Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

LU Bioloģija

 
Reitings 202
Reģ: 29.01.2009
Varbūt kāda LU mācās bioloģiju?
Kādi plusi un mīnusi šai programmai? :)
Gribēju pajautāt par to Kolkas praksi - cik ilgi tā notiek?
07.05.2012 15:36 |
 
Reitings 1569
Reģ: 25.07.2010
Nemācos biologos, bet man arī bija prakse Kolkā ar biologiem.
Prakses ilgums ir atkarīgs no tā par, ko tālāk gribēsi mācīties.
Ja nemaldos tie, kas tālāk kukaiņus grib izzināt Kolkā bija jāpavada mēnesis .
Bet tie , kas tikai par augiem, tiem bija 2 nedēļas. :)
07.05.2012 15:39 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Cik atceros, tad prakse viņiem ir kādu nedēļu un vairāk jau izpaužas tādā nometņveidīgā pasākumā :) Par plusiem/mīnusiem konkrēti neko nezinu, bet daudzi klasesbiedri šogad pabeidz, tā kā laikam jau patīk. Es Tev ieteiktu atrast kādu, kas tur šobrīd studē, un visu izjautāt - būs skaidrāk!
07.05.2012 15:40 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ak, tā laikam kaut kāda cita prakse tad, jo tas, ko es atceros, bija ne ilgāk par 10 dienām..
07.05.2012 15:40 |
 
Reitings 1569
Reģ: 25.07.2010
Kolkas praksē gandrīz katru dienu testi :D nav laika atpūtai... :/
07.05.2012 15:42 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Gan jau es domāju kaut kādu pasākumu tur pat Kolkā, jo tiešām atceros, kā man teica, ka jāpērk dzert, jo uz praksi jābrauc! :D Bet, ja nemaldos, tad tas bija 1.kursā, tā kā gan jau kāds iepazināšanās pasākums vai kas tāds.. Bet vatbūt es visu, visu jaucu, jā. :D
07.05.2012 15:44 |
 
Reitings 1569
Reģ: 25.07.2010
:D nē, nu tur ir vakara pasēdēšanas un tā, bet kad es pagājušajā gadā braucu, pārsvarā lielie vakara tusētāji bija iepriekšējie kursi, kuri atbrauca vienkārši atpūsties :D
07.05.2012 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Gan Malibu, gan Salomei ir taisnība par mācībām un tusiņiem :D
Pati mācos BF. Obligāti kā A kurss pēc 1. kursa ir 2 nedēļas Kolkā (gandrīz katru dienu testi, vakarā tie, kas grib var tusēties pie ugunskura). B daļas kurss ir vēl 2 nedēļas, to parasti ņem zaļie biologi, kas turpina mācības zooloģijā, botānikā, hidrobio.
Katru gadu uz Kolku brauc lielie biologi - vecākie kursi, tiem ballīte ar teltīm, mūziku, zivju kūpināšanu.
Prakses A daļa sākas uzreiz pēc Jāņiem un turpinas 2 nedēļas, pēc tās sākas B daļas kurss, kas nav obligāts.
10 dienu prakse ir vēl specifiskāka, katru otro gadu jūlijā pēdējā nedēļā sākas 10 dienu B daļas kurss, pagājušo gadu bija par bezmugurkaulniekiem, šogad, ja notiks, tad būs par sūnām. Vasaras prakses ir foršs veids, kā pelnīt kredītpunktus: pie jūras sauļojoties tiek mācīti latīniskie vārdi un tad atbildēti.
07.05.2012 15:59 |
 
Reitings 202
Reģ: 29.01.2009
Elsa - kurā kursā mācies? Un kuru virzienu izvēlējies?
Kā vispār ir ar mācībām - lekcijas notiek katru dienu līdz vēlam vakaram? Nenožēlo. ka izvēlējies? :)
07.05.2012 16:18 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Mācos 2. kursā, izvēlēto virzienu paturēšu pie sevis, bet es ņemu gan no mikrobioloģijas kursus, gan no zooloģijas un botānikas kursus :)
Pirmajā kursā lekcijas ir katru dienu, ir daudz laboratorijas darbi (tie ir obligāti). Pirmajā kursā ir augstākā matemātika, fizika, ģeogrāfija, ķīmija- katrs priekšmets 1 semestri. Katru gadu ir viena grupa, kurai tiešām laboratorijas darbi ir līdz vēlam vakaram septiņiem vai astoņiem :D bet tas ir pie viena pasniedzēja un ilgst tik 1 mēnesi.
2. kursā ir vairāk izvēles priekšmeti, dažiem maniem kursabiedriem skola ir 3 reizes nedēļā ( kā sakombinē kursus). Man šajā semestrī dikti daudz priekšmeti un viena brīva diena, bet esmu aprēķinājusi, ka nākamajā būs stipri mazāk.
Es biologus izvēlējos, jo mācījos ģimnāzijā eksakto priekšmetu klasē un skolotāja aģitēja BF :D Tagad droši vien neietu uz biologiem. Pasniedzēji ir forši, kursi noderīgi, bet 2 gadu laikā esmu sapratusi, ka pa īstam nezinu vai būšu bioloģijas nozarē. Īstenībā daudziem, cik esmu dzirdējusi, pēc 2. kursa ir tāds lūzuma punkts. Savukārt tiem, kam ļooti patīk sava nozare viss ir kārtībā, daži kursabiedri nebeidz jūsmot par vardēm vai DNS sekvenēšanu :D
07.05.2012 16:33 |
 
Reitings 202
Reģ: 29.01.2009
Un kā ir ar darba iespējām? Laboratorijās baltos halātiņos, pētniecības institūtos vai arī kaut kas interesantāks ir? :D
Izklausās jau diezgan sarežģīti.. :D
07.05.2012 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Kursabiedri, kas izstrādā darbus Biomedicīnas institūtā vai Mikrobioloģijas institūtā jau šobrīd kaut ko pelna. No absolventiem daudzi strādā farmācijas firmās arī zāļu izplatīšanā. Paziņa mācījās kā fiziologs, tagad strādā veselības centrā. Zaļiem biologiem arī pētījuma centros darbs atrodas, taču, cik esmu dzirdējusi, daudzi raksta ES projektus, teritorijas plānojumus. Tagad aktuāli ir projekti par Baltijas jūru, tiem vajag veikt izpēti, piemēram, Helsinkos un Stokholmā ir ļoti augstā līmenī izpētes centri, mums pasniedzējs tur strādā un uz LV brauc vieslekcijās,
loti interesanti ir viņā klausīties.
07.05.2012 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 74
Reģ: 23.03.2012
Es esmu beigusi biologus un kā reiz strādāju laboratorijā baltā halātiņā. Darba iespējas biologiem ir diezgan plašas. Pētniecība ir tikai viena no iespējām. Atkarībā no specializācijas var strādāt diagnostikas centros, pārtikas ražošanas uzņēmumos, ar bioloģiskās attīrīšanas iekārtām, visādās pārvaldēs un valsts institūcijās, muzejos, par pasniedzēju, saistībā ar mežiem, ūdeņiem, dzīvniekiem, kaut policijā (kā CSI) un tā tālāk. Nemaz nerunājot, ka ļoti plašas iespējas tālākajai izglītībai un darbam ir ārvalstīs, it īpaši, ja runa ir par pētniecību un institūcijai, kurā strādā, ir sadarbības partneri (parasti ir). Var iegūt dažādas stipendijas.
Es bioloģiju izvēlējot tāpēc, ka jau no vidusskolas man nebija cita mērķa, un virziens arī bija skaidrs. Ne mirkli nenožēloju, pašai savs darbs šķiet ārkārtīgi interesants. Bet, ja nav īstas skaidrības, vai to vēlies, tad var gadīties visādi - varbūt iepatiksies, varbūt nē. Un jā, uzskatu, ka šajā nozarē maģistra grāds ir minimālā izglītība, lai sevi varētu saukt par puslīdz labu speciālistu. Bakalaurs ir tikai tāds ieskats.
07.05.2012 17:02 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.03.2013
Kā īsti ir ar atalgojumu šajā sfērā, konkrētāk interesē "baltā" bioloģija?!
Vai par,piemēram, mikrobiologu parasti iet mācīties tālāk un parasti dabū darbu tajā nozarē tikai labākie bakalaura studenti, kā arī,vai pēc tam var atrast darbu laboratorijās diezgan viegli?
08.05.2013 19:41 |
 
Reitings 4
Reģ: 13.06.2014
Sveikas! Mani arī interesē šī tēma, tāpēc vēlos uzzināt par studijām LU vairāk!
Vai te ir kāda, kura mācās/mācījās biologus? Kā ir mācīties jaunajā Zinātņu centrā Torņakalnā? Kas patīk/nepatīk? Kādā profesijā redzat sevi pēc studijām?:)
25.01.2016 16:34 |
 
Reitings 29
Reģ: 20.10.2009
Sveika!
Es šogad pabeidzu 3 kursu bakalaura programmā. Jaunais Dabaszinātņu akadēmiskais centrs(DAC) ir patīkama vieta kur mācīties,bet man pašai ļoti pietrūkst vecā ēka pie Nacionālā teātra. Bet tas tikai man- zinu daudzus,kuri ir sajūsmā par DAC. Pati mācos mikrobioloģiju,bet teikšu godīgi nedomāju,ka vēlēšos turpināt mācīties tālāk.
Par praksi un biologu dzīvesveidu meitenes jau pirms tam visu ir uzrakstījušas- nekas nav mainījies! Praksē ir jautri un tā ir lieliska iespēja iepazīt gan kursabiedrus,gan vecāko kursu studentus!
Darba iespējas pēc studijām ir salīdzinoši lielas- jau tagad daudzi mani kursabiedri strādā un pelna.
Ja nu vēlies ko sīkāk uzraksti man vēstuli ar tiešākiem jautājumiem! :)
28.01.2016 15:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits