies, cits labāk, cits sliktāk, bet ne jau man par to spriest. Vispār, skumīgs temats :D
30.12.2012 23:00 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
No malas arī viss savādāk izskatās.
30.12.2012 23:02 |
 
Reitings 135
Reģ: 25.04.2010
Man ir tieši tāpat - esmu no mazpilsētas, bet biju spiesta doties studēt uz tāl Rīgu.
Sākumā jau nekas nemainījās, bet tagad pēc vairākiem gadiem var redzēt atšķirību, jo tie, kuri nav nekur turpinājuši mācīties, šķiet tādi kā iestrēguši attīstībā. Toties citi, kas mācās un iet uz augšu dzīvē, ar tiem ir interesanti parunāties, uzzināt kas jauns. Reizēm šķiet kā cits cilvēks, ne tas, kas bija vidussklā blakus!
30.12.2012 23:02 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Ir dīvaini apzināties, ka cilvēki, ar ko kopā stāvējā uz starta līnijas, savā attīstībā nav gājuši uz priekšu, bet gan atpakaļ.
Tā tas ir - kāds apprecas, sadzimst bērni, cits dodas uz lielpilsētu, studē, taisa karjeru...lielākoties vairāk kopīga mums ir ar studiju biedriem, kolēģiem.
Bet nevajag aizmirst smilšu kastes rotaļbiedrus. Vienmēr būs atmiņas, kopīgi nedarbi. Savs smeķis!
Kad skatos bildes, ko no dzimtajiem laukiem saliek paziņas, man dažreiz ir kauns. Bet, ne manas bildes, ne mana dzīve.
30.12.2012 23:04 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Savā lauku ciematā mācījos līdz 7.klasei. tagad man te īsti draugu nav, varbūt paziņas, jo visam pārējām klases meitenēm ir vismaz pa bērnam, džekiem intereses aprobežojas ar ballītēm un aliņiem. Un visi dzīvo un kuļās tepat, un man ar viņiem nav vispār par ko runāt. Jūtos kā no citas planētas :D
30.12.2012 23:04 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es gan esmu no Rīgas, bet man tādas pašas sajūtas mēdz būt, kad uzzinu par saviem skolas biedriem no pirmās skolas. Bet tad es sapratu, ka tas ir normāli, jo kādreiz mūs vienoja skola - tāpēc arī likās, ka tik daudz kas kopīgs, bet tagad katrs esam gājuši pilnīgi citu ceļu. Šaubos, ka varu teikt, ka kādam šis ceļš krietni labāks nekā citiem, bet tie ir ļoti atšķirīgi, tāpēc arī kopīgs vairs nav pilnīgi nekas.
30.12.2012 23:04 |
 
Reitings 539
Reģ: 29.01.2009
Man ļoti nepatīk satikt cilvēkus no pagātnes, jau tajā laikā nekas īpaši kopīgs nebija, tad nu tagad vēl jo vairāk esmu atsvešinājusies. Mazpilsētās jau nu vispār, ka tikai aprunāt visu un visus, ka tikai muļķības parunāt, paldies, es no tā distancējos.
30.12.2012 23:07 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Bieži par šo domāju.. gan saistībā ar sevi, gan par līgavaini. Abi dzīvojam tālu no savām dzimtajām vietām, esam auguši, savi hobiji, brīvā laika izklaides utt.

Bet, kad aizbraucam uz dzimto vietu un vēlamies satikties ar vecajiem draugiem, tad satiekoties, vienīgā laika pavadīšana ir iespējama ar šņabja pudeli blakus.. nu nesaprotu es šito!

Puiša bērnības draugs strādā labā amatā, 27 gadi, bet visas brīvdienas tiek naturāli nodzertas, visas runas ir tikai ap to, kad un kā kurš ir piedzēries, iekūlies nepatikšanās un tā. Eh, mani tas TĀ kaitina, vārdiem nevar aprakstīt!
30.12.2012 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
bija salidojums vasarā- nu kaut ko jau parunāt varēju, bet nekā kopīga cita pasaule man, viņiem cita, pa šiem gadiem man vienīgai ir ģimene, citi vēl par tusiņiem, dzerstiņiem runā-man tas nav interesanti.
30.12.2012 23:08 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Jā, ar tiem draugiem, kas pārcēlušies uz dzīvi Rīgā vēl joprojām esam draugi, ar pārējiem it kā arī, aizbraucu, satiekamies, bet nav tas. Citreiz klausoties tos stāstus, piedzīvojumus, kas viņiem šobrīd, godīgi sakot, žēl paliek, ka cilvēkam galvenais ir vietējās balles, piedzerties utml... Bet kā jau meitenes te raksta - ne jau mana dzīve... Visi pieauguši cilvēki, katrs veido savu dzīvi tādu, kādu vēlas.
30.12.2012 23:09 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
mans komentārs nebūs par tēmu, bet esmu novērojusi, ka tās, kuras aizbrauc uz rīgu, atbraucot atpakaļ - pirksti gaisā, deguns gaisā. attieksme tāda - ko tu te sēdi? tu taču sapūsi šajā mazpilsētā, un tāda nievājoša attieksme kopumā. protams, nerunāju par visiem gadījumiem, ir tādi gadījumi, ka ceļas un krīt par savu pilsētu, kurā dzimis, audzis, bet tracina tie, kuri aizmirst no kurienes nākuši... un vispār besī, ka rīga ir lv centrs. labi, tas bija kaut kāds domu savārstījums, ceru, ka kāda uzsvēra manu domu.
p.s. varbūt pie vainas ir pašas attieksme pret lietām. piemēram, zinu, ka man vairs nekā nebūtu kopīga ar manu bijušo paziņu, jo pašlaik viņas acīs būtu konkrēta lauķe...
30.12.2012 23:09 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Bet nevajag aizmirst smilšu kastes rotaļbiedrus. Vienmēr būs atmiņas, kopīgi nedarbi. Savs smeķis!


Šim piekrītu, bet kā lai tur līdzi, ja saproti, ka otrs cilvēks aprobežojās tikai ar tusiņiem, alkoholu, nekas cits nepastāv..
30.12.2012 23:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ar šiem cilvēkiem man vairs nav par ko runāt. Intereses viņiem ir palikušas +/- tajā pašā vidusskolas līmenī. Man jau tad bija citas intereses, bet tad es gribēju ar viņiem draudzēties, būt "savējā". Tagad ar šiem cilvēkiem man tas vairs pat prātā neienāktu. Pat ar manu kādreizējo labāko draudzeni runājot - nekā vairāk par čau un kā iet - nav. Jo cilvēks negrib attīstīties, paliek vīrs, bērns, tusiņi, nekas cits... Mana mazpilsēta man kā tāda izraisa nepatiku un nejaukas sajūtas. Nepatīk nekas, kas tajā ir.
30.12.2012 23:12 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
p.s. mana draudzība ir tāda, ka var paiet gadi desmit, divdesmit, bet tāpat satiekoties, būs tā sajūtas, kas... toreiz.
bet tā jau vienmēr ir, ka kāds dzīvē izsitās, kāds sēž uz vietas, bet kāds slīd lejup, manuprāt, tas nav atkarīgs no mazpilsētas vai lielpilsētas. varbūt es vienkārši neuztvēru sarunas jēgu.
30.12.2012 23:13 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es diezgan bieži braucu uz mājām, jo man vajag to mieru, to klusumu. Es tur jūtos neizsakāmi labi. Taču, es braucu pie ģimenes un tur arī dzīvojos un tas nav par šo tēmu. :)
Man tur nav nekādu seno draugu, ar kuriem baigi tikties utt. Manas draudzenes ir no universitātes un nav no manas mazpilsētas. Ar skolas laika draudzenēm sakarus neuzturu un nedz par viņām, nedz pārējiem neko neesmu dzirdējusi. Bet es arī pati neinteresējos, jo pilnīgi vienalga, kas ar tiem cilvēkiem noticis.
30.12.2012 23:13 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Bet tas, ka tie bijušie klasesbiedri nestudē vai ir jau ar vairākiem bērniem nepadara viņus par sliktiem cilvēkiem. Es neuzskatu sevi par kaut kādu veiksminieci, bet viņus par lūzeriem. Vienkārši...nav par ko runāt.
30.12.2012 23:14 |
 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Ha ha ha :D visas te TĀDAS pilsetnieces...

un tad brīnās, ka laukos viss aiziet pa burbuli!
Ne visi laukos nodzeras. Bet paliek iespaids, ka cosmo dūdas VISAS kā no melnas nāves no laukiem aizmukušas kur VISUS palikušos vajā šņabja pudele, sadzimst bērni un vīri nodzeras :D
smieklīgi... man patīk mana mazpilsēta. Apbrīnoju un mazliet apskaužu tos, kam te ir labs darbs, mājas, iespēja veidot ģimeni un audzināt bērnus. Man manā profesijā tādas iespējas šeit nav, bet žēl.
Labprāt braucu uz šejieni, satieku draugus. Jā, daudzām bijušajām skolasbiedrenēm jau bērni, un tas ir forši. Man arī gribās, bet traucē Rīgas ritms, dzīves izmaksas, tas, ka nav tur savas vietas.
Ja būs iespēja, noteikti nākšu atpakaļ, jo bērnus Rīgā audzināt negribu.
30.12.2012 23:15 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
p.s.s. turklāt, ja kāda savos 20 gados nestudē, bet audzina bērnu, bet cita studē, strādā, tas neko nenozīmē. jāatceras, ka katras dzīves uztvere un mērķi ir citi, un tam nav nekāda sakara ar attīstību, izaugsmi.
30.12.2012 23:15 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Piekriitu zili rudzi - liekas savaadi, ka tik daudzas noliek savas pagaatnes cilveekus tieshi ar vaardiem "mazpilseeta" un ar domu, ka konkreeti mazpilseetaa cilveeki dzer un neko citu nedomaa. Sakariigs ir Jessicas komentaars, kas paraada, ka arii saliidzinoshi lielajaa Riigaa ir absoluuti tas pats.
Puiša bērnības draugs strādā labā amatā, 27 gadi, bet visas brīvdienas tiek naturāli nodzertas, visas runas ir tikai ap to, kad un kā kurš ir piedzēries, iekūlies nepatikšanās un tā. Eh, mani tas TĀ kaitina, vārdiem nevar aprakstīt!

Cilveeki, par kuriem to rakstiishu gan ir jauni (~20 gadi), tachu mani kursa biedri, kuri ir vai nu no Riigas vai tiiri labi paspeejushi tur iejusties, katraa zinjaa izskataas sagjeerbushies peec jaunaakaas modes utt., arii naak uz lekcijaam un staasta, kaa ieprieksheejaa vakaraa forshi pieleejaas. Tur nav sakara ar mazpilseetu. Tieshi tas pats ar beernu dzemdeeshanu - kas slikts, ja peec vidusskolas uzreiz ir beerni? Ne visiem ir plaani un meerkji maaciities taalaak, bet tas jau nav slikti un nenoraada uz neattiistiibu. Tieshi shii gaushanaas, ka es esmu krutaa, aizbraukusi uz "lielpilseetu", eju uz teaatriem un operaam - taa ir neattiistiiba.
30.12.2012 23:17 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Vispār es tagad tā aizdomājos... tajā, ko rakstīja zili_rudzi, ir tik daudz patiesības, īpaši pirmajā komentārā... Lai gan es neesmu no mazpilsētas, es dažkārt sevi arī pieķeru pie domas, ka atsevišķās situācijās mēdzu būt nepamatoti snobiska, un tad man gribas sevi kārtīgi iepļaukāt... :D
30.12.2012 23:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits