Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kontaktlēcas

 
10 gadi
Reitings 620
Reģ: 21.01.2010
sveikas,man ir radusies iegriba par kontaktlēcām,man pašai ir brilles,bet gribu pamēģināt lēcas,tādas kas maina acu krāsu sākumā,bet reali cik man tas sākuma komplekts kopā izmaksātu,ar to šķidrumu??
tās kas valkā padalieties pieredzē.
26.09.2012 09:33 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
es jau ilgi lietoju lēcas, bet tās, kas maina acu krāsu likās neērtas ikdienai, jo viņas ir lielākas, grauza acis. labāk sākt ar parastajām , ja vēl nav pieredzes to ielikšanā, man sākumā gāja ļoti grūti.
26.09.2012 09:35 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, nav laba doma kā pirmās ņemt krāsainās, jo viņas mazāk laiž cauri gaisu, ir biezākas un neērtākas ikdienas valkāšanai.
Lēcu cenas ir ļoti dažādas - es pērku mēneša lēcas par ~10-12LVL un kopšanas šķidrums uz 2 mēnešiem man izmaksā ~7-10LVL.
Parametrs kam es ieteiktu pievērst lielāko uzmanību ir lēcas gaisa caurlaidība.
26.09.2012 09:49 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
ir arī tādas, kuras mēnesi var neņemt ārā vai vismaz katru nakti nav jāizņem, ja nu dzīves/darba apstākļi tādi.
26.09.2012 09:52 |
 
Reitings 56
Reģ: 07.08.2012
1. Noteikti vispirms ir jāaiziet pie acu ārsta vai optometrista uz redzes pārbaudi, jo briļļu stiprumi mēdz atšķirties no kantaktlēcu stiprumiem. Optometrists noteiks, kāda izmēra lēcas vari nēsāt. Iemācīs tās ielikt un izņemt. Svarīgi ir zināt, kād lēcām ir nepieciešamais BC (bāzes rādiuss - nosaka, kā lēca sēž uz acs), jo ja lēca būs par lielu - tā peldēs pa aci, bet ja par mazu - var būt diskomforts un nedaudz spiedoša sajūta uz acīm. Ātri actiņas nogurs.
2. Iesācēji lielākoties sāk ar šīm - http://www.mymed.lv/kontaktlecas/menesa/Soflens-59 . Tās ir parastās mēneša lēcas, kuras var nēsāt līdz 8 h dienā.
3. Protams, ja tava ikdiena ir "gara" - tad labāk ir lietot pagarinātās lietošanas lēcas, kuras dienā var ilgāku laiku nēsāt, vai arī diennakts režīmā, kā teica Pakalns. Tikai atceries, arī acīm patīk atpūsties un optometristi un acu ārsti neiesaka lēcas lietot diennakts režīmā, jo pa dienu uz tām sakrājas olbaltumvielas uttt., labāk ir lēcas pa nakti attrīrīt.
4. Ja interesē kontaktlēcu un kopšanas šķidrumu cenas - lūgtum - http://www.mymed.lv/kontaktlecas ;)
28.09.2012 09:29 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
domāju, ka sākumā labāk pamēģini un panēsā standarta lēcas, jo krāsainās ir neērtakas, bieži vien sašaurina redzamo un ir gaisa necaurlaidīgākas.
28.09.2012 09:35 |
 
Reitings 75
Reģ: 09.04.2011
Man kontaktlēcas ir jau vairāk kā piecus gadus, sākumā vairākus gadus lietoju caurspīdīgās kontaktlēcas , kamēr acis pierod utt. Tagad jau ilgu laiku nēsāju krāsainās. Ar viņām ir grūtāk acīm, protams, bet vismaz vajag vienu dienu nedēļā, kad kontaktlēcas vispār nelieto, vienā no brīvdienu dienām staigāju ar brillēm, citreiz pat visu nedēļu staigāju ar brillēm, vai ņemu kontaktlēcas ārā, kā atnāku mājās, lai acis vispār atpūšas gan no brillēm, gan lēcām. :)
29.09.2012 20:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits