Liktenis un Laiks

 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Sveiks, svētdienā!
Filozofisko pārdomu svētdiena.
Es esmu spēcīgi pieķērusies tai domai, ka mums katrai ir savs ceļš, es to saucu par Likteni, kas ir noteicis mūsu dzīves gaitu, notikumus, to aptuveno virzību. Ne gluži izskaitļojis ar sekundes precizitāte, bet lielos vilcienos –pieturas punktus, kam un kad jānotiek. Varbūt naivi, bet katrs izvēlas, kam ticēt, vai ne? Kā domājat jūs?
Turpinot manu domu, kā zināt, ka esmu tur, kur Liktenis ir lēmis? Kā zināt, vai tas, kur es esmu, ko es daru ir pareizi? Brīžiem mani pārņem sajūta konkrētā situācijā, ka es šeit esmu bijusi jau ilgi, jau sen, kaut arī tikai nesen tur parādījos. Varbūt neskaidri iztecos, bet minot piemēru taps vairāks skaidrs... Ļoti bieži, agri no rīta slēdzot vaļā darba kabinetu,ieslēdzot gaismu, man šķiet, ka es jau šeit strādātu ilgi. Ejot pa garo gaiteni mani pārņem sajūta, ka redzu sevi no malas un būtu šeit staigājusi jau gadiem, nevis vien pāris mēnešus. Esmu sajūtu cilvēks, varbūt mani nesapratīs reālisti, bet Emmanuellei gan vajadzētu sajust manu domu lidojumu.
Un vēl par laiku. Pēdējais pusgads paskrien nemanot. Pavisam nopietni! Laiks iet nevis pa stundām, bet pa dienām, nedēļām. Aizrit nedēļa aiz nedēļas, bet man šķiet, ka pagājusi vien nakts starp 2 dienām. Kas notiek, kāpēc laiks iet tik ātri? Par šo tēmu esmu daudz interesējusies. Esmu lasījusi, ka cilvēkiem, kuri atrodas savā īstajā vietā un dara to, kas tiem ir paredzēts , arī laiks iet ātri, jo dotais laiks ir jēgpilns.
Kāda ir jūsu pieredze un domas runājot par Likteni un laiku?
04.11.2012 12:52 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kopumā - jā. Bet tajā pašā laikā ir arvien vairāk cilvēku, kas atmostas, nevis visu brīvo laiku pavada, skatoties O-kartes un citu sabiedrības notrulināšanas šovu peripetijas.
04.11.2012 14:17 |
 
Reitings 883
Reģ: 24.03.2009
Hirro - par ko tā ir?


Filma ar nelielu fantastikas piedevu par to, kā ir rakstīti mūsu likteņi un vai mums ir pa spēkam tos mainīt.
04.11.2012 14:17 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
par to meditēšanu, mana paziņa bija Indijā uz meditācijām un teica, ka tur laiks rit lēnāk. cilvēkiem citas vērtības. pie mums viss ir sagājis škersām manā skatijumā
04.11.2012 14:20 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Jā, laiks skrien ātri. Es vēl atceros pagājušā gada Ziemassvētkus un Jauno gadu,izjūtas, notikumus, cerības, bet nu jau gads ir pagājis, un tik daudz kas ir noticis, par ko es vispār nespēju iedomāties, reizēm baisi paliek, un man pat bail iedomāties, kas būs vēl pēc gada, kas būs noticis, un kādas pārmaiņas, cerams, ka ne tik krasas kā iepriekšējās.
04.11.2012 14:40 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Laiks skrien tāpēc, ka mēs paši visu laiku skrienam. Senāk cilvēki vnk dzīvoja mierīgāk.

Par pasaules galu - nav viss vēl piepildījies pēc Bībeles, lai tas būtu jau šogad :D
04.11.2012 14:45 |
 
Reitings 213
Reģ: 03.08.2011
Man neliekas, ka laiks skrien ātrāk. Ar bērnību to nevar salīdzināt, jo vismaz es bērnībā nemaz nedomāju par to, cik ātri laiks iet, vienkārši dzīvoju. Ja par to sāk domāt, analizēt, tad jau visu ko var sadomāt. Laiks var skriet ātri, ja dzīve ir piepildīta, tā forši piepildīta, kad atceries to, kas bijis un pasmaidi, jo liekas, ka tik daudz kas interesants noticis. Otrs variants - ja laiks tiek bezjēdzīgi notriekts, tad rodas sajūta, ka laiks pagājis, bet nekas nav izdarīts.

Man vispār patīk teiciens - time you enjoyed wasting is not wasted time. :) Neviens cits, izņemot Tevi nezinās, via esi īstajā vietā vai ne. Sirds dziļumos katrs zina, ir vai nav tur, kur viņam jābūt. Tikai nav jābaidās ieskatīties sevī un meklēt, lai cik no malas skatoties tas šķistu neprātīgi, riskanti vai smieklīgi.
04.11.2012 14:46 |
 
Reitings 245
Reģ: 03.05.2012
Kad izlasīsiet šo grāmatu, visas atbildes būs rokā! :) - http://www.atena.lv/index.php?zoomid=327&menuid=0
04.11.2012 15:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Līga, ar šo grāmatu jautājumi tikai sākas. Un - you crave more. :)
04.11.2012 15:27 |
 
Reitings 245
Reģ: 03.05.2012
Sallija, tas jau noteikti kā kuram. Es šo grāmatu izlasīju smagā savas dzīves periodā, kad nomira tēvs un notika visādas paranormālas lietas, līdz ar to grāmata sniedza visas man vajadzīgās atbildes. Ātri vien sapratu, kāpēc šeit esmu, ko daru, kāda vispār ir dzīves jēga. Un, kad to visu saprot, tad arī jautājumu par laiku skata daudz citādāk.
04.11.2012 15:35 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nē, es biju domājusi, ka man vienkārši nepietika ar šo grāmatu. Ar to viss ceļš tikai aizsākās. Bet piekrītu - laba.
04.11.2012 15:39 |
 
Reitings 803
Reģ: 23.05.2011
salvatore - tev nopietni gribētos pasaules galu?

jā, man arī laiks skrien. tā kā darbs no 10-22, tad vispār tādu lietu kā brīvdiena neredzu. liekas, ka tikki pavasaris nu jau ziema, neattapšos un būs jau nākamais pavasaris.
04.11.2012 15:46 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
man bija šī grāmata, man šķita nelasāma, izmetu pat ārā
04.11.2012 15:52 |
 
Reitings 160
Reģ: 06.10.2011
21. decembrī man ir kursa ballīte. Mēs nolēmām, ka noteikti kaut ko savārīsim un būsim vainīgi pie pasaules gala :D

Vispārīgi, jā, es uzskatu, ka mums katram ir savs ceļš ejams. Un arī cilvēki, kas jāsatiek; katram savs laiks un vieta. Cik nav gadījies tā, ka satieku kādu cilvēku savā Dzīvē un itkā ir laba saikne, saprotamies (gan ar meitenēm, gan puišiem), bet kaut kas tomēr trūkst. Un tie ceļi pašķiras un gadu, divus vēlāk tiekamies atkal un saprotu, ka abiem vajadzēja kaut kur vēl emocionāli nonākt, lai saprastos. Vai cilvēks, kuru pazīsti gadiem, dzīves līnijas tā kā iet paralēli, bet nesatiekas vēl, jo nav īstais laiks.
Svarīgi ir koncentrēties uz sevi un savu izaugsmi, jo tas, kam jānotiek, notiks jebkurā gadījumā - labāk, lai esi vislabākajā iespējamā kondīcijā, lai to sagaidītu, uzņemtu un izbaudītu. Vienalga, vai darbs, vai draugi, vai bērni vai vīrietis.

Par laiku, pilnīgi piekrītu. Arī man viņš ir sācis skriet vēja spārniem un vispār nesaprotu, kas un kā. Vakar, teiksim, atcerējos, ka pirmdienā teicu māsai, lai man šo un to atgādina ceturtdien. Un tagad attapos sestdienā, vispār, ka nedēļa jau paskrējusi un - pa kuru laiku?
It just happens.

Vispār, par pasaules galu runājot, nu neuzsprāgsim mēs visi. Un arī tukšums neiestāsies un citplanētieši neatnāks (un arī Jēzus no debesīm nenonāks un nesāks šķirot labos un sliktos) - tas vienkārši būs pārmaiņu punkts šajā pasaulē. Enerģētiski. Ne velti, ar vien vairāk dzirdu, kā cilvēki runā, ka kaut kas jāmaina, jārosās; visdažādākie cilveki man apkārt strauji mainās un sāk rosīties. Pasaule ir sasniegusi konkrētu punktu savā attīstībā un lietām ir jāmainās. Ja mēs spējam mainīties līdzi un adaptēties, tad ir forši.
Cilvēki saņems pēc nopelniem, karma's a bitch, tāpēc tas uz katra paša sirdsapziņas, kas mēs esam un ko daram.

Tāda lūk mana filozofija :)
04.11.2012 15:54 |
 
Reitings 1784
Reģ: 18.06.2009
avnene, jā. lai ir viss un cauri. pie tam, nezinu, kāpēc, bet man šķistu lieliski nomirt savā dzimšanas dienā. zinu, jau zinu - nav tas normāli, bet tāda nu es esmu. Bet to vēlētos.

par to laiku vēl runājot - man jau gadiem ir sajūta, ka laiks skrien, bet es stāvu un noraugos uz to visu it kā no malas - redzu, zinu, kas notiek, bet neko nevaru iespaidot, neko padarīt. vārds, kas nāk prātā ir "stoned". Esmu, viss ap mani notiek, bet jūtos kā akmens, kā miets, kas nevar pakustēties un mainīt kaut ko. Nezinu, vai sapratāt, bet šī sajūta mani dzen izmisumā. Viss mainās, es stāvu uz vietas un bezpalīdzīgi noraugos. Vnk sajūta, ka esmu sasieta - zinu, kas būtu jāmaina, kam būtu jānotiek savādāk, bet liekas, ka vnk kāds augstāks spēks mani tur ciet un man viss aizslīd garām. Rakstu un domāju - cik tas viss ir briesmīgi.
04.11.2012 16:07 |
 
Reitings 473
Reģ: 16.07.2012
Laiks ātrāk neiet, mainās tikai informācijas daudzums un ātrums, kādā mēs to apstrādājam. Pirms pāris gadiem laiks gāja lēnāk, jo nebija ne viedtālruņa pie auss, vienlaicīgi sēžot pie PC un skatoties TV, ir tik daudz par ko domāt un tik daudz, par ko gribētos domāt, tik daudz gribam savā dzīvē paspēt, tik daudz izdarīt, iemācīties, ka starp šo daudzfunkcionalitāti nepaliek laika pašam sev.
Šo saku no savas pieredzes, jo esmu izmēģinājusi atteikties no modernajām tehnoloģijām 2 nedēļas. Nekāda telefona, datora, TV, darba vai mācību, tikai atpūta, daba un es pati. Un šīs divas nedēļas tiešām gāja kā divas nedēļas, tāpat kā toreiz, bērnībā, nevis divas nedēļas paiet vienas dienas ātrumā. Cilvēki dara tik daudz un grib darīt daudz, nav brīvā laika ne no darba, ne no domām par to. Kaut ko darot taču vienmēr laiks paiet ātrāk nekā sēžot un griestos blenžot, ne tā?
04.11.2012 17:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es tevi saprotu loti labi!Ar mani pasu ir notikusas neizskaidrojamas lietas!Liekas,kaads vada manu dziivi...to nevareetu teikt par katru dienu,bet tomeer -pavisam nesen darbaa pateicu ,ka eju prom!Tad pateicu ,ka gribu uzdaavinaat vienu no savaam gleznaam darba vietai par pieminu!
Veelaak apdomaaju visu un nevareeju saprast,kaa man vareeja iznaakt no mutes araa tik speeciigi vaardi-eju prom no darba!Par to daavinaasanu nebriinos-tas man tagad liekas loti parasts gaajiens!
Reizeem taada jociiga sajuta-liekas dodos prom....!Saprotu ,ka izklausaas diivaini,bet taa ir!
04.11.2012 17:33 |
 
Reitings 803
Reģ: 11.06.2012
Katru dienu uzskatu par dāvanu.Dāvanu savu sapņu un mērķu realizācijai.
04.11.2012 19:38 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cumshot-taa tiesi saka mans viirs-jaapriecajas par katru dienu,kura nodziivota!Interesanti,ka vairaakas sievietes ,dazaadaas valstiis vienaa un tajaa pasaa laikaa juutas pilniigi vienaadi...!Es domaaju ,ka visas siis izmainas loti iespaido tiesi tos cilveekus ,kuri ir taadi juutiigi-maakslinieku dveeseles!
Tagad skatos aaraa-pulkstenis tikai 10am,bet araa tik silts jau -pilniiga vasara!Saule jau mums ir arii ziemaa,bet tomeer vajadzeeja buut daudz veesaakam...Es priecaajos par klimatu ,siltu laiku-varu atkal gleznot aaraa!:)
04.11.2012 19:54 |
 
Reitings 385
Reģ: 29.01.2009
Runājot par laiku, protams, ka dzīves ritms ir palicis ātrāks. Cilvēki daudz vairāk ir pārvākušies no dzīves laukos uz pilsētām, kur steiga, stress, savs ritms. Bet, ja pajautātu, piemēram, cietumniekam vai uz gultas guļošajam cilvēkam vai laiks skrien, tad reti kurš teiktu, ka tas skrien. Tas ir tāpat kā anekdotē, ka minūtes ilgums ir atkarīgs no tā, kurā tualetes pusē cilvēks atrodas.
04.11.2012 20:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits