Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

mani kontrolē

 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010

Man ir tāda problēma dzīvoju vecāku mājās, pagaidām ir krize un pelnu par maz, lai pati īrētu savu dzīvokli, segtu komunālos un pārtiku. Patiesībā pie vecākiem finansiāli nav slikti, pat ļoti labi - ir mājas, ēdiens. Bet man ir 25 gadi, gribu savu dzīvi. Mani vecāki man neļauj daudz ballēties, pa naktīm nebūt mājās, viņiem pat īsti nepatīk, ka man ir puiši, vienu jau ar tādu attieksmi aizbiedēja, tagadējais draugs viņiem par slikti, jo esot man par vecu viņam ir 33 gadi. Man tāda sajūta, ka vecāki grib mani uzraudzīt, ietekmēt, kontrolēt.

05.02.2012 17:11 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010
nezinu ko iesākt
05.02.2012 17:12 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
Tu dzīvo bez viņu jumta un viņi vēl domā, ka esi jauna un viņi tevi kontrolē. Tā pat ir normāla vecāku parādība. Nokārto savu dzīvi un tad es domāju, ka viss būs okey.
05.02.2012 17:14 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Vai nu sāc pelnīt vairāk un sāc savu dzīvi, vai nu pārvācies pie vīrieša, kā daudzas, cik saprotu, mēdz darīt.
Ar krīzi vienmēr var attaisnoties, bet tas nav attaisnojums, kāpēc tava dzīve nav sakārtota.
05.02.2012 17:15 |
 
Reitings 1531
Reģ: 29.01.2009
Nju, es ar mammu šito pārrunāju. Man gan ir mazāk gadi, t.i. 22, bet pateicu, ka es dodu naudu cik varu viņai maksājumiem un tomēr esmu pieaudzis cilvēks un man ir tiesības uz savu personīgo dzīvi.
Vajag tikai pabrīdināt, ka nebūšu un viss ;-)
05.02.2012 17:20 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010
vacāki man neļauj dzīvot pie viņa, tas ir nevar jau ieslodzīt mani savā mājā, bet viņa teica, ka tā es izrādīšu milzu nepatiecību, ja atstāšu vinus vienus
p.s. esmu vienīgā meita
05.02.2012 17:25 |
 
Reitings 4718
Reģ: 29.01.2009
viņi domā, ka tu visu mūžu dzīvosi pie viņiem?
05.02.2012 17:27 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010
nu nav tā situācija smieklīga, ir tik traki, ka liek izvēlēties starp savu neatkarīgo dzīvi un vecākiem. vecāki piecajas, ka katru rītu varam ēsti kopā brokastis, mājās visi pārrunā dienas notikumus un ēd vakariņas.
05.02.2012 17:32 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Patiesībā tas ir taģiski, ja vecāki nespēj saprast, ka bērns ir pieaudzis.
Izrunājies kārtīgi. Pie glda kājas tak Tevi piesiet nevar, gan jau ar laiku sapratīs, ka esi pieaugusi.
Centies tomēr sakārtot savu dzīvi neatkarīgi no vecākiem. Kādu dienu viņiem jebkurā gadījumā būs jāsamierinās ar to, ka pārvācies.
05.02.2012 17:37 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Zakji, traģiski nav tas, ka vecāki nesaprot, bet to, ka meita, kuru šie vecāki uztur, savos 25 gados grib, lai viņu gan apčubina, gan pabaro, gan vēl lutina. Ja pati nespēj par savu dzīvi samaksāt, tad jāpaklausa tiem, kas to dara Tavā vietā. Piedodiet, bet nekad nesapratīšu šīs te čīkstošās skuķenes, kuras gribot neatkarību, ēdot maizi, kas par cita naudu pirkta
05.02.2012 17:44 |
 
Reitings 135
Reģ: 08.01.2010
kad pirms gada par to runāju (tad vēl tagadējā drauga nebija) vecāki teica - nu ko tu viena dzīvosi, vai tad gribu, kad atnāc mājās, bet tevi neviens negaida, no rīta viena brokastot?
05.02.2012 17:45 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu arī man pāris draudzenes ir dzīvojušas pie vecākiem diezgan ilgi, bet maksājušas gn par komunālajiem, gan pārtiku. Jautājums autorei - vai Tu to dari? Vai tiešām dzīvo kā mazs bērns uz vecāku rēķina?
Uz jautājumu par to tukšo dzīvokli - atbildi, ka jā!
05.02.2012 17:47 |
 
Reitings 130
Reģ: 03.07.2011
Tādi ir visi mīlošie vecāki, jo principā to, ka bērns pieaug un sāk dzīvot savu dzīvi, vecāki saprot tikai tad, kad bērns pie viņiem vairs nedzīvo, sāk mācīties augstskolā, iekārtojas savā dzīvoklī. Šajā gadījumā gluži nevar vainot vecākus par to, ka līdz galam nav palaiduši Tevi vaļā, jo joprojām uzskata Tevi par savu bērnu, kurš ir jāaprūpē un jāpabaro. :-)
05.02.2012 17:48 |
 
Reitings 2226
Reģ: 29.07.2009
es tevi ļoti labi saprotu un jūtu līdzi,tur neko nevar padarīt,vainu jāpacieš vai jār;ikojas nepateicīgi un brutāli. Esmu izvēlējusies pirmo variantu,tas ir grūti,bet tagad kkā cenšos viņai savus draugus nerādīt,ja atbrauc pie manis,tad pie manis un viss,viņa nezina vairs neko vairāk, nekas viņai nav jāzina. A r to naktīs mājās nebūšanu ir pašvaki,bet ja vajag,tad esmu pie DRAUDZENES :D,nu kkā tā,cenšos speciāli viņu nekaitināt
05.02.2012 18:25 |
 
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Anna Klāra, man ir tieši tas pats! BET - es vairs nedzīvoju ar saviem vecākiem un pati pelnu pietiekami daudz. Kontrole turpinās. Esmu sapratusi, ka pārmetumu saturam nav īpašas nozīmes - galvenais ir pārmest! Turēt roku uz pulsa visās jomās. Tas ir šausmīgs apburtais loks, grūti tikt no tā vaļā. Vecāki taču, kā ar viņiem nesatiksies, nerunāsi. Kā satiekamies , tā sākas - ''nepareizā dzīvesvieta'', ''kāpēc tu nopirki tagad mobilo telefonu? Vai tad tev viņu tiešām vajadzēja?'', ''tev tagad bija labāk jāpērk veļasmašīna'' utt. Izklausās drausmīgi stulbi, bet es nepārspīlēju.
un visi ''es esmu pieaudzis cilvēks, es tāpat darīšu, kā gribēšu'' ir kā pret sienu...
Varbūt uzraksti epastu, ja ir luste vairāk parunāt, es tieši par to pašu problēmu tagad cīnos [email protected]
05.02.2012 18:34 |
 
Reitings 105
Reģ: 29.01.2009
Un man arī viņi mēģina pierunāt, lai es dzīvoju ar viņiem, tieši ar to pašu argumentu, ko tev ''mēs tev esam tik daudz devuši, kā tu tagad tā mūs pametīsi'' un vēl joprojām domā, ka es pārdomāšu!!
Interesanti, ka mums tā vienādi, un nevaru noliegt atvieglojumu, ka neesmu vienīgā :-D
05.02.2012 18:36 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Šis man atgādina vienu sev zināmu ģimeni, kurā meitai ir 24 gadi, dēlam 33-34 gadi, kamēr māsa Rīgā mācījās, brālim nācās strādāt,lai māsai varētu visu apmaksāt. Piebildīšu, ka gan dēls, gan meita abi dzīvo pie vecākiem-pensionāriem (diezgan spriganiem) dēlam vēl nav bijušas nopietnas attiecības, nu nav bijusi meitene ilgāk par 2 mēnešiem, jo mātei neviena nepatīk, un līdz ar to dēls ir viens. Meitai tas pats. Vecāki kontrolē. dēla nopelnīto naudu pārvalda vecāki. Un prom tos saves bērnus i nemaz laist nedomā, tā tā māte (vairākkārt) ir palikusi tos bērnus zem savas tupeles. Visi apkārtējie-pazīstamie smejas, par viņiem, ka tajā vecumā 24g. mājās jābūt laicīgi, un mammai jāzvana ik pār stundas.
Man tas liekas nenormāli, un turklāt ''bērniem'' bail iet prom no mammas, jo negrib konfliktus liekus.

Un lūk, Tavā gadījumā jau seko tas pats, būs Tev gadi 30-mit, nebūs drauga, būsi viena, dzīvosi pie vecākiem, weekendus pavadīsi ar viņiem, nu un tā.
Es domāju,ka ar viņiem ir jārunā un jāiestāsta,ka Tev nav 16-mit gadu, un ka laiks nestāv uz vietas. Protams esi pateicīga,par to,ka viņi Tev palīdz, uztur, bet nu tas jau paliek par traku.

Lasot tavu rakstīto, ari uzreiz saprotu,ka Tev ir bail ko uzzsākt. :-|
05.02.2012 18:52 |
 
10 gadi
Reitings 4012
Reģ: 02.01.2011
Kriksi- tavs rakstītais mani šokē. nedomāju,ka kkas tāds vsp var notikt reālajā dzīvē.. šausmas gatavās...
tiem vecākiem nav pilns simts!
05.02.2012 18:57 |
 
Reitings 2226
Reģ: 29.07.2009
KRIKSIS piekritīši teiktajam, tev vismaz pamazām jālavas no viņiem projām,jāliek saprast,ka tomēr tev vajag gan izklaides,gan pabuut projām no mājām un nebūt kādu nakti ar viņiem un jā draugu,ja tādu atradīsi labāk nerādi kā minimums gadu,lai zina ka tev tāds ir un viss,jo tikliidz iepaziisies sāksies nenormālā kritika,dzīves mācīšana utt ;-) ,dari visu lēnām un taktiski,tad viss būs ok :-) . Pati tagad esmu sapratusi kā ar to visu cīnīties.
05.02.2012 18:58 |
 
Reitings 1013
Reģ: 27.07.2011
mani vecvecāki šādi izturējās pret manu tanti, taisīja skandālus, ja viņa nebija pa nakti vai gāja kur ciemos, bet arī teica - tu nedrīksti pārvākties, kā tu mūs vienus atstāsi. 40 gados (!!!) viņa beidzot tam visam pielika punktu, vecvecāki gan uzmeta lūpu, bet pēc tam jau viss sakārtojās :)
05.02.2012 19:00 |
 
Reitings 3685
Reģ: 14.11.2011
Līdz es to ģimeni neiepazinu es arī neticēju,ka kas tāds vispār Latvijā var būt!
Meita devās uz kaut kādu koncertu Tallinā, un māte sēdēja uz trubas divas dienas no vietas, un ik pa 2-2.5h zvanīja meitai.
Viņa ir otrās pakāpes mācīca manam draugam, šie abi vasarā sēdēja klētī un runājās, jo gadiem nebija tikušies (meitene stāstīja, kā viņai viss piegriezies, saistība ar māti) un viņas māte ik par 5 min. skrēja uz klēti prasīja: vai padzerties nevēlies? vēl pēc 5min vai vēlies ko uzēst, vēl pēc 5min ko vakariņās? vēl pēc 10min, vai jūs negribas iet sētā zālītē pasēdēt-saulītē parunāt.
Ja māte šādi uztraucas, kamēr meita ar RADINIEKU runā, tad iedomājieties, kas notiek,kad viņa ar savu draugu satiekas. Starpcitu, viņai bija draugs pāris mēnešus. :-/
05.02.2012 19:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits