Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

In Time

 
Reitings 360
Reģ: 29.01.2009

Vakar nosktatījos filmu ‘’ In Time’’ , kur galvenais varonis ir dziedātajs – aktieris Džastins Timberleiks. Šī filma , gāja nesen kinoteātros .

Sakotnēji es godīgi sakot , biju ļoti skeptiska .Man šāda žanra filmas parasti nav aizrāvušas. Manai sirdij tuvākas ir filmas par mīlestību , šķiršanos un laimi. Kaut kas , kas iedvesmo un varbūt padara dzīvi mazliet skaidrāku . Liek noprast , ko darīt, pamāca [..]

Uz šīs filmas skatīšanos mani pamudināja kāds cilvēks - drauga mamma . Apbrīnoju viņu , no viņas nāk tāda harizma! No šī cilvēka tikai mācīties un mācīties. Filmu principā jau ar draugu novilkām no interneta labu laiku atpakaļ , bet tad ar to skatīšanos bija kā bija. Un tad vakar pēkšņi ‘’ Klikšķis’’ galvā – Jāskatās!

Ziemas vakars , laukā mīnuss desmit un vairāk grādi .. paķēru siltu segu karstu ingvera –citrona tēju. Iekārotojos, un filmu vakars varēja sākties.

Jau sākums , gluži pretēji kā biju domājusi – mani aizrāva. Filma ar filozofisku ‘’pieskārienu’’ . Jā, un ziniet tomēr skatoties šo filmu , lika mazliet aizdomāties par to , cik ļoti mūsu dzīvēs ir svarīgs laiks . Pat sekundes simtdaļa no mūsu dzīves ir būtiska. Ikdienā mēs neskaitam : trīs minūtes , lai iztīrītu zobus , četras – pagatavotu rīta kafiju/tēju un tā tālāk. Mēs vienkārši daram , neskaitot šo laiku. Un šādā veidā paiet ik diena no mūsu dzīves .

Es nevarētu iedomāties tādu dzīvi , kā šajā filmā , kur kā apmaksa ir tavs laiks no dzīves . Vienalga kurp Tu dodies , Tev visur vajadzētu maksāt ar savu laiku , vai vienalga ko Tu iegādājies Tu maksātu ar savu laiku.. ar minūtēm, stundām, dienām,nedēļu,mēnesi vai gadiem. Tāda lieta ,kā nauda mūsdienās vairs nepastāvētu. Šausmīgi būtu ja Tu būtu sabiedrības vidusslāņa cilveks ar vidējiem vai zemiem ienākumiem. Filmā bagātie varēja laiku nopirkt , to takā pieskaita tavam personīgajam ‘’laika taimerim ‘’ (atļaušos to tā saukt) . Bet ko dara nabagais ? Ja tam tā jau laiks ir maz un ja to vēl kāds nolaupa vai atņem pilnībā? – viņš mirst. Sirds apstājās! Protams , atradās arī cilveki , kas dāvāja savu laiku no dzīves citiem cilvēkiem lai tos glābtu .

Laiku labāk neskaitīt, jo ir kāds labs teiciens ‘’ laimīgie laiku neskaita’’ , tieši tā! Tie dzīvo pašplūsmā, ikdienu nodzīvo tā kā paši vēlās , nevis kāds cits .

Un lai vai cik šī filma bija interesanta, es tomēr aizmigu , nepaguvu noskatīties. Nospriedu , tēja vainīga- iemidzināja. Bet apsolos noskatīties to līdz galam, nedaudz tur vēl ir atlicis . Pēdējā laikā es skatos ļoti daudz filmas , gan mājās , gan kinoteātrī . Esmu kļuvusi savā ziņā par laba kino baudītāju. Kā arī cītīgi lasu grāmatu pašreiz , kuru drīz šinīs dienās beigšu lasīt. Vainīgs laikam ir šis laiks ,kas ārā. Tas iedvesmo arī savā ziņā nedaudz !

Kas iedvesmo Jūs? Cilvēki , filmas , grāmatas vai tomēr kas cits ?

Un kā ir ar Jūsu laiku – jūs to skaitat , cik laika atlicināsiet katram savas ikdienas solim ?

Un vai Jums patiktu dzīvot šādā pasaulē , kur laiks no Jūsu dzīves ir kā valūta pret fiziskām lietām un pakalpojumiem ?

Ir ko padomāt ... :)

Jauku vakaru!

P.S. Atvainojos par kļūdām! :)

30.01.2012 01:29 |
 
10 gadi
Reitings 6503
Reģ: 29.01.2009
man arii patika shii filma! :)
30.01.2012 01:35 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
nu ne velti saka "laiks ir nauda"
Bet vispār šīs filmas "In time", "Inception" un "Limitless" ir ar tādu baigo fīču apakšā, un nenoliegšu - līdzīgas. Tikai šo manuprāt, Džastins sabojā. Viņš ir kino mīlnieks, nevis varonis :D
Atbildot uz pēdējo jautājumu, man labāk patiktu tās tabletītes no "Limitless", nekā šī norēķināšanās ar laiku. Biedējoša liekas doma, ka kāds to varētu vienkārši nozagt. La gan - kamēr tas netiek skaitīts, mēs to zogam sev paši.
30.01.2012 01:37 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Filmu esmu redzējusi,bet man šķita viduvēja un diezgan ātri aizmirsu par šo filmu.Timberleiks man tajā filmā par facebook vairāk patika.
30.01.2012 01:39 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Mani uz šo filmu "aizvilka" viens labs draugs uz to laiku. Negribēju iet, bet pēc tam viņam ļoti pateicos,ka izvēlējās tieši šo filmu.
Tiešām bija daudz pārdomu, kā arī pats aktieru tēlojums (pat ar visu to,ka Timberleiks man nepatīk) stipri piesaistīja katrai epizodei.

Iedvesmo mani arī cilvēki-ar savu labsirdību. Daudz iedvesmo daba. Bet ir kalni un lejas,kā jau dzīvē. :-)

un man noteikti tāda dzīve kā filma neietu pie sirds, paŗāk liela spriedze par dzīvības/nāves robežu.
30.01.2012 01:40 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
es būšu pretējās domās, jo filma neaizrāva. Ideju filami uztvēru jau pašā sākumā, bet izpildījuma ziņā, nekas īpašs!
30.01.2012 01:42 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
ūūū,jā-''Limitless'' un ''Inception'' man ļoti patika. :)
''In time'' neesmu redzējusi.Varbūt kaut kad drīzumā noskatīšos.Varbūt arī nē.Man it kā patīk tā aktrise,kas tur spēlē,bet tēma un treileris galīgi nepiesaistīja.
Mani iedvesmo daudzas lietas.Pārāk garš saraksts būtu.Visvairāk laikam cilvēki.Taču,ne tikai.
Kas attiecas uz laiku-es par to tik daudz nedomāju.Protams,ka es rēķinu,cik laiku man vajadzēs,lai izdarītu to vai šo.Taču,ar dziļu filozofēšanu par laiku neaizraujos.
30.01.2012 01:47 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Filma bija interesanta, bet noteikti neesmu tik aizrauta kā autore, lai šādus memuārus rakstītu :D
30.01.2012 08:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Paldies par tavu aprakstu par filmu-man noteikti jaaredz sii filma! :-)
To ,ka "laiks ir nauda" sapratu ,iebraucot Amerikaa loti driiz!Taa sajuuta,kad maksaaa stundaa, man jau no pasa saakuma iedzina taadu izjuutu,ka tiesaam taa stunda ir jaanostraadaa!
Es vispaar taa saaku justies jau pirms brauksanas- saaku just,ka man nepatiik "nosist laiku",man patiik ,ka izmantoju loti lietderiigi katru minuuti.Kaada meitene vareetu teikt,bet kaa ir laiks tomeer seedeet "taadaa Cosmo"!?
Man Cosmo nav laika nosisana,man sarunas ar sievietem no visas pasaules (varbut?),nozimee- loti interesata sirds izkratiisana-greeksuudze kaadreiz arii! :-)
30.01.2012 08:48 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man šī filma likās garlaicīgi, jo man nebija nekādu pārdomu, bijusi, nebijusi + slikts aktieris Džastins Timberlaiks.
Bet gaumes jautājums.
30.01.2012 09:41 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Man pašai šī filma likās mana laika nosišana - nepietiekami apstrādāta ideja, slikti aktieri (uzvedas kā bērni, lai arī tēlo simtgadīgos) un atsauce uz banku sērijveida laupītājiem Boniju un Klaidu. Ir redzētas labākas filmas.
30.01.2012 17:48 |
 
Reitings 1053
Reģ: 19.06.2011
Man filma šķita ārkārtīgi garlaicīga. Labāk būtu kādu grāmatu palasījusi. :-P
30.01.2012 17:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits