Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Uzvareetaajs vai upuris?!

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Riigaa nopirku graamatu Dr.Veins ,V.Daiers "Uzvareetaajs vai upuris"! Saaku lasiit un briinos,ka vairaak sliecos uz upuri,kaa uzvareetaaju!Es domaaju ,ka esmu pozitiiva ,speeciiga sieviete!Tomeer jaaatziist,ka biezi tur ,kur vajadzeetu teikt "nee",pieciesu ,nestriidos uttNeciinos par savu "jaa"!
Liekas, uzvareetaajs ir cilveeks ,kurs vienmeer un visur dariis taa ,kaa pasam labaak,neiedzilinoties tik daudz otra cilveeka situaacijaa!
Laikam vairaak jaapiestraadaa pie sevis-es noteikti gribeetu buut uzvareetaajs!Uzvareetaajiem nav nekaadu probleemu-visur atradiis pareizu iznaakumu!Kaa ir ar jums?
05.08.2012 17:52 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es nekad nedomaaju ,ka apvainosanaas var padariit muus par upuriem,vai nemitiiga attieciibu analizeesana var nostaadiit muus upura lomaa!Laikam arii sava izskata kritizeesana-esam par resnu,tievu....!
Striideesanaas arii...!Es tagad lasu un domaaju-buut par uzvareetaaju ir gandiiz neiespeejami,jo vienmeer tacu buus kaut kas taads...!
05.08.2012 18:31 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
tad jau sanāk, ka, lai būtu uzvarētājs ir jābūt egoistam vai patmīlim?
šķiet interesanta grāmata. būs jāiegādājas. :)
05.08.2012 18:39 |
 
Reitings 94
Reģ: 29.01.2009
tā jau laikam arī ir, gribot to labāko vienmēr atradīsies kāds kas izmantos to mūsu labestību vai centienus citiem palīdzēt. un nonākam tādējādi upura lomā..
05.08.2012 18:41 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
Nu strīdēšanās kādreiz arī ir vajadzīga,mēs taču esam cilvēki tikai. Bet tas teikums,ka jāpanāk no otra jā un nedomāt kā otrs jūtas, ka tik pašai labi tā teikt "iešana pāri līķiem"lai tikai būtu tā APZIŅA,ka esi uzvarētājs, nav īsti laba. Tad jau iznāk,ka citu padara par upuri. Vajag manuprāt mācēt cīnīties tā,lai otrs nejustos kā upuris,nepārkāpjot otra robežas,jo te drīzāk izklausās,ka tam uzvarētāja statusam gribas būt principa pēc. Ja kāds nodara sāpīgi, ir tikai normāli apvainoties, bet,ja sāksi piedomāt,ka esi tāpēc upuris un tēlosi,ka neapvainojies,nezinu, kas no tā sanāks. Varbūt,ka kaut ko pārpratu,bet domāju,ka galvenais ir balanss.
05.08.2012 18:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Laikam jabuut vairaak egoistam!Tas man ir loti gruuti paarvarams solis!
Drosme-pirmaa paliidziiba tiem ,kas neveelas buut upuri!Seit atceros savu nodarbiibu ,sakaraa ar attieciibaam!Jaabuut drosmei pateikt "jaa" ,ja viirietis ,kurs patiik ,piedaavaa ko taadu,no kaa mums pirmajaa momentaa ir varbuut bail!Otra reize var nebuut , mees varam zaudeet loti iipasu cilveeku...!Atceros, ka es tiesaam teicu to "jaa",nezinot, kaa viss notiks taalaak!Kaut kas manii tomeer ir bijis no uzvareetaaja...!
05.08.2012 18:50 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Tā ir kā psiholoģijas grāmata ar testiem? :)
Nelasīju, bet spriežot pēc uzrakstītā, visdrīzāk, ka vairākums ir upuri. Domāju es arī esmu upuris.
Uzvarētājs laikam tiešām ir tas, kurš ir kā Nellija uzrakstīja "iet pāri līķiem", egoists un pat sadists.
Manuprāt, tāds cilvēks ir viens, pastāv pats par sevi, viņam nevajag citus. Iespējams "uzvarētāji" ir arī totalitāto un autoritāro režīmu vadoņi.
05.08.2012 18:53 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Bet es domàju, ka uzvarètàji nebût nav laimîgàki par upuriem..
Es nekad negribètu "iet pàr lîkjiem", neuzskatu, ka tas ir pareizàkais. Tie cilvèki ir vientulji un jo vientuljaaki ir jo vairàk censhas "iet pàr lîkjiem". Nu kkà tà..
Tas ir kà apburtais loks.
05.08.2012 18:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nellija-es sapratu peec rakstiitaa,ka apvainojumu vajag maaceet "noriit"!Piemeeram ,mani kaads darbaa nosauc par traku,kaads veel nosaka , kaa mans viirs var mani iztureet uttTaajaa vietaa,lai paraadiitu uztraukumu ,man ir pilniigi mieriigi jaamaak notureeeties "virs uudens"-nekaada aizstaaveesanaas,jo es pati zinu...var vai nevar iztureet,traka vai ne traka...!Pilniigi mieriigi jaauztver situaacija un veel maaceet mieriigi pateikt-paldies par tavaam domaam...!:)
Peec graamatas saprotu-ja viss buutu tik vienkaarsi,tad dziivee viss noriteetu daudz labaak nekaa ir!Tur jau ir taa gruutiiba-paarvareet sevi,maaceet pateikt atpakal taa,ka tomeer neesi taa cieteeja lomaa!
05.08.2012 19:02 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Spotorno-tur ir arii tests!:)Man bail pildiit:DMan patika tas piemeers par cieminu uznemsanu!Upuris ies "paari liikiem",lai tikai cieminiem izdabaatu...!Uzvareetaajs loti pieklaigi pateiks...netaalu ir loti laba viesniica par loti labaam cenaam!:)
Graamata ir domaata cilveekiem ,kuri veelas savaa dziivee kaut ko mainiit!Taapat kaa taas nodarbiibas,kuras apmekleeju...Daudzi cilveeki neko neveelas savaas attieciibaas mainiit!Vinsi ir loti apmierinaati,kaa ir!Tas ir liels darbs -mainiities!Kaadreiz vieglaak ir lauties dziives pluusmai un gaidiit briinumu!
05.08.2012 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs,man atkal likās,ka uzvarētājs ir tas,kurš aizstāvās un atcērt kaut ko pretī. :) bet,labi,piemēram, pati zinu,kāda esmu utt,bet vienalga taču pārdomā beigās to sacīto un tas taču nedaudz aizskar,ja kāds nosauc par traku utml., tad jau atkal sanāk pārvērsties par upuri. :) Man liekas,ka katrs kādā dzīves situācijā ir gan upuris, gan uzvarētājs,nevar visu laiku būt uzvarētājs, tāpat ir dažreiz šis tas jāpiecieš,jāmeklē kompromisi,jo dzīvē nesanāk darīt tikai to,kas patīk,savādāk tas tiešām noved pie vientulības.
05.08.2012 19:13 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Emmanuelle, mmm, tātad acīmredzot nav kā biju domājusi par to, ka "uzvarētāji" ir sadisti :)
Laikam būs arī jānopērk, apskatījos jau Internetā.
Psiholoģija man ļoti interesē.
Uzvareetaajs loti pieklaigi pateiks...netaalu ir loti laba viesniica par loti labaam cenaam!

Jā, labs arguments un nav tik sllikti, jo tiešām, kāpēc viesi nevarētu cienīt saimnieci, bet gan saimniecei ir jāizdabā visiem!
05.08.2012 19:20 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Graamata ir domaata cilveekiem ,kuri alkst dziivot peec sava praata un ir gatavi nepielaut,ka citi regulee vinu vieniigo ,unikaalo dziivi!Loti labi vaardi!:)
Laikam mees visi esam parasti mirstiigie!:)Jaaatziist,ka es zinu paaris sievietes,kuras noteikti vairaak ir "uzvareetaajas" un savaa dziivee ir sasniegusas loti daudz-loti apmierinaatas ar savu dziivi visaadaa zinaa!
Man patika piemeers par kafejniicu-eedam kaut ko ,kas nav taads ,kaa domaajam ,kad pasuutiijaam!Upuris eediis taapat un beigaas veel pateiks paldies...Uzvareetaajs pateiks viesmiilim pieklaigaa formaa,ka eediens nav baudaams un luugs atnest ko citu!Taa esmu izriikojusies tikai vienu reizi-atceros loti labi:DEedu loti asu eedienu un nespeeju noriit!Paareejaas reizes ir gadiijies pieciest...un tiesi taa-beigaas veel pasaku - paldies!:)
05.08.2012 19:22 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
Man vienreiz atnesa vīnu,kas oda un garšoja pēc etiķa..nu tik skābs,protams,ka pateicu,lai atnes citu. BET...man viens paziņa strādāja par oficiantu,meitene pateica,ka pica neesot labi izcepta,viņš no dusmām paņēma to picu,kad viņa neredzēja,iespļāva,uzlika virsū vēl sieru un ielika mikrenē. atnesa un tad viņa teica paldies. Kretīns drūmākais,bet tā nav pirmā reize,kad kaut ko tādu dzirdu,ja neatstāj regulāri tējas naudu,var iespļaut utt,tā pavāri izklaidējas,protams,ne visās vietās,bet nu...labāk neko nesaku,bet nav arī gadījies,ka kaut kas negaršotu. Daudz kur tādas lietas notiek,pat,ja mēs to nezinam.
05.08.2012 19:30 |
 
Reitings 205
Reģ: 05.07.2012
Es laikam tomēr vairāk tā "uzvarētāja" esmu.
Patiešām nemāku paklusēt :D
Vajag man tomēr pateikt, ja kaut kas nepatīk. Arī kafejnīcā. Ļoti bieži gadījies, ka prasu, lai kārtīgi sasilda, jo ir bijuši gadījumi, ka ēdiens ir auksts.
Kā arī neesmu tā laipnā, kas paziņām vai radiem ļautu paziņot, ka vajag naktsmājas vai ko tādu :D
Pavisam vienkārši - neapgrūtinu sevi ar liekām problēmām. :)
05.08.2012 20:08 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nupat uzduuros interesantai lietai-muuziigaas uzticiibas zveereesana...savai kompaanijai ,savam miilotajam-viiram!Taa laikam ir atkal taisniiba,ka mums bail biezi uzzsaakt kaut ko jaunu,kas varbuut paveersiis lielaakas iespeejas labaakai dziivei!
Patika teiktais-dziivojiet taa,it kaa jums buutu atlicis tikai pusgads!Ja iedomaajaties par laiku un taa bezgaliigajiem gadu tuukstosiem un miljoniem ,tad pasu dziives ilgums peeksni liekas satriecosi iis....Patiesaam dariet to ,ko veelaties,un tuuliit pat!
05.08.2012 20:22 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
lasīju par tiem nabaga upuriem un uzvarētājiem un biju jau gatava sevi norakstīt pie upuriem, taču tad nāca tā kafē tēma... ehh nu tur gan, es bieži vien esmu sūtījusi viesmīli atpakaļ ar ēdienu uz virtuvi un recenzijās to vienmēr norādu, vai apkalpojošais personāls to uztver kā normal vai kaut ko anormālu, vispār kad esmu maksātāja lomā, es pieprasu labāko. Savukārt tēmā par viesnīcu, es tā iedomājos.. man viena no lielākajām kaislībām ir uzņemt ciemiņus, nudien, man patīk, patīk gatavot ēst viņiem, ļauties justies labi. Un arī tas, ka dzivoju tālu prom no Latvijas, tomēr ļoti ietekmē un maina domas par daudz ko.. iespējams Latvijā dzīvojot es varbūt domātu jā, jābūt egoistiskākai, taču šeit, atbrauc reizi gadā pie manis daži draugi , ģimene, man pat prātā neienāktu viņus sūtīt uz viesnīcu, drīzāk ņemot vēra faktu, kad kāds beidzot ir pie manis atbraucis, es viņus iekārotu labākajā guļamistabā un stundām ilgi līdz nakts vidum vāvuļotu par dzīvi Latvijā un šeit. :)
05.08.2012 21:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
DIO-man tiesi taapat ar cieminu uznemsanu!:)Nedziivojam nekaadaa pilii un esmu dzirdeejusi no daudziem Amerikas latviesiem taadus tekstus piemerma ,ja brauc kada slaveniiba uz so pusi...pie mums buus varbuut par prastu utt:DJaasuuta tur un tur dziivot!:DTaajaa sakaraa vienmeer atceros savu tanti millionaari no Vaacias!Es biju tik laimiiga,ka vina mani uzneema,baroja un vienaa zinaa biju tik prieciiga,ka nedziivoju pilii,kur bail pieskarties kaadai lietai taa,ka nesapliist utt!Cilveeki jau ir dazaadi un dazadi skataas uz to uznemsanu arii,bet zinu skaidri ,ka savu gultu mans viirs nevienam neatdos!Draugi ir guleejusi arii uz diivaana-toties eedieni tika pasniegti karaliski!Visu nevar laikam gribeet!:D
05.08.2012 21:58 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Emmanuelle, mums ciemiņiem ir atsevišķa istaba, ne mūsu guļamistaba, esmu parūpējusies, lai tur būtu majīga sajūta, ne tikai vienkārši istaba, man patīk piedomāt pie sīkumiem. :)

tāpēc, ja man vēlreiz jāatskatās uz upuru un uzvarētaju lomām, tad lieku psiholoģiju pie malas un labāk dzīvoju kā laimīgs cilvēks ar laimīgiem cilvēkiem apkārt, ar laipnību un arī prasīgumu, ja to varu pieprasīt (cenas ziņā piedomājot). Ja man sagādā prieku gatavot kādam ēst, uzkopt māju, stādīt puķes, tad es sevi uztveru vairāk kā cilvēku ar daudziem hobijiem, nevis kā upuri.. :)
05.08.2012 22:23 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
DIO, šaubos, ka autors ciemiņu uzņemšanu bija domājis kā upura faktoru. Tas bija tikai PIEMĒRS, zinot, ka ir daudz cilvēku, kas tiešām uzņem ar sakostiem zobiem. Ja Tev tas patīk - ļoti labi! Pieļauju, ka Tu atkal varētu atrast citu sev raksturīgu piemēru, kur rīkojies, pakļaujoties citiem un pati jūtoties diskomfortā. Katram cilvēkam ir kaut kas tāds! :)
05.08.2012 22:36 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
DIO-tu noteikti esi uzvareetaaju sarakstaa!:)
Tagad domaaju ,ka man arii daudzas lietas,kas citiem liekas ,kaa slogs-ir kaa hobijs varbuut vairaak!Tas pats daarzs utt
Tomeer kaut ko izdariiju arii kaa uzvareetaaja Latvijaa!Tajaa situaacijaa ,kur gaaja runa par gleznu pirksanu....viena sieviete teica,ka diez vai manu gleznu kaads pirks ,jo nav VAARDA!Es nokluseeju ,nesaaaku taisnoties,ka nesmu nevienu maakslas skolu beigusi utt,vienkaarsi nogaidiiju...Sieviete,kura izveeleejaas manu darbu ,teica-nu tagad tev ir vaards!:)
Laikam kaadreiz taa taisnosanaas,varbuut pat sevis nenoveerteesana,teiksana-tur jau nekaa nav,es jau esmu pavisam mazs cilveecins utt,muus momentaa padara par upuriem!Tas ir kaut kas ,pie kaa laikam daudziem jaapiestraadaa!
05.08.2012 22:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits