Šausmas!

 
Reitings 188
Reģ: 08.04.2012
Tā kā dzīvoju ārpus Latvijas,tad ļoti bieži redzu šādu "izgudrojumu", no kura man katru reizi šermuļi metas...

Ko sakāt par šādu bērnu pieskatīšanas veidu? Es labprāt personīgi satiktu to,kas izdomāja tik pazemojošu lietu... Saprotu,bērni ir bērni - skrien uz visām pusēm, ķer un grābj, bet vai tas ir iemesls lietot ko šadu? Un ne par 3 sīčiem kā bildē runāju, bet vienu...

11.06.2012 11:29 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Berniem ap 2 gadiem ir vecums, kad prot staigāt, bet sajēgas nav un nesaprot vārdu nedrīkst, tad nu šādu varētu izmantot, jo tik tiešām bērni skrien kur pagadas un nav izpratnes, kas ir iela un kas tu bīstams var notikt.

Atbalstu no brīža kad iemācās staig't, līdz 3gadu vecumam, vēlāk gan nē...
11.06.2012 14:44 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Kādēļ suni drīkst šādi vest, bet bērnu nē? :D Tas arī ir vienīgais, ko es nesapratu lasot diskusijas komentārus.
Atbildot uz jautājumu - man tas nekas īpašs un šausmīgs nešķiet. Ja tā ir ērtāk, lai lieto pavadu.
11.06.2012 14:47 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Bildē esošajai pavadiņai ir pabriesmīgs dizains - to derētu uzlabot! Manas māsicas bērnam bija, kas līdzīgs - tāda kā vestīte ar auduma rokturīti vestes mugurpusē (bez tās garās, izskrullējamās auklas). Praktiski un ļoti noderīgi, jo viņas dēlēns ne pa kam roku negribēja dod, lai gan pašam tikai 1,5 gadi un tā gaitiņa tāda nestabila - tad nu viņam neredzot, varēja aiz tās ručkas pieturēt pie luksaforiem/pārejām. Labāk, lai bērns uz ielas izklunkurē vai varbūt mātei viņš kā lupatu lelle jānes visu ceļu rokās, lai kājiņas tizlas paliek? Man tas likās nepierasti, bet bērns pēc 9gadiem neizrāda nekādas suniskas iezīmes un vaukšķēt nav sācis! :D
Gribu redzēt kā šādas sistēmas nosodītājas skaidrotos ar 1.5 gadīgu bērnu, ka roka jādod, atrodoties Rīgas centrā. Skandāls garantēts. Un jebkurā gadījumā - drošība pirmajā vietā nevis sašutušu garāmgājēju viedoklis.
11.06.2012 14:48 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Roxy - zinu bērnu, kurs 1,5 gadu vecumā saprot vārdu nedrīkst, bērns saprot, kas ir slikti, ja to aizrāda - tā kā viss atkarīgs no audzināšanas un nevar gluži teikt, ka visi, jo katrs bērns ir ļoti atšķirīgs. ;)
11.06.2012 14:53 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Spēlējoties bērnu laukumā, neatbalstu, bet pa ielu ejot- atbalstu. Labāk tā nekā bērns zem mašīnas (un pati esmu redzējusi kā it kā mierīgs bērns, ieraugot kaķi, metas tam pakaļ tieši uz ielas braucamās daļas).

Pluss diezgan daudz kaut ko līdzīgu izmanto kalnos, lai mazie ķipari ar visām slēpēm neaiznesas pa taisno lejā no kalna.
11.06.2012 14:54 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
nu tad arī salīdzinājums, bērns ar suni!
man pašai ir 1,5g vecs bērns, un viņš saprot vardu nedrīkst, un pie luksaforiem uz ceļa neskrien.
11.06.2012 15:04 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Nu ko tad neviena nešokējas, ja bērnu aiz kapuces tur visu laiku?! Līdzīgi jau sanāk, tikai pie reizes nožņaugt arī var :D
11.06.2012 15:08 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
Vecāku lielākā kļūda ir tā,ka iemāca NEDRĪKST, bet nepaskaidro - kāpēc!

Davai, tās,kurām ir tie briesmīgi aktīvie un nesavaldāmie bērni, es jums tūkstoti samaksāšu,ja pēc pāris dienām nebūšu iemācījusi, kāpēc ir jādod roka, kāpēc automašīnā ir jāsprādzējas!

Pirmkārt, bērnu 1,5g.vecumā vēl būtu ratos jāved un viņam būtu ar savām kājām jātipina tikai pa parkiem un taciņām, kur tuvumā nav automašīnu! Tik mazs bērns nevar visu dienu drasēt uz savām kājām!
Vēl lielākam bērnam ir ļoti vienkārši iestāstīt, kāpēc būtu jādod roka, nevis vienkārši uzķērkt,ka nedrīkst! Es bērnu gandrīz katru dienu 2x vedu pāri vairākiem luksoforiem un gājām pa ceļa malu, nekad nebija bijušas tādas problēmas kā rokas nedošana vai skriešana uz ceļa. Paskaidro, ka tad,ja izskries uz ceļa, var notriekt mašīna un būs nelaime, gan mamma, gan tētis būs bēdīgi, ja tā notiks un pašam stipri sāpēs! Tādēļ, lai nepakļūtu zem mašīnām, jādod roka un jāiet tajā pusē pieaugušajam,kurā nebrauc auto! Vienmēr jābūt kādai norunai,ka brīvajā laukumā, kur tuvumā nav lielo ceļu, bērns varēs iet pats, nedodot roku pieaugušajam!Nedomājat, ka sīkais neko nesaprot. Bērni ir gudri, pat,ja nemāk vēl runāt, viņam tas ir jāmāca. Mans auklējamais bēbis to iemācījās jau tad,kad vienīgais vārds,ko māk pateikt ir: "Pats, pats!" To viņš teica tad,kad drīkstēja skriet viens pats,nedodot roku.
Lūdzu, iemāciet to saviem bērniem. Pašām pēc tam būs tiiiik viegli ar viņiem tikt galā. :)


Un nesakiet,ka to nevar vairs iemācīt bērnam jebkurā vecumā. Šādi bija ar puiku, kuram vecāki ne vienmēr lika automašīnā sprādzēties un citreiz veda klēpī. Bija tāds brēciens par to,ka aukles automašīnā ir jāsprādzējas! Izskaidroju, kāpēc ir jāsprādzējas un pieaugušajam arī jāparāda piemērs! Tā iemācīju,ka sīkais tagad savus vecākus un jauno brāli dresē kā čik-čik jāpiesprādzējas! :D


Tiešām būtu vērtīgi bērnam jau no mazotnes rādīt pareizu piemēru, izskaidrot risku, vienoties un dzīvībai bīstamas lietas iemācīt caur rotaļām! Tad nebūs bērniem jāpērk tādas pavadiņas.

Starp suni un bērnu ir tā atšķirība,ka bērnu pie rokas var paņemt, bet suni ne.
11.06.2012 15:55 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Manuprāt, viss atkarīgs no pašiem vecākiem, ja bērnam iemāca un paskaidro, ko drīkst un ko nedrīkst darīt uz ielās, tad tādas uzpariktes vispār nav nepieciešamas.
11.06.2012 16:04 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Un vēl viena atšķirība starp suni un bērnu ir tāda, ka suni var IZDRESĒT, bet bērnu ne vienmēr! :D Teorija jau ir ļoti jauka lieta un 95% tā darbojas, bet, ja bērns ir "ar vēju galvā"? Lūk, principā nedos roku, ja garastāvoklis slikts! Sist viņu turpat uz ielas vai brēcošu rokās nest? Vai varbūt ar kādu cepumiņu pielabināt kā mazu kucēnu? Ne viss dzīvē ir tik koši un vienkārši. Piemēram, ja bērns pēkšņi izdomā, ka vēlas paiet ar kājām (vēl neesot parkā) - 1.5 gadniekam skaidrot, ka vēl tikai 500m un būsim klāt, lai paciešas? Varbūt lielākoties tas nostrādā, bet bērni ir ļoti atšķirīgi un kāds var sākt brēkt par šādu lēmumu un tad gan mammai, gan bērnam pastaiga izmaitāta. Nav bērni nekādi kaķi, ko var būrī (ratos) iesprādzēt un izlaist tad, kad pašiem ienāk prātā un, kad apstākļi labi.

Koshlene, pilnībā Tev piekrītu - labāk kāda "vestīte" mugurā nekā bērns piežņaugts ar kapuci vai vēl trakāk - izrautu roku. Cik nav dzirdēti gadījumi, kad pārāk mazu bērnu ved pie rokas, mazais pakrīt un izrauj/izmežģī rociņu? Tas nu gan ir estētiskāk nekā "pavadiņa". Katram jau savs!
11.06.2012 16:05 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Es noteikti būšu paranoiskā māte, kas par bērnu baidīsies līdz 30 gadu vecumam un vedīs pie rokas, lai nedo' dies', kas nenotiktu! :D un šāds variants būtu labs, ja ir atpūta pie ūdens un daudz bērneļu līdzi :)
11.06.2012 16:06 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
skaya, nezinu kā ir teorijā, bet tas,ko runāju, ir no prakses.
Tev droši vien saskare ir bijusi ar tādiem,kas jau no pašas dzimšanas nav audzināti. Tos,kurus jau no paša sākuma audzina, tie saprot, ja vien nav (atvainojos!) muļķis.
Un bērnu nesit ne uz ielas, ne aiz stūra, vispār nav jāsit. :)
11.06.2012 16:14 |
 
Reitings 4261
Reģ: 28.04.2011
Ai, man laikam jāiet uz cāļa Kašķu forumu. :D :D
11.06.2012 16:21 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas ,taa ir loti laba ideja ,ja mammai ir triiniisi un vairaak viena vecuma vai liidziiga vecuma beerni-taadi mazi ,kuri tikko saakusi staigaat!Te taa kritika ir liela,bet reaalaa dziivee loti gruuti savaakt tos mazos,iipasi,ja dziivo pilseetaa!Tad jau 'seetina" arii nav laba?!Man loti paliidzeeja "seetinas " variants!
11.06.2012 16:48 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Nu, droši vien man apkārt 40% ir absolūti neaudzinātu muļķu, jo reti kurš sīkucis (1.5-2 gadi)klausās atvērtu muti filozofiskus skaidrojumus kā mammīte raudās un viņam sāpēs, kad pāri pārruļļos riteņbraucējs vai auto. Tie mazuļi, kas tādi lēnīgāki pēc dabas - tie lielākoties arī klausās uzmanīgi un šķiet, ka saprot, ko saka, bet tie, kas ātrāki/ekspresīvāki - ni un ni!

p.s. Par to bērnu sišanu un barošanu ar cepumiem, protams, bija joks!
11.06.2012 16:52 |
 
Reitings 220
Reģ: 03.06.2011
koshlene - pilnīgi piekrītu. Man arī tā raušana aiz kapuces šķiet tāda dīvaina. Bērns bez elpas.
Bet kaut kā ir jāpietur! Aiz rokas ir grūti mazo noturēt.
11.06.2012 16:53 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ārprāts... :D Nezinu, manuprāt, ir pietiekami drošas vietas ar bērniem, kur viņiem mācīt, ko drīkst ko nē, lai nebūtu jābaidās iet pa ielu.
11.06.2012 16:55 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Tiem paziņām, kam ir bērni, vispār, šķiet, nav tādu problēmu, jo cik tad daudz pa kaut kādām maģistrālēm ar tiem sīkajiem staigā? Tam ir parki, pludmales, meži, pļavas utt..
11.06.2012 16:57 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Pilnīgi piekrītu Late viedoklim par bērnu audzināšanu.
Un, skaya, Tev apkārt ir 40% pilnīgi neaudzinātu muļķu visdrīzāk tādēļ, ka ne visām mātēm ir pacietība un gudrība bērnus audzināt paskaidrojot - vairākkārtīgi, iecietīgi.
Vieglāk ir uzsaukt, īsām frāzēm, nedomājot, ka pēctam būs attiecīgās sekas.
Protams, vienmēr ir izņēmumi, veselības, uztveres traucējumi utml., bet tā noteikti nav masveida lieta.

Smags darbs - saldi augļi ir uz ļoti daudzām jomām attiecināms.
11.06.2012 16:58 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es biezi redzu aukliites ar daudz mazulliem taados ratos-visi salikti kopaa-aizved uz parku un tad izlaiz aaraa-visi skrien kur kurais...!Esmu redzeejusi,ka mazie -taadi beernu daarza vecuma-3g veci skeerso ielu taadaa, kaa pavadaa turoties!Audzinataaja iet ar kaadiem 10 mazajiem!Tie mazie ir taadi loti paklausiigi:)
11.06.2012 16:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits