Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pirkumi, apgerbs un mammas

 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Saprotams, ka skolniecēm, studentēm vecāki pērk ja ne visu apgerbu, tad vismaz kaut ko, vai arī dod naudiņu tieši apgerbam, apaviem, kosmerikai, aksesuariem utt.

Bet es gribu pavaicāt jau patstāvigām meitenēm, kas dzīvo atsevišķi no vecākiem, pašas strādā. Vai Jums vecāki pērk mantas, es domāju apgerbu. Lieta tāda, ka es no mammas neņēmu naudu un viņa to mēgina kompensēt ar apgerba pirkšanu. Viņa man dāvina kosmētiku vai kādu pašādītu smukumlietu svētkos, ko uzskatu par normālu, bet .......... šeit sēko lielais BET ....viņai patīk man pirkt apgerbu, kad es vienkārši atbraucu ciemos, vai satiekamies pasēdēt kaut kur Rīgā. Nav jau arī tā, ka vinai naudas ir kaudzēm, tāpēc jūtos neērti. Arī es vinai mēginu dāvināt visu ko, lai kompensēt Viņas tērinus un vienkārši lai palutinātu.
Atkal par apgerbu. Dāžreiz gribās kaut ko nopirkt pašai sev, bet jau ir mammas dāvinata identiska lieta. Piemērām, visus smukus, elegantus mēteļus, kuri man ir, man uzdāvināja mamma. Viņai ir izcila gaume un mantas ir tiešām superīgas, dārgakas, neka es pat to gribētu, jo nemāku dārgas lietas valkāt. Bet pašai sev nav vajadzības pirkt, jo, pirmkārt, nav kur vairs likt, optrkārt, nav kur tik daudz nesāt, jo ar to daudzumu, kas tahad skapī sakrājās pietiek un vēl pāri paliek, un negribās velti tērēt naudu, pērkot kadu žaketi, ja majās stāv vēl jaunas, ne nenesātas 10 mammas nopirktas. Bet dažreiz jau gribās aī pašai kaut ko nopirkt. Un vēl, man žēl izmest vai atdod mammas davinātas lietas, salīdzinājumā ar mantām, ko pirku pati. Dāvanu, pie tam, speciāli un ar mīlestību piemeklētu neželīgi žēl kaut kur izmest. Nav jau tā, ka man mantas stāv gadu desmitiem, bet ilgāk, nekā citām meitenēm noteikti.

Teikt es vinai teicu, ka nevajag, vina perk kaut ko mazāk, bet vienalga jūtos neērti. Zinu, ka jdaudzas butu laimīgas, ka nav jātērē sava nauda lupatām, bet es dažreiz domāju, ka tā nav īsti normāla situācija. Sanak, ka mamma neuzticas manai gaumei, ko arī pati pa retam piebilst. Vairāks lietinas arī neņēmu, bet tad mamma parasti apvainojās.

Lūdzu Jūs padalīties pieredzē, viedokļos. Saulainu Jums darba nedēļu!
10.04.2012 14:36 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Viņa tev tās drēbes pērk bez tavas klātbūtnes vai kopā ar tevi (nu tipa izmaksā)?

Un, pati saki, ka tās lietas, ko viņa tev dāvinājusi ir smukas, tad KĀPĒC tu nenēsā tās 10 žaketes un nezin cik mēteļus? Kam tu viņus taupi?
10.04.2012 14:42 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Kur ir problēma?
Tajā, ka jūties neērti, ka mamma pērk?
Tajā, ka negribi valkāt viņas pirktās drēbes, bet tikai sevis pirktās?
Mammas pirktas 10 nevalkātās žaketes ir briesmīgu modeļu un nevalkājamas?
Tajā, ka nespēj mammai pateikt, lai pārtrauc pirkt?
Vai tajā, ka mamma Tavā vietā izvēlas apģērbu?

Mana pieredze - kopš pamatskolas beigām apģērbu sev izvēlos pati. Ja mamma kko ārzemēs man nopērk kā "suvenīru", tad tas lielākajā daļā gadījumu nav manā gaumē. Dāvanu pieņemu, varbūt pa māju pavalkāju, sirdsapziņas pārmetumus nejūtu.
10.04.2012 14:42 |
 
Reitings 1867
Reģ: 14.07.2011
Jā, mamma man mēdz pirkt drēbes. Piemēram, uzaicina uz veikalu kaut ko paskatīties viņai un pie reizes nopērk kaut ko arī man. Vai vienkārši atbrauc ciemos un atved kaut ko, kas viņai liekas, ka man patiktu. Nekad neko neprasu, jo neuzskatu, ka mammai būtu par manu garderobi jārūpējas, bet viņa apvainojas, ja neļaujos. Nu tad es arī ļaujos. Man tikai labāk.
10.04.2012 14:44 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Pirmkārt, tas ir ļoti forši, ka jūsu ar mammu gaumes sakrīt, retējā gadījumā šī mīļā situācija pārvērstos par traģikomēdiju!
Iesaku vēlreiz aprunāties ar mammu, varbūt tā viņa kompensē, ka nevar ar tevi bieži pavadīt laiku, aprunāties!
Tev ir jauka mamma, novērtē to!
10.04.2012 14:45 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu man arī it kā nepatīk, ka man pērk apģērbu, jo es jau tā jūtos parādā par visu savu dzīvi un par visiem tēriņiem, kas mammai radušies manis dēļ - skola, dzīvoklis, vismaz tas tagad ir nomaksāts, jo pati jau strādāju, un par manu skolu vēl tiek maksāts, bet nu vienalga man šad un tad kaut ko nopērk un izmaksā, ja sāku teikt kaut ko pretī, tad ir vārdi: "kamēr man ir nauda tikmēr varu pirkt, kad nebūs nepirkšu", lielas lietas neļauju pirkt, bet drēbes šad un tad dabūju. Ja nepatīk, tad pasaku uzreiz, ka tādu nevilkšu un lai neapvainojas, jo esmu jau teikusi, lai man nepērk drēbes bez manas klātbūtnes.

Ja visas pirktās drēbes man patiktu, tad valkātu bez problēmām.
10.04.2012 14:51 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Tapēc, ka man daļu no mammas pirktam lupatām man nav kur vilkt, pārāk eleganti, pārak cācīgi, pārāk moderni. Man mamma ir modernaka un elegantaka, skaistaka, ari daudz slaidāka par mani :D Vina grib, lai es būtu tada pati. Vinai vajag 10 zābaku pārus, 30 kurpju parus, bet man pietiek ar 5.

Vina nesaprot, ka jaunai sievietei navajag pucēties, bet man tiešām ērtāk ir dzinsos un kreklinā. .. vismaz bija.... Bet ptieši pēdējā laikā pati saku pirkt sev elegantaku apgerbu, vina to uztvera ka zalo gaismu un ar sajusmu plano, ka mēs pirksim man to un to un to. Bet es gribu PATI. Viņai jau neiebilst, saka, ka lupatu nevar but par daudz, un sola man nopirkt otru skapi... :(
10.04.2012 14:54 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
"Vina nesaprot, ka jaunai sievietei navajag pucēties"
Un kam tad vajag pucēties? :D
10.04.2012 14:59 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Joselyn, uuz Tavu jautājumu - bieži pērk bez manis, retāk , kad ļaujos, ar mani.

Nu neesmu es tipiska jaunā sieviete, nevajag man daudz dārgu lupatu :D
10.04.2012 15:02 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Varbūt Tava mamma redz no malas tavu ģērbšanās stilu, varbūt Tu ģerbies, piemēram, kā tīne, tādēļ eleganta apģērba pirkšana ir maigs, netiešs mājiens.

Tipiska vai netipiska jaunā sieviete, bet māte jau grib tikai labāko - skaistu savu meitu.
10.04.2012 15:06 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
būtu man tavas problēmas, hehe..
10.04.2012 15:14 |
 
Reitings 539
Reģ: 29.01.2009
Lai arī neesmu vairs ne skolniece, ne studente, mamma man nevis pati pērk drēbes, bet šad un tad saka, vari sev no mana konta pasūtit sev kādu kleitiņu internetā par godu dzimšanas dienai vai vārda dienai vai vēl kādiem svētkiem. Ja kas iepatīkas, tad to arī izmantoju, un šī arī priecājas.
Par autores situāciju priecātos, jo man patīk pucēties un pirkt jaunas lietas, un pati šobrīd daudz atļauties nevaru.
10.04.2012 15:14 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
womankind, protams, es jau saprotu, ka mamma grib to labāko, saprotu jau, ka kattra mamma grib savu meitu redzēt skaistu un superīgu. Es tikai gribēju dzirdēt viedoklus, pieredzi, vai ir tā, ka mammas vispār nepērk neko pieaugušām meitām.

nannerle, es jau nesaku, ka ta ir milzīga problēma, tikai tagad tas sācis besīt vairāk, tas arī viss.
10.04.2012 15:17 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Es tikai priecātos, bet manai mammai gaume ir nu tā, ir reizes, kad ir baigi foršās lietas sev sapirkusi, bet ir reizes, kad man nāk raudiens par tiem kamzoļiem, ko viņa velk, viņa aiz trakas mīlestības būtu gatava mani tajos džemperos nosmacēt, es atkal negribu izskatīties pēc tirgus tantes, tāpēc viņai neļauju pirkt neko, ja to neredzu savām acīm.

Man liekas, ka tev vajadzētu priecāties, katru dienu var savu mēteli pirkt :) Ja negribās tik daudz mantu, pārdod atverskapi.lv par adekvātām cenām un pēc tam par visu naudu nopērc viņai kaut ko.
10.04.2012 15:18 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
katru dienu var savu mēteli VILKT :D
10.04.2012 15:19 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mums ar mammu salīdzinoši reti gaumes sakrīt, tāpēc bez manas klātbūtnes viņa neriskē īpaši kaut ko pirkt. Bet šad tad, ja esam kopā kaut ko nopērk. Bet tas nav bieži un arī es cenšos mammu palutināt ar foršām dāvanām.
Drauga mamma no ārzemēm gan mēdz ik pa laikam šo to atsūtīt un, kā par brīnumu, prot labi uztrāpīt lietas, kas man patīk. :)
10.04.2012 15:21 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
jaa, buutu man tavas probleemas... :D

Mamma man dazhreiz nopeerk kaadas dreebes vai apavus. Taapat arii omiite - bet mums gaumes sakriit, taapeec ir ok.

Varbuut tu tieshaam gjeerbies kaa taada lupata? :D nu labi, labi, nee. Nu meegjini tomeer kaut kaa vinjai paskaidrot, ka tev tik daudz nevajag, un ka tu neesi kaa vinja. neredu nekaadu citu padomu, ko iedot.
10.04.2012 15:26 |
 
10 gadi
Reitings 705
Reģ: 16.08.2009
Protams, neprasu,jo zinu,ka nedos.No mātes ne santīma neesmu saņēmusi,uh,4 gadus,noteikti. Pati par savu naudu visu sev pērku.
10.04.2012 15:28 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
demoiselle, dažreiz gērbos gan ka lupata, nu patīk man vilkt vecās džinsenes, kādu dzemperi, botas,jaku, īpaši tad, kad braucu atpūsties, pastaigaties utt.

Nav jau tas problēmas, vienigais - skapis par maz un mamma apvainojas, ka dazas viņas pirktas drēbes ta arī nekur neesmu uzvilkusi. Vairak problēma ir tajā, ka mest ārā žēl, ar pārdosānu negribās cakarēties, bildēt utt., bet paturēt.. skapis plīst, īpaši situacijā, kad, beidzot, saku pirkt sev elegantākās drēbes. Biju jau arīprom kadreiz, gatavais skrudž jau neesmu :)
10.04.2012 15:36 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Vairāki varianti:
a) Priecāties, ka Tev ir TĀDA mamma.
b) Pateikt viņai, ka nevēlies, lai viņa Tev pērk drēbes. Kategoriski!
c) Kļūt sievišķīgai un to visu sākt valkāt. :)

Vispār nezinu nevienu, kura dusmotos par to, ka mamma viņai pērk daudz dažādas kvalitatīvas un skaistas drēbes. Jā, ne vienmēr mammām ir tāda pat gaume kā meitām, bet tikpat labi to var pārvērst par kopīgu iepirkšanos, kad mamma pērk to, ko izvēlies Tu pati. :) Vecāki taču var palutināt savus bērnus, neskatoties uz to, ka tie bērni vairs nav bērni un pelna paši. :) Arī mana mamma mani mēdz palutināt un es to pieņemu ar prieku. Man prieciņš un viņai prieciņš. :)
10.04.2012 15:36 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Abalone, Tev taisnība, A variants jau pats par sevi saprotams, esmu pateicīga, tiesām. B un C variantus mēgināšu savienot un necepšos šeit velti, jo pasaulē ir daudz nopietnākas leitas, par kuriem būtu vērts ta riktīgi pacepties :)

Problēma jau ir dzilakā, apzinos, ka mamma visu laiku grib mani padarīt labāku, nekā esmu, un mans iekšējais bērns ik pa laikam kliedz: "mīli mani tādu, kāda esmu, kaut par bomzi kļūšu un lupatās staigāšu!"
10.04.2012 15:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits