Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Foto

 
Reitings 43
Reģ: 12.10.2011
Sveikiņi :)
Varbūt šeit ir kāda fotogrāfe vai vienalga kāds, kas kaut ko saprot no fotogrāfijām un fotokamerām. Izdomāju, ka vēlos iegādāties jaunu fočiku, bet tādu nopietnāku, ne tikai priekš sociālo portālu bildēm. Gribu, lai bildes ir tiešām kvalitatīvas un ar savu māksliniecisko piegaršu. :D Kādas firmas ir labāki un izturīgāki? Un, kas pērkot fotoaparātu vispār jāskatās?
Pie viņu aprakstiem viskautkas sarakstīts, bet maz, ko no tā visa saprotu. :D
06.04.2012 13:41 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Kāpēc neaizej un nepavaicā veikalā? Viņi lieliski izskaidro!
06.04.2012 13:49 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Spoguļkameru? Vispār es uzreiz izcelšos ar nepopulāru viedokli - esmu Pentax fane, nevis Canon un Nikon. Uzskatu, ka pēc daudziem testiem viņi neatpaliek un bieži vien ir pārāki pēdējiem diviem (īpaši limited sērijas objektīvi - Leica līmenī!). Atpaliek tikai reportieru fotoaparātu žanrā, jo viņiem nav nevienas kameras, kura būtu piemērota sporta fotogrāfēšanai, vai tamlīdzīgām reportāžām.
Kāda cenu amplitūda? Ko vispār taisies fotogrāfēt? Tas būs tikai kā hobijs? Cik svarīgs ir kompaktums?
06.04.2012 13:49 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Jā, bet ja ej jautāt veikalā, tad tikai Elkor'os. :D Citos tādus pekstiņus mēdz sastāstīt, ka jāsmejas. Bija jau fotoblog.lv ielikts video no kāda TV3 šova kur nabaga sievietei centās iestāstīt vienā veikalā, ka Nikon ir domāti zvēru fotografēšanai, bet Canon portretiem un kāzām. :D
06.04.2012 13:52 |
 
Reitings 43
Reģ: 12.10.2011
Uzskatu, ka veikalā man centīsies iespērēt dārgāko. :D Parasti jau dargākie ir labākie, bet tomēr vēlējos noskaidrot arī citus viedokļus.

Pagaidām domāju kā tikai hobiju. Ļoti patīk fotogrāfēt, bet nav tāds īsts aparāts ar, ko to darīt :D Cenu īsti vēl nezinu, bet domāju, ka virs 500 noteikti ne. Būtu baigi labi kaut kur ap 300-400Ls. Tagad jau viņi tā mainās un kādreiz, kas pirkts pa 300 nav salīdzināms ar tiem, ko tagad var dabūt par to pašu cenu. Iesākumā visu, kas pagadīsies ceļā - cilvēkus, ēkas, ainavas, kaut kādu darbību.. nezinu, kaut ko, ko uzskatīšu, ka ir vērts iemūžināt. :) Var būt arī paliels, man šķiet, ka tie ir labāki. :)
06.04.2012 13:56 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
es esmu par Canon - pašai ir gan ziepītis, gan profesionālā kamera. No tādiem demokrātiskajiem spoguļkameru veidiem varu ieteikt Canon 500D, 1000D, arī 400D/450D. Ja vēlies noskaidrot, iesaku aiziet uz Canon veikalu Maskavas ielā, visu sīki pastāstīs un izskaidros :) par māksliniecisko piegaršu un izpildījumu gan tev pašai būs jārūpējas :D ja negribas spoguļkameru, bet gribas labu aparātu - Canon Powershot G12 (tgd gan ir iznācis pavisam jauns modelis Gx1). Pašai ir G7, pirkts kādus 5 gadus atpakaļ, bet iet kā jauns. izturīgs, labs un kvalitatīvs + ja ir vēlēšanās, var piestellēt arī zibspuldzi.


haha, jā, kā tad - Elkor :D tur džeki neatšķir body no objektīva :D un, ja gadīsies nepieciešamība pēc garantijas remonta, tas ievilksies uz pāris mēnešiem vai vispār uz neatgriešanu! Elkor nu tiešam neiesaku.
06.04.2012 13:59 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
ja vēlies attīstīt kā hobiju, tad gan labāk tendējies uz spoguļkameriņām, ko jau minēju - visas labas un cenā arī iekļausies:) + Canon ir vislielākā iespējamā objektīvu un aksesuāru gamma un samērojamība arī ar ne-oriģinālajiem Canon objewktīviem, piem., Sigma, Tamron utt. :)
06.04.2012 14:01 |
 
Reitings 101
Reģ: 13.11.2011
Veikalā tev pastāstīs.
06.04.2012 14:05 |
 
Reitings 43
Reģ: 12.10.2011
Ar ko vispār spoguļkameras atšķirās no citām? :D
Laikam esmu atpalikusi no dzīves, bet man nav ne jausmas, kas tas viss ir. :D
Nekas cits jau neatliks kā iet uz veikaliem un prasīt padomus arī tur.

Kā vispār ir ar pirkšanu internetveikalos?
Tur itkā ir ievērojami lētāks viss un par to pašu cenu varētu dabūt daudz jaunāku un labāku, tomēr man ir ne pārāk laba pieredze ar mobilo telefonu pirkšanu no internetveikaliem.
Necik daudz viņus arī nepārzinu, bet pašlaik uzticos M79. Cik zinu viņiem arī ir fočiki.
06.04.2012 14:07 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nu, tas, ka jaunākie modeļi ir krietni labāki ir mīts. Pārsvarā fīčas ir tādas, kas fotogrāfijas kvalitāti ietekmē minimāli. Okei, svarīgs faktors ir tas, ka visi jaunākie modeļi strādā feini bez trokšņiem arī augstos ISO, vismaz es apgreidojoties uz savu jauno kameru droši vien tā pamatīgi izjutu tikai to. Protams, arī kadru daudzums sekundē, bet...nu tiešām, iesācējam ir vienalga, ja vien nefotogrāfē reportāžas un sportu, nevar just 3 vai 10 kadri sekundē.

Šobrīd kompaktās kameras ir ļoti feinas un kvalitatīvas, taču labākajām cena arī sniedzas augstu - ap tiem pašiem 500 Ls arī ir. Ja kompaktums nav būtisks, tad es netērētu tādu cenu šādai kamerai, labāk iegādātos spoguleni.
Zem 500 Ls šobrīd var mierīgi dabūt vai iesācēju līmeņa spoguļkameru, vai arī ne to pašu svaigāko modeli vidējā līmeņa kamerām. Ja fotografēšana pagaidām ir tikai hobijs, tad kvalitatīvas fotogrāfijas iegūsi arī ar iesācēju līmeni. Konkrēti piemēri - Pentax K-r, Canon 1100D un Nikon D3100.

Nav tik traki veikalos, Elkor ir tiešām forši pārdevēji, esmu daudzas reizes tur gājusi vienkārši parunāt, daļa no viņiem nav piesaistīti vienam zīmolam, var pastāstīt par dažādiem un paši praksē izmēģina. Vienam konkrētam pārdevējam gan ticēt nevar, labāk pēc tam atgriezties un papļāpāt ar citu arī. :D
06.04.2012 14:11 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
iesaku palasīt info, kaut vai googlē ierakstot "ar ko atšķiras spoguļkamera no digitālā fotoaparāta".
nosaki dažus modeļus, aizej uz veikalu parunāties, bet ej uz specializētajiem veikaliem, nevis iepirkšanās centros.
un uzticamos internetveikalos viss ir ok - 220.lv, xnet.lv, m79 u.c.
06.04.2012 14:15 |
 
Reitings 43
Reģ: 12.10.2011
Paldies liels par visiem viedokļiem. :))
Kaut cik tomēr apgaismota esmu :D
06.04.2012 14:15 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Nepiekrītu, ka Canon ir vislielākā izvēle objektīvos. L sērija viņiem vispār ir šausmīgi dārga, protams, tā ir profiem domāta, taču tā paša Pentax Limited tiek apskausti gan no Canonistu, gan Nikonistu puses, taču cena ir kriiiiietni zemāka. :) + ja gribās ietaupīt, tad visi vecie, manuālie objektīvi ir tikpat pieejami. Par Tamron un Sigma nemaz nerunājot. Kaut kāds novazāts mīts, kurš pie tam, iesācējam vispār ir mazsvarīgs.
Jāpiekrīt gan, ka sadabūt kaut ko lietotu ir daudz, daudz vienkāršāk, jo vairāk lietotāju.
06.04.2012 14:17 |
 
Reitings 159
Reģ: 03.07.2011
uz elkoru neiesaku iet-tur ieteiks tikai un vienīgi Pentax kameras :) ir bijis paziņai gadījums,kad vēlējas iegādāties spoguleni un elkora konsultanti mēģināja iesmērēt tikai un vienīgi Pentaxu.
atkarībā kādā cenu kategorijā vēlies iegādāties...
cenu ziņā izskaidrošu šādi-
1)canon body maksā dārgāk, bet optika maksā lētāk, plašs objektīvu klāsts, mazāk piesātinātas krāsas(blāvākas)
2)nikon body maksā lētāk, bet optika dārgāk, bet šaurs klāsts
3)Pentax-kvalitatīva optika ar šauru klāstu par samērā augstu cenu, bet kvalitāte arī ir augsta.
līderi ir Nikon un Canon.
06.04.2012 14:18 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ak, par interneta veikaliem - esmu pirkusi objektīvus vertucatalog.lv, bm.lv un laptop.lv. Ar visiem bija 0 problēmu, taču ne vienmēr tur ir lētāk. Vienu no saviem objektīviem, tajā skaitā arī kameru nopirku pašā Elkor - tajā mirklī bija ļoti lēti, nezinu kādēļ, jo šobrīd šim pašam objektīvam atkal cena ir uzskrūvēta 100 Ls pa virsu. Trāpījos foršā brīdī, lai arī tās nebija atlaides. :D
06.04.2012 14:19 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
vienrz, nu es nedomāju, ka, ja cilvēks vēlas sākt fotografēt, sāk interesēties par kamerām, viņam būs galīgi vienaldzīgi objektīvi. Sigmas, Tamronus - arī lietotus var dabūt par ļoti labām naudiņām, un iesācējam baltie objektīvi nu toč nav vajadzīgi :D
06.04.2012 14:21 |
 
Reitings 1
Reģ: 06.04.2012
Nikon D90 + zibspuldze SB600 ideāls komplekts .
lai gan ja nav saprašanas , kas jābūt fotoaparātā , tad nav jēgas neko tik dārgu pirkt.
cilvēks rada bildi , nevis fotoaparāts.
06.04.2012 14:23 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
René, nevis galīgi vienaldzīgi, bet galīgi vienaldzīgs augstais gals un rakšana kaut kur ļoti specifiskos lauciņos. Ir viens Sigma objektīvs par 11 tūkstošiem latu un jā, uz Pentax tas nebūs pieejams, var pat nesapņot. :)
Visi pārējie lauciņi ir nosegti gan starp Canon, gan Nikon, gan Pentax. Katram atradīsi šaurā gala, tāpat arī gaišos fiksētos portretniekus, visādos mazāk kvalitatīvos budžeta klases zūmus, makro, fisheye u.t.t Nekas neiztrūkst, ir visādi vecie modeļi, ir svaigāki un nemaz nerunājot par to, ka trešās puses Tamroni un Sigmas ir pieejami visiem trim.
06.04.2012 14:25 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
par augsto galu jau neiet īsi runa :) es vairāk autorei domāju to, ka Canon ir samērā lētas un plašas iespējas iegādāties daudz un dažādus objektīvus, kaut vai sākumam ne tik gaišus un profesionālus, bet to pašu 55-250 mm, vai makro varēs dabūt par labām naudiņām, lai saprastu, kas ir kas un tad varbūt tālāk tēmēt uz kaut ko profesionālāku.
06.04.2012 14:30 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Tieši šie budžeta klases zūmi ir ļoti pieejami, un pat sludinājumu portālos ir daudz, jo visi no viņiem grib tikt vaļā, agrāk vai vēlāk. :) Pie tam, no budžetniekiem labāk pirkt Sigmu vai Tamron, jo mazāk būs jāmaksā par pašu brendu, kas taupot naudu tiešām nav būtiski.
Nezinu par Nikon, bet Pentaxam vienīgās grūtības ir dabūt lietotus Limited, jo tie kam ir, nepārdod. Ar Canon šajā ziņā ir vieglāk, jo ar tiem fotogrāfē visādi profi, kuri bieži maina objektīvus un tikpat bieži viņiem apnīk. Kāds vispār bankrotē un pārdod visu savu fotoiedzīvi. :)
06.04.2012 14:34 |
 
Reitings 43
Reģ: 12.10.2011
Vēl pēdējais jautājums. :D
Ko labāk - fotokameru vai spoguļkameru? :p
06.04.2012 15:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits