Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palīdziet lūdzu man izlemt! :(

 
Reitings 6
Reģ: 29.12.2012
Sveiki!

Jau kādu laiku mani nomoka viena doma. Es mācos 10. klasē, bet kā jau daudzi sāku domāt kur, lai studē? Latvijā vai tomēr ārzemēs?
Itkā Latvijā būtu vieglāk, jo lekcijas būtu latviešu valodā, bet kā jau mēs zinām, ka tā mūsu augstākā izglītība nav no tām labākajām! :(
Un ārzemēs ir lielāka iespēja.
Doma, tad būtu studēt Zviedrijā, Stokholmā. Vairākas reizes esmu bijusi Stokholmā un pilsēta mani simpatizē, bet esmu diezgan kautrīga, bailīga un nedroša. :(
Ļoti bail, ka viena pati netikšu galā! :(
Labprāt dzirdētu Jūsu viedokli! :)
Gribētos jau tagad zināt, kur es studēšu, jo, ja beigās tomēr izlemšu studēt Zviedrijā, tad jau tagad gribētu sākt apgūt zviedru valodu.
Lai aizbraucot uz Zviedriju man nebūtu tikai plikas angļu valodas zināšanas! :)
Un kā ir kad raksta kaut kādu eseju angļu valodā?
Gramatika angļu valodā nav īpaši mana stiprā puse.
Vai viņi tam ļoti pievērš uzmanību?
Liels paldies jau iepriekš! :)
29.12.2012 19:25 |
 
Reitings 622
Reģ: 16.12.2012
Uzskatu,ka arī LV izglītība ir labā līmenī, tik pašai jāmācas un jāpilnveidojas..piemēram RTU vai BA..
29.12.2012 19:28 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Es gan neteiktu, ka Latvijā augstākā izglītība ir zemā līmenī.
Ja būtu zemā līmenī, tad ārzemnieki uz LV mācīties nebrauktu.

Līmenis ir atkarīgs no Tevis pašas, ja mācīsies - būs labs līmenis, ja nemācīsies, protams, ka var čīkstēt, ka ir zems. :)
29.12.2012 19:31 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Kurš tev teica, ka LV ir slikts izglītības līmenis?
29.12.2012 19:31 |
 
Reitings 187
Reģ: 29.01.2009
Latvijā var iegūt loti labu augstāko izglītību, viss atkarīgs no universitātes un izvēlētās studiju programmas.
Un, runājot par anglu valodu, protams, ka jābūt attiecīgam līmenim, lai varētu studēt šajā valodā. Ar pamatskolas gramatikas vielas mācīšanu universitātē neviens nenodarbosies.
29.12.2012 19:37 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Lielā mērā tas, kāda rīcība būtu vislabākā attiecībā uz studiju valsti ir tas, kādā jomā vēlies studēt.
Ja esi talantīga radošajās jomās, tad ļoti vērtīgi būs apgrozīties ārzemēs.
Ja runa ir par pedagoģiju un psiholoģiju, tad nekāda vaina studijām Latvijā.

(mani piemēri ir vispārīgi)

Un vienmēr pastāv iespēja piedalīties ERASMUS programmā.
29.12.2012 19:41 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Spriest jau varam daudz un dikti, bet vispirms izrunā šo jautājumu ar vecākiem, kuriem tomēr kādu daļu no tavām studijām nāksies segt. Ja nu viņi tev ir naudīgi, tad nekādu problēmu. Bet tomēr vidusmēra latvietis nevar atļauties studijas ārzemēs bez kredītiem. Neesmu informēta, vai Zviedrijā studijas ir bez maksas, taču vismaz kaut ko ēst un kur dzīvot tev tur vajadzēs, kas, starp citu, tur ir ļoti dārgi. Es būtu vēlējusies studēt kaut Japānā, bet maniem vecākiem tādu līdzekļu nebūtu bijis, lai nodrošinātu manu studiju dzīvi citā valstī.
29.12.2012 19:55 |
 
Reitings 68
Reģ: 14.09.2012
Es Tavā vietā izvēlētos LV augstskolu (ja manā jomā būtu laba programma) un tad dotos Erasmus apmaiņā, lai izpētītu konkrētu augstskolu ārzemēs. Ja iepatiktos, tad turpinātu studēt maģistrus izvēlētajā ārzemju augstskolā. Es laikam izvēlētos Dāniju, tur vismaz maģistra studijas, cik zinu notiek angļu valodā. Bet protams, pamācīties valsts valodu arī gribētu.
29.12.2012 19:55 |
 
Reitings 68
Reģ: 14.09.2012
P.S. Dānijā izglītība ir bez maksas. Pirms rudens semestra var pieteikties kredītam. Neesmu tā īsti pētījusi, viens pazīstams cilvēks studē. Kā no viņa sapratu, tad tas ir izdevīgi. Vietējiem maksā labas stipendijas, bet ārzemnieki iztiek ar šiem kredītiem.
29.12.2012 19:57 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Manuprāt,lai Latvijā iegūtu labu augstāko izglītību,ir jābūt naudai un ne tai mazākajai. Ne visi to var atļauties,tādā gadījumā iesaku mācīties ārzemēs,kur mācības ir par brīvu,taču līmenis ļoti labs. Es laikam tiešām skatītos pēc finansēm...
29.12.2012 20:06 |
 
Reitings 6
Reģ: 29.12.2012
Es lasīju, ka Zviedrijā pārsvarā augstākā izglītība ir bezmaksas!
Es vienkārši baidos par to, ka, ja šeit Latvijā pabeigšu augstskolu un izdomāšu pēc tās braukt strādāt uz ārzemēm, ka viņi pateiks, ka tas mans papīrs nav derīgs. Un būs jāiet vēl papildus uz kādiem kursiem.
A tā, ja es jau studētu Zviedrijā, tad man ar to nebūtu nekādu problēmu un + jau pie vides un visām pārējām lietām pa 4 gadiem būtu jau pieradusi! :)
29.12.2012 20:07 |
 
Reitings 123
Reģ: 13.12.2011
Sakiet, ko gribat, bet IR Latvijā samērā zemā līmenī izglītība! Ir tiešām tik daudz nekvalitatīvas izglītības programmas, ka es pat gribētu, lai Ķīlis īsteno savas reformas.
Un tie, kas te braucot mācīties, brauc no salīdzinoši zemi attīstītām valstīm. Ar to gribu teikt, ka ļoti daudz indieši, grieķi, kuriem tagad lielā krīze. Pati runāju ar vienu grieķi, jautāju kāpēc viņš te atbrauca. Un ne jau izglītības dēļ te brauca.

Iesaku tēmēt uz ārzemēm. Jaunas iespējas, jauni draugi, jauna kultūra, sabiedrība. Bez tam ar ārzemju diplomu Tu būsi daudz ievērojamāka nekā ar kādas Latvijas augstskolas papīrīti kabatā. :)
29.12.2012 20:09 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Annija, ir tādi gadījumi tiešām dzirdēti,ka ārzemēs uz Latvijas ''labākajām'' augstskolām skatās kā uz mazām lauku skoliņām,nevienam neinteresē Latvijas izglītība. Ja viņu valstī esi mācījusies,tad viņi protams uz Tevi skatīsies savādāk.
Bet tas sanāk,pamest LV. :D
29.12.2012 20:12 |
 
Reitings 729
Reģ: 07.06.2012
Pokanhota,labi teikts! Tas ka ārzemnieki brauc mācīties uz Latviju,neko nenozīmē,tas neceļ augstskolas LĪMENI!
29.12.2012 20:13 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Annija - pavāc informāciju pirms izdari secinājumus, izskatās Tev tās trūkst.
Latvijā ir akreditētas augstskolas, universitātes un to studiju programmass, Latvijā iegūtās izglīztības dokuments ir derīgs.
Ievāc informāciju ar konkrētiem faktiem, nevis balsties uz kaut kādiem pieņēmumiem.

Un ja kas, nevieni mistiski kursi nav līdzvērtīgi nevienā valstī iegūtai augstākajai izglītībai kā tādai.
29.12.2012 20:15 |
 
Reitings 187
Reģ: 29.01.2009
Nu, ja ārzemnieki no Zviedrijas un Norvēgijas skaitās iebraucēji no zemu attīstītām valstīm, ko tad jūs pieskaitat tām augstu attīstītajām? RSU, piemēram, vairākums ārzemju studentu ir no skandināvijas, pārējie - no Vācijas u. c. Augstskolas līmeni tas lielā mērā, protams, neietekmē, bet finansiālo stāvokli, no kā arī atkarīga apmācības kvalitāte, uzlabo gan ievērojami.
29.12.2012 20:19 |
 
Reitings 228
Reģ: 26.12.2012
Par angļu valodu runājot, parasti ārzemju augstskolās prasa, lai būtu nokārtots IELTS vai TOEFL eksāmens uz noteiktu atzīmi (šķiet, ka ne zemāk par 6, bet citur augstāka vajadzīga).

Tā kā saki, ka esi kautrīga un bailīga, iespējams, studijas ārzemēs Tev liktu kļūt atvērtākai, jo vienkārši baidoties lietas nebūs iespējams nokārtot.

Ja finanses atļauj, tad iesaku tik un tā apmeklēt zviedru valodas kursus, jo iespējams vēlāk dzīvē Tev zviedru valoda noderēs.
29.12.2012 23:43 |
 
Reitings 6
Reģ: 29.12.2012
Par angļu valodas testu es neuztraucos, jo jau otro gadu eju uz vienu skolu, kur māca visādas valodas.
Tur maija beigās jāliek ir TOEFL tests. :)
30.12.2012 00:14 |
 
Reitings 802
Reģ: 28.06.2012
Ja tu savu nākotni nesaisti ar LV, tad labāk studēt ārzemēs.

Un gan jau nebūsi vienīgā studente Zviedrijā kas ir no LV. Pārvari savu nedrošību un vismaz pamēģini. Par to, ka painteresēsies kas un kā, tev neviens pa galvu nedos. Un ja tiksi tur mācīties, pēc tam varēsi pasmaidīt par sevi, ka tomēr esi tur kur vēlējies būt. Veiksmi :-)
30.12.2012 00:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits