Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Augstskolas/atsauksmes/izvēle/programmas

 
Reitings 152
Reģ: 07.08.2012
Sveikas manas vakara nu jau draudzenes :D
Te tik bieži apgrozos.

Man radās jautājums. Ir jau novembris. Sāku lēnām skatīties variantus par augstskolām.
Kā nekā studiju maksas ir dārgas, un akadēmiskajā gadā gribās iekrāt naudiņu.
Skatos tās skolas un esmu izmisumā. Te par vienu atsauksmes,ka pilnīgs dokumentu bardaks, citās tik naudu plēš, citās skolotāju attieksme slikta, ar citām vispār izmācies un nekur netiec strādāt un tā varētu turpināt.

Tātad mans jautājums Jums- Kādā skolā mācaties/mācījāties, kādu programmu, un kādas atsauksmes :)
Domāju,ka šāda diskusija noderēs arī šī gada vidusskolas beidzējām.
06.11.2012 21:54 |
 
Reitings 42
Reģ: 06.11.2012
Kāpēc gan neapskatīt programmas, kurās var tikt budžetā. Mācos RTU Informāciju tehnoloģijas budžetā. Programma nav slikta, bet naudu par tādu nemaksātu.
06.11.2012 21:58 |
 
Reitings 3096
Reģ: 09.06.2009
Sveika! :)
Es mācos RPIVA Personāla vadību, nu jau apritējuši divi mēneši kopš tur mācos.. man patīk, lektori jauki, nav slikta attieksme, bez izņēmuma, mēs viņiem maksājam par to, ka viņi mūs izglīto, neredzu nevienā galā iemeslu kāpēc viņiem būtu jāizrāda slikta attieksme. Lai tik pamēģina
06.11.2012 21:59 |
 
Reitings 152
Reģ: 07.08.2012
Esmu dzirdējusi, ka LU esot pasniedzēji,kas skatās no augšas.
Un par maksāšanu esmu dzirdējusi,ka ir skolas,kur speciāli gāžot ārā ieskaitēs,lai nākamreiz iet un jau maksā.

Ernests, budžetā arī skatos vietas, bet nejau tikai par mācībām jāmaksā, par dzīvošanu jau arī, un uzskatu,ka pirmo gadu nespēšu apvienot mācības ar darbu, tāpēc gribu iekrājumus vismaz nedaudz.
06.11.2012 22:02 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nezinu, manuprāt, ja tev ir tik daudz svarīgu "esmu dzirdējusi", tad.. Nezinu, varbūt nemācies vispār nekur. Par katru augstskolu un fakultāti būs kāda slikta atsauksme, jo visiem nekad neizdabāsi. Un es tev tagad varu pateikt, ka man pašlaik patīk LU, jo neesmu ievērojusi, ka kādam no mana kursa ir čomiskas attiecības ar pasniedzējiem un man riebjas, ja tādas izveidojas, bet tu iestāsies un domāsi, ka LU pasniedzēji skatās no augšas, jo viņi neucinās un nejoko katru minūti. Viedokļi ir tik dažādi, domā pati.
06.11.2012 22:07 |
 
Reitings 42
Reģ: 06.11.2012
Čeko, kad būs atvērto durvju dienas un aizej apskaties fakultāti, parunājies ar pasniedzējiem, lai ir pašai savs priekšstats. Domāju, ka katrā augstskolā būs kāds vecais krabis, kurš nepatiks un vesela rinda to labo un interesanto pasniedzēju.
06.11.2012 22:12 |
 
Reitings 152
Reģ: 07.08.2012
Pievakare, Ko uzreiz neej un nemācies? Tu pati saproti,ko tu tikko uzrakstīji? Es nesaku,ka kaut ko ņemu galvā. Es domāju,ka augstskolu izvēle ir gana svarīga,lai es skatītos un domātu NAUDA NEGROZĀS MAZA, ja netiek budžetā.

Ernests, jā šis variants arī ir svarīgs. Noteikti,ka iešu un skatīšos :)

bet tomēr varbūt ir vēl kādas atsauksmes?
06.11.2012 22:21 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Noteikti iesaku ''atvērto durvju dienas''. Protams, ja tādas vēl notiek. Kad es sāku studēt, tad notika un tas dod labu ieskatu un var daudz jauna uzzināt.
Ko tu vispār vēlies studēt(vismaz virzienu)? Vnk,piemēram, ja tu gribi mācīties ekonomiku, tad diez vai tev palīdzēs mana atsauksme par vietu, kur es mācījos utt :)
Par LU - es tur mācījos un manā fakultātē(par citām nezinu) neviens no augšas neskatījās. Pasniedzēji bija draudzīgi, atsaucīgi utt.
06.11.2012 22:26 |
 
Reitings 2
Reģ: 06.11.2012
Sveika:)
Šogad pabeidzu vidusskolu un iestājos LU SZF.Zini?Es nenožēloju.Budžetā es neesmu,jā,nauda apgrozās liela,taču manā fakultātē ir vislabākie pasniedzēji. Viņiem visi studenti ir vienādi,visus uzrunā uz JŪS.Telpās es jūtos kā mājās,jo visis ir draudzīgi un atsaucīgi.Par LU varu teikt vienīgi to labāko.
Ja tev interesē komunikāciju zinātnes,politoloģija,socioloģija vai bibliotekāra un info pārvaldītāj profesijas,tad nāc uz LU SZF.Tu nenožēlosi.
Tā nauda,ko maksā par mācībām atmaksāsies,nevajag būt pesimistam,kādi ir daudzi
06.11.2012 22:30 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Vispār jau jāsāk ar to, ko tu pati īsti vēlies studēt, jo par to kāda ir augstskola nevar tā novērtēt kopumā, būs programmas, kas tur ir tiešām iztrādātas perfekti ar pasniedzējiem,kas no tevīm prasīs daudz un būs programmas,kur vairāk haļavas un pasniedzēji nekādi.! Kā,piemēram, LU humanitārās zinātnes ir augstā līmenī turpretī RSU medicīna ir labāka, kā humanitārās zinātnes. Tā kā izdomā, ko īsti vēlies un tad meklē savu īsto augstskolu! ;)
06.11.2012 22:30 |
 
Reitings 152
Reģ: 07.08.2012
Es apsveru- Tūrismu,Skolotāja,Vēsturnieki,komunikāciju zinātnes u.t.t. vēl jau domāju, tāpēc arī paņēmu gadu brīvu,bet apmēram šādi novirzieni :)

Un paldies meitenes apr atsauksmi .
06.11.2012 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
nezinu, par komunikāciju zinātni - neko diži labu nevaru pateikt. bet tas būs subjektīvi, tā kā neņemt tur studējošos pie sirds.
zinu daudzus, kas tur mācās. Mājas darbu nav daudz un viegli. Ir kursi, kurus vari tīri neapmeklēt un neko nebūsi zaudējis, es personīgi negribētu maksāt par to. Redzēju Delfu sludinājumu, kur lūdza neatsaukties LU pabeigušos žurnālistus. Tad jau drīzāk apsvērtu Stradiņu žurnālistiku. Personīgi piekrītu sacītajam par plāna galdiņa urbējiem, ka tad, ja cilveks nezina, ko grib, dodas uz ekonomiku un vadību vai uz komunikāčiem.
Spriežu pēc dzirdētā un redzēta Studentu kurpēs. Ja puse auditorijas sēž draugos lekciju laikā, tas nešķiet normāli. Arī nevaru apgalvot, ka manā studiju programmā viss būtu ideāli, arī trešdaļa no kursiem 1. semestrī ir slikti sastādīti. Uzskatu, ka LU ir uz konservatīviem pamatiem veidota skola ar izstieptām programmām ar daudz ko tomēr nevajadzīgu. Un kāpēc gan ne, ja par katru lekciju mēs maksājam teju 4ls? PAR KATRU! Tomēr vairak vai mazak tā ir visur un papīrs ar LU man ir svarīgs.
Sigita - pēc kā apgalvo, ka tieši tur ir labākie pasniedzēji? Uzrunāšana uz JŪS nav rādītājs, tā ir visur, neesmu dzirdejusi arī par kaut kādu šķirošanu citās fakultātēs vai citās augstskolās. Es to nenoliedzu, bet vai nav muļķīgi tā teikt? Katrā specialitātē strādā labākie no labakajiem un viņus, manuprāt, nav iespējams salīdzināt fakultāšu starpā. Tikpat muļķīgi būtu teikt, ka Rīgas juridiskā augstskola ir labāka par RPIVA, jo jomas ir dažādas.
06.11.2012 22:57 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tad jau drīzāk apsvērtu Stradiņu žurnālistiku.

Tieši nesen no vienas meitenes, kas šogad iestājās tur, dzirdēju sliktas atsauksmes.
06.11.2012 23:36 |
 
Reitings 42
Reģ: 29.04.2012
http://izm.izm.gov.lv/upload_file/Ministrija/2012/IZMzino_SP_izvertejums.pdf

Te var augstskolu novērtējumus apskatīt.

Pol. un kom.z. Vidzemes augstskolu iesaku, jo profesionālais bakalaurs, kas nozīmē teoriju sabalansētu ar praksi.

Tūrisms ViA un Turībā labā līmenī.
09.11.2012 15:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits