Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vakars un viesu uzņemšana.

 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, meitenes! Kā pavadījāt šodienu? Kādi plāni vakaram? Kas ievērības cienīgs pēdējā laikā noticis?
Nesaktoties uz ikvakara beztēmu, šodien man prātā ir viens jautājums. Kā jūs parasti uzņemat ciemiņus? Šodien ar vecākiem ciemojos pie sava pusbrāļa, kuram jau ir 2.sieva un 2 bērni. Ja es zinu, ka pie manis kāds brauks, kaut garām braucot, es cenšos pagatavot ko ēdamu, ja ne pusdienas/vakariņas, tad vismaz uzkodas. Bet tas, ko es redzēju tur.. istabas neslaucītas, apkārt mētājas drēbes, trauki nemazgāti. Vecākiem nepiedāvāja ne cepumus, kafiju tikai pēc pajautāšanas. Protams, nevajag vakariņas sveču gaismā Burkā kundzes stilā, taču vismaz sajūtu, ka esam gaidīti. Kā ir jums? Varbūt esmu pārāk sadomājusies un tas nemaz nav vajadzīgs? Jo nav tā, ka dzīvojam blakus, tiekamies katru nedēļu un sazvanamies ik dienu. Kā ir ar jums? :)
11.02.2012 20:13 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Labvakar!
Es visu dienu nobumbulēju pa māju, bet man patīk tā. Pašlaik skatos filmu Poseidons, laba un spriedzes pilna.
Gaidu savu draugu skypā, lai atkal varam sarakstīties. Brīvdienās Viņš man tik ļoti pietrūkst :( Bet vēl 20 dienas un es braukšu ciemos :) :) :)

Par ciemiņu uzņemšanu, es arī vienmēr piedāvāju kaut ko garšīgu ēdamu, dzeramu. Ja ir negaidīts ciemiņš, tad jau vienmēr ar kafiju/tēju varu pacienāt. Turklāt, ja zinu ka ieradīsies vienmēr sarūpēju kaut ko vairāk.
Katrā ziņā tā tiešām rada sajūtu, ka esi gaidīts :)
11.02.2012 20:21 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
es vienmēr pirms ciemiņu braukšanas beržu māju :D Nu, nav jau tā, ka ikdienā nenormālā nekārtībā dzīvotu, bet es justos ļoti nelabi, ja es zinātu par ciemiņu apciemojumu, bet nedarītu neko tādu, lai viņi pie manis justos labāk. Piemēram, es nesaprotu, kā var ciemiņiem nepiedāvāt to pašu tēju/kafiju/kaut ko citu dzeramu. :)
11.02.2012 20:21 |
 
Reitings 883
Reģ: 24.03.2009
Manuprāt, tas ir ļoti atkarīgs no ģimenes un audzināšanas, dzīves uztveres tajā. Mēs, kad gaidam ciemiņus, vienmēr uzklājam skaisti galdu, paši sapošamies nedaudz (nesagaidam ciemiņus mājas treniņbiksēs). Par nesakārtotu dzīvokli nemaz nevar būt ne runa.
Savukārt zinu cilvēkus, kuri sagaidīs ciemiņus tajās pašās mājas drēbēs un bardakā. Tas savā ziņā pārāda viņu inteliģences līmeni.
11.02.2012 20:21 |
 
Reitings 2057
Reģ: 28.07.2010
Labsvakars! Loģiski, ka vienmēr satīru visu, padomāju par to ar ko cienāšu, lai nav tāda nelāga situācija, visi skatās viens uz otru izbolītām acīm.
11.02.2012 20:23 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Jāatzīst, ka esmu uzaugusi ģimenē, kur arī nav ieaudzināts kā uzņemt viesus, un esmu nekārtīga un haotiska un kādreiz domāju, kam tur kaut ko kārtot utt,tomēr ar laiku mana attieksme ir mainījusies un man liekas, ka tomēr vismaz var taču novākt no acīm to būtiskāko nekārtību un tiešām kaut vai tēju piedāvāt, tas taču ir tik vienkārši, bet tajā pašā laikā viesmīlīgi. Ja nu vienīgi viesi nav vēlami, tad gan tas neder, nāks atkal.
11.02.2012 20:23 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Un aizmirsu pierakstīt arī to, ka vienmēr sakārtoju dzīvokli, lai nekas lieks un privāts nemētātos apkārt. Un grīdām arī jābūt tīrām, lai ciemiņš var zeķēs staigāt, jo čības man nav tik daudz mājās.
11.02.2012 20:23 |
 
Reitings 1007
Reģ: 10.02.2012
Ja nāk pie manis, ir kārtība, tīrība un ēšana. Nekad ari nav gadijies pie draugiem/ radiem sūdzēties par uzņemšanu, mājokļa stāvokli. Ja neplānoti ierodos pie kādas draudzenes, tad man ir vienalga par izmetatam drēbēm, nenomazgatiem traukiem, jo citādi viss tāpat ir kārtība, grīda tīra un putekļi negriežas, cilvēks laipns. :)
11.02.2012 20:24 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
man jau arī kaut kā pašsaprotami šķiet gatavoties ciemiņu apmeklējumam. vienmēr ir tikušas gatavotas pusdienas utt - esmu tā audzināta, man tas nešķiet nekas woow vai extra, bet, kā jau minēju, pašsaprotami.
11.02.2012 20:26 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Bumbulējos pa mājām, skatos filmas, ik pa laikam pasnaužu.

Par ciemiņiem - ja gaidu viesus, arī vienmēr satīru māju un kādu cienastu sagatavoju. Kaut vai maizītes sasmērēju.

Ja labākās draudzenes pēkšņi uzprasās ciemos, tad tik ļoti neiespringstu - varu atstāt kādas izmazgātās drēbes žūt vaikādu trauku izlietnē. Bet nu vienalga lielāko bardaku piekārtoju.
11.02.2012 20:28 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Vienmēr sakārtoju istabas pirms ciemiņu braukšanas. Arī uzklāju galdu, sagatavoju kko garšīgu. Ja ciemiņi uzrodas tāpat iepriekš neziņojot vienmēr piedāvāju tēju/kafiju, vai arī ja nekas nav ko uzcienāt, kāds aizskrien uz tuvējo veikalu pēc kkā garda. :D
11.02.2012 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Izdarīju visu,ko plānoju izdarīt.Noskatījos sakrājušās Grimm sērijas.

Par ciemiņu uzņemšanu-es vienmēr savācu dzīvokli pirms ciemiņi nāk.Nevarētu uzņemt viņus haosā vai neizslaucītā istabā.Ikdienā jau arī visu cenšos uzturēt tīru un skaistu,bet tomēr-kad nāk ciemiņi,tad divtik papūlos,lai viss spīd un laistās.Kauns būtu,ja tā nedarītu.Ja ciemiņi ierodas uz svinībām(dzimšanas diena,vārda diena vai citi svētki),tad protams,pagatavoju vakariņas.Ja tāpat vien,tad vienalga mājās parasti ir kāds našķis vismaz,ar ko uzcienāt pie tējas.
11.02.2012 20:31 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
vnm uzcienaju ar teeju/kafiju bet eedamu gan neko nevaru piedavat negaiditam viesim jo nemedzu neko uzglabat majas :D bet ja ciemins gaidams,tad jau savadak,sarupeju arii ko galdaa likt!
runajot par tiribu,vnm censos maju uzturet kartiba,vienigais ko negaranteju,ir nesaklata gulta :D
11.02.2012 20:32 |
 
Reitings 216
Reģ: 02.10.2011
Uzņemot ciemiņus, vienmēr rūpējos par to, lai tie justos ērti un gaidīti. Nav īpaši būtiski vai ciemošanās ir iepriekš pieteikta vai negaidīta, jo māja praktiski vienmēr ir tādā stāvoklī, lai varētu uzņemt viesus. Neparedzētiem gadījumiem dzīvoklī ir dažādu veidu saldumi (visbiežāk trifeles, marcipāna cepumi, madeleines), kurus uzreiz varu pasniegt ar kafiju/tēju. Ja viesības ir plašas un savlaicīgi norunātas, tad, protams, servēju galdu ar uzkodām, pamatēdienu, desertu, utt. Bet vispār, labprātāk eju ciemos, nekā tos uzņemu.
11.02.2012 21:08 |
 
Reitings 890
Reģ: 31.01.2012
hei. mājās atbraucu, sāp visas malas. visu dienu pavadīju šopingā, bija baigi forša diena, tikai, protams, sabiedriskais kā vienmēr pārpilns un cilvēki tik nelaipni ir palikuši.. netīšām sanāca kaut kādam pensionāram uzgrūsties, es atvainojos, bet viņš pēctam paceltā balsī atļāvās mani ar visiem rupjakajiem krievu valodas žargoniem nolamāt. :O

runājot par ciemiņiem. pārsvarā, protams, tiek tīrīts viss untā, kaut ko arī piedāvāju, kaut to pašu tēju,atkarībā no situācijas. bet man pašai gan ir bijuši gadījumi ,kad aizeju ciemos un māja drēbes pa stūriem, viss netīrs. piedāvāt, kaut ko piedāvā, bet man nepatīk tādā vidē atrasties un nesaprotu, kā cilvēkam pašam nav kauna aicināt iekšā citus tādā nekārtībā.
11.02.2012 21:39 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Pat, ja man tiek pazvanīts - pēc 10 minūtēm būšu pie tevis - es mēģinu kaut ko sameklēt, tēja un kafija neskaitās. Ja vajag - pat aizskrienu uz veikalu, ja kāda no draudzenēm, tad lieks vīns man vienmēr stāv mājās. Tomēr pats pirmais, ko daru - tā tīri pa virsu pārslauku grīdu un sametu ieksā skapī drēbes :D
Bet arī es reiz biju šokā, kad mani uzaicināja, nevis es pieteicos, un arī - mājā kā bumba sprāgusi! Šausmas!!! :o
11.02.2012 21:41 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
zubiite
cik mazi bērni tajās mājās? vai tev ir pieredze ar bērniem? es pieļauju domu, ka tava brāļā sievai ir vnk kkāda depresija un neko negribas, varbūt pārgurusi ar bērniem. brālis tad jau pats arī nekārtīgs...
mums ir tā, ka pa nedēļu dzīvoklis paliek nekartīgāks, drēbes tiek atstātas kur pagadās, uz krēsliem, vannas istabā, jo režīmā darbs - mājas - darbs neko negribas tikai gulēt, bet mans draugs pats kko parasti sāk tīrīt, kārtot un tad man tas kartojamais garastāvoklis tā kā pielīp un es arī sāku slaucīt putekļus un apliet puķes :) bet mums nekad nav tik nekārtīgs dzīvoklis, lai nevarētu uzņemt viesus, normālā situācijā viss ir diezgan pedantisks, netīrus traukus izlietnē atstājam tikai kādos dzeršanas tusinos, kad naktī nevienam nav interese par tiem :D
12.02.2012 09:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits