Par grūtniecību,dzemdībām

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Man te pāris jautāumu kā jauniņajai gribu dzirdēt jūsu pieredzi.

Par cik kg pieņēmāties svarā kad gaidījāt mazo?Un cik viegli tikāt vaļā?Man jau ir 12 kg nākuši klāt par 7 mēnešīem.

Vai bernu barojat ar krūti?Ja jā,tad cik ilgi?
Un krūis protams neatgūšt iepriekšējo formu. Man vsp savas dabīgās ir C/D,tad man bus chauuu.

Un visbeidzot dzemdības. Kā tas bija? Es ļoti baidos :(

Paldies.
17.10.2012 11:33 |
 
Reitings 71
Reģ: 16.10.2012
aa galvenais iemācīties elpot ar diafragmu, tā,lai elpojot cilājās vēders, nevis krūtis, dzemdībās palīdzēs.
18.10.2012 01:36 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
Nu ko- man tas viss vēl priekšā, ir 4,5mēn :)
Bet ir jau tādas bailītes iekšā, ir,..
Un man sports nekad nav paticis..

Meitenes-
Vai ūdens vigrošanu,ko mainītu?
Vai Jūs runājat par tiem pirmdzemdību kursiem, vai kā?
18.10.2012 10:51 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
es esmu par planoto keizaru. neuzskatu pashu dzemdiibu procesu par neko jauku, arii romantiskais bla bla par dzemdiibu skaistumu liekaas mulkjiigs. ja varu no taa izvairiities - kaapeec ne. labaak pamociities ar reetaam uz puncha, nekaa peec tam domaat, kaa dziivot ar uriina nesatureeshanaam un citiem jaukumiem.
18.10.2012 11:03 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
pagaidaam man 5 meeneshos jau ir klaat 8kg, bet tikai un vieniigi veedera deelj, kas negaidiiti aatri saaka augt un izskataas manupraat uz kaadiem 6 jau. paareejaam kermenja daljaam apjoms nav mainiijies.
18.10.2012 11:06 |
 
Reitings 603
Reģ: 16.05.2009
Pirms bērniņa svēru 55 kg grūtniecības pēdējā nedēļā 68 kg (+13 kg). Nesen bija dzemdības, nu jau sveru 57 kg.
Par dzemdībām - itkā tik briesmīgi nebija, bet tomēr tuvāko 2 gadu laikā, negribētu vēlreiz dzemdēt. Bija daudz plīsumu, jo bērniņš priekš manis paliels pāri pa 4 kg. (Man teica ka bērniņam tāds svars no tā, ka es pēdējos mēnešos esmu ēdusi daudz saldumus, jo tā tiešām bija, pēdējos 2 mēnešus, ēdu daudz šokolādes, bulciņas, un visādus citus kārumus) :)
welsh bija arī iegriezums, to pīlnībā nejutu, jo vecmāte to izdarīja tieši brīdī kad spiež, viņa man itkā pēctam jautāja vai jutu, bet es tiešām nejutu kā iegriež.

Tagad esmu ļoti laimīga ar savu mazo brīnumiņu uz rokām.
18.10.2012 11:26 |
 
Reitings 472
Reģ: 11.07.2010
svarīgākais ir iemācīties atslābināt visu ķermeni tieši tajā brīdī kad visvairāk sāp


Jā, vingrošanas nodarbībās gan trenē muskuļus, gan lielu uzsvaru liek tieši uz atslābināšanu. Esi trenējusi, sajutusi, kur tev tie ir :d, tad varēsi labāk atslābināt, labāk kontrolēsi ķermeni...

buciite, spciāliste, ar kuru es esmu saskārusies (ar lielu pieredzei) optimāli iesaka vingrot divas reizes nedēļā un vienu reizi iet uz vingrošanu ūdenī (kas esot ļoti jauki, jaunajām māmiņām patīkot). Es nerunāju par pirmsdzemdību kursiem, bet tieši par vingrošanu, kur apgūst arī elpošanu, sniedz citus padomus (tas noteikti atkarīgs arī no pasniedzējas), ir nodarbības vingrošanā un relaksācijā kopā ar saviem vīriešiem. Viss, protams, tiek plānots atbilstoši trimestriem, mātei un bērniņam droši.
18.10.2012 12:38 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
siren nu es laikam druski atpalikusi šajā jomā :(
PIe kāda speciālista man jādodas, ja gribu sākt vingrot?
18.10.2012 13:21 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
bucīte, taču visos lielākajos sporta klubos ir kaut kādas grūtnieču vingrošanas, tāpat arī ar jogas centriem..
18.10.2012 14:05 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es nekad neesmu bijusi īpaši sportiska, drīzāk ar pāris liekiem kg. Neapmeklēju arī nekādus pirmsdzemdību kursus, biju laimīga, ja līdz veikalam spēju aizvilkties, pēdējos mēnešus vairāk gulēju nekā staigāju, tas ir slikti, bet man organisms vienmēr saka priekšā kā ir labāk. Neviens arī nav prasījis vai nebiju mazkustīga, tātad viss ok. Palasot, kas un cik ir stāstīts citām ierastajās vizītēs, nobrīnos, jo man neko tādu nestāstīja, varbūt tāpēc, ka nejautāju neko tādu. Par elpošanu- visu ļoti fiksi ''uzķēru'' jau esot uz galda, iepriekš pat nebiju interesējusies, kas un kā. Kad kontrakcijas mocīja, tad smuki kā sunītis elsoju, nu gluži kā filmās rāda, mazāk sāpēja :)

Tā, no malas palasot, liekas, ka es tādā chill`ā 9 mēnešus pavadīju :)

Nezinu, cik tur taisnības, bet bieži nākas dzirdēt, ka grūtnieču vitamīni uzbarojot bērniņus, tāpēc dzimst tik lieli. Bet arī- kas kuram ir liels. Daudzi, paskatoties uz mani, jautā vai tiešām pati piedzemdēju tik lielu bez ķeizara, jo esmu tieviņa, citi atkal nosaka, ka tas ir pavisam normāls svars bērnam.
18.10.2012 14:26 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man cits jautājums Jums - dzemdībās draugi/ vīri piedalījās vai nē? Kāpēc? (nu uz to var arī neatbildēt, ja nevēlaties) ;)
18.10.2012 14:28 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nepiedalījās, jo viņam tas viss liekas pretīgi :D man liekas, ka vīrietim tas nav jāredz un patiesībā, pati jutos ērti, ka blakus neviena pazīstama nebija.
18.10.2012 14:33 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009

Liliii
Man cits jautājums Jums - dzemdībās draugi/ vīri piedalījās vai nē? Kāpēc?

Mans gribēja, bet es neļāvu, jo man šķiet, ka tā ir viena no vietām, kur vīrietim nav jābūt. Bez tam ko viņš man palīdzētu? Morāli atbalstītu? Diez vai. Pats būtu šausmās un es būtu vēl lielākās šausmās no tā, ka viņš mani tādu redz.
Mammas vīrs piedalījās dzemdībās, kad dzima mans pusbrālis. Un pēc tam teica, ka nebūs viņiem vairs seksa, jo tādas šausmas viņš vairs dzīvē negribot piedzīvot. :D
Mamma arī teica, ka, kaut gan viņa jau vairs nav jauna meitene un tās jau bija trešās dzemdības, viņa jutusies neērti, nepatīkami un tas bijis lieks stress. Tāpēc arī man neieteica ģimenes dzemdības.
18.10.2012 14:40 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Piedalījās, pats gribēja, es gan dažbrīd bļāvu, lai neskatās, lai iet aizmugurē. Es biju salasījusies daudz, ka vīrieši pēctam pazaudē iekāri, redzot visus tos skatus. Bet laikam viņš tīri tāds sakarīgs man pagadījies, ka saprot, kas ir kas, prot nodalīt. Katrā ziņā viņš bija tas, kas apraudājās, kad bēbis bija klāt, ne es. Un nabassaiti pārgrieza.
18.10.2012 14:45 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man ar dalītas jūtas par to piedalīšanos, jo pati es negribu, lai draugs būtu klāt dzemdībās, bet man liekas, ka viņš pat labprāt gribētu piedalīties, tāpēc gribēju zināt citu meiteņu domas.
18.10.2012 14:54 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Piedalījās, no sākuma negribēja, bet es pateicu, ka būs vien jāpiedalās, jo man bija svarīgi tas, ka viņš ir man blakus. Un vispār viņam ļoti patika, pat pāris asaras nobira, vēl tagad gan jau, ka ir lepns par to, ka nabassaiti pārgrieza:D Un vecmātes bija mazliet laipnākas, lai gan tāpat izmeta pāris piezīmes, ja būtu viena, pat negribu domāt, kā viņas pret mani izturētos
18.10.2012 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu, bet man bija vieglas un ātras dzemdības, tā, ka mans vīrietis domā, ka bēbi piedzemdēt ir easy
18.10.2012 15:05 |
 
Reitings 1711
Reģ: 14.01.2011
Man draugs piedalījās dzemdībās. Pats pateica, ka nebija tik traki, jo bija saklausījies no citiem stāstus, ka vīriešiem paliekot slikti to visu redzot. Vecmāte visu laiku skatījās uz darugu vai viņš nesāk ģībt :D he he..
Mīnuss no vecmātes puses - viņa pati pārgrieza nabassaiti, pat draugam nepiedāvāja. Njā :|
Bet man bija ļoti noderīga drauga klātbūtne un atbalsts. :):):)
18.10.2012 15:20 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
Salomē es dzīvoju Siguldā, tātad vari pati iedomāties "cik daudz" te ir sporta klubu... ;)
Tapēc arī jautāju...

Un loģiski, protams, nevēlos maksāt par šīm nodarbībām 30ls. ...
18.10.2012 16:13 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Mans draugs piedalījās.
Grūtniecības vidū pēkšņi paziņoja, ka grib piedalīties, bet es biju kategoriski pret. Beigās es tieši gribēju, lai viņš man ir blakus. Stāvēja man pie galvas, nekādus skatus neredzēja (vismaz tā teica). Hi, hi, dažas minūtes pirms izstumšanas vairākas reizes man jautāja, vai nevajag iziet ārā. :D Es atļāvu, viņš izgāja(vēlāk teica, ka pāris asaras noripojušas, jo nevarējis man palīdzēt). Kad bērns piedzima, vecmāte piespieda pārgriezt nabassaiti- draugs domāja, ka mums ar bērnu sāp, kad griež, tāpēc negribēja :D . Vēlāk neatgāja ne soli no mazā, ja bērns bija jānes uz pārbaudi, viņš gāja līdzi, lai nenotiek kā filmās, ka beigās ārsti piespēlē nepareizo bērnu.:D :D
18.10.2012 16:37 |
 
Reitings 285
Reģ: 19.01.2010
Es tāda ļoti tieviņa biju pirms grūtniecības,mums tagad apritēja 7.mēnesis un klāt nākuši 11kg,kaut gan nezinu kurā vietā,tikai liekas ka dibens un ciskas drusku,drusku tik pilnīgāki palikuši.
No sākuma man bija bail no dzemdībām,bet kaut kā tagad tas liekas pašsaprotami,kā būs tā būs.. vairāk bail no tā vai paspēšu uz slimnīcu :D Un gribētos,lai izspiešanas process nebūtu pārlieku mokošs,plīsumi...gribu lai man pietiek spēka,jo dzīvojot saaudzīgajā režīmā visu šo laiku,jūtos vārga palikusi.
18.10.2012 17:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits