Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Deguna starpsienu operācija

 
Reitings 187
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Vai kādai ir veikta šī operācija?
Varbūt varat pastāstīt kaut ko sīkāk, kā tas notika, cik maksāja, cik veiksmīgi tas bija utt.?

Jauku Jums vakaru :)
22.12.2012 19:40 |
 
Reitings 653
Reģ: 29.01.2009
Manam vīrietim bija šogad maijā.
Cenu neatceros, bet ~50Ls (jo bija nosūtījums). Bet reāli rindā stāvēt var pat gadu uz nosūtījuma operācijām.

Notika tā:
No rīta aizvedu viņu uz slimnīcu (rīgas 1.). Iečekojās palātā, tā teikt, un gaisīja ārstu.
Tad pārģērbās slimnīcas halātiņā un pats devās uz op. zāli.
40min un viss cauri.

un tad sākās nepatīkamākais... atiešana no narkozes... nakšņošana slimnīcā (agrāk bija obligāti 3 naktis, tagad patur uz vienu), pēc tam gultas režīms mājās pāris dienas un tad PATS TRAKĀKAIS - kādi 10m marles vilkšana ārā no deguna (kur marle piekaltusi un ieaugusi).. brr
Tad pāriet vnk uz tamponiem, jo deguns, uzspēsts, vēl asiņo.

Nu atkopšanās kā kuram..
22.12.2012 20:06 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Sen, sen man tika taisīts un paspēju tad, kad vēl nebiju pilngadīga - līdz ar to nebija jāmaksā par operāciju.
Bet es iesaku noteikti apdomāties vai ir vērts taisīt, drīkst jautāt kādēļ tev ārsts iesaka taisīt šādu operāciju? Jo ir dzirdēti vairāki gadījumi, ka nekādas izmaiņas nav bijušas.. man it kā ir labāk, bet nav tā, ka pavisam labi. Līdz ar to, nekādu lielo labumu operācija nedeva.
Es nogulēju ilgāk slimnīcā, jo tas bija sen un es knapi mājās tiku ātrāk, sākumā gribēja pat turēt mani nedēļu.. bet cik pavisam nogulēju, neatceros :D
Emm, operācija kā jau operācija - nekas īpašs. Nepatīkamākais ir pēcoperāciju dienas, abas nāsis piebāztas ar marles tamponiem, tamponiem pa vidu ir caurulītes elpošanai, bet reāli tu vairāks dienas elpo caur muti.. īpaši jau naktīs grūti pagulēt, jo neesi pieradusi tik grūti elpot. Un trakākais ir tad, kad rauj ārā tamponus - iesaku tajā brīdī vienkārši aizvērt acis un noteikti neskatīties ko tev rauj ārā!!! Sāpes nav tik nepaciešamas, sāp jau protams, bet izturamas... galvenais neskatīties, jo man tā bija liela kļūda, ka tā darīju :)
22.12.2012 20:58 |
 
Reitings 653
Reģ: 29.01.2009
tiger +1

Manam vīrietim neko dižu ar nedeva operācija :(... diemžēl..
22.12.2012 21:05 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Priekš kam tādas operācijas jātaisa?
22.12.2012 21:15 |
 
Reitings 3431
Reģ: 19.08.2009
Lai saliktu deguna starpsienu taisnu :D Bet ja nopietni, tad sūdzības ir par apgrūtinātu elpošanu, visu laiku aizlikts deguns, biežas galvassāpes - jo tu elpo caru vienu nāsi, blakusdobuma iekaisumi, auss aizkrišana vienā pusē utt
22.12.2012 21:23 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Izklausās baisi! Protams, ja ir medicīniska nepieciešamība - jāpiecieš tās marles un visas pārējās neērtības :)
22.12.2012 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 1003
Reģ: 21.08.2012
Tādu operāciju taisa arī dziedātājiem...Ļoti daudzi saka, ka tās mocības neatmaksājas, jo lielākoties nekādas izmaiņas nenotiek...
22.12.2012 21:54 |
 
Reitings 433
Reģ: 09.10.2009
Man bija operācija pirms 2 gadiem vasarā - starp sienas iztaisnošana, gliemežnīcu piededzināšana un polipu izgriešana, gļotādas izkasīšana. Gaidīju rindu un man bija nosūtījums. Ar apdrošināšanu slimnīcai samaksāju ļoti mazu naudas summu.
Aizbraucu uz Stradiņiem no rīta, nedrīkstēja ēst ne vakariņas iepriekšējā vakarā, ne brokastis tajā rītā. Man ierādīja palātu, iedeva slimnīcas drēbes un tableti, kura ļoti apdullināja. Pati gāju uz operācijas zāli - tas bija šausmīgi. Operācija nebija ilga laikam, bet atjēgšanās gan! Es gan ģību, gan atkārtojusi visu laiku vienu teikumu. Man nelika marles degunā, bet gan speciālus tamponus, cik atceros bija jāsamaksā kādi 12Ls par tiem un ar viņiem bija daudz vieglāk pēc operācijas nekā ar marlēm pilnu piestumtu degunu. Slimnīcā gulēja nedēļu, izņēma šuves pēdējās dienās, tamponus un izskaloja deguna dobumus.
Bija diezgan traki, bet tagad man ir labāk! ;)
Es biju pie vienas no labākajām Lor ārstes LV - Dr. B.Krūmiņa, Stradiņos
22.12.2012 22:56 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.08.2012
manai mammai bija tāda operācija, palīdzēja uz pāris nedēļām, man ar būtu jātaisa, bet kādā jēga, mums abām viena kaite- deguns vislaik ciet, paelpot nevar, bez xymelin es pat vienu dienu nevaru izdzīvot, mēnesī minimums viens xymelin, maksimums 3 , zinu, ka ta ir ļoti slikti, bet diemžēl citādāk,ja man nav pa rokai xymelin, kad aiziet deguns ciet, tā arvien trakāk, sāk spiest galvu, sāp, paelpot nevar, vienk panika. :( loriņš nepalīdzēja, sāls škidrumi arī.
27.12.2012 04:06 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man arī būtu jātaisa, bet tgd palasot sāk negribēties :D
27.12.2012 08:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits