Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nost ar smēķēšanu!

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Čau, meitenes!:)

Aktīvi lasu šo forumu, nolēmu beidzot arī pati piereģistrēties un padiskutēt ar Jums:) Varbūt kādreiz arī pati ko vērtīgu varēšu ieteikt kādai meitenei, kā man ir gadījies ar Jums.
Nolēmu "izkratīt" savu sāpi, kura mani moka jau ilgstoši un iespējams, ka tuvojoties Jaunajam gadam, kad raksturīgas pārdomas par mērķiem utml, arvien vairāk sāku aizdomāties, ka jāsaka "STOP" smēķēšanai.
Vai Jūsu vidū ir veiksmes stāsti un kādai pēc ilgstošas smēķēšanas ir izdevies atmest vai varbūt starp Jums ir kāda meitene, kura arī plāno atteikties no smēķēšanas uz visiem laikiem?
Es smēķēju jau vairākus gadus, bet šogad man jau tas ir kļuvis pretīgi. Allaž esmu bijusi ar stipru gribasspēku un visus mērķus esmu izpildījusi, raisot pat citos apbrīnu, bet tieši tas mazais draņķis cigarete man ir neuzveicama. Zinu, ka tās ir nepareizas iedomas, bet nevaru iedomāties rītu bez cigaretes un kafijas. Kad ir stress-ir jāuzsmēķē. Alkoholu lietoju reti, bet ja lietoju, tad bez cigaretes tam nav jēgas:( Turklāt man ir darbs un kolektīvs, kurā vairums smēķē un katrs smēķētājs zin, kas ir "kopīgās pauzes" ar kolēģiem.
Esmu lasījusi Karra grāmatu un tā man nepalīdz. Prieks, ka ir kam palīdz.
Tagad esmu jauna, man ir 21, draugi saka, ka ja nezinātu, nepateiktu, ka smēķēju. Seja nav pelēcīga, esmu dzīvespriecīga, bet mani iekšēji nomoka apziņa, ka smacēju pati sevi nost. Turklāt pēc pāris gadiem noteikti būšu māmiņa un es sev nekad nepiedotu, ja smēķētu.. , tāpēc jādomā TAGAD UZREIZ un nav ko vairs atlikt.
Tikai gribētos dzirdēt arī citu viedokļus-kam izdevies atmest vai kura vēlas to darīt:)

Starp citu, biju atmetusi un 7 mēnešus nesmēķēju. Biju laimīga un pārliecināta, ka nemūžam vairs nesmēķēšu. Tad vienā ballītē iedzēru, sapriecājos, ka viena cigarete neko jau nenodarīs.. Nākamajā rītā piemodos ar cigarešu paciņu blakus un 5 kg klāt, kuri radušies, atmetot smēķēšanu. (Es sportoju intensīvi laikā, kad atmetu, nesēdēju uz saldumiem). Nu lūk, tas mani tagad sagrāva vēl vairāk-bailes, ka tik un tā atsākšu..

Vispār, laikam pārāk gari sarakstīju. Lai visām jauka diena:)
Priecāšos par viedokļiem:)
20.12.2012 11:04 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Up. Neviena tiešām nesmēķē?:D
20.12.2012 11:22 |
 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Oi, meitene, tiešām vēlu tev daudz spēka un izturību, jo tas ir grūti.

Pati nesmēķēju, bet redzu kā tētis mokās ar atmešanu, vislabāk viņam veicas ar sēkliņu graušanu un konfektēm. Plāksteri un košļenes nekam neder. BET kad iedzer tāpat noraujas un uzpīpē.

Par kg ir tā, ka atmetot smēķēšanu nāks klāt, tas saistīts ar to, ka smēķējot plaušās ir mazāk skābeklis un, piemēram, ejot un skrienot jāpatērē vairāk enerģijas, cilvēks ātrāk nogurst, bet atmetot smēķēšanu šīm darbībām vairs nevajag tik daudz enerģijas un liekā enerģija uzkrājas, mēs visi zinam kur. :D Tā kā princips - mazāk ēst vairāk pakaļu kustināt - šeit varētu palīdzēt.
20.12.2012 11:23 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Man bija slinkums lasīt :(

Bet cik saprotu centies atmest un nesanāk ja??

Smēķēju kopš 13 gadu vecuma, nekad nev bijis pieradus, smēķēju pa ballītēm vai kompānijas pēc.. varu izsmēķēt paciņu vakarā via entos mēnešus to nedarīt vispār... tā ka palīdzēt atmešanā nevarēšu... Un pati nemaz negribu atmest, man patīk to darīt...

kad biju stāvoklī varējo nesmēķēt vēsā mierā visu to laiku + barošanas laiku... kad atsāku iet uz ballītēm atsāku arī smēķēt tajās.. viss čill..
20.12.2012 11:25 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
1. Par pieņemšanos svarā - nu nevajag šo. Tu vari pieņemties svarā tikai un vienīgi no pārāk daudz uzņemtām kcal(protams, ja tev nav medicīniska rakstura problēmas - hormonu, vairogdziedzera u.c. problēmas, kuru dēļ pieņemies svarā.) Tātad visticamāk cigaretes tomēr būsi aizstājusi ar pārtiku.
2. Neviens nesniegs tev motivāciju atmest, to vari tikai tu.
Man ir divi stāsti, bet ar sliktām beigām, tāpēc nerakstīšu. Bet pastāstīšu, kas palīdzēja manam brālim - zāles CHAMPIX, maksāja ap 37ls(bet vot neatceros vai pietika uz 2 vai 4 nedēļām? ). Tās ir recepšu zāles(viņš pats sev izrakstīja), tās nesatur nikotīnu kā piemēram Tabex, Nocorette u.c., kas principā ir labāk. Viņš tiešām nesmēķēja ilgi,ka kamēr lietoja, vairākus mēnešus un vēl pēc kursa beigām, bet tad pamatīgi piedzērās un atsāka. Bet par tām zālēm tiešām labas atsauksmes no viņa.

Man bija tā, ka smēķēju kādreiz regulāri, tad izlasīju Karra grāmatu līdz pusei un no tā laika esmu balīšu smēķētāja - apmēram 2x mēnesī pa 3 cigaretēm, nav labi, bet progress. Ikdienā vispār negribu, šķiet pretīgi, bet kā izdzeru vīna glāzi, tā viss.
20.12.2012 11:25 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
O, paldies meitenes:)
Es tiešām apbrīnoju tās, kuras var uzsmēķēt tikai ballītēs:)
20.12.2012 11:32 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
nekā grūta tur nav, galvenais audzināt raksturu un nepirkt, nesmēķēt. smēķētājus nesaprotu, tik lieki tēriņi
20.12.2012 11:33 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nē, tas nav tikai "audzināt raksturu," ja kādreiz būtu atkarīga bijusi, saprastu. Lai atmestu ir jābūt tai sajūtai it kā no malas, tādam apskaidrības brīdim - jā, tas tiešām ir stubi, to darīt! Citādi būs kā ar stingru diētu - gribās to aizliegto un beigās sanāk "norauties. "Liene, iesaku vēl pasūtīt amazon.com A.Karra grāmatu "Kā viegli atmest smēķēšanu uz visiem laikiem," LV nevar nopirkt, bet tā ir kā otrā daļa, tiem, kam neizdevās ar 1mo.
20.12.2012 11:37 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
nekā grūta tur nav, galvenais audzināt raksturu un nepirkt, nesmēķēt. smēķētājus nesaprotu, tik lieki tēriņi

tipiska nesmēķētāja domāšana.
Es redzu,kā mans vīrietis mokās un tas nav tikai gribasspēks, tikai rakstura audzināšana. Tā ir atkarība. Tā ir vajadzība. Plaušas, nervi prasa.
20.12.2012 11:41 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Paris, paldies liels:)
Un jā, piekrītu,šoreiz man tiešām interesē tikai bijušo vai esošo smēķētāju domas. Nu, neticu, ka cilvēks, kurš būtu ilgstoši smēķējis, var pateikt, ka nekā grūta tur nav un galvenais ir nepirkt. Kamēr pats nebūsi piedzīvojis, nesapratīsi:)
20.12.2012 11:44 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
es savu "pēdējo" cigareti izsmēķēju 31. augustā. Pirmās 2 nedēļas bija briesmīgas - kā narkomāne sēdēju ar trīcošām rokām un ne par ko citu nevarēju padomāt, kā par smēķēšanu. Pēc tam aptuveni mēnesi bija mazliet vieglāk - smēķēt gribējās aiz paraduma, piemēram, filmu pauzēs aizgāju uz virtuvi, meklēju cigaretes, lai uzpīpētu - tad atceros "pareiz, es tak vairs nepīpēju". Pagāja kādi 2 mēneši, tad uznāca vēlme uzpīpēt, izpīpēju puscigareti un sapratu, ka vairs negribu, tā reizi nedēļā to puscigareti arī nopīpēju. Tad bija viena ballīte, kurā sapratu, ka pīpēšu. Un izpīpēju tiešām daudz - paciņu (agrāk man ikdienā izgāja kādas 8 cigaretes). Nākamajā dienā, kad piecēlos bija paģiras no cigaretēm :D bet nu, pēc tam vairs atkal nesmēķēju. Un tad pieteicās mazais - tagad jau pāris mēnešus pat neniekojos ar puscigaretēm un pat vairs neprasās. Kopumā smēķēju kādus 6-7 gadus. Vieglāk bija atmest, jo arī mans vīrietis atmeta kopā ar mani.
20.12.2012 11:44 |
 
Reitings 710
Reģ: 24.11.2010
man datora ir ta gramata,varu atsutit vakara..
Man nepalidzeja,velreiz jaizlasa.
20.12.2012 11:45 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Skudra, apsveicu! Esmu ļoti priecīga par Tevi:)
Arī es smēķēju aptuveni 6-7 gadus, tikai man tās atkarības "ķeras" pamatīgi. Zinu, ka ja kaut dūmu ievilkšu-atkal atsākšu:(
20.12.2012 11:46 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Sirsnina, lūdzu, atsūti.
Ak, laikam vienkārši jāatmet un viss. Atceros, ka kaut kur lasīju, ka tikai smēķētājs saprot, ka atmešana ir viens no lielākajiem panākumiem dzīvē:D
20.12.2012 11:48 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Nosmēķēju 5-6 gadus, tagad smēķēju kad sagribas, kad iedzeru vai pēr sasodīti labām vakariņām.
Kad es smēķēju tad man apetīte bija daudz lielāka,kā nesmēķējot, jo kad smēķēju,tad tukšā dūša ievilkt nevarēju-slikti metās.
PAlīdzēt nevarēšu,jo smēķēju kad gribas- ļoti reti.
20.12.2012 12:07 |
 
Reitings 537
Reģ: 07.07.2011
Agrāk biju smēķējusi aptuveni mazāk par gadu. Biju/esmu sportiste, it kā nesavienojami. Bet lielākā daļa manis ir mākslinieciska, man patika smēķēt, pats process. Patika vakarā apsēsties uz palodzes, ieslēgt mūziku, iedegt sveci, raudzīties laternās un gaisā izdziestošajos dūmos...
Un tad pieteicās bēbis, protams, atmetu, kaut gan parasti dienā man neaizgāja vairāk par 4/5 cigaretēm. Šajos drūmajos vakaros prasās tā mierīgi apsēsties un uzdūmot, bet nedrīkst.
Turklāt, zinu, ka arī atsākt nav vienkārši- slikta dūša un riebums pret dūmiem pēc pirmās cigaretes noteikti būs, vismaz man.
Pareizi mana bioloģijas skolotāja teica- vairums sieviešu atmet tikai tad, kad piesakās mazais. Tad es vēl tikai nosmīnēju.
Un vēl kas būtisks, es atmest negribēju, jo man patika, bet zināju, ka nevajag.
20.12.2012 15:35 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Mans tētis atmeta smķēšanu, jo viņam tuvs draugs nomira no plaušu vēža - nav gan tas pozitīvākais iemesls, bet laikam kaut kas galvā aizķērās (līdz tam viņš smēķēja 20gadus)
Varbūt ne par tēmu, bet viena paziņa kādreiz man teica, ka atnākot mācīties uz pilsētu, viņa sāka smēķēt, jo tā esot bijis vieglāk, nekā nesmēķēt...
20.12.2012 15:43 |
 
Reitings 428
Reģ: 01.12.2012
16 gados pirmo reizi pamēģināju uzsmēķēt, pēc tam to darīju vēl 5 gadus - paretam ikdienā, un man bija tas pats, kas daudzām citām meitenēm - tikko kāda glāzīte iedzerta, VAJAG, un viss! Un bija nedēļas, kad vispār nepīpēju - neprasījās. Tagad jau vairākus gadus nesmēķēju vispār, arī mazulis ir, un tas tik tiešām demotivē smēķēt :)

Tā ka laikam nevarēšu palīdzēt ar atmešanas padomiem, jo es vnk pārstāju smēķēt un viss. Laikam man vairāk bija paticis pats process, nekā nikotīns.

P.S.Šad tad gribas ūdenspīpi tikai... :)
20.12.2012 16:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atmetu smēķēšanu kādu pusgadu. Vienk pateicu stingro NĒ :) Zāles un plāksterus nelietoju.. Patiesībā vairs neprasās, arī lietojot alco :)
20.12.2012 16:14 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Forši, malaces, kuras ir atmetušas!:)
Ja šeit ir kāda, kura smēķē pastāvīgi un arī vēlas atmest, labprāt iepazītos, interesē, kas citas motivē:)
20.12.2012 17:08 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Es smēķēju astoņus gadus, bet pēdējos mēnešus domāju par atmešanu. Pašai pretīgi, tā dūmu smaka riebjas tā, ka nevaru izturēt, bet tur arī ir lielākā problēma -- mans draugs, ar kuru dzīvoju kopā, arī smēķē un amest viņam ir grūti (mēģināja gan kopā ar mani, bet pats viņš to par sevišķu problēmu neuzskata, tāpēc neiet uz priekšu).
Nesen gan mana mamma, kura smēķē 20+ gadus, saslima. Vēl taisa analīzes utt., bet liela iespēja, ka viņai plaušu vaina ir no smēķēšanas. Varbūt tā būs labāka motivācija.
20.12.2012 18:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)