čāčas minētais EBD nav organizācija, drīzāk projekta nosaukums - Eiropas brīvprātīgais darbs. Brīvprātīgais darbs nav apmaksāts, bet tiek dota nauda pārtikai un kabatas nauda, šo summu lielums katrai valstij un vispār katram projektam ir atšķirīgs. Rumānijā summa būs rēcīga, bet Zviedrijā badā nemirsi.
Principā viss tiek apmaksāts, ir veselības apdrošināšana, ir piešķirta arī tāda kā sagatavošanās nauda, par ko vari noopirkt, piemēram, koferus vai kaut ko specifisku, kas būs nepieciešams projektam (piem., kalnu zābakus, ja dzīvosies kalnainā vietā). Dažas organizācijas prasa, lai tu atmaksā 10% no ceļa izdevumiem, bet tas ne vienmēr.
Braukt vari arī ārpus ES, arī uz Latīņameriku un Āfriku, bet šādus projektus ir grūtāk sameklēt.
Par darbu - ja tavs projekts būs darbs biofermā, protams, ka rukāsi noteiktās stundas, bet lielākā daļa projektu ir bez fiziska darba.
Galvenā lieta - esot projektā tu neformāli izglītojies. Tavs mērķis ir nevis nodzerties vai atvieglot darbu darbavietā, kurā strādāsi, bet gan iemācīties kaut ko jaunu vienkārši darot. Tas var būt jebkas - iemācīties darboties ar baigi kruto printeri, ar fotošopu, iemācīties sameklēt vislētākās aviobiļetes, iemācīties slidot, iemācīties vietējo valodu.
Ā, un par valodu - tiek apmaksāti arī valodu kursi un mācību materiāli projekta laikā.
Izvēloties valsti, tev nav jāzina tās valodas pamati, tev pat nav jāzina angļu valoda. Protams, ka labāk būtu zināt, bet tur ir tāds noteikums, ka nekādas valodas zināšanas, izglītības trūkums, tautība vai dzimums nestājas ceļā tavām vēlmēm. Esmu dzirdējusi par vienu brīvprātīgo, kura ar savu organizāciju sazinājās zīmju un zīmējumu valodā.