Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šaubas.

 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Sveiki! :)

Es šobrīd mācos 12. klasē, tāpēc man būs jāizdara izvēle, kur vēlos studēt. Man ir doma studēt tūrisma organizāciju un vadību, taču mani māc šaubas par to vai pēc augstskolas absolvēšanas varēšu atrast darbu šajā nozarē.
Varbūt kādai ir kāds ieteikums/pieredze/informācija saistībā ar darba iespējām šajā jomā? Un varbūt arī kāda var padalīties par pašām studijām tūrisma fakultātē? :)
25.11.2012 13:47 |
 
Reitings 4604
Reģ: 11.05.2010
Es domāju,ka nav pārāk jāskatās uz to, vai būs darbs pēc tam. To mēs nevaram zināt, jo, viss mainās, nekas nestāv uz vietas. Tūrisms man škiet, vienmēr būs aktuāls.

Galvenais mācīties to, kas patīk, un kur sevi redz nākotnē, tad jau būs labi!
Nevis mācīties kaut ko, tikai tāpēc, jo iespējams tur pēc tam būs darbs. Viss var mainīties. Un labāk mācīties to, kas patīk, un kur vēlas izaugsmi. Tādējādi, atradīsi darbu, strādāsi to, kas patīk, un varēsi veidot savu karjeru! :)
25.11.2012 13:51 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Es domāju,ka nav pārāk jāskatās uz to, vai būs darbs pēc tam. To mēs nevaram zināt, jo, viss mainās, nekas nestāv uz vietas. Tūrisms man škiet, vienmēr būs aktuāls.

Pilnīgi piekrītu. Manuprāt, mūsdienās jaunieši, izvēloties studiju programmas, pievēŗs pārāk daudz uzmanības tam, vai vēlāk savā nozarē spēs atrast darbu. Nesaku jau, ka tam vispār nevajadzētu veltīt uzmanību. Ja esi vienlīdz entuziastiska par divām dažādām studiju programmām, tad, tam vari pievērst lielāku uzmanību. Ja nebūs darba savā nozarē, tad taču pati vari sev radīt darba vietu, ja esi pietiekami ieinteresēta un vēlies tiešām kaut ko sasniegt.
25.11.2012 13:58 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu meitenēm.

Man pašai ir tūrisma bakalaurs, bet nu jau vairākus gadus nestrādāju tūrisma nozarē. Bet ticu, ka nākotnē nozare turpinās attīstīties. Galu galā viesnīcas būs vienmēr un tūrisma firmas arī, kā arī dažādi tūrisma portāli, pašvaldības institūcijas, utt.
Jebkurā gadījumā studijas ir interesantas, ja interesē ģeogrāfija, vēsture, valodas. Iespējams paceļot gan studiju laikā, gan pēc tam, jau strādājot tūrisma nozarē.

No savas puses, protams, ar visām četrām iesaku Turības tūrisma fakultāti.
25.11.2012 14:06 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Es domāju, ka darbs saistībā ar tūrismu būtu ļoti interesants un man noteikti patiktu, bet ik pa laikam, kad nosliecos par labu tūrismam, no apkārtējiem dzirdu, ka izsakās negatīvi par šo jomu, jo tur taču studē daudz jauniešu, kuri pēc tam brauc uz ārzemēm, jo neatrod darbu tepat Latvijā.

Būtībā es neredzu sevi nevienā citā jomā, vienīgi attur bailes par nākotnes karjeras iespējām. Bet laikam jau Jums ir taisnība, vajag studēt to, kas patīk, man, iespējams, vajadzēja dzirdēt apstiprinošus vārdus. Paldies par viedokļiem! :)

Zakjis* Ja nav noslēpums, tad varbūt vari pateikt, kāpēc nestrādā tūrisma nozarē?
25.11.2012 14:14 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Aizgāju no tūrisma krīzes laikā, kad tiešām tas ļoti ietekmēja nozari - bija daudz mazāk klientu, algu samazināšana,utt.. Bet šobrīd jau viss ir atkopies un atkal sāk attīstīties. Un tūrisms, ceļošana ir kā narkotika, tāpēc esmu diezgan pārliecināta, ka agrāk vai vēlāk atgriezīšos.
25.11.2012 14:24 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Zakjis* Cik noprotu, Tev bija jāceļo saistībā ar darbu. Vari pastāstīt kādi bija tavi darba pienākumi?

Varbūt vēl kādai ir kas sakāms tieši par Vidzemes augstskolas tūrisma fakultāti - lekcijām, pasniedzējiem utt.?
25.11.2012 14:38 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Praksēs esmu gājusi TIC, rakstījusi rakstus ceļojumu portālam, pēc tam esmu strādājusi viesnīcās - gan recepcijā, gan mārketingā. Ilgākā un labākā pieredze bija tūrisma aģentūrā kā ceļojumu organizatoram. Sastādīju programmas, palīdzēju veidot maršrutus, rezervēju autobusus, avio, prāmjus, viesnīcas, gidus, utt.
Komandējumi pārsvarā saistās ar braucieniem uz dažādiem tūrisma gadatirgiem un izstādēm, kur jāmeklē jauni kontakti, interesanti piedāvājumi, ko piedāvāt klientiem. Tādā veidā esmu pabijusi gan Somijā, Zviedrijā, Vācijā, gan Itālijā un Grieķijā. Tas viennozīmīgi ir lielākais pluss! :) Tagad grūti pierast, ka nav komandējumi vismaz pāris reizes gadā.

ViA ir ļoti laba tūrisma programma. Kā jau agrāk esmu teikusi - Latvijā ir tikai 2 vietas, kur augstā līmenī pasniedz tūrismu: ViA un BAT.
25.11.2012 14:44 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
es tieši to mācos, un man jau ir darbs šajā nozarē, nosacīti. esmu 2.kursā. viesnīcās jauniešiem vnm būs darbs, ja proti valodas. es gan pati nestrādāju viesnīcā.
tūrismu studēt ir interesanti :) bet sāku apšaubīt vai ir vērts to lielo naudu izmest tam. domāju, ka visu mācību programmu var mierīgi salikt 2 gados nevis 4. prakses ir interesantas. ja patīk ceļot un cittautu cilvēki, tad tas ir tev.
25.11.2012 14:55 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
jo tur taču studē daudz jauniešu, kuri pēc tam brauc uz ārzemēm, jo neatrod darbu tepat Latvijā

un tas ir kkas slikts? :D tas ir mans mērķis pabeigt un strādāt citur :D
25.11.2012 15:03 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Man svarīgi būtu tas, lai strādāju tādā vietā, uz kuru eju ar prieku. Ja darba pienākumos ietilpst arī ceļošana, tad tas ir tikai +.
Izklausās, ka Tev Zakjis* ir bijis labs darbs. :)

Ja studēšu tūrismu, tad domāju, ka tas būs ViA.

odyssey Ja saki, ka visu programmu var salikt 2 gados, tātad Tev nav grūti savienot studijas ar darbu? Tu sameklēji darbu prakses laikā?
25.11.2012 15:06 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Es tomēr gribētu nākotnē dzīvot Latvijā. :D
25.11.2012 15:07 |
 
Reitings 2552
Reģ: 11.04.2011
nē, es pārgāju uz neklātieni un strādāju pilna laiku darbu 9-17 darbadienās, kā parasts pieaugušo darbs :)
25.11.2012 15:14 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Un vai kāda ir gājusi praksē ārzemēs? Būtu jauki dzirdēt vēl kādu informāciju. :D
25.11.2012 16:23 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Par savienošanu. Kamēr studēju dienas nodaļā, strādāju viesnīcā, maiņu darbā. Nebija problēmu savienot ar lekcijām. Pēc tam sāku strādāt standarta darba laiku ofisā un pārgāju uz vakarniekiem.

Daudzi kursabiedri bija praksēs Francijā un Grieķijā. Vispozitīvākās atsauksmes.
25.11.2012 16:26 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Kā jau odyssey minēja, darbā vajadzīgas valodu zināšanas. Jūs labi protat krievu valodu? Cik zinu, gandrīz visur prasa šo valodu.

Un kā ir ar karjeras izaugsmi, piemēram, sākot strādāt kādā viesnīcā par administratori, ir iespējams laika gaitā pakāpties augstāk?
25.11.2012 16:33 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Jā, ar krievu valodu problēmu nav. Un bez tās nevaru iedomāties kā varētu strādāt tūrisma nozarē Latvijā.

Protams, ka ir iespējama karjeras izaugsme. Zinu piemērus, kur no administratores meitene ir tikusi līdz direktores krēslam.
25.11.2012 16:34 |
 
Reitings 9
Reģ: 25.11.2012
Skolā mācos krievu valodu, bet neteiktu, ka iet ļoti labi, saprotu jau, ko citi krieviski saka, bet runāt īsti nemāku. Tad šis ir pēdējais laiks vairāk pievērst uzmanību krievu valodai.

Par lekcijām - piemēram, kādi uzdevumi ietilpst praktiskajos darbos un vai tādi ir bieži?
25.11.2012 16:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits