ZB. Zems pašvērtējums.

 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Ko lai dara, ja jūtos zemāka par zemi? Viss sākās tad, kad izšķīros no sava vīrieša, un viņš mani izmeta uz ielas. Protams, biju jau iestājusies 1. kursā augstskolā, un nevarēju braukt dzīvot pie vecākiem, nācās meklēt patvērumu Rīgā. Meklēju darbu, lai varētu dzīvot kaut kur Rīgā. Studijas vidēji ir no 8 rītā līdz 16 vakarā, tāpēc strādāju maiņu darbu, protams, pa MINIMĀLO ALGU. Visa alga aiziet īrei, ēdienam un transportam. Bet iemesls, kāpēc jūtu zemu pašvērtējumu ir tāds, ja agrāk varēju atļauties pirkt lupatas, kosmētiku, tad tagad mana ziemas jaka jau kalpo 2. sezonu, visas lupatas skapī jau ir psiholoģiski un fiziski novelkātas, uz jaunu kosmētiku vispār neesmu mēnešiem skatījusies (tikai pašas nepieciešamības preces). Es jūtos ĻOTI neglīta, ar zemu pašvērtējumu, arī jaunas attiecības nemeklēju, jo vienkārši ir skola, darbs, darbs, skola. Tusēties arī neeju, jo nav ne naudas, ne vēlmes. Nu iedomājieties, ja jūs jau mēnešiem ilgi nebūtu pirkušās ne jaunu apģērbu, ne kosmētiku. Reāli nevarētu sevi lutināt - ne jaunas kurpes, ne frizieris, ne jaunas smaržas, pat ne pašas nepieciešamākās preces, piemēram, jauni ziemas zābaki vai mētelis. Protams, esmu pateicīga, ka ar pliku pakaļu nestaigāju, bet vienalga... es jūtos ļoti nepārliecināta par sevi. Vienkārši gribēju izteikties.
02.12.2012 16:55 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Nē. Man pat skolai blakus ir kojas, tas būtu labs variants, bet man neder, jo ir šādas tādas veselības problēmas.
02.12.2012 19:30 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Turklāt kojas arī maksā diezgan padārgi
02.12.2012 19:31 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
NINA un es tikai sniedzu vienu no variantiem. Es ja godīgi ar negribētu dzīvot kojās :D
02.12.2012 19:31 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nazi, tāpē es saku, ka nesapratīs tas, kas šādi nav dzīvojis, bet bija laiki... traki gāja!

Ko jūs varat uzbrukt - dzīvo kojās, samazini izdevumus, atrodi labāku darbu, nevajadzēja tērēt - nu kas no tā, kādam labāk? Autore tikai izsūdzēja savu sāpi.
02.12.2012 19:33 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Zili rudzi-mani zobi nav laboti vairaakus gadus,bet eju regulaari pie higienista tiiriit,nocekot!Vairaakus gadus nekas nav mainiijies!Seja man nemaksaa neko daudz,jo kosmeetiku gandriiz nelietoju-acu tusu un luupu kraasu!:)
Es loti lielu uzmaniibu pieveersu tam ,ko lieku savaa veederaa,jo veseliiba man noteikti ir pirmaa vietaa!:)
02.12.2012 19:34 |
 
Reitings 925
Reģ: 11.06.2012
Saprotu autori. Novēlu izturību un dzīvot ar domu, ka melnā svītra paies un būs atkal ok.
02.12.2012 19:35 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nav nebūt visās kojās tik briesmīgi apstākļi, lai tur normāli nevarētu dzīvot. Ja labi gribētu, tad mierīgi varētu pieciest rindu uz dušām vai virtuvē, jo nekā cita briesmīga tur nav, salīdzinot ar citām kojām, kur ir tiešām bez maz vai bomža necinīgi apstākļi.
02.12.2012 19:36 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Emmanuela, nu ne pa ķeksi tagad Tu te,piedod.
Nu skaidrs,ka āda Tev laba, jo ēd labu pārtiku , citādākos klimatiskos apstākļos un galva Tev nesāp par to,ka atnāks rēķins par apkuri. Par higiēnistu pat nerunāsim.

Un visas,kas saka,ka pašapziņu nauda neietekmē, melo vai arī aizmirsa,kā tas ir. Jā, lupatas ir viegli nepirkt,ja zini,ka nauda ir un ir izvēle-pirt vbai nē. Bet kad tās nav, tad vēl vairāk gribas kaut ko nopirkt.
02.12.2012 19:38 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
Lou, nolaidies uz zemes, ir 100tiem cilveku, kas strada par manimalo pilnu slodzi. doma, ka visas narvesen, pluspunkts , maxima pardevejas sanem kkadus baigi labo algu? vai ari tas pec tavam domam nav darbs? pati esmu stradajusi narvesena, alga bija smiekliga, darbs gruts, jo cilveki naca visu laiku, sedet nevareja , uz tualeti aiziet tikai kritiska gadijuma, paest isti laga nesanaca. nu nekas super, bet stradaju, jo naudu vajadzeja un pieredzes nekadas nebija. un vispar saprotu autori, neiet jau runa par to, ka vajag 100 jaunas bluzites, bet normala stavokli, ka jau te meitenes piemineja, ka var izskatities bluzite, kas valkata 5 gadus? un visi zobi, seja utt, ari prasa daudz naudas.
02.12.2012 19:40 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
avene, tu acīmredzot nelasīji pilnīgi neko, atskaitot vienu manu teikumu ar jautājumu par to, kas tas par darbu par minimālo algu.
02.12.2012 19:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man jaasaka laikam godiigi,ka es esmu noteikti pareizaa vietaa,jo te tiesaam cilveeku nevertee peec apgerba ,un taapeec taa zemaa pasapzina noteikti nav saistiita ar to ,kas muguraa...!
Es atceros laikus,ka bija jaauzmundrina draudzene...gaaja loti gruuti,veel bija mazais...!Vina naaca loti biezi ciemos pie mums -uz brokastiim,pusdienaas!Atceros ,kaa vinu mierinaajaam ,atceros ,kaa vedu saknes no sava daarza ,kaa taisiijaam kopaa visaadus "briinumus"-sapnojaam par labaaku naakotni...!Toreiz maaksliniekiem negaaja viegli!Es vinai vienmeer teicu-atceries vienu-tava veertiiba ir tik liela-tavaas rokaas,izdomaa...!Es pati arii loti biezi iedomaajos,ka to ,kas manii ir iipass,kaut vai tas, ka speeju gleznot,kaut ko veidot iipasu ar savaam rokaam-tas tiesaam cel manu pasapzinu!Katraa cilveekaa ir kaut kas taads-iipass,kas noteikti ir tikai vinam raksturiigs...ja to veertiibu var saskatiit,tad taada lieta ,ka zema pasapzina ,vispaar nebuus!
02.12.2012 19:48 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
kāds sakars pašapziņai ar naudu? Es zinu, ka vairums gribēs rakstīt, ja ir nauda, tad vari sevi sakopt un tas "ceļ" pašapziņu, bet īsti tā tomēr nav. Kādam vajag vizuāli labi izskatīties, lai noticētu saviem spēkiem, ka var dabūt labāku darbu, pierādīt sevi apkārtējiem? Nu tad tā sanāk, ka ir sava veida izrādīšanās, kam nav sakara ar pašapziņu. Ir zināmi tādi brīnumaini cilvēki, kur izskats ir nekāds, bet tik pārliecināti par sevi cilvēki, zin savu vērtību , savu virzību. Liekas, ka vairumam tomēr īsti nav skaidras atbildes uz saviem dzīves jautājumiem kurp eju, ko darīšu.. tas arī visu izsaka... dzīvo pa straumi.
02.12.2012 20:00 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
Lou izlasiju un mani tiesi aizkera tas par to darbu ;)
02.12.2012 20:00 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Dio, pašapziņai ar naudu sakara nav tad, kad pietiek naudas, lai nodrošinātu visas pamatvajadzības. Ja ir cauras kurpes un apdrupuši zobi, bet nav naudas ne jaunam kurpju pārim, ne zobārsta apmeklējumam, tad pašapziņai ir diezgan tuvas attiecības ar naudu.
02.12.2012 20:05 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Piekrītu meitenēm, kuras atzīst, ka pašvērtējums ir atkarīgs no arējā izskata,protams, ne tikai, bet arī no tā, it sevišķi jaunām meitenēm,kurām vēl varbūt nav pilnībā noformējusies vērtību sistēma. Nu ir mūsu lv (un visā postpadomju) sabiedrībā pārāki liela nozīme piešķirta ārējām lietām, apģērbam, statusa izrādīšanai(tieši izrādīšanai).
Ļoti maz cilvēku ir tik ļoti pilnībā iekšēji brīvi, kuru laimes stāvokli dzīveslīmeis neiespaido.
Piekrītu arī nazīc komentāram, ka šajā forumā bieži visa uzmanība tiek piešķirta kkādam sekundāram sīkumam(šajā gadījumā ziemas jakai) un netiek uztverta galvenā doma.
Autorei novēlu izturību un apņēmību izturēt šo dzīves posmu, turpināt mācīties, strādāt, agri vai vēlu apstākļi mainīsies uz labo pusi.
02.12.2012 20:05 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
avene, izlasīji, un tāpat nesaprati? Skaidrs. Tad nesaprotu kas tevi aizķēra. Tas, ka es teicu, ka mani pieņēma darbā 7 vietās un es varēju izvēlēties normālu darbu, nevis tādu, kur pazemo un nedrīkst aiziet pārtraukumā? Man priekšniece reiz rādīja kādus CV sūta, abas pasmējāmies, un tad jau skaidrs, kāpēc jāstrādā par minimālo. :) Es nudien nevēlos izklausīties riebīga, bet tieši tāpēc es Narvīti uzskatu par vietu, kur var strādāt tikai kad gaaaalīgi nav pieredzes. Mana draudzene tur nostrādāja 2 mēnešus un ātri aizskrēja prom, jo līdz tam viņu nekur citur neņēma. Pēc tam UZREIZ atrada ko daudz labāku.
Es strādātu, ja man pavisam nebūtu citas izvēles, piemēram atlaistu no tagadējā darba, bet steidzami vajadzētu citu. Visos pārējos gadījumos var un vajag paralēli meklēt ko normālu.
02.12.2012 20:05 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tās, kuras raksta, kā var nauda celt pašapziņu, ka tas ir nepareizi, ka pārāk daudz vērtējam pēc izskata - man liekas, jūs nesaprotat īsto ideju. Es arī jūtos labāk un mana pašapziņa paceļas, ja man ir labs apģērbs, ja esmu sakopta. Un vienalga, ka man iekšēji ir kaut kādi talanti, bet ja es, paskatoties spogulī, redzu, ka mana jaka ir savēlusies, krekls ar caurumiem, zobi nesalaboti, bet uz sejas daudzas pumpas - es nevaru justies labi pat ar visiem saviem talantiem. Un man ir vienalga, vai sabiedrība to pamana vai nē, jo bieži vien tieši citu raizes sabiedrība nepamana un neskatās, cik veca tā jaka ir, bet tev pašai tā apziņa ir galvā. Protams, neapšaubu, ka ir tādi cilvēki, kas ir absolūti norobežoti no pasaulīgām lietām un kuriem pietiek tikai ar garīgām vērtībām, bet laikam ir gana daudz tādu, kā es - kuriem nepietiek ar savu iekšējo skaistumu, lai pašapziņa būtu kārtībā.

Autori saprotu - ne gluži no savas pieredzes, bet zinu ļoti līdzīgu gadījumu.. Kad jau pieminētā sliktā sajūta par drēbēm, kad nevar aizbraukt izklaidēties vai uz skolu, jo nav naudas utt.
02.12.2012 20:07 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
man ari ir bijis ta, ka reti ko var jaunu nopirkt no apgerba, jo nav tas naudinas.
megini sakominet jau esoso ar to, kas ir, tikai tada kombinacija, kada nekad vel neesi kombinejusi!
02.12.2012 20:08 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
un vel skaists cilveks izskatisies pat labi ari musarmaisa ieterpts!
02.12.2012 20:09 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
tu te laikam runa par Rigu. Riga varbut var atrast vieglak darbu, bet mazpilseta nudien nav no ka izveleties. un zini man jautajums cik tev gadu, ka vari smieties par citu CV? tas taka nedaudz parada limeni, un kas par to, ka citiem nav tadas pieredzes? Cispar mana pazinu loka nav neviena, kas butu nostradajis kaut Narviti 2men un uzreiz vinu kkur citur nemtu atplestam rokam un maksatu baigo naudu. nu nav ta.
02.12.2012 20:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!