Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms

 
Reitings 76
Reģ: 26.06.2012
Sveikas meitenes! Domāju šī tēma attiecas uz veselību. Tātad:

Mani sāk satraukt šī problēma, man liekas, ka draugs kļūst slims ar alkoholismu. Bieži nedēļas laikā sācis dzert un līdzko aiziet uz veikalu, nevar no tā iziet, ja nav kāds kokteilītis nopirkts. Es tiešām sāku domāt, ka viņš jau slims, jo brīžam pat slēpj tukšās bundžas. Kā varētu palīdzēt? Kaut vai viņam nemanot. Esmu dzirdējusi par kaut kādām tabletēm vai šķīdumu (īsti neatceros), ko pievieno, piemēram, kafijai. un līdzko viņš sāktu dzert alkoholu viņam būtu slikta dūša, tādā veidā atradinot no alkohola biežās lietošanas. Cik droša ir šādā veidā atradināt? Kāda ir saskārusies ar šādu situāciju, varat ko ieteikt?
P.S. protams draugs nedomā, ka ir alkoholiķis vai par tādu kļūst.
14.09.2012 11:18 |
 
Reitings 23
Reģ: 30.08.2012
Vispirms pajautā, kāds ir iemesls tam,kādēļ viņš tā dara. (Garšo, ir kādas problēmas, aiz garlaicības vai ir vēl kāds iemesls).
Tas daudz ko maina.
14.09.2012 11:21 |
 
Reitings 779
Reģ: 02.09.2009
Bet kapēc viņš katru dienu iedzer? Tapat vien prieka pēc, vai arī kādas problēmas, piemēram, ar darbu?

Cik zinu, tad tās granulas, kuras ieber kafijā, lai rastos nelabums daudziem nepalīz. Izdzer kafiju un neko nejūt.
14.09.2012 11:22 |
 
Reitings 566
Reģ: 03.02.2012
Saki,lai beidz dzert, ja nē šķirsieties,jo nevēlies sev blakus dzērāju,
14.09.2012 11:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Slepeni neko nepanāksi, ja cilvēks nesaprot, ka viņam ir problēmas, tad nav nekādas jēgas kaut ko darīt. Tad tikai jatinas prom.

Bet labāk parunā ar 'viņu uz uzzinu kāpēc sācis dzert tik bieži, jo varbūt viņam sākušās kādas problēmas un liels stress, tad alkohols ir tas, ka palīdz apslābāties, un varbūt, ka var vēl kaut ko glābt, bet tas, ka slēpj jau nu galīgi nav laba pazīme.
14.09.2012 11:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
apslābāties - bija domāts atslābināties. nu gan briesmīgi sākumā uzrakstīju.:D
14.09.2012 11:23 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.06.2012
Esmu jau jautājusi un teikusi, lai piebremzē ar to dzeršanu, man nevajag blakām alkoholiķi. Tā arī pateicu - šis atkal jau man krīt krāgā. Viņš visus ignorē šajā jautājumā.
Viņš dzer, jo garšo, neesot stiprs (bet ar to jau visas problēmas sākas - un, viņprāt, tās ir muļķības), atpūšas. Var atpūsties dažādi, bet ne jau dzerot.

Bet kā var kko darīt atklāti, ja viņš pats nesaskata problēmu. Bet problēma taču ir, es tā domāju.
14.09.2012 11:34 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Nu par tām zālēm gan tā labāk nedari..viņš nesapratīs kāpēc viņam pēkšņi negribas vai paliek nelabi no alkohola ..aizies pie ārsta uztaisīs analīzes un tad tev būs d****
Vienkārši aprunājies ar viņu,lai zini kāpēc viņš tā dara noteikti tam ir kāds izskaidrojums....
Bet vienīgais ko varu teikt cilvēks nepamana kad ir jau pa vēlu viņš kļūst par alkoholiķi!
14.09.2012 11:34 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu ja viņš saka, ka viņam garšo, tad ir slikti. Tad atliek spēlēt uz jūtām un likt izvēlēties tu vai alkohols, jo nav jēgas žēlot viņu un cīnīties ar vējdzirnavām, ja čalis pats neapzinās, ka jau tuvojas alkoholismam, tad negandē sev dzīvi, jo tu arī noiesi kopā ar viņu. Nedomā, ka tu būsi tagad tā glābēja, kas viņu izglābs un viss būs labi, ja čalim neliekas, ka problema ir viņā un, ka dzert kokteilīšus ir kaut kas slikts, tad skaties, kas notiek tālāk, ja nesāk dzert mazāk, tad krāmē mantas.
14.09.2012 11:40 |
 
Reitings 4073
Reģ: 07.06.2012
Njā,man liekas,ka mūsdienās daudziem vīriešiem ir problēmas ar alkoholu,pietam,reti kurš to atzīst.Vēl trakāk ir tad,kad puisis domā,ka tas ir normāli.Beigās pats sabendē savu dzīvi un nedod mierīgi dzīvot vecākiem/radiem/draugiem/mīļotajai.
14.09.2012 11:54 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
Ja garšo, tad tiešām būs grūti atradināt vai pierunāt nelietot, plus, ja pats neredz to kā problēmu.

mans ieteikums, ja nelīdz nakāda runāšana par dzeršanu utt, tad varbūt no otras puses, ierosini sākt kopīgas fiziskas aktivitātes,bet nepieminot, ka, tas, lai beigtu dzer, bet gan vienkārši, jo tev gribas, ko kopā pasākt. parasti jo vairāk sporto, jo veselīgāks paliek tavs dzīvesveids un ja viņš satiks domubiedrus, tad varbūt aizstās dzeršanu ar ko veselīgu. Varu uzdāvināt kādu abonamentu.

Veiksmi.
14.09.2012 12:19 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.06.2012
Liliii - nav jau tik viegli krāmēt mantas, ja tev tas cilvēks dziļi sirdī un rūp kas ar viņu notiek. Es ticu, ka šo poblēmu var likvidēt, nesaku, ka sevi uzskatu par GLĀBĒJU, vispirms gribu apjaust veidus, kā palīdzēt un tad sadarbojoties ar kādu citu, mēģināt kaut ko darīt. Es zinu, viena to nevaru. Man vajag likt viņam saprast, ka problēma ir un teikšana, ka iešu prom, neko nelīdz (kaut gan esmu viņam svarīga).
14.09.2012 12:21 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.06.2012
pasaule - viņu uz sporta aktivitātēm nedabūt, jo atnākot no darba mājās, to tik vien grib kā paēst, pasēdēt netā un iemalkot. Par kādu abonamentu tu runā? Cik noprotu tu to piedāvā, ja?
14.09.2012 12:25 |
 
Reitings 231
Reģ: 03.05.2012
Interesanta tēma, par ko arī es esmu daudz domājusi visā savā attiecību laikā. Tagadējais puisis mīl dažos nedēļas vakaros izdzert viskija+kolas kokteili. To viņš pamato, ka tā vieglāk atslābināties no smagās darba dienas (darbs viņam tiešām traks). Bet man personīgi nav ne jausmas, kur it tas "zelta vidusceļš", kad tā ir tikai niekošanās, un kad tā ir slimība. Protams, ir weekendi, kad viņš arī ar daugiem sadzerās... un apstāties ir grūti.
14.09.2012 12:27 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Zinu, ka nav viegli krāmēt mantas, bet tu jau tagad saki, ka tev viņš rūp un tici, ka problēmu var likvidēt - nu no sākuma iespējams, ka vari ko mēģināt darīt, tikai, uzmanies no tā, lai vēlāk jau nav par vēlu un tu attopies tikai tad, kad esi sevi izsmēlusi un pati jau nogremdējusi kopā ar alkoholiķi dzīvojot. Ja ilgstoši neko nevari panākt un esi izmēģinājusies visu ko, tad gan bēdz, lai nav visa jaunība sabeigta mēģinot kādu glābt, kas vairs nav glābjams. ;)
14.09.2012 12:29 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.09.2012
Galvenais, lai vīrietis dzer alkoholu piedienīgi tērpies. Onslovs arī sūc to lēto alu un nekad neuzvelk žaketi. Smalkām dāmām nedrīkst atrasties blakus vīrietis vestē ar alus bundžu rokā.
14.09.2012 12:34 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
zebiekste-

es domāju sporta kluba abonamentu kā dāvanu, jo ja tu teiksi - ei sportot un viņu tas neintresē, tad jau tāpat neies, bet ja kā dāvanu uzdāvini, tad no viņa puses ļoti nepieklājīgi būtu neizmantot kaut vai tikai pamēģināšanas pēc, bet gadās, ka pat cilvēki, kuriem nepatīk, pēc laika iepatīkas un ja tu emocināli māki mazliet piespēlēt ar uzmundrinājumiem ka viņš iegūst labāku formu un cik lieliksi izskatās, kas zina, varbūt aizies. Un cilvēki, kas tur apgrozās arī ir daudz veselīgāki vai uz to tendēti, var jauni draugi rasties.
14.09.2012 12:36 |
 
Reitings 264
Reģ: 13.02.2009
p.s. es nepiedāvāju, neesmu ar to saistīta, tik ieteikums tavai problēmai.
14.09.2012 12:37 |
 
Reitings 76
Reģ: 26.06.2012
pasaule - nu varētu pat pamēģināt :)

Hiacinte - cik pozitīvi, lai tak nodzeras, bet pa smuko :D
14.09.2012 12:41 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.06.2012
Nezinu gan vai tā ir problēma...
Man arī pasen gadījās problēmas un bija gana liels stress,un bieži vien vakaros iedzeru kādu kokčiku vai alu,lai atbrīvotos un lai ātrāk aizmigtu. + kokčikiem ir maz grādu un tie ir garšīgi.
Šobrīd nav īpaša stresa,līdz ar to,tā iedzeršana ir retāk(šad tad brīvdienās).
Bet par to bundžu slēpšanu,manuprāt,slēpj,jo zina,kā Tev tas nepatīks un sāksies strīdi.
14.09.2012 12:57 |
 
Reitings 340
Reģ: 29.01.2009
ladza alka 2 - tēja pret alko lietošanu, var cilvēkam nezinot pievienot tējai, kafijai, arī pašam alkoholam, lai samazinātu vēlmi lietot. Aptiekā maksā 7ls. Ja nav rūdīts alkoholiķis palīdzēs, jo tiešām tēja izraisa nepatiku pret grādīgajiem dzērieniem.
14.09.2012 12:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits