Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

brilles

 
Reitings 8
Reģ: 29.01.2009
Hei, meitenes!

Gribu uzzinaat juusu viedokli... ko zinaat pateikt par teemu "brilles darbam pie datora"?

Vai no taam ir kaads labums, vai nav jeegas ieguldiit naudu?
10.07.2012 00:35 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kādas tās būtu? Es, kā cilvēks kurš lielāko daļu dzīves nēsāja brilles līdz pirms pāris gadiem sāka nēsāt lēcas zinu tikai, ka ir tas pārklājums, kuru vienmēr esmu likusi kā bonusu, bet man šķiet, ka tas jau nav tikai lētākajiem stikliem un neko daudz nemaksā vienalga.
Labojiet, ja kļūdos.
Kā arī, vai tad tas nebija aktuāli pirms daudziem gadiem, kad bija tie tizlie monitori? Tagad, galu galā, tehnoloģijas ir attīstījušās un no galvenā iemesla, kādēļ redze tiek bojāta (t.i ilga skatīšanās vienā punktā kā rezultātā acu muskuļi nestrādā) nekāds pārklājums neglābs.
Arī šeit mani var palabot, neesmu eksperts.
10.07.2012 01:04 |
 
Reitings 8
Reģ: 29.01.2009
Jaa, jaa. Tas iipashais paarklaajums. Varbuut arii tik daudz jau nemaksaa, bet nauda taa pat jaiegulda.
Man ir saacies taads darbs, kur visu darba dienu jaabuut pie datora un taapeec esmu varbuut parlieku satraukusies.
10.07.2012 11:39 |
 
Reitings 176
Reģ: 14.09.2011
Man arāk bija tāds vecs liels kantains monitors - nu visiem tāds ir bijis. Un viņam bijām nopirkuši tādu ekrānu priekšā kā rezultātā tas eksrāns padarīja visu diezgan tumšu. Tāds monitors man bija 8 gadus un sēdeju pie viņa mēdzu pat līdz 16h dienā. Ar acīm nekādu problēmu nebija. Nopirkām portatīvo ar spilgtu ekrānu - vakaros zibšņojas gar acīm. Es velku uz to, ka galvenais laika, lai nav tā, ka uz acīm ir liels gaismas spiediens, proti, ļoti spilgts monitors. Kamēr man bija tumšs monitors viss bija labi un nekādas brilles nebija vajadzīgas.
10.07.2012 20:11 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Bet pag, tu jau izmanto brilles? Ja jā, tad personīgi manā gadījumā, tā kā es nēsāju brilles, tad tas pārklājums bija kā bonuss. Nezinu kāda cena, bet šķiet, ka tiešām nekas daudz nebija.
Ja nē, tad es noteikti nepirktu brilles tikai tadēļ, lai sēdētu pie datora. Īpaši, ja tas ir jauns monitors.

Bet tas ko Kupča rakstīja - reāli ikdienā monitoram jābūt ļoti mīkstās krāsās, ne spilgtam, un tas arī ir regulējams. Manam vecajam monitoram (ne tik vecajam, kas bija kā kaste, bet no salīdzinoši jaunākajiem), bija pat atsevišķs režīms "text" (tātad lasīšanai un tamlīdzīgi) un tas bija visai tumšs. Šobrīd jaunajam arī ikdienā viņš pats regulē ar to enerģijas taupīšanu un tādēļ spilgts būtu tikai tad, ja atslēgtu enerģijas taupīšanu. Acīm tā noteikti ir vieglāk, to spilgto varbūt vajag filmām, spēlēm, foto/video apstrādei, bet ikdienas darbam, jo īpaši darbam ar tekstu noteikti nē.

Vispār žēl, ka te kāda zinošāka neiekomentē, kā ir ar to redzes bojāšanos, vai vispār monitors/TV pats par sevi kaut ko acīm nodara, jo es esmu lasījusi, ka nē. Vienīgā problēma var būt ar to skatīšanos vienā punktā, kas jau ir cits stāsts.
10.07.2012 20:19 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Atceros man reiz acu aarste teica, ka acis varot ar datoriem/televizoriem/nepareizu lasiishanu sabojaat liidz 22-24 gadu vecumam. Peectam itkaa nevarot ar to sabojaat. Kaut kaa neticaas godiigi sakot, bet atceros, ka man to meeginaaja ieskaidort. Ka peectam acis bojaajas "dabiskaa" celjaa.
10.07.2012 21:20 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
ja tev ir slikta redze, tad ej pie arsta un bus tev brilles!
10.07.2012 21:22 |
 
Reitings 197
Reģ: 06.03.2009
Iesaku nopirkt acu pilienus "mākslīgās asaras", kurus man ieteica ārste, kad sēžu pie datora. Viņa teica, ka redze bojājas tādēļ, ka acis paliek sausas, jo tās mirkšķinam daudz mazāk, kad sēžam pie datora.
10.07.2012 21:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits