Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pilna laika klātiene - mācības vakarā.

 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Sveikas! :)
Šobrīd pētu visu, kas saistīts ar maģistra studijām manā universitātē, un manas domas šobrīd ir apstājušās pie Pilna laika klātienes studijām vakarā grupā.
Es saprotu, ka viss ir atkarīgs no cilvēka paša, kā arī to, ka viss ir iespējams, tomēr vēlos jums jautāt - tām, kas ir mācījušās šādā veidā - cik grūti jums tas bija? Cik bieži jutāties kā izspiesti apelsīni? Cik liela ir iespēja, ka atliek laiks kaut kam citam, piemēram, sporta klubam?
Par šādu variantu domāju, jo tas dotu iespēju, no nepilnas slodzes pāriet uz pilnas slodzes darbu, līdz ar to - dienas man nebūtu brīvas - neiesakiet, ka brīvais laiks radīsies šādā veidā. :D
05.05.2012 12:04 |
 
Reitings 446
Reģ: 05.03.2012
Iesaku paintereseeties par nepilna laika klaatieni... Jaaiet katru 6dienu, bet peliek laiks daudz kam. Pati shaadi studeeju - darba dienaas uz pilnu slodzi darbaa, savukaart 6dienaas - maaciijos. Ljoti labi, nebija peec darba nogurushai veel kaut kur jaabrauc.
Zinu, ka studijas vakaros buutu ljoti smagi un buutu dziivojusi muuzhiigaa skrieshanaa un laika truukumaa.
05.05.2012 12:18 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man tāds ritms jau no vidusskolas 12 klases, kad sāku strādāt, tas gan bija smagi, jo vakarskola sākās 3, bet man darbs beidzās 5 un kamēr līdz skolai iznāca tik 6, ļoti daudz kavēju, un tas bija tiešām grūti, tagad jau augstskolā 3 kursā mācos pilna laika klātienē vakarā un citādi nevaru iedomāties, darbs beidzas 5, skola sākas 18:15, iznāk neliels skrējiens, bet esmu apmierināta, noteikti mācības ir kvalitatīvākas mācoties šādā ritmā, nevis neklātienē.
05.05.2012 12:26 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
es tā esmu mācījusies 4 gadus (ok, ne visu to laiku arī strādāju, bet ik pa laikam - jā). Protams, labprātāk būtu braukusi mājās vai k ko citu darījusi nevis uz skolu, bet, nu, saņēmos kaut kā. Un ar brīvo laiku arī nav tik traki - es vēl paralēli tiesības liku, braukšanas ņēmu utt. Viss ir atkarīgs tikai no Tevis, man, piemēram, ir tā, ka jo vairāk daru, jo labāk jūtos, tā kā bija ļoti labs tas variants par studijām vakaros.

Re, ka Luca iesaka sestdienās, a, man savukārt tas liktos neforšāk, tā kā viss atkarīgs no Tevis pašas. :)
05.05.2012 12:27 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Luca - nepilna laika klātienei nav budžeta vietu, turklāt jāmācās viens semestris vairāk, kā arī, manā programmā lekcijas būtu ne tikai 6dienās, bet arī 4dienās, 5dienās, un, iespējams - 3dienās. :/
Gurri - vai Tev darba dienās atliek laiks vēl kaut kam? Vai katra diena ir - pieceļos, eju uz darbu, pēc darba uz skolu, pēc skolas mājās un iekrītu gultā?
05.05.2012 12:30 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Es tā mācījos gadu. Bija grūti, bet nebija nemaz tik traki. Vienīgi nedaudz besīja tas, ka tad, kad mācības beigušās gandrīz visi veikali jau ir slēgti, t.i., ja, piemēram, kādam ir jubileja un ir jāsameklē dāvana, tad tas viss ir jādara ļoti savlaicīgi.
Pēc tam pārgāju uz pilna laika studijām 5dienās un 6dienās (vairāk gan finansiālo apsvērumu dēļ, jo dzīvoju un strādāju toreiz ne Rīgā, bija katru vakaru jābrauc uz augstskolu, par stāvvietu jāmaksā). Arī nebija ne vainas.
05.05.2012 12:34 |
 
10 gadi
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Mans draugs strādā katru dienu un vakarā iet uz LU. Pirmajā kursā bija smagi, jo lekcijas notika katru vakaru. Tagad vai nu pierastāk, vai mazāk lekciju, bet vairs nesūdzas. Es nezinu, es tā nevarētu, bet redzu, ka viņš ieskaitēm gatavojas vai nu darbā, vai naktī kaut ko palasa, bet neiespringst. Brīvdienās ierastais salikums, skola+ darbs, ir tā apnicis, ka negribas uz to pusi pat skatīties un kaut ko darīt.
Ā, un sporta klubam laiku, cik zinu, viņš atvēl pēc lekcijas, bet tad arī mājās ierodas tikai ap 23jiem.
Laikam man baigi negatīvs ieraksts sanācis :) bet es to vairāk no sava skata punkta. Ir viņam kursā daudz meitenes, kas arī strādā un mācās. Ir strādājoši tēvi un mātes. Gan jau, ja interesē tas, ko studē, un darbs patīk tad vieglāk savienot.
05.05.2012 12:34 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man nav katru dienu jāmācās, bet 3 dienas nedēļā, un pat ja būtu katru dienu- nekas, labāk pavadīt tā laiku nekā sēžot mājās dirnot pie TV, skatoties kārtējo seriālu vai sēdēt internetā, jo man arī patīk tas ko mācos, man ir interesanti :)
05.05.2012 12:42 |
 
Reitings 446
Reģ: 05.03.2012
Gurri, ja nezini kaa ir neklaatienee ar kvalitaati, nevajag prikstinjus pa klaviatuuru klabinaat nemaz. Viss atkariigs no maaciibu iestaades un, tici man, katru 6dienu no 9:00 liidz 16:00 vai 18:00 maacoties, es nejutos neko zaudeejusi kvalitaates zinjaa... Pieljauju, ka peec darba galva jau gana kuupeetu, lai veel iedziljinaatos tajaa, ko pasniedzeeji tur vaavuljo.
05.05.2012 12:42 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Luca, bet ne vienmēr mācības 6dienās nozīmē neklātiene. Es mācījos 2 reizes nedēļā - 5dienā un 6dienā, taču tā bija pilna laika klātiene.
Ja ir neklātiene, t.i. mācības tikai 6dienās, manuprāt, vienīgais trūkums ir tas, ka viņi parasti mācās ilgāk kā pilna laika klātienē.
05.05.2012 12:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits