Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Krievu valoda (Rakstība)

 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Tās meitenes, kuras prot ne tikai brīvi sarunāties krieviski, bet arī rakstīt gramatiski pareizi krievu valodā pastāstiet, lūdzu, ka Jūs iemācaties rakstīt kirilicā un apguvāt gramatiku.

Es māku brīvi sarunāties krieviski, bet tagad darbā būs jāsastāda rakstveida dokumentus krievu valodā (ārzemju firmai) un man kauns, ka es pat to locīšanu nezinu! Pagaidam palīdz kolēģe ukrainiete, bet viņa tomēr cilvēks un pašai sava darba pietiek.

Ļoti gaidīšu Jūsu padomus, jo skolā man bija vācu valoda un krieviski nekad neko nerakstīju..
06.10.2012 22:10 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Pat neatceros,laikam lasot iemācījos..
Kā saprast-locīšanu?
06.10.2012 22:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja tu locīšanu nemāki, tad sanāk, ka arī runā tu ne pārāk pareizi.

Dokumentiem ir tas pluss, ka tie parasti ir visai standarta, tas ir, atkārtosies frāzes, vārdi, utt. Te tev var palīdzēt divas lietas: pirmā, labs spellčekeris (wordā uzstādi par valodu - krievu, un vismaz pareizrakstības kļūdas tev dators izķers pats). Otrā - meklēšana internetā. Kā jau teicu, dokumenti ir visai vienveidīgi. Ja tev jāuzraksta teikums, tad samet googlē galvenos vārdus krieviski (mūsu uzņēmums + piegādāt + klienti + preces) un skaties, kādus teikumus tev izmet ar šiem vārdiem. Un pēc tā arī skaties, kādos locījumos kuras frāzes teikumos ir. Ar laiku iemācīsies. Un sākumā savu garadarbu iedod kolēģei pārlasīt.

Lai vieglāk drukāt krievu burtiem, izmanto http://russian.typeit.org (palasi labajā pusē "Help" sadaļu vispirms)
06.10.2012 22:20 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.12.2010
Var pameklēt un instalēt kādu "Russian Phonetic Keyboard" izklājumu - viņš pieejams kā viena no sistēmas klaviatūrām.

P.S. Nosūtīju Tev vēstuli, atstāju kr. valodas privātskolotāja datus - akcents tieši uz rakstīšanu un gramatiku. Lai veicas!
07.10.2012 01:42 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Rakstīšanai man labāk patīk šis http://translit.ru/

Ja tu locīšanu nemāki, tad sanāk, ka arī runā tu ne pārāk pareizi.

Ne obligāti, man liekas, es saprotu, par ko runā autore. Man pirmā valoda vispār bija krievu, taču rakstīt, lasīt mani mācīja latviski, krieviski to ar laiku iemācījos pati. Un kad sākās skolā krievu valoda kā otrā svešvaloda, tad radās problēma ar gramatiku, jo runāt es mācēju pareizi (vismaz locījumus visus pavisam noteikti), taču tās skaņas attēlot uz papīra (piemēram, zīmes, kas pamīkstina vai cietina burtus) nemācēju, nesapratu, kur, kādos gadījumos tās jāliek.

Autorei ieteiktu, ja darbā tas nebūs ilglaicīgi, tad vienkārši meklēt googlē, prasīt kādam padomu utt., jo pati diez vai tik ātri iebrauksi tajā. Ja pašai liela interese iemācīties, tad privātskolotāju.
07.10.2012 02:33 |
 
Reitings 1114
Reģ: 12.02.2015
P.S. Nosūtīju Tev vēstuli, atstāju kr. valodas privātskolotāja datus - akcents tieši uz rakstīšanu un gramatiku. Lai veicas! ceru ari savam pirmklasniekam iedosi tas skolotajas datus
23.02.2015 15:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits