Pasaules gals?

 
Reitings 217
Reģ: 15.11.2012
Pasaules gals. Aktuāla tēma, jo šobrīd par to daudz tiek runāts un meitenes beztēmā arī spriež, kādus pārtikas uzkrājumus veidot un kurus pagrabus apzagt. :D
Bieži vien pieminot pasaules galu iemetas smiekliņš: "Jā, kātad!", bet vai tiešām? Šoreiz ne par Maiju pareģoto pasaules galu, bet tā pati šeit pieminētā elektrības pazušana uz kādu laiku. Dažiem tas tiešām būs pasaules gals, ja runa ir par vairākiem mēnešiem/gadiem.

Situācija ir pilnīgi reāli iespējama. Kādreiz aizrāvos ar fiziku un atcerējos tēmas par pusvadītājiem, kas šobrīd ir pilnīgi visā elektronikā: elektroierīces, automašīnas, telefoni, nu viss viss, kas tiek darbināts ar elektrību. Kā var pazust elektrība uz ilgu laiku? Paaugstinātas saules aktivitātes ietekmē, nav runa par saules aktivitāti, kas te ik pa brīdim notiek, kad var redzēt ziemeļblāzmas, bet par daudz daudz lielāku aktivitāti, kas sabojā pilnīgi visus ieslēgtos pusvadītājus. Šada situācija ir bijusi uz zemes 1859.gadā (dažos avotos piemin 200 gadu ciklu), tātad atkārtoties var vēlreiz, protams, toreiz elektronika bija cita līmeņa un tāpat vajadzēja 2 gadus, lai visu sabojāto atjaunotu (kas jau nu toreiz viņiem bija).
Iedomājoties situāciju, kad nav elektrības, automašīnas izmantot nevar, OMG, šis liek aizdomāties, viss taču apstāsies, vistrakāk pilsētās: siltuma nav, pārtikas nav, sakaru nav, transporta nav (izņemot riteni). Vai tad šo nevar nosaukt par pasaules galu?
Nedaudz par tēmu: http://www.delfi.lv/news/national/politics/petijums-specigs-saules-uzliesmojums-latvija-var-nest-aukstaku-laiku.d?id=42702336
16.11.2012 14:03 |
 
Reitings 502
Reģ: 29.01.2009
Dena Brauna "Eņģeli un dēmoni" esat lasījušas? Vai filmu skatījušās?
tur ir tas hadronu paātrinātājs, diezgan labi aprakstīts - bet Lengdons visus izglāba (sun) :D
04.12.2012 19:50 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
Stulbs ir arī arguments, ka "agrāk taču cilvēki izdzīvoja bez elektrības". Jā, bet agrāk cilvēku dzīves nebija tik ļoti atkarīgas no tā visa, kas mums ir. Dzīves bija citādākas, bija cita sistēma


Tik stulbs tas arī nav. Padomā, cik ilgi un kādā sakarā varētu būt milzīgas nekārtības? Es saprotu, ja sāktos vētras un visādas katastrofas tad jā. Bet ja tikai pazustu elektrība?! Beidzot būtu miers. Nedīcētu visādi motori pie ausīm un citi elektriski mēsli.
05.12.2012 23:03 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
visu nelasīju, bet skaidrs ir tas, ka uz darbu varēšu neiet, ja jau nebūs ne elektrības, ne interneta :D vispār lielākā daļa līdz ar to zaudēs darbu un paliks bez iztikas līdzekļiem. izdzīvos tie, kas dzīvo laukos. secinājums - jāpārvācas uz laukiem un jāiekopj dārzs :D man nebūtu nekas pretī patiesībā, gribas nopietnas pārmaiņas dzīvē!
05.12.2012 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Jasmīn. Elektrība mums ir vajadzīga VISAM. It sevišķi pilsētās dzīvojošajiem, kam nav savi pagrabi ar labumiem. Ēdiena nav, transporta nav, kārtības nav. Pilsētās pavisam noteikti būtu pilnīgs haoss. It sevišķi lielās pilsētās - jo vairāk cilvēku, jo vairāk idiotu. Zinu, ka stulbs salīdzinājums, bet paskaties kaut vai postapokaliptiskās vai zombiju filmas, dažās no tām cilvēku psiholoģija ir attēlota pat ļoti reāli, kas notiek krīzes situācijās. Kad nav cilvēki grožos (policija), tad jebkurš var darīt JEBKO bez bailēm.
kādā sakarā varētu būt milzīgas nekārtības?
Tādā, ka kā jau minēju, vairs nebūtu, ko ēst. Visādas signalizācijas nedarbotos, veikali aplaupīti, turklāt viss, kas ir svaigs tāds nepaliek mūžīgi bez elektrības.
05.12.2012 23:30 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Bez elektrības pat gāzes plīti nevarēs ieslēgt,jo tur kur ir tā gāzes stacija,tur noteikti viss strādā tieši no elektrības. Būtu briesmīgi,pilnīgi visā piekrītu demoiselle. Būtu haoss.
05.12.2012 23:52 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Tā kā nesen skatījos Nacionālo Ģeogrāfiju, sirds ir mierīga. :D Tieši nesen bija teikts, ka maiju kalendārs darbojas vēl 7000 gadus. Tāds pasaules gals, kā to rāda kino nebūs. vienīgais, kas tagad mainīsies ir ēra - no Ūdensvīra un Zivi. Tas vienīgi nozīmē jaunu laikmetu ar jaunu cilvēku rasi un domāšanu, nevis pasaules galu kā tādu. Ja nu arī viņš pēkšņi izdomā uznākt, tad tur jau neviens cilvēks neko nespēs izmainīt, tad kāda jēga uztraukties?
Vienīgais, lai cik stulbi neskanētu, es uztrauktos par to, lai manam bērnam nebūtu sāpīga nāve, gribētu to pēc iespējas mierīgāku. Viņš pārāk maziņš, lai jau būtu uzspējis kādam nodarīt pāri. Tas tā, tīri teorētiski.
06.12.2012 00:00 |
 
Reitings 3
Reģ: 06.12.2012
...par elektrību ;)
...bet kā ar dināmo (kruķī pedāļus un būs Tev elektrība), un kur vēl ķīmija .... p.s. pat senajiem ēģiptiešiem bija elektrība, ko ieguva no ķīmiskām baterijām
06.12.2012 01:11 |
 
Reitings 13
Reģ: 13.09.2012
Visu laiku cerēju, ka pienaks tas gals, bet nebūs nekas, cik žēl...
06.12.2012 01:12 |
 
Reitings 3
Reģ: 06.12.2012
Dem it ... Vēl jau ir visas iespējas to sagaidīt ;)
Un var sagaidīt dažādi: var sēdēt pie loga un bolīties kā veca babulene, bet var arī sagai mazliet jautrāk....
06.12.2012 01:19 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
es neesmu ar mieru , nekāds pasaules gals . Mēneša beigās dzimšanas diena , lai pagaida :D
06.12.2012 01:20 |
 
Reitings 3
Reģ: 06.12.2012
:D :D ... nu labi, speciāli naktsmeitai atliekam nākamā mēneša sākumu ;)
... bet vai vispār Tev nav vienalga vai būs Tev tas viens gads klāt vai nē vai arī ir svarīgi nobeigties konkŗtā vecumā? (pardon par mazzu melno humoriņu)
06.12.2012 01:25 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
Nē es gribu davilkt tos dažus gadus līdz 30 un tad ragavās uz mežu :D ! un otkārt, man virtuvē remonts nav pabeigts , ni un ni :)))
06.12.2012 01:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es vispaar to uznemu loti mieriigi-paarsteidzosi mieriigi...:DLaikam taapeec ,ka saprotu,ka taas buus vienkaarsi izmainas!Es laikam esmu gatava uz imainaam un taapeec mani nekas iisti nevar satriekt!
Lasiiju ,ka Nostradamus paregojumaa bija skaitlis 9...Nu ir jau interesanta sakritiiba!Tad jau redzees!:D
06.12.2012 01:55 |
 
Reitings 500
Reģ: 31.07.2012
demoiselle

Labi, neesmu pārleicināta par savu taisnību. Bet gribās pafantazēt. Nu bet policisti jau nav pieslēdzami pie rozetes. Nedomāju, ka policisti sajuktu prātā no tā, ka nav elektrības. Es tā spriežu pēc tā, ka mūsu pilsētā bija elektrības zudums. Tas bija vakarā. Ir ļoti daudz saprātīgu cilvēku, kuri rīkotos normāli.
Ticu, ka būtu arī idioti, bet nu ne jau tik traki. Labi, varbūt Rīgā un citās lielās pilsētās.
Mazpilsēta jau pats par sevi vakaros kā izmirusi, tur jau nav kam būt. :D:D Turklāt vairumam dzīvokļos dzīvojošo ir pagrabi un dārzi.
Nu labi, būtu kaut kāds haoss kādu laiku. Uz ielas vakaros nevarētu parādīties. Bet ar laiku gudrie cilvēki to atrisinātu. Vai arī lielās pilsētas pamestu uz laiku un dotos ar riteņiem :D uz mazajiem lauku nostūriem. Pa dienu jau visu ko var izdarīt. Vakaros tupētu un adītu vai darītu piemērotus darbus.
Es domāju, ka cilvēce ir dzīvotspējīga pat ļoti. Varbūt vājāka jā, bet nu tomēr.

Gāze gan darbotos.
06.12.2012 12:18 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Jasmīns,

nedarbotos NEKAS. ne benzīntanki, ne gāzes "stacijas". viss darbojas ar elektrības palīdzību.
uz pilsētām nevarētu piegādāt pārtiku kaut vai. salīdzinoši ātri beigtos naftas rezerves, bet arī tās glabājas rezurvuāros, kuru pārvaldes sistēmas darbojas ar elektrību. izdzīvot varētu tikai laukos, kur ir iekrājumi.

ja pazudīs elektrība, sekas būs tragiskākas, nekā ja pazustu nafta.
06.12.2012 12:25 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
cik es saprotu, tad šī teorija arī nepieļauj, ka darbotos jebkāda veida elektrība, t.sk. to nevarētu iegūt no augu valsts
06.12.2012 12:26 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Cik saprotu, gaisma nebūtu arī pa dienām, ja piepildītos tie murgi... tad gan 'butu haoss totāls...
06.12.2012 12:36 |
 
Reitings 3966
Reģ: 29.01.2009
Es jau nojūgtos vien no tā ka mūziku nevarētu klausīties. Vienu dienu vēl var iztikt, bet ne jau 3 :D
bet nu bez tv jau kaut kā var iztikt
06.12.2012 12:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits