Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura darbu vadītāju nozīme

 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Sveikas!

Gribēju apjautāties, kāda jūsuprāt ir bak.darba vadītāja nozīme?
Vai piekrītat apgalvojumam, ka pie lektoriem/docentiem, kam ir salīdzinoši zemāka kvalifikācija, rakstot bak. darbu parasti novērtētu zemāk nekā pie profesoriem?

Vai tas ir tikai stereotips, vai patiešām pie profesoriem vērtējums mēdz būt augstāks, tikai statusa dēļ?

Jo profesora vadītam darbam jau nevar " itkā" likt zemu vērtējumu!
01.03.2012 20:20 |
 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
upp :)
01.03.2012 20:20 |
 
Reitings 778
Reģ: 27.10.2011
mana bakalaura darba vadiitaaja bij vnk "izcili" vadiitaaja :D taada *****, kura vienu briiidi negribeja mani laist pie aizstaaveeshanas (iemeslus nezinu).
01.03.2012 20:27 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Man bija vnk lektore ar maģistra grādu attiecīgajā jomā, bet ar ļoti labu PR universitātē. Darbs tika novērtēts normāli. Manu vērtējumu noteica nevis darba vadītajas statuss, bet recenzentes...sakāpšana galvā, bet nu ok, 7 nav pats sliktākais, kas varēja ar mani atgadīties :D
01.03.2012 20:37 |
 
Reitings 467
Reģ: 29.03.2010
Ko jūs ieteiktu izvēlēties - lektoru, kurš labi pārzina tēmu, vai profesoru ar baigajiem grādiem, kas tomēr varbūt nav tik kompetents attiecīgajā jomā?

It kā zinu, par ko jāraksta, vajag tikai vadītāju!
01.03.2012 21:15 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Nepiekrītu par to,ka darbus vērtē pēc pasniedzēja krutuma(skatoties vai tas ir lektors,profesors,docents,doktors utt).Vismaz es savā fakultātē tādu tendenci bakalaura darbu aizstāvēšanā nenovēroju.Ja darbs bija ķep-ļep un galīgi garām,tad tas saņēma zemo vērtējumu(vai netika pielaists aizstāvēšanai) neskatoties uz to,vai vadītājs bija lektors,vai profesors.
Es par savu vadītāju nevarēju sūdzēties un tieši tāpēc izvēlējos arī maģistru pie viņa rakstīt.Man ir svarīgi,ka vadītājs ir stabils,nevis tāds,kas man visu laiku apgalvos,ka darbs ģeniāls un tad dažas dienas pirms galējā termiņa,pēkšņi atsviedīs atpakaļ un pateiks,ka nekas nav labi un viss jāpārstrādā.Protams,man ir arī ļoti svarīgi,lai vadītājs pārzin tēmu.
Taču,skolas ir dažādas.Par visām jau nevar vienādi apgalvot.Citur varbūt arī paskatās uz vadītāja kvalifikāciju un tā ietekmē atzīmi.
01.03.2012 21:19 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Kas es vēl rakstīju BD, tad vienas no labākajām atzīmēm bija tiem, kas rakstīja pie katedras vadītājas, profesores, kas skaitās kruta. Bet tas viennozīmīgi bija arī tapēc, ka viņa visus nenormāli ņēma pie dziesmas un lika darbu tiešām noslīpēt līdz pēdējam.
01.03.2012 21:25 |
 
Reitings 5478
Reģ: 29.01.2009
Nekāds sakars ar darba vadītāja krutumu tur nu galīgi nav!
Man ir ļooooti stingra un prasīga vadītāja.Reizēm man tas patīk,bet reizēm uzdzen dusmas un kaitina.Kamēr citi kaut ko muļļā,man jau sazina kas ir jāizdara,toties pēc tam varu tiešām teikt vadītājai lielu paldies!
Daudz kas arī atkarīgs no paša,cik ļoti tajā darbā iegulda un ir ieinteresēts!Jo jau viss būtu atkarīgs no vadītāja krutuma,tad šaubos,ka daudzi aizietu pie "nekrutajiem"....
01.03.2012 21:28 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Sakarība, ko es esmu ievērojusi, ka vieglāka aizstāvēšana un lielākas izredzes dabūt labāku rezultātu ir tiem, kam darbu vadītājs sēž komisjā, kas vērtē aizstāvēšanu. Protams, ne visur un vienmēr, bet kaut kāds pluss tas ir.

Par profesoriem, kā darba vadītājiem - ne reti viņi ir ļoti aizņmeti ar pienākumiem, papildus haltūrām, ka tā darba vadīšana arī sanāk kā haltūra.
01.03.2012 21:37 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
es savu darbu vispar rakstishu pie lektores kuru pat redzejusi vel neesmu :D pirmo reizi taa gadaas bet lasot vinjas cv,izklausaas jau nenormali gudri :D
01.03.2012 23:59 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Manā augstskolā darba atzīme pavisam noteikti nav atkarīga no darba vadītāja statusa. Varu pateikt - dažiem profesoriem galīgi nav laika, tāpēc ir tādi, kuri vispār reizi nedēļā var epastu atbildēt. Šajā gadījumā studentam švaki ar to konsultēšanos...Es noteikti izvēlētos tādu, kurš vairāk zina par attiecīgo tēmu!
02.03.2012 07:03 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Ņem par darbu vadītāju to,kuru negribi par recenzentu nekādā gadījumā :-D
02.03.2012 07:18 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Atzīmi ietekmē tas, ko esi/neesi izdarījusi, pārējie nosauktie faktori ir domāti tiem, kas meklē savam slinkumam vai zināšanu trūkumam attaisnojumu. Pirmkārt, darba vadītājs jau to atzīmi neietekmē, vienkārši ir tādi, kuri padzenā mazliet vairāk, varbūt kaut ko iesaka, tas atzīmi neietekmē. Mans darba vadītājs ir labākais, ko varētu vēlēties, lai arī studenti pie viņa gaužām reti uzdrošinās rakstīt, jo viņš nav no tiem, kurš ies un darīs viņu vietā. Recenzenti dod iespēju katram nopelnīt atzīmi godīgi, ierakstot savu vērtējumu un jautājumus/iebildumus, kurus aizstāvēšanas laikā KATRS students ar komisiju var pārrunāt, paskaidrojot nepilnības, kas pieļautas darbā. Ir satikti studenti, kuriem recenzijā ielikts 6, bet pēc aizstāvēšanas ir 10, tāpēc recenzenta vainošana ir gaužām muļķīga, vienkārši jādara vairāk (veltījums sunset)
02.03.2012 08:00 |
 
10 gadi
Reitings 133
Reģ: 29.01.2009
Ņem par darbu vadītāju to,kuru negribi par recenzentu nekādā gadījumā
Mana taktika :)

Bet, ja nopietni, nedomāju, ka pasniedzēja amatam ir kāda nozīme, ņem to, kurš patiešām pildīs savas vadītāja funkcijas.
02.03.2012 09:22 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Manuprāt, ka manā universitātē nav tāda stuācija, ka tikai pie profesoriem var dabūt labu atzīmi. Es izvelējos darba vadītāju pēc tā, ka, lai gan ir tikai lektore, viņa ir viena no labākajām LV savā jomā ar 3 maģistra grādiem un šausmīgi haotiska :D man viņa tāā patīk – kad ir tikšanās, tad 3h vnk pat pārāk konstruktīvi norunajam, ar viņu kaut vai 3 naktī skype var runāt un jautāt padomu, ļoti brīva savos uzskatos, bet viņu respektē visa fakultāte. Ļoti interesants cilvēks :)
02.03.2012 10:28 |
 
Reitings 1906
Reģ: 05.04.2009
mana darba vadītāja teica, ka jāpielabo darbs, es pielaboju un dabūju labu atzīmi - tur ir sakarība? :D
02.03.2012 11:08 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es savus darba vadītājus izvēlos pēc tā kādā jomā gribu rakstīt, un vai šis cilvēks man patīk. Izvēlos arī tādu pasniedzēju, par kuru zinu, ka viņa/ viņš man tiešām palīdzēs, izlasīs manu darbu un dos padomus, tāpēc man vienalga vai profesors vai tikai lektors, galvenais, lai tiešām pasaka taisnību par manu darbu.

Vēl ir otrs gadījums, kad pasniedzēji savā starpā karo, un ieriebj viens otram caur studentiem, tā gan manā skolā mēdz notikt, un tad ir vienalga cik tavs darbs ir labs vai slikts, tas neko neietekmē, jo tur gan izsaka visu pareizā pasniedzēja izvēle.
02.03.2012 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Tas gan bija pasen, bet mana bakalaura darba vadītāja bija riktīgs Hitlers, un tas bija tieši tas, kas tobrīd bija vajadzīgs - izdiriģēja mani pa notīm un lika darbu uzlabot, uzlabot, uzlabot līdz vēmienam. Viņa ir profesore. Tajā pašā laikā kursabiedrenēm, kuras darbus rakstīja pie cilvēciski ārkārtīgi šarmantas un humorīgas lektores, gājā baigi traki - viena neuzrakstīja vispār, pārējās divas kūlās, kā mācēdamas, jo tad vadītājai nebija laika, tad vēl kaut kas. Bet darbu vairāk vai mazāk veiksmīgi aizstāvēja. Manā gadījumā vērtējums nebija augstāks darba vadītājas akadēmiskā statusa dēļ, pat nebiju par tādu variantu iedomājusies.
02.03.2012 11:30 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
man šķiet, ka mums tā toč nav. Bet kursa darbus esmu rakstījusi pie dažādiem pasniedzējiem, un ir atšķirība. Tiem, kam it kā "augstāks statuss", ir arī augstākas prasības, pārbauda katru rakstīto vārdu, grūtāk norunāt tikšanos, ilgāk atbild uz e-pastiem. Beeet, es domāju, ka tas arī no paša cilvēka atkarīgs. Mums lielākā daļa pasniedzēju ir ne tikai zinoši, bet arī jauki cilvēki. :) Un vispār mūsu skolā izsniedz sarakstu ar iespējamajiem bak.vad., klāt tam ir pieliktas iespējamās tēmas, jomas, kurās attiecīgais pasniedzējs ir zinošāks, tā kā nav nemaz tā, ka varu skriet, pie kā sagribas.
02.03.2012 11:56 |
 
Reitings 5395
Reģ: 29.01.2009
rakstīju bd pie cilvēka, kuram darbs universitātē ir mazs hobijs. Saņēmu pat negaidīti augstu vērtējumu, jo darbs bija labs. Tā kā pa naktīm rakstīju, tad no rīta, kad cēlos jau epastā gaidīja vadītāja komentāri un ieteikumi. Tāpat pameta dažas idejas ko un kā salabot, pārējais jau bija pašas darbs.
Citus arī neietekmēja darba vadītāja grādu skaits. Mācījos tādā programmā, kur pārāk maz speciālistu, lai vēl saliktu pa krutuma līmeņiem
02.03.2012 11:56 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Ja galarezultātā gribās saņemt labu atzīmi, tad iesaku izvēlēties tādu vadītāju, pie kura citi negrib, jo viņam ir augstas prasības. Vismaz es tādu izvēlējos, viņa man regulāri lika darbu pielabot, uzlabot utt. Sākumā besījos, bet pēc tam biju ļoti apmierināta, jo atzīmes par maniem gala darbiem bija ļoooti labas. :)
02.03.2012 12:06 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits