Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sakoda suns.. mētelis sabojāts

 
Reitings 264
Reģ: 06.04.2011
Sveikas! Vakar biju vadīt privātstundu skolniecei pie ļoti jaukiem cilvēkiem, tur piestrādāju jau gadu. Lieta tāda, ka man uzbruka un iekoda viņu suns, kurš skolnieces neuzmanības dēļ minūti par vēlu tika ielaists krātiņā, kad jau es biju pasaukta, ka drīkstu nākt.. Kodums neliels, bet mētelī gan 4 caurumi (nekādi mikroskopiskie jau nu nav, lai gan teorētiski mētelis ir velkams). Viņas vecāki tajā laikā bija darbā. Domāju, ka viņas mamma man piezvanīs un apjautāsies, vai viss kārtībā, bet izskatās, ka mammai nemaz nav pateikts par to notikumu, jo nezvana. Jautājums tāds- vai jūs lūgtu atmaksāt mēteļa bojājumus? Ja jā, tad cik jūs prasītu? Džemperis bija tāds, kuru man nav žēl, bet mētelis maksāja ap 75 Ls. Negribas prasīt, lai man pērk jaunu mēteli, jo bojājumi nav tādi, ka nevarētu mēteli nēsāt, bet nepatīkami ir staigāt ar caurumainu mēteli. Tumsā neredz, bet gaismā jau gan. Pati studēju, tāpēc mēteļa iegāde balstās uz manas mammas pleciem.
22.11.2012 21:21 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti pateiktu un izstastitu,kas ir noticis :) protams,butu jauki,ja gjimene kompensetu zaudejumu...
22.11.2012 21:25 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
vispār viņai ir jāmaksā kompensācija, jo suns uzbruka tev un tur smukas nepatikšanas var būt. pati ar viņu sazinies un izrunājat,lai tad jaunu metēli vai remontu mētelim atmaksā
22.11.2012 21:26 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Protams, ka pateiktu meitenes vecākiem. Iespējams, ka bērns nemaz vecākiem neko nav teicis, jo nobijies. Ja saki, ka cilveki normāli, tad noteikti vienosieties par kompromisu.
22.11.2012 21:27 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Sāc ar to, ka ir nepatīkami par to runāt, bet ir kāda lieta/problēma un ..... aizies tā saruna.
22.11.2012 21:28 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Sākotnēji jāmēģina panākt kompromisu.

1. Vai skolniece redzēja vai zināja to, ka viņas suns ir sabojājis tavu mēteli?
Ko tu viņai par to esi teikusi un kā viņa reaģēja?

2. Piezvani savai skolniecei un apjautājies, vai mamma zin par incidentu.

3. Ja mamma zin, tad palūdz pie telefona.

4. Ja mamma nezin, tad pasaki skolniecei, ka incidenta dēļ tika sabojāta tava manta un tu gribētu parunāt ar mammu par šīs problēmas atrisināšanu.

Saruna ar mammu.
Viss risināsies vienkārši, ja saimniece atzīs to, ka viņas suns ir sabojājis tavu mēteli un būs ar mieru segt daļu (pieņemsim, pusi) tava mēteļa vērtību (jo tavs mētelis nav jau arī tikko nopirkts, tātad jau nevar tikt pielīdzināts tai tirgus cenai, kāds ir bijis nopirkšanas laikā).

Ja saimniece noliegs, tev ir divi varianti:

1. samierināties ar radušos zaudējumu;
vai
2. celt prasību tiesā.
22.11.2012 21:30 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
:D:D

Šoreiz nekas negatīvs, bet sasmējos, ka Spotorno uzrakstījusi tā, ka uzreiz var redzēt - ir juristos mācījusies. Vai vismaz man, jo tieši tagad semināru ietvaros daudz praktiskas lietas jāatrisina, ļoti acīs iekrita tieši forma. :)
22.11.2012 21:34 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Manar patika kā Spotorno uzrakstīja. :D Tikai es būtu pielikusi vēl vienu punktu beigās - ja tā mamma un meita neatzīst incidentu (un tasnav noticis sen), tad draudēt, bet, protams, attiecības un skolnieci būsi pazaudējusi. Toties draudi šādā situācijā elementāri piepildāmi.
22.11.2012 21:53 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Jā, Spotorno ļoti labi uzrakstīja, riktīgs izmeklētājs :D

Rīkotos tieši tā, kā viņa ieteica, un censtos runāt tā mierīgi, nekādā gadījumā uzbrūkoši!
22.11.2012 22:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits