Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

RTU MELNA BILDE

 
Reitings 149
Reģ: 12.10.2011
es tā ilgi meklēju, bet vienīgajā rtu.lv mājaslapā nav īsti parakstīta katras profesija (nu mācību programma) piemēram, kas tas vispār, kur var strādāt pēc tam u.t.t., kā tas ir, parasti, visās augstskolu mājaslapās. Tāpēc varbūt man kāda var izskaidrot šādas profesijas:
--Starptautisko ekonomisko sakaru
organizēšana un vadīšana (par ko var strādāt izmācoties un kas tas īsti ir?)
--Uzņēmējdarbības loģistika (ar ko atšķiras no uzņēmējdarbība un vadīšanas, arī, kur var strādāt pēc tam)
--Cilvēku resursu vadīšana(?????kur var strādāt ar šādu izglītību?))
--Visaptverošā kvalitātes vadība (par ko var strādāt izmācoties un kas tas īsti ir?)
--Muitas un nodokļu administrēšana (par ko var strādāt izmācoties un kas tas īsti ir?)
--Uzņēmējdarbība un vadīšana (par ko var strādāt izmācoties un kas tas īsti ir?)

Man tiešām ir melna bilde, viss liekas viens un tas pats, kura jums šķiet visperspektīvākā? Kuru jūs ieteiktu izvēlēties, bet vispirms, laikam, kas tās ir par profesijām??????????? :D



nu ja man pēc tam taps skaidrs, tad es esmu parādā šokolādi katrai, kura palīdzēs!!!!! PALDIES!!!! (būtu tik jauki, ja par katru šo programmu būtu kāds apraksts :(((()
03.07.2012 19:58 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Var redzēt, ka Tu ļoooti interesējies par studiju iespējām (noteikti ir, mazākais, 20 pavedienu, ko saistībā ar šo tēmu esi izveidojusi). Taču ieteiktu naivi necerēt uz to, ka atradīsies kāda, kura Tev varēs pastāstīt par VISĀM Tevi interesējošajām studiju progām. Tāpēc ieteiktu rakt dziļāk - pameklē attiecīgo augstskolu un, ja iespējams, konkrēto studiju programmu d.b.grupas draugos, sazinies ar studentu servisu, apmeklē augstskolu forumus.
Veiksmi nozīmīgajā izvēlē! :)
03.07.2012 20:08 |
 
Reitings 183
Reģ: 27.05.2009
http://ievf.rtu.lv/content/view/2530/1465/lang,lv/

No minētajiem ieteiktu Tev starptautiskos sakarus, loģistiku vai muitu.
-Starptautisko ekonomisko sakaru
organizēšana un vadīšana - Tev būs studiju laikā jāizvēlas virziens - vairāk koncentrējoties uz ES vai uzņēmējdarbības ārējiem sakariem. Tu vari strādāt dažādās sfērās - sākot ar parasto uzņēmējdarbību (pašai savu vai strādāt kādā starptautiskā uzņēmumā) beidzot pat ar vēstniecību, vai kādu ES māju.
-Uzņēmējdarbības loģistika ar to arī atšķiras no parastās uzņēmējdarbības, ka dod Tev specifiskāku profesiju - loģistikas speciālists. Darbs parasti lielās kompānijās, kur notiek plānošanas ar noliktavām , ražošanām utt.
-Cilvēku resursu vadīšana - pirncipā izmācies par personāla vadītāju.
-Muitas un nodokļu administrēšana - strādā muitā, strādā VID u.c.
-Uzņēmējdarbība un vadīšana - izmācies par uzņēmēju. Bet nu man liekas , ka tā ir vairāk izglītība priekš tiem, kas nezin, ko vēlas (kādu profesiju) un tad šī ir vairāk vai mazāk uniersāla, kā arī ja tiešām darbojas uzņēmējdarbībā. Bet man jau liekas, ka tad labāk paņemt ko specifiskāku, kur arī ir iekļauta uzņēmējdarbība (tie paši starptautiskie).

Noteikti apmeklējot RTU, Tev tiktu sniegta plaša informācija par visu interesējošo ;)
03.07.2012 20:19 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man tiešām kauns, ja tik nevērīgi un pavirši, un nezinoši cilvēki absolvētu to pašu programmu, ko es..

pirmkārt - https://info.rtu.lv/rtupub/prg?cat=5&subCat=348&subCatAveids=1. tur ir atšifrēti visi priekšmeti. ieej http://www.sesmi.lv - tur ir atsevišķs insitūts un plašāki apraksti par dažām programmām
otrkārt - izpēti taču dotās kvalifikācijas, priekšmetus un prakses iespējas, un taps skaidrs, kas tas ir. starptautiski sakari tiek beigti ar ārējo struktūrvienību vadītāja kvalifikāciju, loģiski, ka strādāt vari jebkurā daudz maz starptautiskā uzņēmumā par dajebko.
trškārt -
-Uzņēmējdarbības loģistika (ar ko atšķiras no uzņēmējdarbība un vadīšanas, arī, kur var strādāt pēc tam)

tu vispār nojaut, ko nozīmē vārds "loģistika"?


un vispār - nesaprotu, ko tu domā ar "a par ko es varēšu strādāt?". ar attiecīgās programmas izvēli tu nospraud sev karjeras perspwktīvu kādā nozarē, ne konkrētā profesijā.
03.07.2012 20:21 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.10.2011
Nu tajās adresēs var redzēt TIKAI mācību priekšmetus, neko vairāk, bet nu es neiznu vai pēc tiem var spriest, piemēram, ja ir matemātika, es taču nevarēšu būt matemātikas skolotāja?! Es meklēju tādus konkrētus aprakstus kā parasti ir visās augstskolu mājaslapās, bet nu izskatās, ka būs vien j''aiztiek ar to, kas ir! Bet ja vēl kāda kaut - ko zin, tad lūdzu uzraksti!

Bet nu paldies!!!!
03.07.2012 22:17 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
nu tak jādomā loģiski... ja ir vārds loģistika- tātad pārvadāšana. cilvēku resursu vadīšana - personālvadība utt...
03.07.2012 22:25 |
 
Reitings 460
Reģ: 17.08.2010
nu ja tik melna bilde, tad varbut labaak nevajag iet :D :D
04.07.2012 10:17 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
Kā Tu iedomājies studēt, ja nevari atrast pati pat tādu informāciju?
Visu gatavu priekšā jānoliek..
04.07.2012 10:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits