Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lielpilsēta vs mazpilsēta

 
Reitings 807
Reģ: 20.04.2010
Iespaidojoties no nesen izveidotās diskusijas par iespēju strādāt Rīgā vai palikt pie puiša Liepājā, man radās jautājums - kur jūs dzīvojat, kāds ir jūsu vecums, attiecību stāvoklis, darbs? Vai esat apmierinātas vai tomēr labprātak dzīvotu laukos/pilsētā? (ok, Liepāja nav nekādi lauki :D )
Atbildot par sevi - man ir attiecības un dzīvojam Rīgā, tomēr apzinos, ka, ja vien būtu darba iespējas, daudz labāk par to pašu naudu varētu dzīvot kādā mazpilsētā. To arī vienmēr esmu gribējusi, arī ģimeni veidot Rīgā negribu - uzskatu, ka Rīga ir neforša vieta maziem bērniem. Tas laikam tāpēc, ka pati esmu laukos uzaugusi. Bēdīgi tikai, ka liela daļa mana vecuma jauniešu grib tikai uz Rīgu. Lauki paliek arvien tukšāki.
15.03.2012 10:34 |
 
Reitings 122
Reģ: 29.01.2009
Pati dzīvoju mazpilsētā un pašlaik darba nav. Šeit firmās un pašvaldības iestādēs caur paziņām pieņem darbā. Uz Rīgu negribētu, jo lielākā daļa algas tad aizietu istabiņas/dzīvokļa īrei. Nezinu kā būs nākotnē, bet visticamāk jau nekas cits neatliks, kā uz lielpilsētu pārvākties.
16.03.2012 12:49 |
 
Reitings 18
Reģ: 15.03.2012
Smaržu i-veikals piedāvā gan 100% oriģinālas brendu smaržas, gan analogās brendu smaržas, gan to dezodorantus par pievilcīgām cenām!

Mājas lapas nosaukums pavisam vienkārš... www.vienkarsi.lv

15.03.2012 20:37 |
 
Reitings 18
Reģ: 15.03.2012
Smaržu i-veikals piedāvā gan 100% oriģinālas brendu smaržas, gan analogās brendu smaržas, gan to dezodorantus par pievilcīgām cenām!

Mājas lapas nosaukums pavisam vienkārš... www.vienkarsi.lv

15.03.2012 20:37 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju divās vietās visu savu dzīvi - Rīgā (dzīvoklī) un Garciemā. Rīgā patīk, ka viss ir tuvu - veikali, kafejnīcas, universitāte.. Taču Garciems nav salīdzināms ar to! Tur ir jūra, mežs, fantastisks gaiss, siltumnīcā audzēti tomāti un puķu smarža dzestrajos vasaras rītos! (l) Ne pret ko nemainītu.
15.03.2012 19:16 |
 
Reitings 230
Reģ: 04.02.2010
Dzīvoju Baltezerā privātmājā jau 5 gadus!
Dzimusi esmu Rīgā,un tur arī visu laiku iepriekš dzīvoju.
Ļoti patīk dzīvot šeit kur es dzīvoju,jo man patīk miers un klusums,un atbraucot mājās ir tāda,kā cita pasaule,jo dzīvoju privātā ciematā,kur svešie reti iemaldās.
Rīgā ne par ko negribētu dzīvot,bet piemēram Minhenes centrā ar lielāko prieku! Jocīgi :D
Visu laiku dzīvoju kopā ar draugu,bet šobrīd dzīvoju viena,jo draugs atrodas ārpus LV.
Ar ģimeni vēlētos dzīvot arī pieRīgā.
15.03.2012 17:08 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Pamatā dzīvoju Rīgā,dzīvoklī, bet ir vecākiem māja arī Ogrē. Man tomēr gribas kko mierīgāku, bet ne pa visam laukus. Man vajag to zaļumu, savu zemes pleķīti, kur savu miesu pasauļot. Labprāt ģimeni veidotu Cēsīs, Kuldīgā vai Ogrē.
15.03.2012 17:00 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Dzīvoju pierīgā, privātmājā, te arī strādāju, bet lekcijas ir Rīgā. Tā kā uz centru sanāk braukt diezgan bieži. Mikrorajonos dzīvot noteikti negribētu, bet klusais centrs gan man šķiet jauka vieta, bet, protams, to nevarētu šobrīd atļauties un īsti nav vajadzības :)

Arī nākotnē labprāt dzīvot pierīgā, jo ir klusāk un mierīgāk, un ja gribu uz Rīgu - nieka 20 minūšu brauciens, tas pat ir ātrāk, nekā, piemēram, no Juglas tikt līdz centram.

Man nebūtu iebildumu dzīvot arī Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Siguldā, Cēsīs vai Alūksnē, patīk tās pilsētas :)
15.03.2012 16:40 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Tagad manaā vecumā saku - noteikti lielpilsēta. Paliekot vecāka, nezinu, vai apgalvošu to pašu.
Un es neuzskatu, ka Rīga vai kāda cita liela pilsēta ir tik ļoti bīstama bērniem. Manā uztverē te bērni izaug rūdītāki dzīvei, bet tie, kas dzīvojošu mazpilsētās, nokļūstot lielākā pilsētā, ir naivāki, kas reizēm apgrūtina viņu dzīvi. :)
15.03.2012 16:31 |
 
Reitings 1951
Reģ: 17.03.2009
Dzīvoju Rīgā, pati esmu no Cēsīm, bet jau 12 gadus tur vairs nedzīvoju.

Ļoti žēl, ka mazpisētā nav normālu darba vai izglītības iepēju, tad noteikti dzīvotu piem. Siguldā vai Cēsīs. Ja man piedāvātu darbu, kas ir ekvivalents manam šobrīdējam darbam mazpilsētā, nedomājot pārvāktos. (ne visas LV mazpilsētas mani piesaista)
Bet šobrīd tas nav iespējams, jo šeit man ir attiecības stabils darbs un studijas, ko citas pilsētas man nevar piedāvāt.
Esmu apsvērusi domu par braukāšanu, bet ne flaika, ne finanšu resursi pagaidām to neatļauj.

Gribētu lauku mājiņu ar dārziņu, lai varu pa višu čubināties.
15.03.2012 16:24 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Neesmu rīdziniece, uz Rīgu braucu reti un pēdējo pusotru gadu tur esmu bijusi caurbraucot ar autobusiem. Mans garākais maršruts bija aiziet līdz Stokmanam nopirkt graužamlietas. Un jā, bildēs smuki izskatās, bet tā man grūti iedomāties sevi Rīgā, es esmu cilvēks, kuram vajag dabu, jo tā man dod enerģiju. Mazpilsētā galīgi nedzīvoju, bet nevar arī teikt, ka šeit notiktu baigie apgriezieni. Tīri loģiski spriežot - visiem Rīgā vietas tik un tā nepietiktu :D

Es varu iedomāties dzīvi piepilsētas rajonos, kādā privātmājā, bet ne tādā, kur ārpus sētas, kas ir 3mX3m uzreiz ir nākamā privātmāja. Vistuvāk sirdij man ir Ventspils un aizbraucot tur, man sirds vienmēr ir čokurā - gribas palikt, bet pagaidām nav iespēju, žēl.
15.03.2012 16:23 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
16 dzīves gadi pavadīti supermazos miestos, viens no tiem Latvijas mazākais pagasts!
Tad no pāris simtu iedzīvotāju ciema pārcēlos uz Rīgu, no sākuma likās-kā es vispār neapmaldīšos? :o
Tagad Rīga jau liekas maza, mazpilsētas vispār klusas un ciemi jau pamiruši :D
Atgriezties laukos - diez vai es to gribētu. Jā, ja man būtu stabils, labi atalgots darbs, bet tur ir pārāk maz cilvēku, izklaides iespēju, vispār-iespēju maz, lai izglītotos utt. Labi,ja tā vel ir mazpilsēta, tad gan jau nav tik bēdīgi.
Būtībā vislabāk man patīk,ka ir laiks,ko varu pavadīt Rīgā un laiks, kuru pavadu laukos-kā pašai dvēsele prasa :)
15.03.2012 16:16 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
šobrīd dzīvoju Rīgā, drīz pārcelšos uz mazpilsētu Rīgas tuvumā - Ogri :)
Patīk dzīve mazākās un mierīgākās pilsētās .. un ja varētu pelnīt tādu pašu naudu mazpilsētā kā šobrīd Rīgā - dotos uz dzīvi uz Kuldīgu :)
15.03.2012 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Kad dziivoju Latvijaa, tad biju piepilseetaa - maajas bija privaatmaajaa, bet Riiga visa mana galvenaa dziive notika - skola, tusinji, aktivitaates. Ideaals variants.

Tagad dziivoju pilseetaa aptuveni tikpat lielaa cik Riiga, nu mazliet varbuut lielaaka, bet pashaa pashaa centraa, nu taa kaa Vecriigaa, ja dziivotu. Nu man taa iisti nepatiik, ir jau forshi, viss rokas stiepiena attaalumaa, bet shii ir taada dziiva pilseeta (kad aizbraucu uz Riigu, likaas, ka izmirusi pilseetaa, cilveeku uz ielaam vinekaarshi nav), man nepatiik paaraak liela burzma nonstopaa. Universitaate man 5 metrostaciju attalumaa, liidz darbam ar kaajaam jaaiet. Vieniigi pie drauga jaabrauc ar mashiinu, jo vinjsh dziivo 20 km no pilseetas, bet tas ir ideaali, sajuutos kaa savaas LV maajaas, jo tuvu pilseetai, bet tajaa pashaa laikaa mazliet lauki. Domaajam, ka tad kad ievaaksimies kopaa dziivot, tad pavisam noteikti ne pilseetaa, bet arii taa +/-20 km no pilseetas
15.03.2012 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Dzimusi un augusi Rīgā. Ir bijušas domas, par dzīvošanu mazpilsētā, bet pašlaik noteikti nē. Patīk man tā Rīga. Ir ko darīt utt. Pluss dzīvoju foršā vietā- ir apkārt pietiekoši zaļa vide + ja vajag tad 15min laikā esmu centrā. Daudzdzīvokļu namos gan negribētu dzīvot un audzināt bērnus.
15.03.2012 13:52 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
adelane, ļoti precīzi teikts arī patiesībā par mani pašu. bieži ir bijis tā, ka vakarā no rīgas braucot mājās, jūtos izsūkta. visa labā enerģija ir nost un esmu pārgurusi vairāk iekšēji..
es gribētu dzīvot Rīgā, bet tad tādā mierīgākā vietā, lai ir tā, ka tad, kad gribu, man ir miers, tad, kad gribu, iekāpju sabiedriskajā un man apkārt ir trokšņi uz burzma. kaut kā tā :D
15.03.2012 13:28 |
 
Reitings 85
Reģ: 19.12.2011
Esmu dzimusi laukos, visu bērnību tur pavadījusi, manuprāt bērnību ideāli ir pavadīt lauku pagastā, kur daudz bērnu, turpat skola utt.. vismaz man tā bija.
Tagad dzīvoju mazpilsētā.Agrāk ļoti gribēju uz Rīgu, bet ar laiku sapratu, ka tomēr man nepatīk ka apkārt ir tik daudz cilvēku, visādi trokšņi, burzma un viss liekas tāds netīrs apkārt,. Rīga mani ļoti nogurdina, visu dienu tur pavadot, vakarā baigais besis vnm ir..
Dažreiz jau gribētos dzīvot Rīgas tuvumā, bet ne pašā Rīgā, jo tomēr Rīgā, kā lielākā pilsētā ir daudz dažādu izklaides iespēju. Bet tā kā man ir draugs, ar kuru esam kopā jau 3 gadus, kurš strādā mazpilsētā, kurā dzīvojam un augstskola arī man ir tepat blakus, tad tuvākajā laikā nav plānu pārvākties uz Rīgu ;)
15.03.2012 12:55 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kamēr dzīvoju mazpilsētā, likās, ka vairāk par visu gribās uz Rīgu, bet īstenībā mani diez gan nomāc tā visa burzma, patīk darbadienās uzturēties Rīgā, bet brīvdienas pavadīt ārpus pilsētas, tā viss ir līdzsvarā:)
15.03.2012 12:40 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
dzīvoju mazpilsētā, bet gribās lielpilsētu, taču es nezinu, vai es varētu Rīgā dzīvot tā 24/7 , ho man principā pietiek ar dažām stundām Rīgas, kad atkal gribās savas mazpilsētas mieru .. un tad, kad ir pārāk liels miers, man gribās Rīgas trokšņus, burzmu, cilvēku barus un to ātrumu. :D
15.03.2012 12:25 |
 
Reitings 436
Reģ: 06.03.2012
Mhm,ja.
Varētu uzprasīt mammai,viņa par šādu jautājumu noteikti nebrīnītos. :D

Un es dievinu Sue`s Asia restoranu Jomas ielā. :)

Tas tā,plusiņš man,lai neliekos galīgs... stūri sēdētājs! :D
15.03.2012 12:12 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
man gan pēdējā laikā Rīga sāk nepatikt, laikam vecums nāk:) kad izbraucu no Rīgas , atkal atbraucot atpakaļ jūtu , ka manā dzimtajā pilsētā laikam ir labāk! agrāk man Rīga ļoti patika, bet pēdējos gados kaut kā vairs nē!
15.03.2012 12:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits