Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problēmo!

 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009

Sveikas!!

Man ir problēmo!

Augstskolā tika uzdots uzdevums kuru nekādīgi nevaru uzsākt, nav ideju..

Varbūt jūs varēsit kā līdzēt!

Uzdevums:

Jāuzraksta viedoklis par "darba" motīvs (tēma) viens no senākajiem dzejā!Kā tu saskati tā aktualitātes mūsdienās?

Lūdzu, lūdzu. Man rīt no rīta jāiesniedz, bet nav nekādu ideju, googles tantei jau stundu kā jautāju, bet nekā!

08.02.2012 01:53 |
 
Reitings 23
Reģ: 23.01.2012
ja es pareizi sapratu,tad to darbu var uztaisīt šādi:uzsit google,piemēram,latviešu tautasdziesmas+ darbs un ņem kādu dzejoļa piemēru,iztirzā un sasaisti ar mūsdienām
Piemērs
Agri brāļu gaiļi dzied,
Bet es agri necēlos;
Zināj' savu tikumiņu,
Drīz darbiņu padarīju.
Ko šis dzejoļi māca:piemēram 1)manuprāt,pasaka to,kā brāliem agri jāceļas,jo vakar neizdarīja-ar mūsdienām-tipa neatliec uz rītdienu,ko var izdarīt šodien utt. :-D
08.02.2012 02:32 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Jā, kaut kā nesaprotami, kas tur ir tas senākais - darba motīvs, dzeja? Es ņemtu tipiskās tēmas - indivīda un sabiedrības vērtības. Piemēram, mīlestība, darbs, ģimene, sociālais stāvoklis, utt. Paņemtu kādu vecu dzejoli, par ko var daudz ko googlē uzrakt, izanalizētu, salīdzinātu ar mūsdienām, sabiedrību, savu personīgo pieredzi, traļi vaļi.
08.02.2012 02:41 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
tur nav jāņem dzjolis. Tur prasa uzrakstīt viedokli par to, kāpec visenākā dzejas tēma ir par darbu!! ([piemeram tur dzejas.. versi veda laukus art.... utml.. vnk viedoklis jauzraksta..) un ko tada tipa dzeja dod mums musdienas..
08.02.2012 02:59 |
 
10 gadi
Reitings 1957
Reģ: 09.07.2011
nu tur jau ļoti ir no svara, vai domāta tieši latviešu dzeja, vai arī dzeja kopumā
08.02.2012 03:58 |
 
Reitings 7
Reģ: 21.07.2011
Manuprāt, saistot dzeju (t.i. tautasdziesmas) ar Latvijas vēsturi skaidri redzams, kāpēc latvieši "dziedāja" lielākoties par darbu. Latvieši nekad nav bijuši saimnieki savā zemē. Vienmēr kāda muižkunga, cara pakļautībā tie nedarīja neko citu kā tikai strādāja.
Tas tā īsumā, manuprāt, uz to pusi būtu rakstījusi es. :-)
08.02.2012 16:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits