Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

runas problēma :(

 
Reitings 26
Reģ: 14.11.2012
Sveiki! Man ir tāda jocīga problēma, varbūt te arī nav īstā vieta, kur to jautāt, bet varbūt kādai ir bijis līdzīgi un var ko ieteikt. Man ir problēmas ar runu, ne gluži kā stostīšanās, bet kaut kas līdzīgs. Ja cilvēks, kurš stostās, kaut kā to vārdu izstosta, tad man ir tā, ka bieži nevaru vispār izteikt vārdu, vnk nenāk pār lūpām (nobloķējas kaut kur?). Problēmas ir izteikt vārdus, kas sākas ar līdzskaņiem, bet ne vienmēr, citreiz nevaru izteikt arī citus. Ja runāju iepriekš nepārdomāti un speru laukā uzreiz sakāmo, varu pateikt, bet arī ne vienmēr tas tā ir. Jocīgi :( Man laikam ir kaut kādas psiholoģiskas problēmas, esmu ļoti jūtīgs, uz sevi vērsts cilvēks. Visu laiku iekšā ir tāds saspringums, lai gan man ikdiena nav stresaina. Esmu dzērusi nomierinošus līdzekļus, bet neko daudz nepalīdz.
Pamatskolā pat dzejoļus skaitīju un piedalījos daiļlasīšanas konkursos, jā, vienmēr biju tāda mazliet nervoza, bet runas problēmu īpaši nebija, nu ja neskaita to, ka mazliet kādreiz pastostījos, bet kaut kā pats no sevis pārgāja, arī smējies neviens par mani skolā netika.
Tagad man ir tāds kauns no sevis, ka citi padomās, ka esmu kaut kāda jocīga, kas nerunā, jo vispār jau esmu gudra meitene ar plašu redzesloku, esmu studējusi augstskolā, bet atceros, ka tāda lieta kā prezentācijas bija murgs man Uzlieku slaidus, gribu nolasīt konkrēto vārdu, bet kaut kā nevaru, stulba pauze un viss. Tādos gadījumos vienmēr domāju, kā to, ko gribu pateikt citiem vārdiem, bieži lietoju sinonīmus, bet ne jau vienmēr tā var, ja paprasa ko konkrētu, neizdomāšu taču ko citu. Baidos arī zvanīt pa telefonu citiem cilvēkiem, vispār šī problēma man sagādā arvien lielākas raizes, jo drīz būs jāmeklē cits darbs, kur gan jau vajadzēs daudz komunicēt (pašreizējais man par lielu laimi ir tāds, kur varu viena pati savā nodabā strādāt). Labprāt arī izietu kādus valodu kursus, jo piem., slikti zinu krievu valodu, bet bailes, ka ja atkal kaut ko nevarēšu izteikt, būs stulbi un izgāzīšos
Domāju, varbūt kaut kas saistīts ar nepareizu elpošanu, saspringumu ķermenī vai ar to, ka manas domas vnk skrien ātrāk nekā spēju izteikt. Jūtos ļoti slikti, kas ietekmē manu dzīves kvalitāti, pašapziņa arī galīgi zema un ir kompleksi visa šitā dēļ. No malas jau izskatās savādāk – jauna, smuka meitene, nu mazliet kautrīga un viss, bet neviens jau nezina īsto iemeslu, kāpēc maz runāju un dažkārt atbildu ar „nezinu” gadījumos, kad kaut ko zinu un varētu pastāstīt.
Varbūt varat ko ieteikt, kā atbrīvoties no šī visa? Kāds speciālists, pie kā iet utt?
10.12.2012 10:59 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Logopēds?
10.12.2012 11:03 |
 
Reitings 2310
Reģ: 09.06.2009
Man maasai arii ir/bija runas trauceejumi, vinja ljoti veelu saaka runaat un runaa nevisai skaidri,taa kaa bishkj shlupst, es at nemaaku aprakstiit,bet no malas tu dzirdi,ka bik diivaini skan, vinjai tagad 18 gadi, bet ir draugs,parastaa skolaa gaaja utt... Protams,iemesl ir dazhaad,kaapeec taa...bet es domaaju,ka ir veerts aiziet pie logopeeda vienkaarshi,lai zinaatu ,noskaidrotu,kaapeec taa n vaitr ko var dariit... Bet nesatraucies,uz pasaules ir daudz cilveeku,kuriem ir kaut kaadas probleemas, galvenais neiecikleejies uz to,un centies nepaardziivot. Veelu visu to labaako. Es zinu,cik briizhiem gruuti tas ir,jo katrs saavaadi veerstais ac sats z tevi ir saapiigs.....
10.12.2012 11:06 |
 
Reitings 26
Reģ: 14.11.2012
Meitenes, man tas par ko runāju nav no dzimšanas, bet ir parādījies kādu pēdējo 2 gadu laikā. Vārdus, kurus saku, izrunāju skaidri, drīzāk man ir kaut kādas iekšējas bremzes un vispār neko nevaru pateikt, ja man jautā/pievēršas man. Man laikam "nepatīk" uzmanība, ja runāju kaut ko ar cilvēku, kas manī īpaši neklausās, jūtos drošāk, bet ja ļoti pievēršas, tad laikam baidos kaut ko pateikt nepareizi(?) Šausmīgi grūti izskaidrot, jo man nav tāda problēma, ko pazīstam kā stostīšanos, bet kaut kas cits.
10.12.2012 11:13 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Tad jau drīzāk pie psihologa jāiet!
10.12.2012 11:24 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
neirologs
10.12.2012 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Ja fiziskas problemas, izrunajot burtus un vardus, Tev nav (t.i., miera stavokli viss ir kartibaa), vislabakais ir apmeklet neirologu.
10.12.2012 12:15 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Logopēds arī var palīdzēt. Bet no savas pieredzes varu ieteikt klausīties kādu mūziku un dungot līdzi, kad neviens nedzird. Sākumā liksies stulbi, bet tādā veidā esmu iemācījusies ātrāk runāt.
Ja gribi krievu valodu, patrennējies padungot ātrākas dziesmas, tas arī atbrīvo.
10.12.2012 12:21 |
 
Reitings 424
Reģ: 29.06.2012
Kādā veidā neirologs var palīdzēt pie runas defektiem?
10.12.2012 13:01 |
 
Reitings 26
Reģ: 14.11.2012
Paldies, izskatās, ka grecia mani saprata. Logopēds, man šķiet, var palīdzēt vairāk tad, ja cilvēks nemāk izrunāt kādu skaņu/burtu, man ir savādāka situācija. Patiesi, varētu padomāt par iešanu pie neirologa, man laikam tiešām nav kaut kas ar nerviem labi, jo bieži izjūtu tādas kā bailes, negribas ne ar vienu kontaktēties, ļoti satraucos par sīkumiem, rokas šad tad trīc ...
10.12.2012 14:27 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.01.2013
Izlasot tavu problēmu, radās sajūta, it kā pati to būtu rakstījusi. Jā, arī man ir līdzīga runāšanas problēma un es ar to cīnos jau labu laiku. Un diezgan bezspēcīgi, esmu bijusi arī pie neirologa, nu un? Izraksta tabletes, padzēru, bet tas neko reāli nedod. Izmēģināju dažādus dabas preparātus, bet arī nekā. man arī līdzīgi nākas dažādi iziet no situācijas, meklēt vārdus, ar kuriem vieglāk izteikties, neciešu kādam svešam zvanīt pa telefonu, tikai savējiem... Nervi? varbūt. It kā savējo starpā runāju labi, cits pat nepamana manas runas problēmas, bet nedod dievs kaut kur publiski kaut ko pateikt vai kādā stresainākā atmosfērā. teikšu, kā ir, traki!
12.01.2013 20:54 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Domāju,ka tev būtu tīri interesanti noskatīties filmu ''The King's Speach''
Nesaku,ka filma tīri fiziski palīdzēs, bet iesaku. Vispār iesaku jebkuram.Filma tiešām laba.
12.01.2013 20:59 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Varbūt vnk. pie cita neirologa jāiet, jo ārsti ir dažādi tieši pēc metodēm, ir tādi, kuri visām kaitēm izraksta kko tikai izrakstīšanas pēc. Osteopāti varbūt var palīdzēt?
12.01.2013 21:00 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Aizej vispirms pie ĢĀ, lai viņš izlemj kur Tevi sūtīt, pie neirologa vai psihologa.
12.01.2013 21:02 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Rehabilitologs.
12.01.2013 21:02 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Īstenībā man ir kaut kas līdzīgs, tikai ne tik izteikts. Man šķiet, te nav nekādas logopēdiskas problēmas, drīzāk tas ir saistīts ar psiholoģiju.
Esmu ļoti rezervēts, noslēgts cilvēks, varētu teikt, nekomunikabls ar apkārtējiem cilvēkiem, izņēmums ir draugi un tuvinieki.
Katrā ziņā, neesmu no tiem, kas visu laiku vārās, tāpēc,kad esmu ,piemēram, draugu kompānijā, un sāku baigi runāt, dažreiz arī kādus vārdus nevaru līdz galam izrunāt, tā kā noriju. Bet tas nav ļoti bieži. Parasti jau cilvēki runā ātri un iepriekš prātā neformulē tos vārdus, ko saka, tāpēc man palīdz, ja es speciāli un apzināti koncentrējos uz runas veidu, iepriekš galvā izsaku vārdus, tad viss kārtībā. Ceru, ka saprati domu:D
12.01.2013 21:06 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.01.2013
To Karaķa runu esmu redzējusi, jā, ir laba, bet nu man gan tas nepalīdzēja... Es jau saprotu, ka tā problēma ir galvā, acīmredzot vairāk psiholoģiska, un tas jau ir tas grūtākais. Un es nebūt neesmu kautrīga malā stāvētāja, man ši problēma radās jau, kad man bija ap gadiem 24, tā ka ne agri. Līdz tam es biju kompāniju jautrākā tusētāja, ar humoru viss kārtībā, bet nu tagad ir, kā ir. Lai gan, ja iedzerts alko, ir stipri vieglāk, daudzi neko nemana... bet nevar tak vienmēr atrasties reibumā... :)
12.01.2013 23:02 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.01.2013
Ups, Karaļa runa... Drukas kļūda...
12.01.2013 23:03 |
 
Reitings 26
Reģ: 14.11.2012
Jā, Luīze, ļoti līdzīgi kā man Tev ir. Pat nebiju iedomājusies, ka vēl kādam tā ir. Man arī tas sākās, kad bija jau pāri 20 gadiem un jā, alkohola reibumā ir vieglāk, bet nepatīk to lietot bieži un daudz, tāpēc tas nav risinājums :D
12.01.2013 23:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
man tagad tá reizém gadás, kad runáju latviski, jo esmu diemzhél sákusi domát citá valodá un ikdiená runáju citá valodá. un gadás apstáties runájot jo ir jáizdomá ká tas várds ir latviski, vai vienkárshi jáaptur runájamo, jo jútu, ka páreju uz citu valodu :D bet nu tas ilgst sekundi, divas...

tev ieteiktu vienkasrhi atslabinaties un runát neiespringstot...
12.01.2013 23:11 |
 
Reitings 4
Reģ: 12.01.2013
Ja jau tas būtu tik vienkārši - atslābināties un neiespringt.... Tur jau tā lieta, ka ja kaut kur būtu kas jāsaka lielākai publikai, kāda neiespringšana.... Un tur jau tā nelaime, ka vienmēr par to pirms tam sanāk jau padomāt, kā es to pateikšu... Jo vairāk domā, jo trakāk... bals ķeras, pat pazūd... Ja dažreiz spontāni kaut kas jāpasaka, ir ok. Bet tāpēc izvairos no visādiem pasākumiem, kur man būtu kaut kas publiski jāpasaka, nedod dievs, vēl kaut ko lasīt priekšā, kad jāizlasa visi vārdi, kā tas rakstīts.... Bals pazūd, neko pateikt nevaru.... Un tā nu es līferēju pa dzīvi, vairoties no visām situācijām, kas man nepatīk. nerunāsim par telefona zvanīšanām, lai risinātu kādas problēmas. Stresainākā situācijā vispār neko nevaru pateikt, tā lūk. es arī domāju, ka esmu tāda vienīgā, prieks atrast vēl kādu, kam tā ir... Tas kaut kā mazliet sniedz mierinājumu.... :)
13.01.2013 12:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits