Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

psihologs/psihoterapeits

 
Reitings 110
Reģ: 29.05.2012
ar ko īsti atšķiras psihologs no psihoterapeta? meklējot informāciju par psihoterapeitu nemācās? es īsti nesaprotu, apskaidrojiet mani.
27.06.2012 13:41 |
 
Reitings 1487
Reģ: 04.11.2010
http://psihoterapija.lv/2/kas-ir-psihoterapija/kas-ir-psihoterapeits/


Kas ir psihoterapeits?

Psihoterapeits ir speciālists ar profesionālu izglītību konkrētā psihoterapijas virzienā, kurš veic praktisku psihoterapeitisku darbu. Psihoterapeits pirms kāda psihoterapijas virziena apgūšanas jau ir ieguvis augstāko izglītību psiholoģijā, medicīnā, humanitārajās vai sociālajās zinātnēs.
27.06.2012 13:52 |
 
Reitings 1487
Reģ: 04.11.2010
http://www.psihologe.lv/ka-atskirt/kas-ir-psihologs



Psihologs ir speciālists ar augstāko izglītību psiholoģijas zinātnē (bakalaura un maģistra grāds) - speciālists ar padziļinātām zināšanām par cilvēku, cilvēka uzvedību, jūtu pasauli, domāšanas veidu, uzvedību un attiecībām ar citiem cilvēkiem. Psihologs parasti konsultē neskaidru jautājumu vai dzīves grūtību gadījumā, kuras visbiežāk ir īslaicīgas un saistītas ar tagadnē notiekošo. Psiholoģiskajā konsultēšanā ietilpst arī krīzes situācijas.


psihoterapeits ir ārsts. Palīdz sakārtot zemapziņu, p[alīdz slimību gadijumos un etc.

psihologs tāds ka konsultants.
27.06.2012 13:53 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
es vienkāršāk teiktu-
psihologs- konsultants, uzklausītājs, sniedz padomus, bet vairāk ļauj personai pašai, runājot, atbildēt uz saviem jautājumiem. Analizē cilvēka žestus, mīmiku utml.

psihoterapeits- tas jau ir ārsts, kurš risina jau ieelgušas/iestigušas cilvēka iekšējās problēmas, izraksta zāles.

vismaz man tā ir saprotams.
27.06.2012 13:57 |
 
Reitings 85
Reģ: 15.05.2009
Par psihoterapeitu-nē, viņš neraksta zāles, to dara psihiatrs vairāk. Pie psihoterapeita parasti nāk vairākas reizes, piemēram 10, lai atrisinātu kādu lietu.
Psihoterapijai ir dažādi virzieni, tāpēc dažādi veidi un problēmas ar ko strādā psihoterapeits.
Bieži arī psihologs izmanto kādus psihoterapijas paņēmienus, piemēram, smilšu terapiju vai kādu uzdevumu no mākslas terapijas.
Par psihoterapeitu MĀCĀS, bet konkrētās psihoterapijas skolās/virzienos, pēc tam kad jau ir psihologs.
27.06.2012 14:03 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits