Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kaķis un dzīvoklis

 
Reitings 246
Reģ: 02.08.2009
Sveiki!

Gribēju pavaicāt par kaķiem, kas dzīvo dzīvokļos (nu, netiek laisti ārā). Jums nav bail, ka kaķis izleks pa logu/balkonu? Kā dzīvnieciņš uzvedas četrās sienās.
Vienkārši, visi mani dzīvnieciņi dzīvo laukos, kur var iet kur sirds kāro, gribēju dzirdēt par pilsētnieču kaķiem. :)
05.06.2012 22:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man mājās ir kaķene. Siltajā laikā tiek laista uz balkona, tur vienmēr ir bail, ka nenokristu, jo viņai patīk staigāt pa balkona maliņu un ķert mušas. Kad sabar, sākumā vēl paskatās, nobļaujas un tad tikpat augstprātīgi pa to pašu maliņu aiziet atpakaļ līdz galdam un nokāpj. Nu tā viss ok, normāli - pabaramies, pabaramies, bet tā parasti sēž kārtīgi un elpo svaigu gaisu. :)

Bet vasarā vairākas reizes nedēļā, ja silti - katru vakaru tiek vesta ārā ar kaķu saitīti. Ļoti patīk, pati stāv pie durvīm un prasās. :D Vienīgā problēma - mūsu viedokļi par to, cik ilgi ārā jāuzturās, atškirās. Ja viņai vēl negribas, tad dabūt iekšā praktiski neiespējami. Noguļās ļengana, pieliec roku - rūc kā suns, tik skaļi pie tam, vāks. :D
05.06.2012 22:42 |
 
Reitings 70
Reģ: 29.01.2009
ir,un pat ļoti bail..tādēļ balkonam priekšā piesiprinājām speciālu sietu mājdzivnieku drošībai.
ļoti laba lieta, tāds pelēkā krāsa no metāla materiala. sirds mierīga man un droši maniem minkām, jo ar īpašu gudrību viņi šad tad man neizceļas.
05.06.2012 22:47 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
2x jau ir izlēkusi.
1. reizi, kad logs bija atstāts ar augšu vaļā, 2 reizi atlauza stiprinājumu, ko uzlieku, kad logu vaļā turu.
Bet ir stiprāki sietiņa, tieši priekš šādiem gadījumiem :)
05.06.2012 22:49 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Apzināti jau ārā nelec, bet kaķene bija izkritusi no 4. stāva. Bet neko, dzīva. Pagulēja, pagulēja un tai pašā vakarā pie bļodas ēst. Nākamajā dienā jau atkal pa palodzi.
Un vienu reizi gandrīz sirds pa muti izlēca. Atkal gandrīz izkrita, jau tikai ar priekšķepām pie metāla palodzes turējās, bet kaut kā atpakaļ uzvilkās.

Viņa tāda ekstrēma. :D

Kopumā, šķiet, ka nav problēmu dzīvoklī turēt kaķi.
05.06.2012 22:51 |
 
Reitings 1666
Reģ: 17.05.2012
Siltā laikā dzīvojās pa balkonu, sildās saulītē, vaktē mušiņas un citus knišļus, putniņi agrāk lidoja uz balkona pusi, tos arī ķēra. Staigā pa balkona margu, sēž. Nebaidos nemaz, ka var izkrist. Viņa ir ļoti uzmanīga. Reiz senāk atpakaļ draudzenei kaķis no 4.stāva nokrita. Nu neko, aiznesa pie vetārsta, tas pateica, ka tas nav bīstami, jo 4.stāvs ir augstu un kaķis krišanas laikā sagatavo ķepiņas uz kurām nokrist. Ja kristu no zemāka stāva, tas būtu bīstamāk.
05.06.2012 22:55 |
 
Reitings 203
Reģ: 14.04.2012
Mans pirmais kaķis (runcis) labprāt lēca ārā pa logu, lai tiktu pie putniņiem, kas aiz loga šo kaitināja :D Sākumā bija bail, ka pazudīs, bet beigās šis jau bija iemanījies- pa logu ārā, pa balkonu iekšā (1.stāvs) :D Patika arī iet ārā siksniņā- sākumā bailīgi, bet pēc tam pierod. Bet nu beigās runcis tomēr aizklīda uz labākiem medību laukiem, jo bija izlēcis pa balkonu ārā, nomaldījies un, kad atradām, bija jau par vēlu.
Tagad kaķenei gan ir ļoti bail iet ārpus dzīvokļa. Ir gadījies pāris reizes netīšām viņu atstāt uz balkona un pēc krietna laika viņa joprojām tur sēž :D Pa logu nekad nav izlēkusi, bet patīk gan pie atvērta loga pasēdēt, kā arī pastaigāties pa loga augšējo malu, ja tam ir augša atvērta :D No dzīvokļa viņu var iznest tikai kastē, no kuras šī netiek ārā, citādi- neiespējami :D
05.06.2012 23:00 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Mana kaķene bieži sēž uz balkona, bet nu viņa ir mierīga, nav nekāda mežone un zina, ka nedrīkst līst ārā. :D Pāris reizes kaut ko pamanīdama ir ar ķepām uz palodzes stāvējusi un man jau šķita, ka gribēs lekt, bet nē, pavēroju un nenācās pat iztraucēt, vienalga nelīda.
Es dzīvoju 1. stāvā, tādēļ arī nekādus īpašus drošības pasākumus neievēroju un neuztraucos, pat ja izkritīs, tad nekas ar viņu nenotiks, tikai gūs mācību, ka nevajag līst kur neļauj, jo piezemēšanās būtu mīksta (puķu dobē).
Ja es dzīvotu augstāk, tad arī neuzskatu to par problēmu, jo es vienkārši taisītu vaļā tikai loga augšpusi vai arī atstātu kaķi citā istabā, kamēr logi vai balkona durvis ir pilnībā vaļā.
05.06.2012 23:03 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
varu tik pastāstīt, ka brālim kaķis arī tika laists uz balkona.. vienreiz no 9. stāva nokrita/izkrita.. Viss ok. A otrreiz nositās :( Viņi ir dunduki un reizēm nejēdz, ka var nenoturēties un, ka nedrīkst ar ieskrējienu lēkt uz margām, ķerot mušas vai putnus. :(
05.06.2012 23:07 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man atkal ir sekojosh jautajums - musu runcis tiek laists ara 150x diena. Dzivojam 1. stava ar durvim uz iekspagalmu, tapec turpu-surpu staigat nav problema (vienigi, ja vins izdoma vnk mus pachakaret un ik pec 15 minutem prasities, tad ara, tad ieksa.) Varetu teikt, ka vins ir nepilna laika aara kakis, majas pa nakti gul, ed un atkal ara.
Mes jau sen gribam parvakties uz citu dzivokli, kur nebus iespejas vinu laist ara pavisam. Ka jus domajat, vai kakis ieradis, vai naudes visu laiku, meginas izlist uz balkona utt? Man jau liekas, ka tas bus neizturami un ari kaka zheel, bet tik stulbi kakja del neparvakties uz labaku dzivokli.
05.06.2012 23:14 |
 
Reitings 1109
Reģ: 17.10.2009
Nav problēmu - mans kaķis ir pārāk slinks, lai apgrūtinātu sevi ar rāpšanos uz balkona margām, viņš dod priekšroku gulēt saulītē pie atvērtām balkona durvīm.
05.06.2012 23:17 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Agrāk man bija persietis. Nu tad gāja uz balkona un sildījās saulītē. I prātā nenāca kaut kur rāpties. Ļoti gudrs kaķid bija. Vasarās arī nesu viņu ārā, lai paskraida un paēd zālīti. Baigi viņam patika. Nekad neskriena prom, staigāja bez siksnas.

Tagad paņēmam mazu kaķēnu un uz balkona nelaižām, jo vēl mazs un dumjšs
05.06.2012 23:22 |
 
Reitings 475
Reģ: 03.03.2011
Mans kaķis,ja nemaldos,tad parasti katras vasaras laikā,vismaz,3x izkrīt pa logu :D (3ajā stāvā dzīvoju),bet nekas dzīvs. Dažreiz,protams,nesanāk samērā veiksmīgi viņam piezemēties,bet divu dienu laikā atkopjas :D
05.06.2012 23:38 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Esmu vedusi tādu dzīvokļa kaķi uz mājām mazpilsētā, jo saimnieki brauca prom uz ārzemēm un meklēja jaunus īpašniekus. No sākuma ārā negāja vispār un tad ar katru dienu palielināja savu staigājamo apli. Iepazina, kas ir putniņi un citi dzīvnieciņi, bet ja nedod Dievs uzkāpj kokā, tad nokāpt lejā neprot joprojām. Labi, ka viņš ir pietiekami gudrs, lai nerāptos ļoti augstos kokos :D .
06.06.2012 00:00 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
par izkrisanu no loga neutrauktos.pat ja izkristu-lielaka dala paliek dzivi, viss ir ok.
pietam, es vairak bazitos par to, ka var tapetes u.c mebeles saskrapet....
06.06.2012 00:09 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Mans mincis pajauns bija, dumiķītis, bija atķeksējis logu vaļā un izkritis no 2. stāva uz betona, nācu mājās un kaimiņi nesa pretī, sirds lūza, tāds nabadziņš bija, ķepa izmežgīta un šķaudīja asinis no deguntiņa, tāds apdullis nīkuļoja kādu nedēļu, bet atkopās, bet kājiņa tomēr palika nedaudz līka pavisam.
06.06.2012 01:52 |
 
Reitings 701
Reģ: 29.01.2009
Es savas kakjenes reizi pa reizei izlaidu ara, bet siksninas gan nebija. tad nu gan abas satrakojas un tad majas dabut nevareja, ielida pukes un ruca un snaca:D un tad vel uzlida koka un netika leja jo nebija radusas pie kokiem:D Bet kopuma, parcik man bija divas kakenites - masinas, tad viss bija ok, garlaicigi vinam nebija, maja vislaik bija izardita, viss saskrapets utt.:D
06.06.2012 02:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits