Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Palīdziet lūdzu ar viedokļiem

 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
Labs vakars!
Ceru uz jūsu atsaucību, jo tā tiešām ir nepieciešama.
Man jāuzraksta eseja augstskolā. Tēma - "Kam jāmainās mūsdienu skolā?" (tieši "kam" un "kā").

Acīmredzot, tēma ir plaša, tā kā lūdzu izsakiet jūsu domas.
Par to ko jūs pašas esat piedzīvojušas, domājat, gan arī noteikti ir kādi novērojumi no citām skolām.
Galvenais ir skola nevis augstskola!!!

Paldies jau iepriekš :)
15.10.2012 21:25 |
 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
skola bez pārsvītrojuma :D
15.10.2012 21:26 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
skolotāju, skolas attieksme risinot konfliktus starp skolēniem, kuri savā starpā viens otru nogalina fiziski un morāli.
15.10.2012 21:27 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
Agrāk skolotāji bija autoritāte un bērni nevarēja runāt pretī
Tagad skolās sīkajiem ir pārāk liela visatļautība,ka skolotāju var nosaukt par kuci,bet viņa neko nedrīkst iebilst.
Vajadzētu pamatīgu disciplīnu atkal ieviest kā agrāk
citādāk ja ģimenē nevar iemācīt pareizi,tad vismaz skolā izskolos.
15.10.2012 21:29 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
ak jā,esmu tikai un vienīgi PAR uniformām
nav ko biezajiem stilot uz ne tik bagāto bērnu fona.
un ja kāda teiks,ka tas liedz izpausties-pupu mizas,matus tāpat vari krāsot rozā un pīrsingus vāverē durt.
Vienmēr esmu sev gribējusi skolas formu.
15.10.2012 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 1698
Reģ: 29.01.2009
Nebūtu slikti, ja skolēniem mācītu ne tikai fiziku un ķīmiju, bet arī savstarpējo cieņu, cieņu pret vecākiem cilvēkiem, toleranci, prasmi skaisti runāt, uzvesties sabiedriskajās vietās... Dažreiz liekas, ka šobrīd skolās mācās vieni mazie mežoņi.
15.10.2012 21:31 |
 
Reitings 222
Reģ: 29.01.2009
piekrītu tam, ko nazic saka! Uniformas!!!!
15.10.2012 21:33 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
skolēniem māca tikai to, kādas viņiem tiesības, bet neviens un nekur neuzsver viņu pienākumus
15.10.2012 21:35 |
 
Reitings 170
Reģ: 05.10.2012
Es domāju mūsu bērniem vairāk, jāmācas no deputātiem. Viņi ir visas LV sabiedrības atspoguļojums.
15.10.2012 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 6223
Reģ: 01.04.2009
Sklēniem zuduši pienākumi, ir tikai tiesības! Runājot par skolu, kurā kādreiz mācījos (lauku pamatskola), varu teikt, ka manā laikā mums bija jādežurē virtuvē, jādežurē gaiteņos, jānes pašiem malka un vasarās jāravē dārzi, rudeņos jāgrābj lapas skolas apkārtnē utt. Un ziniet, nebija slikti! Vismaz daudzi iemācījās strādāt pat tad, ja vecāki mājās neko nelika darīt! Tagad, cik zinu, viņeim tur nav jādara pilnīgi nekas, tikai jāatvelk savs ķermenis uz skolu:D Zinu arī, ka pilnīgi "normāli" tagad esot skolā nomest konfekšu papīrīti apkopējas priekšā un pateikt: "Savāc, tas ir tavs darbs!" Un neviens nedrīkst neko pateikt šim skolniekam!
15.10.2012 21:42 |
 
Reitings 103
Reģ: 23.05.2010
Man gan liekas, ka skolas ir programma ir visai atbilstoša un daudzpusīga!:) Ne visi ir dzimuši, lai mācītos valodas, fiziku vai sportu....un tomērskolā ir iespēja iepazīties ar šim nozar pamatiem, lai pēc tam izvēlētos sev tīkamāko!

Par uzvedību! Ir viegli vainot skolotājus, bet bērns aug ģimenē, un tomēr daļa atbildība jāuzņemas vēcakiem, kuri ir piemirsuši izkaidroit terminu "pienākums" savām atvasītēm.

Mainītu- laikam to, ka ieviestu formas ne tikai privātskolās, bet arī valsts, lai mazāk būtu iemesls, ka dalās slāņi ( līdz ar to iemesls izsmiešanai) un to,ka āriene trucē uztvert mācību vielu!:)
15.10.2012 21:43 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Agrāk skolotāji bija autoritāte un bērni nevarēja runāt pretī
Tagad skolās sīkajiem ir pārāk liela visatļautība,ka skolotāju var nosaukt par kuci,bet viņa neko nedrīkst iebilst.


Ar to noteikti jācīnās. Es nezinu kā, bet vajag disciplīnu. Savādāk daudzi zin, ka viņiem ir tiesības, bet aizmirst, ka viņiem ir pienākumi. Tas izklausīsies tā it kā man būtu jau pensijas vecums, bet nu manā laikā nevarēja skolotājai pateikt ''kuce, aizver muti''. Pat ja kāds uzdrošinātos - tas nepaliktu bez soda.
Manuprāt, smaga problēma ir arī apsmiešana un pazemošana. Manā laikā arī tāda bija, bet ne tādos apmēros un tik bezsirdīgi kā tagad.
Starp citu, es arī mācījos mazpilsētas skolā un man bija līdzīgi kā Mežāzei - arī skolā vajadzēja virtuvē dežurēt, jāgrābj lapas skolas teritorijā utt. Tas nenāca par sliktu.
15.10.2012 21:50 |
 
Reitings 130
Reģ: 23.08.2010
http://www.ventasbalss.lv/blogs/read/540
šeit noteikti atradīsi ideju..
15.10.2012 21:51 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Skolā (vismaz vidusskolā) vajag mācīt to, kas skolēniem interesē, pamainīt/pilnveidot mācību programmas. Ir, protams, visi tie novirzieni, bet tāpat jau tiek mācīti +/- vienādi priekšmeti, vairākās stundās tāpēc sanāk vienkārši atsēdēt, runāt ar klasesbiedriem, iespējams, traucēt tiem, kuriem reāli tas priekšmets interesē.

Vienmēr esmu bijusi par to, lai sports (kas atšķirībā no vizuālās mākslas un mūzikas, par kurām arī tādas runas ir, notiek visu vidusskolas laiku) netiktu vērtēts ar ballēm. Ir dažādi cilvēki, protams, daudziem tas 9 vai 10 sportā visu vidējo atzīmi paceļ, bet citi, ne tik standartus izpildīt spējoši skolēni, iegūst savu 5 vai 6 un vidējā atzīme ievērojami noslīd uz leju.

Tāpat sporta mācību stundās varētu būt izvēle, ko vēlies darīt, piemēram, aerobika u.tml., tad tas patiešām veicinātu vēlmi skolēniem nodarboties ar to sportu pāris reizes nedēļā. Nudien nesaprotu, kā atzīme par strītbolu, kas mani absolūti neinteresē, var man palīdzēt nokārtot CE, iestāties augstskolā un veicināt manu interesi par sportu. Veicināja drīzāk riebumu.

Tāpat nesaprotu sporta daudzumu - 12. klases 2. semestrī, kad vajadzētu gatavoties CE, mums bija nedēļā 3 sporta stundas. Prātīgāk būtu tajā laikā pirms eksāmeniem daudz agrāk (nevis maija beigās) uztaisīt tādu kā konsultāciju grafiku - kur visi nevajadzīgie priekšmeti kā sports nenotiktu, bet vairāk tiktu ņemti tie, kuri tev reāli būs nepieciešami.

Es arī esmu vienmēr bijusi par formām, nedomāju, ka tas ievērojami samazinātu cilvēku nolikšanu, bet man vienkārši patīk, kā izskatās. Tiesa, formām jābūt gaumīgām, jābūt izvēlei.
15.10.2012 21:52 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Jāāāāā, uniformas. un vairāk to disciplīnu
15.10.2012 21:53 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Agrāk skolotāji bija autoritāte un bērni nevarēja runāt pretī
Tagad skolās sīkajiem ir pārāk liela visatļautība,ka skolotāju var nosaukt par kuci,bet viņa neko nedrīkst iebilst.

Daudzos gadījumos tas ir tāpēc, ka skolotāji nemāk sevi pasniegt. Ne visiem ir skolotāja talants. Mums bija dažādi skolotājiem, pie vieniem bija kapa klusums, pie citiem - visatļautība un vienīgi tāpēc, ka skolotājs pats ļāva sev kāpt uz galvas.
15.10.2012 21:53 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
12. klases 2. semestrī, kad vajadzētu gatavoties CE, mums bija nedēļā 3 sporta stundas. Prātīgāk būtu tajā laikā pirms eksāmeniem daudz agrāk (nevis maija beigās) uztaisīt tādu kā konsultāciju grafiku - kur visi nevajadzīgie priekšmeti kā sports nenotiktu, bet vairāk tiktu ņemti tie, kuri tev reāli būs nepieciešami.


kā sports var nebūt svarīgs? cilvēka organisms ir radīts, lai būtu nemitīgā kustībā, tikai tādā gadījumā tas var pilnvērtīgi funkcionēt. mūsdienās, kad skolēns visu dienu nosēž skolas skolā, aiziet mājās, turpina sēdēt pie pc... rodas aptaukošanās, gremošanas problēmas u.c. kaites...
un jebkāda fiziska aktivitāte palīdz smadzeņu darbībai ;)
15.10.2012 21:56 |
 
Reitings 632
Reģ: 19.03.2010
Paldies :)
15.10.2012 21:57 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ak jā, vēl es gribētu mūsdienu skolā redzēt lielāku izvēles brīvību - nu kā.. nezinu, augstskolā, vismaz pašlaik man te ir tāda sajūta. Kad mācījos skolā, visiem, kuri nevēlējās piedalīties kaut kādā skolas pasākumā (nu, piemēram, konkursā, kur katrai klasei jāsagatavo priekšnesums, kur jādzied), bez maz vai bruka virsū, prasīja obligāti ārsta zīmes. Man tas likās tāds murgs - kādā sakarā skolai, kur eju gūt zināšanas, jāspiež mani piedalīties tur, kur nevēlos un kur nav nekāda sakara ar zināšanu ieguvi? Man ļoti nepatika tas, ka spieda uz to, ka klase ir kā kaut kāds svarīgs kopums, ka jāpārstāv klasi utt. Protams, skolā nemāca tikai teoriju, bet arī prasmi socializēties, pasniegt sevi, tomēr klase ir tikai pēc nejaušības atlasīti cilvēki, ar kuriem var arī nebūt nekā kopīga.
15.10.2012 21:59 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
jā ir citi skolotāji,kuri neprot sevi pasniegt,bet tādi ir ļoti reti(vismaz cik es esmu saskārusies)
skolēni ir vainīgi vairumā gadījumu.

Ja man būtu teikšana,tad ar lineālu pa nagiem,stūrī sēdētu uz zirņiem un dabūtu pa dibenu ar rīkstēm,kā senos laikos.
15.10.2012 22:00 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Ir dažādi cilvēki, protams, daudziem tas 9 vai 10 sportā visu vidējo atzīmi paceļ, bet citi, ne tik standartus izpildīt spējoši skolēni, iegūst savu 5 vai 6 un vidējā atzīme ievērojami noslīd uz leju.


kāds ir spējīgs humanitārās zinātnēs, kāds ir spējīgs eksaktajās zinātnēs. ir svarīgi, ka novērtēts ir katrs. nedrīkst vadīties pēc kaut kādiem obligātajiem un svarīgajiem priekšmetiem, un pēc tā vērtēt attiecīgo skolēnu ;) piemēram, tu esi algebrā nesekmīgs, karoč norakstīts, bet, iespējams, vēsture tam skolēnam padodas uz 9 ;)
15.10.2012 22:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits