ZB. Zems pašvērtējums.

 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Ko lai dara, ja jūtos zemāka par zemi? Viss sākās tad, kad izšķīros no sava vīrieša, un viņš mani izmeta uz ielas. Protams, biju jau iestājusies 1. kursā augstskolā, un nevarēju braukt dzīvot pie vecākiem, nācās meklēt patvērumu Rīgā. Meklēju darbu, lai varētu dzīvot kaut kur Rīgā. Studijas vidēji ir no 8 rītā līdz 16 vakarā, tāpēc strādāju maiņu darbu, protams, pa MINIMĀLO ALGU. Visa alga aiziet īrei, ēdienam un transportam. Bet iemesls, kāpēc jūtu zemu pašvērtējumu ir tāds, ja agrāk varēju atļauties pirkt lupatas, kosmētiku, tad tagad mana ziemas jaka jau kalpo 2. sezonu, visas lupatas skapī jau ir psiholoģiski un fiziski novelkātas, uz jaunu kosmētiku vispār neesmu mēnešiem skatījusies (tikai pašas nepieciešamības preces). Es jūtos ĻOTI neglīta, ar zemu pašvērtējumu, arī jaunas attiecības nemeklēju, jo vienkārši ir skola, darbs, darbs, skola. Tusēties arī neeju, jo nav ne naudas, ne vēlmes. Nu iedomājieties, ja jūs jau mēnešiem ilgi nebūtu pirkušās ne jaunu apģērbu, ne kosmētiku. Reāli nevarētu sevi lutināt - ne jaunas kurpes, ne frizieris, ne jaunas smaržas, pat ne pašas nepieciešamākās preces, piemēram, jauni ziemas zābaki vai mētelis. Protams, esmu pateicīga, ka ar pliku pakaļu nestaigāju, bet vienalga... es jūtos ļoti nepārliecināta par sevi. Vienkārši gribēju izteikties.
02.12.2012 16:55 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
DIO, jā. tā ir viegli domāt cilvēkam, kurš brokastīs ēd sapelējušu sieru un vakariņās dzer vīnu pa 500 eiro.
02.12.2012 20:14 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
cilvēka vajadzības piramīda pašos, pašos pamatos ir fizioloģiskās vajadzības, kuras ietekmē tikai un vienīgi nauda, ja nav tas, tad kaut kā nenopietni un smieklīgi ir runāt par par kaut kādu pašīstenošos.
02.12.2012 20:17 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Sindija Krouforde (tas ir tikai mans piemērs) jaunībā, iespējams, ka musarmaisā izskatītos tīri neko, bet nu tādas sievietes ir varbūt viena no tūkstots:D
02.12.2012 20:17 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
avene, ak, teici, ka lasīji, bet izrādās, ka nelasīji. Vispār tieši to es becky teicu - ka RĪGĀ darbu šajā sfērā met pakaļ. Vajadzēja, tātad, lasīt cītīgāk.
Un žēl, ka tavā paziņu lokā nav tādu cilvēku. Es nerunāju par BAIGO naudu, bet starp 160 un 200 jau ir atšķirība, ja otrajā vietā nav pazemojošas attieksmes, bet kā jau sacīju, mana draudzene veikalā strādājot pelna pie 300. Studentei pietiek un vēl krietni paliek pāri.
Un ko lai saka - gribu un smejos par CV, mans CV bija normāls, bez gramatiskajām kļūdām un bildēm peldkostīmā jau tad, kad man bija 17, kur nu vēl tagad. :) Jā, tas parāda manu līmeni, un es ar savu līmeni esmu apmierināta, paldies! :D
02.12.2012 20:17 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
avene, bet kur minēts par bargo naudu? Var strādāt par minimālo Narvasenā, bet var par to pašu algu strādāt jomā, kurā studē. Piekrītu savā ziņā Lou, ka pret mums izturās tā, kā mēs to pieļaujam un klupt virsū vajag nevis Lou, bet darba devējam, kurš atļaujas XXI gds. turēt vergus, jāmāk pastāvēt par sevi. Lou arī minēja, ka tāds darbs ir labs bezizejas situācijā (par to nav jāsmejas) vai studentam vai nu galīgi izmisušam
02.12.2012 20:18 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Jā, meksikanka taisnība, arī par jomu, kurā studē. Tiesa gan, es pat nerunāju gluži par to, jo es studēju tādā jomā, kur šobrīd mani ņemtu strādāt tikai kā brīvprātīgo, kas ir vēl muļķīgāk.
Es vienkārši uzskatu, ka studentam atrast darbu, kur maksā vairāk par tiem nožēlojamajiem 160 latiem mēnesī ir relatīvi vienkārši. Pat ja tas ir tikai par 50 latiem vairāk.
02.12.2012 20:21 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Es vienkārši uzskatu, ka studentam atrast darbu, kur maksā vairāk par tiem nožēlojamajiem 160 latiem mēnesī ir relatīvi vienkārši.


Lou, piedod, bet augstprātīgi runāt ir ļoti vienkārši, tev ir paveicies, bet tūlīt pretī būs daudzas jo daudzas meitenes, kas izmisīgi meklē to pašu prakses vietu, bet par velti, tāpat ar darbu!
Kur nu vēl tās, kas 160Ls neuzskata par nožēlojamu!
02.12.2012 20:27 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
becky, es tiešām neuzskatu, ka tā ir veiksme. Veiksme ir vienu reizi. Divas. Ja kas tāds notiek regulāri, tā vairs nav veiksme, bet likumsakarība. Spriežu ne tikai pēc sevis, lūkojos arī plašāk - paziņu lokā.
Varbūt tām meitenēm vajadzētu tikpat izmisīgi paskatīties ko viņas raksta savos CV un motivācijas vēstulēs.
02.12.2012 20:29 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
becky, te vēl jāpiebilst, ka man cilvēki ir lūguši palīdzēt viņiem rakstīt motivācijas vēstules, pāris draudzenēm to esmu arī darījusi - pat nopietnākiem amatiem par manis jau minētajiem. Un bladāc - jau nākamajā reizē uzaicina uz interviju. Nu kātad, veiksme. :) Tiesa gan, atsēdēt kāda vietā darba intervijā es nevaru, tur nu pašam jātiek galā.
02.12.2012 20:31 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Lou, nu nez, nez, man arī rados ir citi piemēri, laimīgi beigušies, gan, bet sarežģīti!
02.12.2012 20:31 |
 
Reitings 170
Reģ: 31.05.2012
Nu pareizi būtu teikt, ka laime nav naudā,
bet manā gadījumā tā ir. Kādi gadi divi atpakaļ
man visi teica, ka esmu dziļa un ar mani ir interesanti,
bet bija ļoooti zem pašvērtējums, + vēl 0 iespējas to uzlabot
tad atrau biezu veci + vēl mīlu viņu, tagad pērku visu ko sirds kāro
un vēl viskautko, tagad esmu sekla. bet tik sasodīti laimīga,
nafig to dziļumu un ēst makronus plikus (tas no piredzes)

Atrodi forshu biezu veci! :)
02.12.2012 23:09 |
 
Reitings 803
Reģ: 11.06.2012
Ja šodien izskaties labākais uz ,ko esi spējīga izejot no šī brīža iespējām -cieņa un respekts tev,tu esi izdarījusi pašu labāko un tev nav ne mazākā mērā sev,ko pārmest..


Ja neizskaties,labākais uz,ko esi spējīga,cieņa un respekts tev ,tev nav sev ,ko pārmest jo tu vēl neesi izdarījusi labāko uz ko esi spējīga un mazliet jāpiestrādā...


Noteikti vēlu veiksmi,lai izdodas sevi atrast
03.12.2012 05:03 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
skumji, ja tavs pašnovērtējums ir atkarīgs no lupatām un kosmētikas. un, ja ziemas jaka jāvalkā 2.sezonu, tas nav nekas traģisks, ja vien tā nav saplīsusi. par frizieri- var arī pats mājās nokrāsot matus ar veikalā pirkto krāsu vai draudzenei palūgt to izdarīt. matus nogriezt var mēģināt arī kādā frizieru skolā. nekādos krutos griezumus jau tur nenogriezīs, bet vismaz taisni mati būs un nevarēs redzēt, ka tik ātri ataug un viņi neizskatīsies nograuzti.es tagad sevi esmu pieradinājusi pie tā, ka katru mēnesi nevar pirkt visādus mēslus, bet tad, kad to vajag. un nauda tad nenormāli ietaupās.arī drēbes ir kaudzēm, līdz ar to vnk nesaskatu vajadzību pirkt jaunas. nedomāju, ka gada laikā tu vari novalktāt visas savas lupatas. nedomāju, ka tev ir tikai pāris maiciņas un viena jaciņa un pāris bikšu pāri, lai gada laikā tās kļūtu nevalkājamas. tavas draudzenes gan jau zina tavu situāciju un palūdz, vai viņām nav drēbes, kuras viņas nevalkā, bet gluži mest laukā arī nevēlas.
03.12.2012 09:03 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu lētāk jau sanāk aiziet rāvējslēdzēju jaunu iešūt nekā pirkt jaunu ziemas jaku. un tas nav nekas traģisks. cilvēki tā dara. un nezinu, esmu redzējusi cilvēkus, kuriem naudu pilna pakaļa (pie tam vēl daudzus tādus), bet viņi nepērk katru gadu jaunu ziemas jaku!!
03.12.2012 09:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es lasu visu veelreiz un tiesam nesaprotu-pasapzina celas ,ja cilveeks kopts ,vai pasapzina celas,ja daudz dreebes skapii!?
Taas diemzeel ir divas dazaadas lietas!Cilveks var buut loti pieticiigs savaa dreebju izveelee un tomeer izkatiities nevainojami!
03.12.2012 09:26 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Atceros skolā bija cacas, kuras mainīja apģērbus katru otro dienu, es pat to nepiefiksēju, man bija pie kājas, kamēr viņas tērēja naudu apģerbiem, tikmēr man veidojās labi iekrājumi no tā ka nenopirku kādu mēteli biezāku, kurš nu jau man kalpo viens siltākais 5 gadus diezgan labi saglabājies, be t izgājis no modes, uzvelku tik tad, kad tiešām auksti un otrs mētelis jau 3 gadu un nemaz nesūdzos, nesaprotu, kā var tik ātri nolietoties.
Jā un džinsas tik nomainu, tad kad redzu kad tiešām jau nolietotas, un tad skrienu meklēt jaunas, nesen nopirku pa 3 ls+2,50 vajadzēja nogriezt īsākas, pa garu bija.

Jā zinu arī tādas, kurām ir katru dienu kāds jauns apģērba gabals, tik nesaprotu kur tos vecos viņas liek.
03.12.2012 09:37 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es atceros vienu, sev loti tuvu cilveeku,kurs gaaja loti smalkaa skolaa!:)Laikam vieniigais brauca uz skolu ar tramvaju,vinam bija armijas mugursoma...paareejie visi skolaa "meetaaja firmu"!Vareeja atlauties to dariit ,jo skolaa bija tikusi "pa blatu" , vecaaki vairaakas reizes gadaa brauca uz aarzemeem utt!!!Mans milais cilveeks maacijaas loti labi, vina pasapzina bija augsta - ir veel tagad-vina atbilde vienmeer bija-tas ir mans stils!!!:)Miilu so cilveku no visas sirds!
03.12.2012 09:45 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Visus komentārus neizlasīju, varu tikai teikt - autore, patiešām, galvu augšā, strādā, esi uzcītīga, katru dienu apgalvo sev, ko vēlies no dzīves un tu to sasmiegsi - galvenais mērķtiecība.
Par to, ka nuada nav nekas u.t.t. - tā saka cilvēki, lai sevi mierinātu(tikai manas domas). Par naudu laimi nenopirksi, bet nabadzībā arī laimīgs nebūsi. Nauda - tās ir iespējas, tā ir laba, atbrīvota sajūta, ļoti droša un šis kopums ir daļa no pašvērtējuma, pilnīgi noteikti. Es kādreiz pat nesaprotu, kāpēc cilvēki naudu tik zemu vērtē, gandrīz tā, it kā tā būtu kas slikts - nauda nav laime, naudu man nemaz nevajag, varu iztikt u.c. Es uzskatu, ka naudai ir liela nozīme. Mirkļos, kad tās nav ir jāgrozās kā māk, bet lai tāpēc noliegtu naudas vērtību? Nē!
03.12.2012 10:01 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Paris-es domaaju ,ka naudai ir loti liela loma ...taa ir kolosaala sauuta,ka ir nauda,tada laba sajuuta-ja gribi panemt ,ir no kurienes...!Es vienmeer esmu teikusi,ka mulkiigi ir teikt-man nekaa nevajag utt!Vajag un loti daudz varbuut,bet pasapzinu cilveeks var celt citaadi...!:)
03.12.2012 10:15 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Es reāli saprotu autori. Man visa nauda aiziet studijām, transportam un pārtikai. Tik sen nav nekas pirkts! Staigāju vienmēr tīrām drēbēm, bet reizēm uznāk tāds riebums, skatoties uz tām nonēsātajām, krāsu izbalējušām biksēm vai veco mēteli. Un vēl tā sajūta, ka tu staigā ar drēbēm tikai tādēļ, lai nebūtu plika, jo stila sajūta jau labu laiku ir cita un nākas vienkārši vilkt to, kas ir...
03.12.2012 10:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits