Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LKA, RSU vai LU?

 
Reitings 34
Reģ: 09.10.2009
Sveikas!

Kā jau daudzas no jums, arī es šogad esmu lielas izvēles priekšā - jāizvēlas īstā augstskola un īstā studiju programma. Mani interesē valodas, kultūra, sports, arī žurnālistika.

Līdz šim biju pārliecināta, ka iešu uz RSU žurnālistiku, tur ir diezgan interesanta programma - gan foto, gan sporta žurnālistika, 2 svešvalodas, taču mulsina, ka tas ir akadēmiskais bakalaurs un tikai 6 nedēļu prakse.

Vēl viens variants ir iet uz LU un studēt vēsturi, tieši kultūras mantojumu, bet nav īsti skaidrs, kādi priekšmeti tur ir un kādas ir prakses iespējas, kā arī, vai tur papildus bez latīņu valodas, māca arī citas. Tāpt nezinu, cik tur ir budžeta vietu.

Trešais variants ir Latvijas kultūras akadēmija. Tur varētu studēt Starpkultūru sakarus Latvija - Francija. Kā jau minēju, interesē valodas, īpaši romāņu un pašlaik arī papildus apgūstu franču valodu. Šajā programma uzmanība pievērsta tieši kultūrai- gan māksla, gan kino, gan literatūra- un var papildus franču un angļu mācīties vēl vienu svešvalodu. Taču atkal nezinu par prakses iespējām (vai nu biju akla, vai kā, bet Skolā 2012 šo augstskolu neredzēju un nevarēju pavaicāt) un nav īsta skaidrības par budžeta vietām un darba iespējām pēc tam.

Ja kādai ir kāda noderīga informāciju, lūdzu ziņojiet. Vēlētos beidzot tikt skaidrībā. Varbūt ir laba vai slikta pieredze, kas tāds, ko pašas augstskolas neatklāj. To visu gribu uzzināt. Jau iepriekš paldies! :)
11.05.2012 17:31 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
tavā vietā žurnālistiku noteikti neizvēlētos.
kādēļ?
1. mazs atalgojums,
2. stresains darbs (būsi izdegusi),
3. garas darba stundas,
4. mainīgs darba grafiks,
5. īslaicīga profesija,
6. nav nepieciešams akadēmiskais grāds, lai kļūtu par žurnālistu (daudzi mediji, pieņemot darbā žurnālistus, raksta "nav vajadzīgs kārtējais akadēmiskais sausiņš", t.i., par žurnālistu var kļūt JEBKURŠ, kurš prot rakstīt)
11.05.2012 17:41 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 31.05.2011
Katra zina mes neviena Tev nepalidzesim..viedokli loti atskiras. Piem, man nepatik sava augstskola, bet citi ir stava sajusma.. tapat pec novirziena izveles..
Neiespaidojies no apkartejas ietekmes...
11.05.2012 17:46 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
nu žurnālisti ir modes lieta jau gadus 5-6, tad padomā cik daudz diplomētu žurnālistu ir, un cik daudz no viņiem arī ir žurnālisti reālajā dzīvē.

Es būtu par pēdējo variantu, bet es neesmu Tu un Tu neesi es
11.05.2012 17:57 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Šie varianti man šķiet pārāk dažādi, kaut gan ir kopsaucēji. Drīzāk jājautā - ko tieši nākotnē gribi darīt un kur sevi redzi?
11.05.2012 17:59 |
 
Reitings 665
Reģ: 29.01.2009
Tagad beigshu pirmo kursu LKA starpkultuuru sakari Latvija- Spaanija.
Nuu..ir kaa ir.. ne iipashi patiik, apsveru domu mainiit skolu, ja atradiishu ko labaaku.
Neteiktu, ka skola galiigi garaam un taa :D bet nu liekas kkaa bezjeedziigi ko tur maaca.. vieniigais varbuut kaut cik jeedziigais buutu valoda, manaa gadijumaa spaanju. Bet skola liekas taada vecmodiiga un nezinu par ko ar sho izgliitiibu vareertu straadaat.. Vnk neredzu jeegu shim novirzienam.. Maacos shobriid ja godiigi tikai maaciishanaas peec.. bet nu mana problema ir taa, ka pati jau nezinu par ko veeleetos naakotnee straadaat... :(
11.05.2012 18:03 |
 
Reitings 298
Reģ: 15.11.2009
man māsa mācijās LKA starptautiskie sakari Latvija-vācija.
darbs pēc tam?
strādā kādā firmā eksporta ārejo sakaru nodaļā, komunicē ar klientiem vācu valodā. cik zinu tagad ļoti meklē cilvēkus, kuri zina franču val. un ar to ir vēl lielākas iespējas, pat ir cilvēki kas dabū darbu Briselē.
11.05.2012 18:09 |
 
Reitings 34
Reģ: 09.10.2009
Man patīk rakstīt un, manuprāt, arī padodas. Ir bijusi pieredze rakstīšanā vietējai avīzei. Interesē dažādi kultūras jautājumi, mākslas kritika. Taču tajā pašā laikā ļoti patīk arī sports, un ie diezgan labas zināšanas šajā jomā, tāpēc bija doma, ka varētu būt sporta žurnāliste. Tieši šajā virzienā, manuprāt, Latvijā nav nemaz tik daudz cilvēku. Bet rodas jautājums, ko tad labāk mācīties. Man primārais ir, lai studiju programma būtu ietvertas pēc iespējas vairāk valodas. Nudien nezinu, ko labāk darīt.
11.05.2012 19:08 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Studēju vēsturi.
Bakalauros ir Latīņu valoda A daļā vienu semestri pirmajā kursā.Citas valodas papildus kā A vai B daļas kursi nav.Protams,var ņemt C daļā valodas no citas fakultātes.Man draudzene ņēma padziļināti latīņu valodu,bet cits kursa biedrs igauņu valodu utt.Mācību priekšmeti ir saistīti ar vēsturi.Tāpēc,ja tev svarīgi,lai daudz valodas mācītu,tad VFF nav Tava vieta.
Prakse ir arheologiem vasarā.Neko sīkāk nezināšu,jo mans izvēlētais studiju modulis nav KM.Cik tagad ir budžeta vietu arī nezināšu,jo tajā skaitlī noteikti ir bijušas pārmaiņas kopš tā laika,kad es bakalauros mācījos.
11.05.2012 19:18 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
ja izlem par labu žurnālistikai, saprātīgākais variants būtu Vidzemes augstskola, jo tajā ir profesionālā programma ar regulāru praksi. pati studēju žurnālistiku LU un neesmu sajūsmā par programmu. komunikācijas akadēmiskie priekšmeti noderēs varbūt vienīgi rakstot bakalaura darbu, tāpēc tie ir trīs gandrīz vai izniekoti semestri + ir vairāki pasniedzēji, kas vienkārši dzīvo kaut kādā iedomu pasaulītē

no RSU pazīstu tikai vienu žurnālistikas studentu, kurš teica, ka viņam patīk, bet tas bija vēl pirmajā semestrī. tagad ir paņemis pārtraukumu uz gadu
11.05.2012 20:22 |
 
Reitings 34
Reģ: 09.10.2009
Paceļu
15.05.2012 19:17 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
čau! par pārējiem nevaru pateikt, bet par RSU- tur noteikti būs tā, ka rakstīsi daudz darbus un iegūsi daudz TEORIJU!
ja varēsi apvienot to ar praksi kādā redakcijā, tad būtu lieliski!
15.05.2012 19:25 |
 
Reitings 85
Reģ: 15.05.2009
Šeit negatīvākā puse:
1. par žurnālistiem jau izteicās-studijas darbu nedod nemaz. RSU-kaudze teorijas un bezjēdzīgi konspekti un referāti.
2. LU vēsture-kaudze potenciālie bezdarbnieki un pārdevēji vai dīkdieņi. Darba tur nav.
3. LKA un līdzīgās filologu studijas -iemāca būt tev par gudru sievu francūzim/anglim utt. Darba jomā-tāpat jāmācās klāt. Franču valodu varbūt pat vieglāk iemācītes aizbraucot uz gadu br'vprātīgajā darbā uz Franciju un tad mācoties Francijā pēc tam.

Pozitīvā puse-ja dara no sirds un to kas patīk, tad vienmēr izdodas! :) Lai veicas!
15.05.2012 23:12 |
 
Reitings 63
Reģ: 04.02.2011
Nezinu kā pārējās augstskolās, bet, piemēram, RSU multimedijos mācību ietvaros praktiskās nodarbības ir padaudz, ja salīdzina ar tiem pašiem žurnālistiem.
Tajā pašā laikā, ja tev nepieciešama prakse žurnālistikā, tevi neviens netur iet uz jebkuru redakciju un tur burzīties. NRA redakcijā samērā labprātīgi ņēma studentus un mācīja strādāšanas procesā.
Tāpat arī RSU šogad iepirka veselu kaudzi ar dažādu tehniku izmantošanai studentu praktiskajās nodarbībās, mums pēdējā gada studentiem nedaudz žēl palika, ka mēs to visu vairs nelietosim, bet jaunie dabūs.
Protams, RSU būs daudz jālasa teorijas un jāraksta kopsavilkumi, mazāk referāti, bet tādēļ jau tā ir akadēmiskas ievirzes augstskola. Ja esi saprātīgs cilvēks un esi gatavs ņemt no tā, ko tev dod, to, ko tev vajag, tad arī akademiskās studijas nemaz nav slikts variants. Vismaz iemācīsies domāt un analizēt.
Nobeigumā - ja nebūsi gana entuziastisks un gatavs pakustināt savu pakaļu, tad ari augstskolā, kur spiež uz praktiskām nodarbībām, neko neiegūsi, ja pats neinteresēsies par dzīvi un iepsējām ārpus augstskolas. Neizvēlies augstskolu tikai papīra dēļ, izvēlies pēc savām interesēm, jo šobrīd ir ļoti grūti paredzēt kādas jomas pārstāvji būs visnepieciešmaākie pēc 3 vai 4 gadiem. Viens gan ir skaidrs - pārdevējiem un oficiantiem vakances gan būs vienmēr vairāk nekā visādiem speciālistiem ;)

Veiksmes izvēlē !
16.05.2012 13:54 |
 
Reitings 63
Reģ: 04.02.2011
Vēl aizmirsu piebilst! Par prakstiskajām iemaņām un to iegūšanu. RSU ir lielisks studentu radio "Runā Skaļāk!", tas pamazām attīstās un nākotnē būs nopietns un konkurējošs medijs. Ikviens, kuram pietiek patstāvības un apņēmības, kā arī ir idejām pilna galva var nākt un darboties tajā, neatkarīgi no izvēlētās studiju programmas. Ja esi spējīgs "bidīt" savu ideju, vari vadīt arī atsevišķu savu raidījumu - viss ir demokrātiski un bez aizspriedumiem, ikvienam tiek dota iespēja. Pēc tam taču tik patīkami būt ierakstīt savā CV - studiju gados vadīju savu iknedēļas raidījumu radio "Runā Skaļāk!". Tas nu tik daudz par to, ka praktiski strādāt ir iespējams paralēli studijām un, pat tālu neejot no lekciju norises vietas, tikai jāvēlās strādāt.
16.05.2012 14:02 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Interesanti, ka cilvēki izvēlas studijas pēc tā, kā tur māca un cik tur interesanti.
Tam NAV nozīmes.
Studijas ir tikai līdzeklis ceļā uz profesionālo izaugsmi. Vispirms ir jāizdomā, "kas tu vēlies būt". Un tad saproti, kādas kvalitātes tev ir vajadzīgas, lai to sasniegtu. Un tad arī izvēlies attiecīgo programmu.
Viss pārējais - mācību kvalitāte - tikai un vienīgi no tevis atkarīgs, cik tu daudz pati strādāsi.
16.05.2012 14:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Par žurnālistu tiešām nav vērts mācīties, jo tu aī tagad vari būt žurnāliste - ņem un raksti. Zinu tieši, ka daudzi, kas strādā šajā jomā ir teikuši, ka tas izmests laiks, un ka nav jēgas speciāli mācīties. Vai nu ir iekšā, vai nav! Drīzāk, tad mēģināt tikt kādā žurnālā vai avīzē strādāt jau, un tad mācīties papildus kādu citu lietu, kas žurnālista darbā varētu noderēt, kaut vai kādas valodas.
16.05.2012 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits