Jaunas ozolkoka mucas tradicionāli izmanto divos Francijas reģionos – Bordo un Burgundijā. Pašreizējā mode uz ozolkoka mucām parādījās samērā nesen, tikai pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, kad Austrālijas vīndari iepazīstināja pasauli ar samērā nedārgiem vīniem, kuros ļoti izteikti varēja sajust jauna ozolkoka garšu. Gan patērētāji, gan vīna kritiķi bija vienisprātis – gatavo augļu un vaniļas krēma aromāti šajos vīnos bija neatvairāmi. Tā aizsākās jauna ozolkoka mucu ekspansija pasaulē.
Kāpēc vīna izturēšana ozolkoka mucās ir tik svarīga? Pirmām kārtām muca nodrošina lēnu un vienmērīgu vīna oksidāciju (skābekļa iedarbība uz vīnu), jo ozola porainā struktūra ļauj vīnam elpot, kas ir svarīgs nosacījums, lai veidotos sarežģīti un kompleksi vīni. Turklāt ozola koksne ir bagāta ar tanīniem, kas alkohola ietekmē sajaucas ar vīnā esošajiem tanīniem. Ozols piešķir vīnam arī jaunus aromātus: paša ozolkoka, vaniļas, karameles u.c.
Izturēšanas laiks ozolkoka mucās parasti ir 10 līdz 18 mēnešus, ja vien attiecīgās valsts likumdošana nenosaka citus termiņus. Arī mucu izmēri dažādos reģionos ir atšķirīgi. Klasiskākie piemēri ir Francijas barrique (mucas nosaukums) – Bordo reģionā tās tilpums ir 225 litri, Burgundijā – 228 litri, bet Šampaņā – 205 litri. Savukārt Spānijā, Ribera del Duero reģionā, populāras ir 300 litru mučeles. Tāds pats tilpums dominē arī Austrālijā un Jaunzēlandē. Portugālē iecienītas 550–620 litru mucas, Itālijā 400–600 litru un vairāk. Izturēšanas laiks ozolkoka mucās parasti ir 10 līdz 18 mēnešus, ja vien attiecīgās valsts likumdošana nenosaka citus termiņus.