Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaa uzturiet savas dreebes?

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Iepatikaas Salomee teiktais par dreebeem!Es iedomaajos tiesi to pasu,kaapeec iisaa laikaa dreebes ir taada stadijaa,ka jaamet aaraa?Vai visu mazgaajiet velas masiinaa?Vispaar interesanti,cik seit ir sievietes,kuras mazgaa savas dreebes ar rokaam?!Noteikti ir pavisam maz taas ,kuras gludina!
16.09.2012 17:48 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man ļoti patīk gludināt, noņem stresu. :D

Es iedomaajos tiesi to pasu,kaapeec iisaa laikaa dreebes ir taada stadijaa,ka jaamet aaraa?

Jo dažos veikalos patiešām ir sliktāka kvalitāte. Kā jau tajā diskusijā minēju, neviens taču nešķiro drēbes un attiecīgi nekopj tās pēc principa "šīs no veikala a", "šīs no veikala b", bet sazin kādēļ viena konkrētā veikala drēbes mēdz saplīst vai kā citādi sabojāties ātrāk.
16.09.2012 17:55 |
 
10 gadi
Reitings 1698
Reģ: 29.01.2009
Es mazgāju ar rokām drēbes no smalkajiem materiāliem - zīda, mežģīnēm utt., kā arī tādas, kur ir izšuvumi un dārgas drēbes, kuras sevišķi patīk un gribās, lai kalpo ilgi. Pārējo visu metu iekšā veļās mašīnā :) Un gludinu kaut ko reti, pārsvarā tikai kokvilnas drēbes, parasti cenšos jau veikalā padomāt par to, vai konkrētu apģērba gabalu vajadzēs bieži gludināt, un ja redzu, ka vajadzēs, bieži vien nepērku vispār :D
16.09.2012 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 861
Reģ: 01.12.2009
Es ik pa laikam pāris drēbes mazgāju ar rokām, nu vismaz kādas smalkās blūzītes noteikti, veļasmašīna man viņas vienkārši iznīcinātu! Turklāt ja steidzami nākošajai dienai vajag topu , ar izmazgāšu ar rokām, nevis likšu pustukšu veļasmašīnu.
Par gludināšanu - gludinu tik tās drēbes, kas burzās. Kas parasti neburžas, vnk pirms kāršanas kārtīgi izpurinu un ir pēc tam ir ok ;)
16.09.2012 17:58 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Es ar rokām mazgāju krūšturus un varbūt reizēm kādu super smalku drēbju gabalu. Gludinu tikai klasiskās bikses un blūzes, kaut kādi vienkāršie krekliņi, jaciņas un džinsas man parasti no veļasmašīnas iznāk normālā paskatā :D vispār es savas drēbes esmu nonēsājusi diezgan daudz gadu, sāku just, ka prasās pēc svaigām, jaunām :)
16.09.2012 17:58 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Drēbes ļoti sargāju un rūpīgi kopju, man nav neviena apģērba, kurš būtu izjucis vai iziris. Ar laiku mēdz krāsa nomazgāties vai apģērba gabals vienkārši apnīk. Drēbes ārā metu ļoti reti.
Kādreiz visas trikotāžas drēbes un adījumus mazgāju ar rokām, tagad lieku veļas mašīnā, jo man ir labs rokas mazgāšanas režīms - varu likt pat mežģīnes un zīdu. Katra veida apģērbam man ir savs mazgāšanas līdzeklis - krāsainās drēbes mazgāju rokas režīmā, ar Perwoll un vēsā ūdenī, "parastās" drēbes (gultas veļa, dvieļi, mājas apģērbs) ar Ecover tabletēm, augstā temperatūrā, melnās drēbes - aukstā ūdenī ar Perwoll melnam apģērbam, bet baltās - rokas režīmā, ar Ariel balinošajām tabletēm un Wanish.
Visas drēbes, izņemot apkašveļu un zeķes, gludinu.
16.09.2012 17:59 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
jā, arī kā ~lellīte~, ja steidzami kaut ko vajag, tad arī izmazgāju ar rokām :)
16.09.2012 17:59 |
 
Reitings 352
Reģ: 10.10.2009
Man drēbes ir sadalītas mājas drēbes un izejamās drēbes. Mājas drēbes mazgāju veļas mašīnā un īpaši nesaudzēju.
Izejamās drēbes nekad nevelku pa māju, tā tās ilgāk saglabājas. Izejamās drēbes kamēr tās ir jaunas tikko no veikala mazgāju tikai ar rokām, no kreisās puses, lietoju atbilstošu mazgājamo līdzekli. Veļasmašīnu lietoju, lai izgrieztu ūdeni (centrifūgu), jo ar rokām to labi nevar izdarīt. Kad drēbes jau pavalkājušās un jau esmu ievērtējusi to raksturu- kā burzās, kā mazgājās, kā žūst, tad jau izmantoju veļas mašīnu un mazgāju īsajā režīmā pusstundu. Vai īpašu gadījumus, piem. kuriem krāsa nenoturīga, vai smalks audums- turpinu mazgāt ar rokām.
Nekad nedrillēju drēbes ilgi veļas mašīnā un augstā mazgāšanas temperatūrā ar īpaši nikniem līdzekļiem.
Drēbes mazgāju ik pēc 1-3 vilkšanas reizēm.
Esmu novērojusi, ka draudzenei visas drēbes ir vienādas t.i. velk gan uz darbu, gan atnākot mājās guļ ar kaķi vienā gultā, drillē veļasmašīnā stundām. Nu jā pēc mēneša tās drēbes ir nekādas.
Gludinu kad vajag. Ja audums ir saburzījies, tad gludinu. Uzskatu, ka gludināšanas bojā audumu, tādēļ no tās izvairos, ja iespējams.
Man izdodas drēbes uzkārt un izžāvēt tik labi, ka bieži vien gludeklis nemaz nav vajadzīgs.
16.09.2012 18:03 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es jau vienmer esmu mineejusi ,ka savas dreebes vienmeer mazgaaju ar rokaam!Iipasi taas ,kur esmu kaut ko uzstraadaajusi virsuu taadu,ka pat bail mazgaat...lai nezaudee to efektu!Viirs jau vienmeer smejas,ka manas dreebes domaatas tikai ,lai skatiitos!Tagad taisu svaarkus uz pasuutiijumu un liekas tiesi taapat-vai sii sieviete maacees uzturet taa ,lai labi izskataas arii peec mazgaasanas!?
Amerikaani lielu uzmaniibu nepieveers siim lietaam vairs,gandriiz neko negludina!Biezi staigaa diezgan neviiziigi-vispaar zeel!Nav vairs tie 60g,kad uz Sanfrancisko brauca ar cepureem un cimdinos!
Man atkal gribeetos tos laikus!Atceros ,ka vienaa diskusijaa Spotorno iemineejaas par cimdiniem!Kaut kas taajaa tomeer ir romantisks-cepures,cimdini...mezgiinu zekes,zekiites...aizsapnojos atkal!:D
16.09.2012 18:06 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man vispār nekad nav tā gadījies, ka pēc dažām mazgāšanas reizēm drēbes ir jāizmet, lai gan es neiepērkos kkādos nenormāli krutajos veikalos.
Drēbes mazgāju veļasmašīnā. Pareizā temperatūra, normāls pulveris un man nekādas problēmas nav bijušas. Ar rokām mazgāju zeķubikses, dažreiz apakšveļu, bet principā neaizraujos ar tāda veida mazgāšanu. Man arī vispār nav drēbju no tik ļoti trausla materiāla, ka mazgāšana veļasmašīnā nu tās piebeigs.
Gandrīz visas drēbes gludinu. Negludinu tās, kuras, manuprāt, nav domātas gludināšanai un izskatās labi arī negludinātas(piemēram, savu biezo, adīto džemperi nebāzīšu zem gludekļa, tāpat arī džinsus utt).
16.09.2012 18:07 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es apmēram 80% savu drēbju ko arī valkāju mazgāju ar rokām, izņēmumi ir piemēram sporta un mājas tērps, drēbes kuras apšaubu, ka veļasmašīna spēs sabojāt, tumšas drēbes kuras arī ir tāda auduma kuras nesabojās veļasmašīna, zeķes un tumša veļa, pārējo lielāko daļu mazgāju ar rokām. Un man ilgi kalpo drēbes, man pašai žēl, ka sev mīļu kleitu, blūzi vai svārkus sabojāšu, nav arī man te īpaši labs ūdens.
16.09.2012 18:11 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Un es gludinu, jo daudzas drēbes burzās, un parasti man doma, ka gludinot tiek iznīcināt kaitēkļi, ļaunās baktērijas
16.09.2012 18:12 |
 
Reitings 380
Reģ: 07.09.2012
:) īpaši mīļām drēbēm :)

16.09.2012 18:47 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Ļoti rūpējos, laikam jau tāpēc man skapja saturs ir tik krāsains un plašs, ļoti daudz drēbes ir arī pasenas..pat mantotas no mammas un vecmammas. Ar rokām mazgāju tikai adījumus (šeit man ir īpašs rituāls) un zīdu. Pārējo gan skatoties pēc krāsas, auduma un attiecīgas kopšanas. Man ir daudz drēbes, kuras nesu uz ķīmisko tīrītavu, īpaši jau savas balles kleitas un vīra uzvalkus. Gludinu visu, pat apakšbikses, Agrāk man ļoti nepatika gludināšanas process, tagad gan ir iepaticies, labs relax.
16.09.2012 20:14 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ir drēbes, kuras paspēj savelties jau pēc pirmās uzlaikošanas reizes, un tādas lupatas man gadījās īpaši bieži Reservedā un Montonā, tāpēc jautājums, ka, iespējams, es tās nepareizi kopju atkīt. Ja ziemas kleitai uzvelk virsū jaku, nobrauc mašīnā stundu, pastrādā 5stundas un atgriezies mājās un tai jau ir bumbulīši, nu piedodiet man.

Runājot par drēbēm, kurām ir bijusi labāka kvalitāte un tās ir izturējušas līdz pirmai mazgāšanai un netika izsviestas, tad bieži vien es tās atdodu tur, kur man izmazgā ar rokām. Ja ir kaut kādas visparastākās drēbes, tad, protams, veļas mašīnā.
16.09.2012 20:22 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ja, citas es mazgaju ar rokasm, citas attiecigaja rezima, ari gludina to, kuru vajag gludinat! es rupejos par savu apgerbu un apaviem, jo tik biezi neieperkos. pietam perku to, kas tiesam patik, un zel butu izmest mec 2-3men ara.
16.09.2012 20:25 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Šķiroju drēbes, skatos birkās, kas ir rakstīts, kā jāmazgā :) Plānas mežģīņotās drēbes mazgāju tikai rokām, tāpat apakšveļu, zeķes, krūšturus un atsevišķus džemperus un jakas, kam aizliegts mazgāt veļasmašīnā. Bet pārējos raupja auduma, bikses, džinsas, protams, tikai veļasmašīnā.
Nezinu, vai man veicas vai arī labi orientējos tajā, kas ir labs, kas slikts materiāls, bet man nekad nav bijis tā, ka pēc īsa laika vai kā bieži daudzas sūdzās, ka pēc pirmās mazgāšanas reizes tur kaut kas saveļās, izstiepjas vai saraujas. Man viss kalpo normas robežās neatkarīgi no cenas un apģērba zīmola, tāpēc esmu ļoti skeptiska pret šodien populāro uzskatu, ka kvalitāte ir mērāma drēbju cenu augstumā.
16.09.2012 20:27 |
 
Reitings 1103
Reģ: 07.10.2011
Mazgāju visu vełasmašīnā. Noveicies ar daudzajām funkcijām, pat smalkiem audumiem. Uzmanīgi šķiroju, kā arī izmantoju attiecīgus produktus baltiem, krāsainiem un tumšiem apģērbu gabaliem. Ļoti nepatīk izmantot mīkstinātājus.
Par gludināšanu. Patīk gludināt, ja mājās esmu viena klusumā, varu ieslēgt TV un, labu darbiņu darīdama, atpūsties ( divi vienā :) ).
16.09.2012 20:30 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Becky-es tos bumbuliisus vienmeer nonemu...!Tas man ir vesels process"DUzlieku to adijumu uz gludinaamaa deela un visu uzmaniigi nonemu!Tie bumbuliisi ir vairaak kasmiiram,vilnai raksturiigi!
Par adijumiem runaajot, mazgaaju vienmeer "miicot" ar rokaam un arii beigaas taa stipri nospiezu...tad zaaveeju uz liela dviela,lai neizstiepjas!Taada ir mana tehnika,par kuru amerikaani smejaas....!:D
16.09.2012 20:31 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Visu jauno apģērbu pirmajā reizē mazgāju rokām, lai redzētu kā tas uzvedas mazgājot- vai audums nekrāso, vai nestaipās/nesaraujas utt. Ja testu iziet labi, tad lieku kopā ar pārējām drēbēm uz 30-40 grādiem saudzīgā mazgāšanā.
Labā apakšveļa, tāda kur mežģīnes, smalkāks audums utt, tiek mazgāta tikai ar rokām.
Gludinu drēbes, kuras šķiet, ka vizuāli tā labāk izskatās, varu arī džinsus gludināt, ja tāda sajūta ir, ka vajag.
Visvairāk kopju apavus, jo tos pērku retāk.
16.09.2012 20:34 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Favel-taa es dariiju ,kad bija ziidainiitis!:)Keeru katru momentu-gludinaaju dreebiites un skatiijos TV!:)
16.09.2012 20:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits