Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

veco lauzju pansionaats

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
lieta taada, ka dziivoju aarzemees un iespeeja, ka panjemu savu mammu pie seviim ir izsleegta, jo manaa mazpilseetaa latviski runaajosho kopeeju atrast ir neiespeejami un mana mamma angliski nemaak ne vaarda. vai zinaat kaadu pansionaatu, kuraa pret iemiitniekiem ir laba attieksme un kur ir normaali dziives apstaklji? cenai nav noziimes. veelams buutu , ja buutu iespeeja izmitinaat gan vinju, gan vinjas draugu vienaa istabinjaa.
19.04.2012 03:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Tas ,starp citu ,ir mans sapnis -atveert veco lauzu miitni veciem cilveekiem Latvijaa!Es pat biju izraudziijusi vietu Juurmalaa!Pie pasas juuras-Dzintaros !Ja Dievs man dos naudu -noteikti to iistenosu!Es jau tik ilgi straadaaju ar veciem laudiim ASV-man kaadreiz tik zeel Latvijas vecie cilveeki-buutu viniem iespeeja taa dziivot ,kaa vecie cilveeki dziivo seit!
Krista ,vai negribi nemt kaadu privaati-kaadu studenti!?Zinu gadiijumus ,kad tas darbojas loti labi-ir tik daudz cilveeku ,kuri grib pelniit naudinu ,tiesi pieskatot vecus cilveekus!:)
19.04.2012 07:20 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Emmanuelle - ideja ļoti laba un svētīga, no otras puses - 90% pernsionāru knapi galus spēj savilkt kopā un par pansionātu nespētu samaksāt. Latvijā pansionāts (un uztvere par to) ir gandrīz vienlīdzīgs ar nabagmāju vai ragaviņu vilkšanu uz mežu.

Man viena zināmā tante dzīvo Kanādā pansionātā - zini, tur ir vēl glaunāk nekā vidējais latvietis dzīvo! Es jau smējos, ka pati tur labprāt dzīvotu! :D
19.04.2012 08:53 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Emmanuelle - neticēsi - es tieši vakar par to runāju ar draugu, ka būtu labi atvērt pansionātu, kur vecie cilvēki justos vajadzīgi, varētu muzicēt un nodarboties ar dažādiem hobijiem, audzēt dārzeņus, nu doma tāda - lai ir ar ko nodarboties! Esmu jaunāka par tevi, tu droši ka pirmā paspēsi īstenot šo sapni :D
19.04.2012 09:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Te ir vietas,kur cilveeki dziivo ,maksaajot tikai savu pensiju , tad ir vietas taadiem situeetiem cilveekiem !Jaasaka godiigi ,ka arii tur ,kur cilveeki maksaa savu pensiju ,tie sanitaari-apruupeetaaji dara darbu loti labi!
Biezi esmu dzirdeejusi taadus vaardus,kaa maksaa taa straadaa!Muusu pusee tas neiedarbojas-tie cilveeki ir noteikti iipasi,kuri dara to darbu!Tas laikam ir talants ,ruupeeties par veco cilveeku no sirds!Es gribeetu taadu komandu...!Nekas nav neiespeejami-vajadziiga tikai nauda!:)
19.04.2012 17:32 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
nu šeit es biju pansionātā, šausmas, asaras sariesās acīs uz visu to skatoties
19.04.2012 17:42 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
He, ASV taču ir pat tā pilsēta, kur dzīvo tikai pensionāri. Katrs savā mājā, viens otram kaimiņos un viņiem tur ir viss - sporta zāle, dažādi interešu klubi u.t.t Raidījumā, kur par to skatījos tika izteikta skepse, ka nav labi dzīvot tik ļoti atrauti no jauniešiem, bet man tas gan likās sasodīti forši, jo lielākā daļa izskatījās visai laimīga, jo var izbaudīt vecumdienas ar tādiem pašiem cilvēkiem, vienā vecuma grupā. Bet katram savs, pati gan šaubos, ka kaut ko tādu gribētu, kad man būs pensijas vecums.

Ok, tas nedaudz ne par autores tēmu, tikai atcerējos, ja jau te daudzas sāka runāt par pansionātiem. :)
19.04.2012 17:46 |
 
Reitings 157
Reģ: 19.03.2012
par uzturēšanos pansionātā tik dārgi jāmaksā, ka ne katrs to var atļauties Latvijā
19.04.2012 17:51 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Šarlote, manuprāt, ka par uzturēšanos tiek iekasēta veco ļaužu pensijas liela daļa, nevis kāda īpašā maksa.
atbildēt uz autores jautājumu gan nevaru.
19.04.2012 17:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Vienrz-tu tik labi noraksturoji "manu ielinu"!!Es no saakuma loti briinijos ,ka visi kaimini taadi vecaaki gados!Dziivoju pataalu no Sanfrancisko!Liekas ,ka jaunos cilveekus redzu tiesaam maz...Viira deels jau izaudzis ,apkaarteejiem kaiminiem arii beerni jau dziivo kaut kur citur...Vieniigais "jaunais cilveeks" kaiminos ir austriesu Maksis(7gadi:D),kurs reizi pa reizei "izlaiz kaadu skanu":D!Man patiik klususms maajaas,jo darbs ar cilveekiem,bet ja labi padomaa ,reizeem liekas,ka esmu uz vientulas salas,kur dziivo tikai vecaaki cilveeki-es saliidzinosi ,juutos kaa "beerns"!
Pietruukst taa dziiviiba kaadreiz!Atceros vecos laikus Latvijaa-viss pie rokas...teaatri,maakslas galerijas uttTas man loti patika!
19.04.2012 18:00 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sarlote-arii ASV ir loti daargi!Ir taads noteikums,ja cilveekam ir iipasumi un nauda ,vins nemaz nevar iet tajaa leetajaa-vinam ir jaamaksaa!Tajaa leetajaa var iet tikai tad ,ja nav nekaadu iekraajumu...tad maksaa ar savu pensiju!Es zinu vienu vietu ,kur dziivo tikai eebreji par pensiju-man reizeem zeel,ka es neesmu eebrejiete(noteikti izveeletos to vietu)-vini dziivo tiesaam loti labi un veel katru meenesi sanem 200$kabatas naudinu!
Kaadreiz tie mani vecie cilveeki loti paardziivo to situaaciju ,ka viniem jaadziivo daargajaa pansionaataa-vini veeletos to naudinu atstaat labaak beerniem!
19.04.2012 18:05 |
 
Reitings 1434
Reģ: 29.01.2009
Kādu laiku atpakaļ bijām apsvēruši domu likt vecotēvu pansionātā, ja nemaldos, tad Ogrē. Pieņēmām tādu lēmumu, jo opim pasliktinājās redze. Ņemt pie sevis nebija iespējams. Ja es pareizi sapratu, tad viena diena tur maksā 9 ls, tad laikam istabiņa ir tikai vienam cilvēkam. Ja dzīvo vairāki, tad ir mazāk jāmaksā. Tur ir gan ēdināsāna, medmāsiņa, vannasistaba. Bet es to info tik labi nepārzinu.
19.04.2012 18:39 |
 
Reitings 42
Reģ: 04.02.2010
Cik zināms, tad Valmierā pansionāts mēnesī izmaksā Ls 250. No paša pensionāra pensijas ņem 90% un pārējais jāpiemaksā radiniekiem.
19.04.2012 19:30 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Kad omi likam pansionata izmaksas bija pari 300 latiem.. 90 % bija vinjas pensija, 10 % vinjai atdeva uz rokas lai butu sava naudinja.. un parejo ir japiemaksa radiniekiem.. Musu gadiijuma atmaksaja pagasts, jo mums ka mazberniem nebija jamaksa, jo neesam tuvakie radinieki. sakuma viss lika labi tur, omei sabiedriba bija un taa.. lidz vienam nepatikamam atgadijumam ar darbinieci, kas nepildija savus pienakumus taa, ka vinjai tas bija noteikts.. un beidzas viss tas mums bediigi, kaut arii darbinieci atlaida, tas jau vairs neko nedeva :( Izdoma kartigi kam uzticet savu mammiti..
Var tacu noalgot darbinieku kas apkopj majas..
Lai vecas atrast labu risinajumu!
19.04.2012 19:41 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
Emanuelle, tu esi lielisks cilvēks. nebeidz pārsteigt tas, cik tevī iekšā daudz ir tā labestīguma un tas, ka tu vairāk rūpējies par citu labumu nekā domā par savējo. es domāju, ka tev dzīvē vēl daudz veiksies, jo tādiem cilvēkiem labums nāk atpakaļ dubultā. =)
19.04.2012 20:06 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Man ir jautājums tām, kurām ir reāla pieredze, pasarg dies, es nevienu nenosodu, bet vai jūsu pansionātā ieliktie radi bija nu tādi daudz mas veseli vai 100% kopjami?
19.04.2012 20:09 |
 
Reitings 157
Reģ: 19.03.2012
piekrītu vizbulītei, var taču noalgot kopēju, kas paveiks gan mājas soli, gan ēst sagatavos, no veikala pirkumus atnesīs, toties mamma būs mājās.
19.04.2012 21:15 |
 
Reitings 129
Reģ: 27.08.2011
Man mamma arī savu māti ielika Juglas pansionātā. Omītei, kā jau invalīdei, turklāt vēl vājredzīgai, vismaz vieglāk, kad viņu aprūpē, turklāt ģimenes apstākļi arī neko citu neļāva. Pati vēlējās labāk dzīvot tur, bet tagad bieži vien dzirdam no viņas, kā darbinieki un vadītāji tu čakarē nabaga vecīšus..
Tā attieksme tur pansionātos gan ir šausmīgākā...Nenovēlu nevienam nonākt.:(

Tā ka pievienojos citām, labāk tiešām noalgo kopēju...
20.04.2012 03:40 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
njaa, izskataas ka pansionaati latvijaa ir vienkaarshi sausmiigi. :( ideja pati par sevi buutu laba, jo tad cilveekiem vismaz ir komunikaacija savaa starpaa nevis tikai redzeet kopeeju ik dienas. pagaidaam veel jautaajums nav iisti aktuaals, bet taads noteikti kljuus peec paaris gadiem, ja mammas veseliibas staavoklis turpinaas pasliktinaaties. par kopeeju ir arii bailiigi - cik nav dzirdeets, ka kopeeji apzog, slikti attiecaas pret vecaakiem cilveekiem un ja pati esmu ljoti taalu, to izkontroleet buus ljoti gruuti.
20.04.2012 04:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits