Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Valoda

 
Reitings 220
Reģ: 03.06.2011
Ko jūs domājat par to, ka ļoti liela dažādu pakalpojumu sniedzēju runā tikai krieviski? Runa ir par Rīgu.
Piemēram - nedarbojas internets vai ir kāda problēma ar elektrību, gāzi, izsauc meistaru, bet viņš runā ar tevi krieviski! Ja es nesaprastu, pat nezinu, kā kontaktētos! Jo es runāju latviski, bet ar mani - krieviski!

OK, ir daļa, kas runā latviešu valodā pamatformās :D

Man krievu valoda nav stiprā puse. Tad nu katru reizi tā ar bailēm gaidu meistaru. :D Diezgan bieži vairāki jautājumi paliek nepajautāti, jo es vienkārši redzu, ka nemācēs atbildēt.

Bet tad aizdomājos - es ar savām krievu valodas zināšanām apkalpojošā sfērā diez vai dabūtu darbu Rīgā. Bet šie, redz, strādā!
04.07.2012 18:59 |
 
10 gadi
Reitings 1004
Reģ: 06.04.2011
es ar par to daudz esmu domājusi. arī es darbu nevaru dabūt, jo nav krievu valodas, bet izskatās, ka latviešu valodas nezināšana nav nekas.. mani arī apkalpo bieži vien krievu valodā, kur es neko nesaprotu.
04.07.2012 19:01 |
 
Reitings 220
Reģ: 03.06.2011
Mhm.. es vienmēr gaidu un turu īkšķus, lai tik ir latvietis :D
04.07.2012 19:06 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man ir līdzīgi. Sarunu es uzturu, jautāju visu, kas man interesē. Citreiz vienkārši detaļās atbildi nesaprotu. Tad es piefiksēju tos neskaidros vārdus, un, kad varu, paprasu draugam tulkojumu :D
Piemēram, bija aizsērējusi dušas caurule, meistars iztīrīja un es prasīju, kas bija pie vainas. Viņš atbildēja, ka kaut kas tāds, kā trjapka. Tā es no tās dienas iemācījos, ka trjapka ir lupatiņa :D

Par laimi, laikam ejot manas saprašanas spējas uzlabojas un situācija kļūst arvien labāka.
Kaut kā jau man tā valoda iemācas, vismaz šo uzskatu par iespēju :D
04.07.2012 19:18 |
 
Reitings 456
Reģ: 22.06.2012
Es būtu cimperlīga un speciali uzdotu jautajumus ,kas mani interesē. Ja meistars nemācetu atbildēt, ziņotu tālāk iestādei ,kuras labā meistars strādā un pasūdzētos :) Tīri principa pēc !
04.07.2012 19:20 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tā kā man ar krievu valodu galīgi švaki, tad parasti tie visi meistari un co saprot, ka neko nejēdzu krieviski un sāk runāt vismaz kaut kādā latviešu valodā. :D bet nu kaut kā saprotu arī, ja man kaut cik normāli krieviski atbild, bet vairāk noveicies, jo parasti kaut kā ar mani latviski runā. :)
04.07.2012 19:21 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Neatbalstu to, ja cilvēki (kur nu vēl pakalpojumu sniedzēji) vispār neprot (un, manuprāt, nav jāsmejas par latviešu valodas pamatformām un citām kļūdām - tas ir labi, ka cilvēks kaut ko māk un cenšas pielietot. Ja dzīvē attieksme ir tāda pati kā smaidiņa ":D" pie tā konrētā autores teikuma, tad nav brīnums, ka cilvēkam pazūd centība un tiek runāts nevis sliktā vai normālā latviešu valodā, bet gan ļoti labā krievu valodā) vai speciāli nerunā valsts valodā. Protams, ja cilvēkiem abiem vieglāk sarunāties krieviski, tad viss ir saprotami. Man pašai krievu ir viena no dzimtajām valodām, tāpēc reizēm arī sabiedriskās vietās svešiem cilvēkiem varu atbildēt vai pāriet uz krievu valodu, ja viņiem tā vieglāk.


Ja es nesaprastu, pat nezinu, kā kontaktētos! Jo es runāju latviski, bet ar mani - krieviski!

Tu esi jautājusi tam cilvēkam, vai viņš nesaprot latviešu valodu? Varbūt saprot, bet nerunā kautrības vai kādu citu iemeslu pēc? Es ikdienā visu laiku dzirdu tādu kontaktēšanos - viens latviski, otrs krieviski. Abi sarunājas, abi saprot, vienkārši tā ir vieglāk.
04.07.2012 19:25 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Es būtu cimperlīga un speciali uzdotu jautajumus ,kas mani interesē. Ja meistars nemācetu atbildēt, ziņotu tālāk iestādei ,kuras labā meistars strādā un pasūdzētos Tīri principa pēc !

Lai arī pati tā nedarītu, bet it kā piekrītu tādam "principa pēc", jo atceros sižetu par policisti, kas nesaprata vispār latviešu valodu un tas patiešām ir ļoti nepareizi. Tiesa, meistars gan nav policists.. Galvenais ir attieksme - ja kāda sāktu uzdot 100 jautājumus uzbraucošā/nicinošā/uzvarošā/.. tonī un gaidītu perfektu latviešu valodu bez nevienas kļūdas un ar visām pareizām formām, tad es pati spīta pēc atbildētu vien krieviski.
04.07.2012 19:33 |
 
Reitings 220
Reģ: 03.06.2011
Pievakare - tas nebija kā izsmiekls :p Esi domājusi par to, vai latvietis varētu dabūt darbu apkalpojošā sfērā, ja krievu valodā zinātu vien dažas pamatformas? Man šķiet, ka nevarētu. Tur jau tas smiekls (ne pozitīvs)
;)
Satiiina - es esmu tāda pati, bet kur ir garantija, ka tajā iestādē pretī nebūs tāds pats nepratējs, kurš tevi pasūtīs tālu, tālu? :D
04.07.2012 19:45 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Satiiina - es esmu tāda pati, bet kur ir garantija, ka tajā iestādē pretī nebūs tāds pats nepratējs, kurš tevi pasūtīs tālu, tālu?

Tad ir Valsts valodas centrs vai kādas citas augstākstāvošas iestādes. Vēl tādām tēmām gan jau pieķersies Bez Tabu un Tautas Balss :D
04.07.2012 20:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits