Alkohols+figūra?

 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Labrīt! :) Vēl par agru laikam šādai tēmai un tomēr, es aizdomājos par veselīgu dzīvesveidu un alkoholu. Ļoti interesē Jūsu viedoklis un pieredze. Sakiet kādas Jums attiecības ar alkoholu nedēļas nogalēs, ja paralēli sportojat, ēdat +/- veselīgi, vai atļaujaties tomēr iedzert vīnu, alu vai kādu citu dzērienu brīvdienās?
Es pati kādu laiku eju uz sporta zāli, mēģinu vakaros nepierīties un svars lēnām nāk nost. Bet domāju - rīt labprāt iedzeru kaut ko, bet tajā pašā laikā - vai tas nebūs liels trieciens figūrai? Vienā pudelē alus 200kcal! :D
Tātad kā ar Jums? Vai alkohols ir TABU, kamēr mēģinam iegūt ideālo figūru?
06.04.2012 09:56 |
 
10 gadi
Reitings 627
Reģ: 31.03.2012
Es ikdienā sēžu uz diētas +sportoju. Un nekad nēsmu alkoholu izslēgusi no diētas, ja iedzaru, tad neiegrimstu nekādos pašpārmetumos. Katram savs prieciņš vajadzīgs. Izmaiņas, dzeru vai nedzeru, nemanu. :)
06.04.2012 12:05 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Cataleya - nē nu es jau netaisos nodzerties tik tālu :D
06.04.2012 12:25 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Nu šajā jautājumā, kā jau visur- mērenība ir atslēga. Vīna glāze vai pudele alus reizi nedēļā neko daudz nenodarīs figūrai. Tomēr, ir vairāki aspekti, kas ir jāatceras, ja tiešām kārtīgi sporto un seko līdzi savai neselībai.

Pirmkārt, jau minētās kalorijas- jo stiprāks alkohols, jo vairāk tajā ir cukura. Līdz ar to vairāk arī kaloriju. Otrs- alkohols bremzē "progresu". T.i. ja Tu sporto, tad muskuļi tiek attīstīti ("plēsti"), lai tie pilnveidotos, tos nepieciešams "pabarot" ar veselīgu, sabalansētu un pilnvērtīgu uzturu. Ja Tu esi dzērusi, tad alkohols bremzē visa organisma darbību, jo visi orgāni ir pārāk aizņemti cīnoties ar alkoholu un tā toksīniem. Līdz ar to viss "aiziet speķī". Plus vel ķermenis ir dehidrējies, asins cirkulācija ir ierobežota utt.

Nu tas tā vispārēji.
06.04.2012 12:49 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
*veselībai
06.04.2012 12:51 |
 
Reitings 91
Reģ: 10.02.2012
Nu vismaz manā draugu lokā ir cieņā vodka, reizēm viskijs un ja alus tad kādas 2-3 pudeles izdzeru vismaz :D Man negaršo sarkanvīns, šampanietis arī reti kurš.
Man parasti liekas, ka nākamajā dienā pat nokrities svars, jo kad iedzeru, tad neko baigi ēst vairs negribas :D :D Jāseko tikai sev līdzi, lai nesāktu grauzt palēnām čipsīšus, salātiņus uc, kas ir uz galda, cik novēroju liela daļa pie tā galda ēd vairāk nekā vajag, kaut arī īsti negribas, bet ir taču tik daudz visa kā garšīga un nevar apstāties..
Bet vispār alkoholiķi parasti nav resni, jo viņi tikai dzer un neēd.. (ok tā jau cita kategorija :D ) Jā alko ir kalorijas, bet ja visu laiku dzīvo +/- veselīgi un ik pa laikam atļaujas, tāpēc jau nepārvērtīsies par tauku pikuci! (bet tas jāskatas individuāli kā kurai organisms reaģē)
06.04.2012 13:18 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Man arī tā ir, ja iepriekšējā dienā lietots alkohols, svars it kā nokrīt nakamajā dienā, bet tas uz ūdens rēķina, manuprāt!
06.04.2012 13:22 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nez, pēc sevis spriežot, nekādu baigo alko ietekmi uz svaru neredzu, jo alkoholu lietoju diezgan bieži - vairākas reizes nedēļā, bet pāris liekie kg ticamāk ir uzradušies no čipsiem un citiem našķiem.
Piem., draugs arī vairākus vakarus nedēļā sūc aliņu, bet tā kā viņam ir laba slodze treniņos, tad kg pat krītās nevis pieaug.
Es neiespringstu tik ļoti uz cal, lai iedomātos tās vēl skaitīt alkoholā.
06.04.2012 13:25 |
 
Reitings 91
Reģ: 10.02.2012
Par vīriešiem vispār labāk nerunāt! Grūti noskatīties, kā manējais dzer alu, ēd čipsus, picas, mc donaldu, kūkas, bet resns nepaliek! viņiem ir citāds organisms nekā sievietēm ,sākot jau ar ūdens daudzumu un tieksmi un tauciņu veidošanos :D
06.04.2012 13:28 |
 
Reitings 140
Reģ: 29.01.2009
es nekad neesmu daudz lietojusi alkoholu, tāpēc man tās pāris glāzes kaut kā alkoholiska mēnesī vai pat divos neko nemainītu, pat ja baigās diētas ievērotu.
tak ar mēru, ja tev ir laba slodze un sabalansēts uzturs, tad šad un tad pa kādai glāzei neko ļaunu nenodarīs. pat ja tev iznāks piedzerties vienreiz, pat tad tak uzreiz nenāks klāt 5 kg :D un te viena ieteica starp katru alkohola glāzi izdzert glāzi ūdens - jā, tas ir lai nereibtu un nedehidratētos, bet manuprāt arī labi palīdz sevi ierobežot, jo tad tu vnk fiziski nevarēsi sevī saliet vairāk kā tev vēderā vietas. :)
06.04.2012 13:31 |
 
Reitings 87
Reģ: 29.01.2009
Pāris aliņi neko traku neizdarīs - alus ir dabīgs, tajā ir daudz B vitamīna, kas uzlabo ādas stāvokli, matus un taisa lielākas krūtis. Tāpēc arī ārsti saka, ka nav alus vēders (tas rodas no uzkodiņām), bet alus krūtis (kas parādās parasti vecākiem vīriešiem). :D

Drīzāk jāizvairās ir no visādiem vodka+energy un superkrāsainiem, saldiem dzērieniem, kas atjauki ar kolām un tamlīdzīgi. Tajos ir pārāk daudz cukura.

Tā vismaz man liekas un pret aliņu iebildumu man galīgi nav. Vienkārši nevajag katru dienu litriem dzert. Reizi nedēļā, pāris glāzes alus neko tev ļaunu nenodarīs. :)
06.04.2012 13:32 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Tiešām, paldies, par komentāriem! Nomierinājos un arī sasmējos par alus krūtīm. :D
06.04.2012 13:52 |
 
Reitings 101
Reģ: 13.11.2011
Drusciņ var, bet es vispār nē, bet es arī nevingroju un nesportoju.
06.04.2012 14:08 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Protams, ka iedzerot piektdienas vakarā, nākošajā dienā nebūsi divreiz lielāka :D

Bet nu tādā vispārējā nozīmē, ja pieņemam, ka "es ievēroju veselīgu dzīvesveidu", tad ir svarīgi zināt, kas notiek ar organismu tādā situācijā. Līdz ar to, tad var sakārtot gan uzturu, gan treniņa programmu- iekļaujot dienas, kad tiks baudīts kas grādīgāks :)

Bet vispār jau, manuprāt, tas būtiskāk ietekmē vīriešus (un sievietes), kas iziet uz lielu muskuļmasas būvēšanu, jo alkohols lielā mērā "izdzēš" zālē ieliktos pūliņu.
06.04.2012 14:26 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Šo biju lasījusi, ka nav jēgas treniņam, ja ieplānots alkohols tajā dienā, bet es neiebraucu - man taču tās kcal jau sadeg tajā nodarbībā, muskuļus baigos man nevajag, tad kā nav jēgas?!
06.04.2012 19:05 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Nu tur ir vairāki aspekti.

Ja centies pacelt muskuļmasu (gan sievietes, gan vīrieši), tad alkohols to kavēs. Un nav runa par "muskuļkalniem", bet par formu veidošanu.

Tas tādēļ, ka muskuļu veidošanai nepieciešami augšanas hormoni un testosterons. Augšanas hormoni veicina muskuļu augšanu u.c. organisma šūnu veidošanos. Alkoholoa lietošana šo procesu samazina vismaz par 70%. Tāpat arī testosterons (turklāt sievietēm šī hormona nav daudz jau tāpat). Organisms cīnās ar alkoholu un nevar veicināt šo hormonu rašanos.

Otrs ir tas, ka alkohola lietošana kavē recovery pēc treniņa.

Tāpēc labāk tajā dienā, kad plānots dzert, labāk uz zāli neiet, jo tie būs par velti "izlieti sviedri". Alkohola lietošana pati par sevii jau radīs "boājumus", bet zāles apmeklējums vel papildus samazinās ieguvumus uz ielikto pūļu rēķina. Plus tam visam ir arī uzņemtās kalorijas, kas vairākkārt pārsniedz to, ko būsi "nodedzinājusi" zālē.
06.04.2012 19:19 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nopietni, tātad, ja gribēju teiksim rīt aiziet uz nodarbību un vakarā izdzert 2us aliņus vai vīnu, tad nav vērts man iet? Tas mani šokē nedaudz...
06.04.2012 19:27 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Jā! Tādēļ, ka vairumam cilvēku trūkst zināšanu par organisma darbību.

Tajā brīdī, kad Tu skrien, tu nezaudē svaru! Tu ēd pareizi (un arī dzer!), sporto, ej uz zāli utt. visu dienu. Tad vakarā Tu aizej gulēt, un tikai tad Tavs ķermenis sāk strādāt. Tad notiek recovery. Tad organisms "apstrādā" visu, ko Tu esi pa dienu viņā likusi iekšā.

Tāpēc jau muļķības par neēšanu pēc 6iem vakarā utt. Ir svarīgi ēst biezpienu vakarā pirms miega, lai organismam būtu enerģija darboties :)
06.04.2012 19:38 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Tāpēc ir vajadzīgs augšanas hormons, testosterons, olbaltumvielu rezerves utt.
06.04.2012 19:40 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Bet zini kā ir, muļķibas,muļķības, bet mana māte, kurai jau 50, tieši šādi nometa veselu zimēru mēneša laikā - neēdot pēc sešiem. Tāpēc tas laikam tomēr nav viennozīmīgi - katram strādā savs.
06.04.2012 19:47 |
 
Reitings 53
Reģ: 31.03.2012
Nu bet ir jau atšķirība, vai Tu nomet šo svaru veselīgi un organismu stiprinoša veidā, vai badojoties. Jo tik ilga pauze starp ēdienreizēm ir badošanās. Tas rada organisma problēmas.

Svaru jau nomet arī tie, kas ēd mēnešiem tikai citronus vai nez kādas caureju veicinošās zupas ar klizmas procedūrām vakariņu vietā. Par to es nerunāju, jo tas nekad nav bijis mans mērķis. Es runāju par to, kas ietilpst zem vārdu salikuma "veselīgs dzīvesveids". ;)
06.04.2012 19:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits