Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tūrisma fakultāte- Turība

 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
Sveikas, meitenes.
Dzīvoju Rīgā, septembrī uzsākšu ''lielo dzīvi'' augstskolā.
Savu nākotni esmu izvēlējusies saistīt ar Tūrismu.
Vēlētos dzirdēt jūsu viedokli par to, kurā augstskolā to vislabāk apgūt, ir liela iespēja uz augstskolu ''Turība'', varbūt ir jau kāda kura studē šajā skolā un var dalīties ar savu pieredzi.
16.07.2012 15:32 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Cik zinu, tad Vidzemes Augstskolā tūrisms ir augstā līmenī
16.07.2012 15:43 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.08.2011
Es šogad absolvēju šo augstskolu un šo programmu - hmm - mans skatījums - maksā dārgi, ieguvums manā skatījumā mazs. Un tie 4 gadi ir tā izstiepti - varēja salikt un visu beigt 2,5 gados.
16.07.2012 15:47 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.08.2011
Un arī mīnuss ir tas - ka beidzot studijas un vispār - šajā nozarē darba vietu ir maz - un ir ļooti grūti izsisties :( būtu jaizdara man vēlreiz tāda izvēle - tur neietu!
16.07.2012 15:49 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
neiesaku...mana draudzene beidza Turību tieši šajā fakultātē...tagad saka, ka būtu pārdomājusi..toties tagad 10 gadi jāatmaksā par muļķību. Pārdomā labi.
16.07.2012 15:53 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.08.2011
Tieši manas domas bellakilla :) saku no pieredzes :)
16.07.2012 15:54 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
Vidzemes augstskola ir laba, jā, bet man kā Rīdziniecei tas būtu par tālu.

Jā, tagad esmu kā tādā dillemā, rīt vēlējos iet jau iesniegt dokumentus, ir gan pozitīvi, gan negatīvi viedokļi, tagad nezinu uz kuru pusi, lai iet.
Ir doma aiziet to 1gadu izmācīties, ja patiks, tad palikšu, ja ne , tad uz citu augstskolu

mani tieši pievelk aprakstītā tūrisma fakultātes programma, jo vēlos vairāk tiekties uz viesnīcas darbu kā administratore.
16.07.2012 16:31 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
zemene11- kā ir ar praksi katru gadu?
16.07.2012 16:35 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.08.2011
Ir tā - studijas 4 gadi, pirmie aptuveni 2 gadi ir ļoti saspringti - daudz jāmācā - šajā laikā atsijājas daudz studentu kas nevar pavilkt. katru gadu ir jāraksta gada beigās studiju darbs un + katru gadu ir prakse - pirmos gadu ja nemaldos bija 2 nedelas prakse vai kkā tā, pēdējā gadā bija 4 nedēļas + jāgatavo katru gadu prakses atskaite. Pēc pirmajiem 2 gadiem sākas laža - lekcijas maz - daudz brīvas dienas, bet maksā tāpat 1470ls....nav tā vērts. Prakses vietas pati meklē, var brauk praksēs un ārzemēm, to katru gadu skola piedāvā - uz to tiek rīkots konkurss. Ir iespējas tikt budžetā, iegūt stipendiju. ja tu domā tiekties uz viesnīcas administratoru - tur jau var bez visas šitās dārgās izglītības tikt :) šajā turības programmā ir miksēta - uzņēmējdarbība un tūrisms - te nemaz par tām viesnīcām tik daudz nemāca :) nu tāds neliels ieskats - ja amn būtu izvēle, es mācītos ko tādu kur ir iespēja atrast labu darbu - ar šo izglītību - negribas vergot viesnīcā - dienas un nakts maiņas - alga nekāda :) tā kā padomā labi :)
16.07.2012 16:42 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
a par gidu stradaat nevar ?
16.07.2012 16:51 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
zemene11- tās prakses vietas ir apmaksātas? Un katrā studiju gadā var doties uz ārzemēm?
Nu, esmu tā nolēmusi, ka tieši Tūrisms ir tuvāk manai sirsniņai, pa šiem 4gadiem viss var mainīties, bet, lasot par citām skolām ir arī gan sliktas, gan labas atsauksmes
Varbūt man aiziet to vienu gadu, un tad skatīties

pašlaik nevaru iedomāties uz kuru skolu, lai vēl pretendē
16.07.2012 16:56 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.08.2011
prakses vietas - ja ej LV tad neviens nemaksā :) ja brauc ārzemju praksē - tas kkādu naudiņu maksā :) par gidu - jā var - bet tad ir jābūt ļoooti labām valodām - Turībā - angļu valoda bija pirmos 2 gadus - bet maz lekcijas - un bija vēl jāņem obligāti vai franču vai vācu valoda - tā kā es pirms tam nebiju tās mācījusies bija ļoti grūti - un 2 gadu laikā, ar nelielo lekciju skaitu nevar neko daudz iemācīties :)
16.07.2012 17:15 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
tagad tur var-franču, spāņu, krievu un vācu, angļu valoda ir kā viena no obligātajām
domāju, tagad, ja iešu, tad kuru ņemt vai nu kr.valodu vai spāņu
16.07.2012 17:17 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
kā ir ar to Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu sakarā ar tūrismu?
16.07.2012 18:04 |
 
Reitings 23
Reģ: 29.01.2009
nemācies tūrismu, tas nav perspektīvi LV, kur nu vēl viesnīcu vadību, reāli LV to lielo viesnīcu ir maz.
Es mācos Turībā tūristos tgd jau būšu 4. kursā, nožēloju. 2 gadi bija klātienē, 3ais ir e-studijas, jo dzīvoju UK.
Ja mācīsies viesnīcniekos, tad tev prakse jāiet viesnīcā: tīrīsi istabas vai staipīsi traukus, ja ir labas valodas, tad varēsi kā administrators par velti strādāt to mēnesi.
Es uzskatu, ka šī ir fakultāte kur ir lielākā haļava, nekad ne uz vienu eksāmenu neesmu mācījusies, vienmēr ir normālas atzīmes. Tagad E-studijās mācos vairāk kā klātienē.
Un no klātienes vispār nav jēgas, 2. kursā vienu nedēļu 2x uz skolu vienu nedēļu 3x. Maksā par neko.
Un ja gribi braukt praksē ārzemēs, tad visticamāk, ka tur arī visus 4us gadus staipīsi traukus vai tīrisi istabas. Mani daži no kursabiedriem ir arī admini, bet pārsvarā trauku staipītāji. Draudzene tagad ir Grieķijā un pelna 600 EUR praksē, bet ņemot vērā ka darba pieredze ir kā viesmīlei, pēc gada būs bakalaurs un būs jāsāk atdot kredīti (mācību+studējošā) neredzu īpaši perspektīvas viņai LV, nesakitot viesmīles darbu, no kura algas diezin vai varēs samaksāt ap 100 Ls bankai mēnesī.
Ja tev ir velāk iespējas, kur strādāt, tad tik uz priekšu, bet lielākajai daļai tomēr tā nav.
Protams, ir jau arī izņēmumi, kuri tiek uz augšu u.t.t., tikai es no saviem kursabiedriem nezinu nevienu, kuram būtu kaut cik sakarīgs darbs.
Labi apdomā to, vai ir vērts šo jomu ņemt, es viduskkolā arī biju izdomājusi, ka jā, tūrisms ir kaut kas interesants, principā vairums no lekcijām nebija interesantas, principā uzskatu, ka šī fakultāte ir vieta, kur atsēdēt 4us, vai, ja tev ir neklātiene, tad nedaudz vairāk gadus.
Izvēlies noderīgu profesiju, kurā gribi strādāt, un kurā pelnīsi pieklājīgi, nevis pēc 4 gadiem atradīsies pie sasistas siles bez darba un ar kredītu bankā. :)
16.07.2012 20:01 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Ja domā braukt prom no Latvijas, tad mācies tūrismu, ja paliec, tad neiesaku.
Dari to, ko gribās, ja nevajadzēs tevi šajā valstī - citā atradīsies darbs!
16.07.2012 20:24 |
 
Reitings 425
Reģ: 12.10.2009
un kurš ir visienesīgākais darbs un par ko vislabāk mācīties?
16.07.2012 21:35 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
IT, tā sakot speciālisti.
Nu tak, mācies, ko tu gribi un ja tev palikšanas šajā valstī nav svarīga, tad vēl jo vairāk!
16.07.2012 21:37 |
 
Reitings 23
Reģ: 29.01.2009
Vismaz UK nevienu neinteresē īpaši LV izglītība, atsevišķās jomās varbūt, IT, medicīna. Piem., UK viņi lielākā daļa nezin kur ir LV, viņiem LV asociējas tik pat daudz cik ar kādu no Āfrikas valstīm, tad, kad es skolā teicu, ka UK macīšos vēl vienu banakalauru, jo mans LV neinteresēs nevienu, tad viņi šausminājās par to, ka Turība tak starptautiska augstskola, un tik laba izglītība, un ka EU mēs esam, bet diemžēl darba devēju neinteresēs ne EU, ne Turība, nezinu kā ir citās valstīs, bet UK ar šo esmu saskārusies, arī UK skolā, kur runāju ar topošajiem pasniedzējiem, viņi visi teica, ka diemžēl, lai arī cik laba būtu LV izglītība, uz UK izglītību skatīsies augstāk. Izņēmumi noteikti ir, bet nu jaa...
Ja es vēlreiz mācītos no sākuma LV bakalauru, ietu uz IT vai finansēm, bet noteikti kādā no spēcīgākajām skolām.
Ja vari tikt budžetā, tad jau var pamēģināt visu ko, bet ja pašai jāmaksā vai kredīts jāņem, labi apsver kur iesi, un ko studēsi, lai nav tā kā man, ka es to smagi nožēloju. Uzņēmējdarbība pati ir oky, tikai man besī tas,ka man prakse ir jāiet tūrisma uzņēmumā un tas nav tas, kas man ir vajadzīgs.
Veiksmi :)
16.07.2012 22:02 |
 
Reitings 65
Reģ: 13.07.2012
Jau biju iesniegt tur dokumentus. Tagad sapratu, ka būs vien jāatsakās, lai gan, uz Tūristiem, šķiet tiktu budžetā vēsā mierā, bet laikam labāk ir maksāt par studijām LU vai RTU nekā mācīties, to, kas man pašai it kā interesē, bet studiju programma un tās prestižs galīgi neuzrunā un liekas, kārtīgi atpaliek, kaut vai palasot mācību priekšmetus - priekš biznesa augstkolas izklausās programma par vieglu. Tagad es saprotu, kāpēc daudzi darba devēji neņem darbā tos, kas ar Turības diplomiem.
17.07.2012 16:28 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Tagad es saprotu, kāpēc daudzi darba devēji neņem darbā tos, kas ar Turības diplomiem.


Vēl joprojām atgremojam 10 - 15 gadus vecu informāciju? :D

Tūrismu normalā līmenī LV ir vērts studēt tikai 2 vietās - Valmierā un Turībā.

P.S. Ja vēlies strādāt tikai par administratori, tam tūrisma bakalaurs toč nav nepieciešams.
17.07.2012 16:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits