Atkarība - bezjēdzīga naudas tērēšana

 
Reitings 556
Reģ: 13.09.2011
Kā no tā izārstēties?
Galvenokārt nauda pazūd niekos, take away kafijās un citos mēslos.
Reālas un vajadzīgas lietas netiek pirktas.

Jums arī tā ir?
25.06.2012 23:30 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Īsti nevar saprat Tavu mērķi.
It kā netērēt naudu sīkumos, tad vai ir kādas konkrētas preces, kurām Tev nepietiek? Kas ir tās reālās, vajadzīgās lietas? Ir kāds saraksts?

Kādā veidā esi mēģinājusi krāt? Vienkārši atstājot kartē un nemēģinot tērēt? Vai esi atvērusi depozīta kontu, kurā, algas dienā ieskaiti kādu summu? Tādos kontos naudas izņemšanai ir vairaku darba dienu procedūra, kas apturēs Tavus spontānos pirkumus.

Attiecībā uz mani - nē, man tādas situācijas nav. Es vispār dzīvoju vairāk ar prātu, ne emocijām pa priekšu.
26.06.2012 10:11 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.01.2012
Es sad tad, kad eju uz darbu nenemu naudu lidzi, jo vienmer gribas pacelam ieskriet veicii un nopirkt to ko karojas vakarinam, kaut gan ledusskapis ir pilns. Un tada veidaa nenoperku liekas lietas diena, piemeram kafiju, nakshus, uc lietas :)
26.06.2012 10:19 |
 
Reitings 556
Reģ: 13.09.2011
Nav tā, ka nepietiek kaut kam - pietiek visam iespēju robežās, bet paskaitot to, cik esmu iztērējusies niekos/kafejnīcās utt. es sen varēju nopirkt kaut ko lielu un par to sevi šaustu.

Neesmu atvērusi atsevišķu krājkontu, bet doma par to ir bijusi.
26.06.2012 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Katru meenesi, kad senjemu algu:
1) samaksaaju obligaatos reekinus;
2) aizskaitu noteiktu dalju naudas uz citu kontu, kuraa veidoju uzkraajumus;
Paareejo naudu teereejunkaa gribu. Parasti ikmeenesa teerinjiem atstaaju tik daudz, lai var arii kaadu dreebi, kurpes, kosmeetiku nopirkt un aiziet dazas reizes patuseet. Ja redzu, ka uz meenesa beigaam manaa teereejamajaa kontaa ir taa pamazaak naudas palicis, tad saaku piedomaat pie saviem teerinjiem. Peedeejaa laikaa esmu daudz mazaak saakusi eest aarpus maajas un naudinja uzreiz ietaupaas.
Ja meenesa beigaas paliwk lielaaka summa teereejamajaa kontaanpaari, tad naakamajaa meenesii aizskaitu vairaak naudinjas uz uzkraajumu kontu.
Man liekas, ka svariigi ir regulari sekot savaam financeem + vairaak noreekinaaties ar skaidru naudu, nevis karti.
26.06.2012 10:33 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Lipsy - lai atrisinātu savu problēmu, Tev ir jāsaprot ko tieši Tu gribi varēt nopirkt. Ja gribi kaut ko lielu, nenoteiktu, dārgu, smuku, tad to nedabūsi. Ja gribi to zaļo dīvānu tajā un tajā veikalā, tad arī nopirksi.
Šobrīd Tu ejot garām kafejnīcai, gribi tur ieiet, Tu ieej un iepērcies.
26.06.2012 10:34 |
 
Reitings 3273
Reģ: 16.06.2012
Man tā ir,ja nauda ir uz rokas, bet ja ieskaitu kredītkartē, tad tik ātri netērējas :)
26.06.2012 12:51 |
 
Reitings 460
Reģ: 17.08.2010
man arī iet rīta kafijas un utt, bet vismaz esmu atvērusi krājkontu, kas katru mēnesi novelk konkrētā dienā nelielu summiņu, to nejūt, bet pa pusgadu vismaz kaut ko lielāku var nopirkt, jo naudiņa iekrāta, tagad esmu ķērusies pie atteikšanās no rīta kafijas un naudiņu, ko neiztērēju tam metu krājkasītē... jāsaņem sevi rokās un viss.. :)
26.06.2012 13:10 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Oi, man tas pats. Katru rītu pa ceļam iebraucu Staķikā, paņemu kafiju, colas pudelīti un visādus našķus pirms braucu uz darbu, vēl žurnālus un citreiz pa dienu izskrienu un sapērku kioskā visādus štruntus, kopumā aiziet ļoooti daudz, bet es nevaru, man pieradums un netieku galā ar sevi. Pie 100ls izmetu mēnesī par šo visu....
26.06.2012 13:14 |
 
Reitings 72
Reģ: 10.06.2010
Varu ieteikt bankā izveidot atsevišķu krājkontu, es tā esmu darījusi, ja gribas iekrāt kam lielākam, tad no sava norēķina konta algas dienā pārskaitu zināmu summu uz krājkontu un lieta darīta - nauda tur krājas , bet izņemt vinu var tikai 7 dienas iekriekš uzrakstot bankai iesniegumu, ka vēlies naudu izņemt un tad pēc 7 dienām šī nauda tiek ieskaitīta atpakaļ norēķinu kontā! Bet 7 dienu laikā var arī pāriet vēlme tērēt šo naudu! un arī ja nauda nav tik viegli pieejama, tas disciplinē un iemāca plānot līdzekļus!
26.06.2012 13:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits