Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

māte vs draugs

 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
Esmu nonākusi diezgan neapskaužamā situācijā. Centīšos īsi, bet nez, vai sanāks.

Manai mammai ir 5 bērni, no kuriem es esmu vecākā. Pēc manis dzimušajiem bērniem ir 12, 4, 2 un 2 gadi (pēdējie bija dvīņi). Tā nu sanāca, ka krīzes laikā mūsu ģimene zaudēja visu - māju, uzņēmumu, divas mašīnas... Bet vēl bez tā palika diegan lieli parādi. Man tad jau bija pāri 18, daļu mammas parādus uzņēmos uz sevi. Patēvs strādāja un dara to joprojām, bet tik un tā, arī ar visiem pabalstiem, ko viņi saņem no valsts, knapi savelk galus kopā. Bonusā visam nāk ome ar progresējošu Parkinsona slimību un vecākais no brāļiem ir garīgi nestabils. Vienvārdsakot - murgs. Dzīvo viņi dziļos laukos, pašvaldības piešķirtā dzīvoklī, diezgan smagos apstākļos.

Es jau kādu laiku esmu savā dzīvē - man ir draugs, bērns. Miljonāri neesam, bet naudas pietiek gan pašiem, gan bērnam. Vispār, dzīvojam diezgan izšķērdīgi. Nesen saņēmu lielāku naudiņu no ārzemēm, jo biju tur strādājusi grūtniecības laikā. Nedomājot trešdaļu piešķīru mammai, lai nopērk mašīnu. Problēmas sākās ar to, ka kādu laiku viņa nevarēja atrast, uz kā, lai mašīnu noformē, jo mums visiem ir parādi, es gan savu daļu pa druskai maksāju, bet tomēr pastāv risks, ka to auto vienkārši arestēs. Palūdzu draugam, vai viņš nebūtu ar mieru vismaz uz laiku piereģistrēt to mašīnu uz sevi, un tad tik sākās. Es pat nopietni to nebiju apdomājusi, vienkārši sarunā izspruka nepārdomāts jautājums. Ja to tā kārtīgi apdomā, es nebūtu viņam prasījusi nemaz, bet viņš tā aizsvilās... Es jau tā pārāk daudz darot mammas labā, esot sev dzīvi viņas dēļ sabojājusi, savam bērnam neko nedodot un tā tālāk.

Tie visi bija stulbi pārspīlējumi, bet tik sāpīgi kaut ko tādu klausīties. Viņam naudu priekš mammas neprasu, cik nu varu, dodu no sevis. Un tās nav nekādas astronomiskas summas, vnk reizi pa reizei pārskaitu 20 Ls, ja jūtu, ka viņiem varētu būt tāda situācija, ka nav, ko ēst. Par mašīnu arī bija mana ideja. Mamma arī nekad nav prasījusi, lai sūtu viņai naudu. Es vienkārši jūtos parādā sievietei, kura devusi man dzīvību.

Īsti nesaprotu, kā lai tagad nogludinu attiecības ar savu draugu, jo saprotu, ka viņam tas grauž. Viņa ģimenē tādas lietas nav notikušas, visi ir pārtikuši, veiksmīgi cilvēki. Zinu, ka viņam liekas, ka mana ģimene tagad maksā par savu stulbumu, bet man tāda nostāja ir baigi sāpīga.

Vienkāršs jautājums - kā jūs rīkotos šādā situācijā? Varbūt nevaru paskatīties uz to visu no malas, pārāk emocionāli uztveru, tāpēc ceru dzirēt kaut kādus objektīvus viedokļus.
16.08.2012 00:35 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
No vienas puses- cilveeks otrs to nesaprot - ja viņam pašam tā nav bijis.. Bet man liekas, ka viņam šoreiz nevarētu būt taisība - kā nekā - tu jau viņam to naudu neprasi! Tā ir tavējā..Un es tavā vietā arī tāpat darītu! Varbūt gluži ne uzreiz mašīnu, bet nu come on - nu nav jau tā, ka tu jau savas ģimenes dēļ savu bērnu atstāj bez nekā!
16.08.2012 00:42 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Manuprāt, tavs draugs rīkojas (tie izteikumi) ļoti nesmuki un egoistiski, bet to visdrīzāk var pamatot ar to, ka viņš vienkārši nesaprot, kā ir dzīvot sliktāk, kā jūtas tava ģimene. Kādas viņam ir attiecības ar taviem radiniekiem? Ja ir bijuši kādi strīdi, tad arī tā viņa attieksmi var izskaidrot.

Lai arī es neesmu baigi ģimenisks cilvēks, tomēr noteikti šādā situācijā palīdzētu savai ģimenei (protams, pirmajā vietā savas ģimenes vajadzības, bet bez liekām izšķērdībām), man būtu ļoti žēl mazos brāļus/māsas, tāpēc šādi drauga izteikumi mani sāpinātu.

Zinu, ka viņam liekas, ka mana ģimene tagad maksā par savu stulbumu,

Varbūt, bet katrs cilvēks var kļūdīties.
16.08.2012 00:59 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
šādā situācijā palīdzētu savai ģimenei (protams, pirmajā vietā savas ģimenes vajadzības, bet bez liekām izšķērdībām),

Neveikls teikums sanāca. Biju domājusi, ka palīdzētu vecākiem ar brāļiem/māsām, pirmajā vietā liekot savas, bērna un drauga vajadzības
16.08.2012 01:01 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
Kādas viņam ir attiecības ar taviem radiniekiem?


Nu, nav sliktas. Viņš ir pārāk pieklājīgs, lai vecākiem cilvēkiem aizrādītu, kā viņiem dzīvot. Bet, ko viņš patiesībā domā, to zina tikai viņš pats, jo nav no runīgajiem. Tāpēc mani tā pārsteidza tas, ka viņš vispār komentēja situāciju.

Ar manu patēvu gan ir bijusi saķeršanās, bet tas jau bija sen un vispār pa citu tēmu. Toreiz pats bija vainīgs, jo bija dzēris daudz un nāca pie manis uz mājām, bet mans patēvs viņu izmeta ārā. Par to tagad vēl kaunās.
16.08.2012 01:15 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Tas taču ir tikai loģiski, ka vēlies atbalstīt savu ģimeni. Kas tur ko nesaprast vispār?
16.08.2012 01:19 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man drīzāk šķiet dīvaini, ka savas attiecības neesat legalizējuši..
16.08.2012 01:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
es arii nebuutu prieciiga vinja vietaa par to, ka maatei nopirki mashiinu. paliidzeet ar naudu gruutaa briidii ir viena lieta, bet dot naudu mashiinas iegaadei cilveekam, kuram nav par ko nopirkt eest, ir nejeedziigi. buutu tieshaam labaak savam beernam nopirkusi kaut ko ilgi kaarotu vai arii katru nedeelju aizvedusi maatei lielu somu ar eedamo un braaliishiem vajadziigajaam lietaam.
16.08.2012 01:31 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ance, skaidrs. Nu tad vienkārši viņš kaut kādu iemeslu pēc neizprot situāciju.

Krista, ja ģimene dzīvo laukos, mašīna var izrādīties diezgan noderīga. Laukos veikals vai skola neatrodas 2 minūšu attālumā no mājām. Un arī sabiedriskais transports nekursē tik bieži. Pat tīri normālās pilsētās kā Jelgava tas nekursē normāli.

Man vispār liekas visai pārsteidzoša šāda attieksme, jo manas māsas vīrs ir dāvinājis mums dāvanas utt. Ja būtu spiedīgi apstākļi, noteikti palīdzētu. Un to pašu varētu teikt arī par sava drauga ģimeni - ja viņiem klātos slikti, bet mums būtu līdzekļi, es pat justos slikti, ja nepalīdzētu. It īpaši, ja ģimenē ir mazi bērni vai ļoti veci cilvēki - vienvārdsakot, tādi, kuri nav īsti spējīgi strādāt.
16.08.2012 01:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
pievakare - tas ir skaidrs, ka nav 2 min attaalumaa, bet tavupraat, ja nav naudas eeshanai, no kurienes vinji raus naudu mashiinas tehniskajai apruupei,apdroshinaashanai un benziinam?
16.08.2012 01:44 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Ja jau viņi izdomāja iegādāties mašīnu, tad gan jau gluži bez maizes mājās nav. Galu galā kaut ko patēvs nopelna, Ance palīdz utt. Cilvēki taču nav bez prāta, paši saprot savas iespējas. Nedomāju, ka viņi pirka mašīnu pēkšņas iegribas vai krutuma pēc, drīzāk patiešām vajadzības dēļ.
16.08.2012 01:46 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
tā ir mana ģimene, kurai klājas grūti - ar to arī ir pateiks, kā rīkotos es ;)
16.08.2012 01:48 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
Salomē
Man drīzāk šķiet dīvaini, ka savas attiecības neesat legalizējuši..


Tas gan nav īsti pa tēmu, bet, cik noprotu, tu jautā par to, kapēc neesam precējušies. Mēs negribam. Ne viens, ne otrs. Tam nav nekāda sakara ar problēmām saisties, utt. Vienkārši kāszas ir kaut kas tāds, ko droši vien mēs abi nepārdzīvosim, jo tam līdzi nāk visādas ņemšanās un būšana uzmanības centrā, kas ne vienam, ne otram nepatīk.

krista
paliidzeet ar naudu gruutaa briidii ir viena lieta, bet dot naudu mashiinas iegaadei cilveekam, kuram nav par ko nopirkt eest, ir nejeedziigi. buutu tieshaam labaak savam beernam nopirkusi kaut ko ilgi kaarotu vai arii katru nedeelju aizvedusi maatei lielu somu ar eedamo un braaliishiem vajadziigajaam lietaam.


Auto ir vajadzīgs viņiem, ļoti. Viņi dzīvo 8km no Mažeiķiem, kur var lēti nopirkt gan pārtiku, gan citas lietas. Tur mana mamma ir atradusi darbu, bet uz turieni nav transporta nekāda. Pie tam, viņi iet sēņot un ogot, bet tālu nekur netiek, jo nav auto. Un nav jau runa par kaut kādu BMW vai mersi. Viņi nopirks lētu astriņu par 400 Ls, paliks pāri nauda gan pārtikai, gan drēbēm. Es nevaru "aizvest somu ar ēdienu", jo dzīvoju loooti tālu, mašīnas man nav un ar mazu bērnu aizbraukt nevaru. Draugs strādā 6 dienas nedēļā, viņam arī nav laika mani tur vadāt. Un manam bērnam nekā netrūkst. Viņai ir tikai 4 mēneši. Ir gan drēbes, gan mantas vēl gadam vismaz uz priekšu. Viņai pat ir visādi šupuļkrēsliņi, kas paši šupojas, speciālās vannītes, kurām viņa vēl ir par mazu un miljons citu lietu, kuras viņu maz interesē un no kurām lielāko daļu vajadzēs jau drīz atdot vai pārdot. Bez tam, man vēl palika daudz naudas un būs vēl, tāpēc tiešām nesaprotu to cepšanos no viņa puses.
16.08.2012 01:48 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
mašīnas man nav

mašīna mums ir, man vēl nav tiesības, tas ir tas, ko gribēju teikt.
16.08.2012 01:50 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Sorry, bet es saprotu, Tavu draugu!
Juridiski Tava ģimene viņam ir NEKAS! Un racionāli domājošs cilvēks arī ilgi domātu, vai uzņemties saistības un atbildību ( runa drošivien ir par mašīnas kredītu) svešam cilvēkam. Dzīvē visādi gadās.
16.08.2012 02:15 |
 
Reitings 895
Reģ: 29.01.2009
runa drošivien ir par mašīnas kredītu

nē, par reģistrēšanu CSDD.
16.08.2012 02:19 |
 
Reitings 193
Reģ: 19.10.2009
Clvēks dažādas lietas sāk izprast tikai tad, kad saskaras ar tām pats ! Kā jau minēji - viņa ģimenei nav nācies ko tādu piedzīvot !
Un vispār , izklausās, ka Tev nav patrāpījies visai līdzjūtīga 2. pusīte - neciešu tādus cilvēkus, kas nedomā par sev tuvajiem un necenšas viņus saprast !
Kur ir tā vīrieša problēma, ja tas nedod viņam pa kabatu? Izskatās, ka jums nav nekāds diži kopīgs ģimenes budžets, un, ja es maldos, tad jebkurā gadījumā nauda tiek dota no Tavas puses !
Mamma tāpat vienmēr būs vismīļākais, kas var būt uz šīs pasaules, un, lai arī kāda būtu viņa , tas ir tikai pozitīvi , ka centies palīdzēt, pat ja tava vaina notiekošajā ir 0 ! Neklausies viņā un dari kā uzskati par pareizu!!
16.08.2012 02:32 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Uzskatu, ka tu neesi pieļāvusi nevienu kļūdu, lai tevi tagad nopeltu un rātu. Esi pārliecināta par sevi un savām izvēlēm.

Īstenībā pat nevaru iedomāties situāciju, ja tu atteiktos ģimenei palīdzēt. Izaudzināja tak tevi. Ielika vērtības un mācēja motivēt... Hmm.. Nu nesaprotu to puisi tavu.
16.08.2012 02:39 |
 
Reitings 8
Reģ: 16.08.2012
Vai nu viņš ir tas tips, kam labāk patiktu, ka tu izliecies, ka tev šādu problēmu nav, neceltu tās gaisā un dzīvotu laimīgi, vai kā...
Prieks, ka Tev nekas netrūks, prieks, ka Tu palīdzi savai ģimenei!
Lai cik dīvaini un sāpīgi būtu šie komentāri Tu dari pareizi, un nemaksā par neviena stulbumu, vienkārši viņš ir savādāk dzīvojis!
Turies!
16.08.2012 03:05 |
 
Reitings 701
Reģ: 29.01.2009
Saprotu, ka draugs var nepiekrist, bet tas jau nenozime ka vins var izteikt nievajosus komentarus par taviem radiem. Es tava vieta palidzetu cik vien varetu.un draugam neko nestastitu, lai necepjas lieki.
16.08.2012 03:21 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
+ kristai

Es arī nepiekristu, ka kāda cita mašīnu reģistrē uz mana vārda, jo kā mašīnas īpašniekam automātiski rodas šādas tādas saistības likuma priekšā. Kāpēc Tavam draugam būtu jāuzņemas atbildība par iespējamu citu cilvēku neapreizu rīcību?
16.08.2012 06:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits